Şimdi Ara

PC'ye internetten hiç bir şey indiremiyorum,yardım lütfen....

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
78.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Orjinalden alıntı: Alpheratz

quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Virüs gibi geliyor bana..Eğer mp3 bile indiremiyorsan.Sistemi superantispyware ve malwarebytes programları ile bir tarat.

virus olması imkansız

Madem çok biliyorsun bize neden soruyorsun?
  • Mrb arkadaşlar, bu sorunu size nasıl anlatabileceğimi bile bilmiyorum çünkü hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Sorunum şu;

Masaüstü bilgisayarımda ve dizüstü bilgisayarımda aynı İşletim sistemi (win. xp pro.) kurulu, fakat ben dizüstü bilgisayarımda her türlü dosyayı indirebilmemee rağmen masaüstü bilgisayarıma hiçbir dosya indiremiyorum.Bir çok boyutta program indirdim ve özellikle 4 mb'ı aşan dosyaları indirdikten sonra programı kurmak istediğimde ya crc (winrar da) hatası veriyor yada .exe dosyası yuklerken file curopted hatası alıyorum ve program yuklenmiyor.Live messenger 8.5 bile yukleyemıyorum.Denemediğim web tarayıcı kalmadı, IE - Firefox - Opera bunların hepsini denedim fakat yine bir düzelme yok.Ayrıca, ben bu kulandığım işletim sisteminden önce Win.XP'nin bir versiyonunu kulanmıştım fakat o işletim sisteminide bir web sitesinden indirp kurduğum windowsta böyle bir problem yaşamıyordum.Fakat bu son bahsettiğim işletim sisteminden önceki tüm windowslarda bu problemi yaşadım.Bu problemi çözmenin bir yolu var mı,ne yapmalıyım bios'dan kaynaklanıyor olabilir mi?Donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum benim bilgisayarımla aynı olan bir sistemi yeğenime topladık ve onda hiç bir sorun yok :(

Bu da masaüstü bilgisayarımın özellikleri :

A8N-SLI ANAKART
    AMD ATHLON 3200+ 2.01 GHZ İŞLEMCİ
    1,50 GB RAM
    80 GB HDD
    WINDOWS XP PRO.

Bu da dizüstü bilgisayarımın özellikleri:

MSI EX 600 - CORE 2 DUO 2.0 GHZ İŞLEMCİ
    160 GB HDD
    2 GB RAM
    GE FORCE 8400 MG EKRAN KARTI
    WINDOWS XP PRO.

Yardımcı olun lütfen,

Saygