Şimdi Ara

Çamaşır Makinası Arızası (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
404
Cevap
21
Favori
270.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benimde teba t861 çamaşır makinesi var dün baktım yıkama yapmıyor normal pogram çalışıyor sonuna kadar bitiyor ama tambur motorda tık yor programtıktık çalışıyor neden olur cevablarınız için şimdiden çok teşekür edrim.ömrü mü bitti yoksa. suyu alıp boşaltıyor ama dönmüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

aslında Bizimde suçumuz var çok hor kullandık ama servisin işine gelmezliği benim sinirimi bozuyo günde 3 sefer açılıyo makine ve boschtada 2 defa amortisör değişmişti

Yanlış anlaşılmasın, o söylediğimi size değil; Arçelik'i eleştirince üzerime saldıran hadsizlere karşılık söylemiştim. Sizin arıza paylaşımınız da bunu kanıtlar nitelikte oldu.

Makineyi hor veya sık kullanmanız arızanın hemen çıkmasına yol açmış. Zaten normal kullansaydınız da 1-2 sene içinde aynı durum tekrarlayacaktı.

Sorununuzun sebebi belli; düşük kalite ve dayanıklılıkta amortisör kullanılması.

Kısa vadede amortisör değişimi sorunu halleder, ama bu kullanım şekliyle birkaç ay veya 1 sene içinde tekrarlayacaktır.

Doğaya olan saygı ve bütçenizi korumak adına programları maksimum kapasitesiyle kullanmanızı öneririm. Tek parça çamaşır yıkamak, hele ki çamaşıra suyu emdirmeden tek hamlede alan Arçelik için, büyük bir israftır.

• işte sorunda orda tam kapasite değilde en fazla 1 karış altında kullanbiliyoruz ki zaten öle yıkamıyor 4 kg kadar doldurun diyolarda o zamanda ben ne anladım bunun tasarrufundan
  • ARÇELİK 2100 ÇAMAŞIR MAKİNAM SÜREKLİ SU ALIYOR :(

Daha önce de burada yazılanları okuyarak Ç.Makinamı kendim tamir etmiştim bu da bana keyif vermişti açıkcası, ama şimdi makinam da yeni bir arıza oluştu
    Sürekli makina su alıyor, kapatma düğmesinden Kapatsam bile almaya devam ediyor Hatta şalteri kapattım yine almaya devam ediyor kafam karıştı ilk defa böyle bir arıza gördüm nete de yazıp araştırdım ama böyle bir sorunu olanla karşılaşmadım..
    en sonun da çareyi Makina hortumunun bağlı olduğu MUSLUĞU KAPATARAK buldum :(
    Şimdi Arıza ne olmuş olabilir? yardımcı olursanız çok sevinirim.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfunckrk

ARÇELİK 2100 ÇAMAŞIR MAKİNAM SÜREKLİ SU ALIYOR :(

Daha önce de burada yazılanları okuyarak Ç.Makinamı kendim tamir etmiştim bu da bana keyif vermişti açıkcası, ama şimdi makinam da yeni bir arıza oluştu
    Sürekli makina su alıyor, kapatma düğmesinden Kapatsam bile almaya devam ediyor Hatta şalteri kapattım yine almaya devam ediyor kafam karıştı ilk defa böyle bir arıza gördüm nete de yazıp araştırdım ama böyle bir sorunu olanla karşılaşmadım..

Ventiller arızalı makineye gelen suyu kesmiyorlar, Yeni ventil alıp değiştirebilirsiniz çok kolay bir iştir..

• Siemens Extraklasse XLS 140 A marka-modelli çamaşır makinemin körük lastiğini değiştirmem gerekiyor sanırım çünkü makine yıkarken ön kapaktan su fırlatıyor. Kapağın arkasında yazan seri no: E-Nr. WXLS140A /01FD8105 700B747 Evime çok yakın bir servis 95 lira fiyat verdi, biraz pahalı buldum. Şöyle bir google amcadan aradım ama modelime uygun körük bulamadım. Bu körük lastiğini uygun fiyata bulabileceğim yer konusunda yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

ARÇELİK 2100 ÇAMAŞIR MAKİNAM SÜREKLİ SU ALIYOR :(

Ventil arızası, yenisi en fazla 20 lira, sakın tamircilere 70-80 lira vermeyin..
  • Gökoş ve robotica Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim yarın parçayı söküp yenisini takıp sonucunu buraya yazarım..

tekrar çok teşekkür ederim :
  • Bir de bana yardımcı olsanız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

Bir de bana yardımcı olsanız?

Bu makinenin Türkiye kodunu bulabilirseniz yardımcı olabiliriz..
  • Emektar 4100'ümün rulman problemi var sanırım Yakında ciddi problem çıkartmadan nasıl değişebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

Orijinalden alıntı: baymirza

Bir de bana yardımcı olsanız?

Bu makinenin Türkiye kodunu bulabilirseniz yardımcı olabiliriz..

seri no: E-Nr. WXLS140A /01FD8105 700B747
    Bu olsa gerek çünkü servis bu numarayı alıp gitti. Evrensel değil mi bu kodlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baymirza -- 11 Kasım 2011; 16:54:30 >
  • quote:

Emektar 4100'ümün rulman problemi var sanırım Yakında ciddi problem çıkartmadan nasıl değişebilirim?

Rulman değiştirmek zordur heleki eski makinelerde, Servisten rulmanı ve keçeyi alın, makinenin arkasını ve üstünü sökün, kayışı çıkarın, 3 ayağı ve kasnak(Kayışın konduğu yer büyük yuvarlaksa) varsa sökün, üstteki yayları sökün, körüğüde sökün, son olarakta pompa borularını ve motor soketlerini sökün kazana bağlı hiçbir parça bırakmayın daha sonra kazanı yukarıdan çekerek çıkarın(2 kişiyle yapmanız daha iyi olur) içerideki tamburu çıkarın, kazanın deliğindeki keçeyi çıkarın ve elinize bir çekic ve ucu sivri olmayan muç alın ve rulmana yavaş yavaş vurun, rulmanı(Silindir şeklinde içinde ise silindir şeklinde dönen mekanizma)çıkarın aldığınız rulmanı yerin takın ve yüzey dümdüz olana kadar çekicle hafif hafif vurun, daha sonrasında tamburun baş kısmını(kasnağın bağlandığı uzun çubuğun tambur kenarındaki başı)zımpara ile güzelce bir temizleyin ve daha sonra orayıda yağlayın bitti, en son keçenin iç kısımlarını yağlayıp rulmanın oraya sıkıca yerleştirin ve tamburu kazanın içine yavaşça koyun, 3 ayağı yerine sıkıca takın.Kasnak varsa kaynağıda takın.Kazanı ilk önce yaylardan tutturun ve amortisörleri, motor soketlerini, pompa borularını ve diğer çıkardığınız-söktüğünüz parçaları yerlerine takın kayışı yerine takın tamamdır arka kapağı takmadan makineyi durulama programına alıp içine kirli çamaşır atıp deneyin arkadan su kaçırıyormu diye kaçırmıyorsa tamamdır, sonrasında ise sıkmaya alıp deneyin eğer sıkmadada bir problem yoksa tamamdır demektir.Ancak tekrar söylüyorum tek başınıza yapamazsınız.Mutlaka yanınızda yardım edecek biri olmalı..

• Sormayı unuttum nasıl bir problemi var makinenin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gökoş

Sormayı unuttum nasıl bir problemi var makinenin?

Özellikle sıkmaya geçişte demir testeresi gibi bir sürtünme sesi geliyor makineden.
  • Bugün 3 lü Ventili 15 TL. ödeyerek aldım eve geldim parçayı değiştirdim ama yine sürekli su alma moduna geçti makina sonradan fark ettim ki sıcak su girişinin Ventili bozukmuş :(
    neyse yarın parçayı değiştirip tekli ventilden alıp takıcam umarım sorun düzelir..sonucu yazarım yine buraya arkadaşlar..
  • quote:

quote:

Özellikle sıkmaya geçişte demir testeresi gibi bir sürtünme sesi geliyor makineden.

O zaman rulmanla alakası yok, aynı sorun benim arkadaşımdada var onun makinesi 2600 demir sürtme sesi motordan kaynaklanıyor, motorun kömürleri gitmiştir, sıkarken tıkırdama varmı?Motora gelirsek servis çağırmayın motoru komple değiştirirler ve 150-200TL den aşağı almazlar motoru çıkarıp motorcuya götürün kömürlerini değiştirsin, temizlesin tamamdır Alacağı en fazla 50TL eve gelip takın yine aynı ses olursa kazanın içinde birşey var.Eğer İstanbul'da oturuyorsanız Karaköy'de Oğuz Makina var veya Soğanlı-Çavuşpaşa bölgesinde motor tamir eden yerler çok sorarsanız gösterirler oraya götürüp değiştirebilirsiniz..

• quote:

Bugün 3 lü Ventili 15 TL. ödeyerek aldım eve geldim parçayı değiştirdim ama yine sürekli su alma moduna geçti makina sonradan fark ettim ki sıcak su girişinin Ventili bozukmuş :(
    neyse yarın parçayı değiştirip tekli ventilden alıp takıcam umarım sorun düzelir..sonucu yazarım yine buraya arkadaşlar..

Keşke ilk önce ventillerden makineye gelen hortumları söküp baksaydınız hangisinden geliyor diye ama iyi olmuş yenilenmiş oldu.Diğer ventilide değiştirin su alma problemi olmaz..
  • quote:

quote:

quote:

O zaman rulmanla alakası yok, aynı sorun benim arkadaşımdada var onun makinesi 2600 demir sürtme sesi motordan kaynaklanıyor, motorun kömürleri gitmiştir, sıkarken tıkırdama varmı?Motora gelirsek servis çağırmayın motoru komple değiştirirler ve 150-200TL den aşağı almazlar motoru çıkarıp motorcuya götürün kömürlerini değiştirsin, temizlesin tamamdır Alacağı en fazla 50TL eve gelip takın yine aynı ses olursa kazanın içinde birşey var.Eğer İstanbul'da oturuyorsanız Karaköy'de Oğuz Makina var veya Soğanlı-Çavuşpaşa bölgesinde motor tamir eden yerler çok sorarsanız gösterirler oraya götürüp değiştirebilirsiniz..

Çevreme sorayım, teşekkürler..

• Evet bugün Tekli Ventili 7.5 TL ye satın aldım ve eskisinin yerine montajını yaptım Ç.Makinam tıkır tıkır çalıştı hiçbir sorunum yok böylelikle bir Problemini daha yine sizlerin yardımları sayesinde kendim halletmiş oldum..SERVİS ÇAĞIRMADAN, YEDEK PARÇA VE FİYAT ABARTISI YAŞAMADAN KENDİ İŞİNİ KENDİN GÖR durumu oldu

Teşekkürler Arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tayfunckrk -- 12 Kasım 2011; 20:26:00 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.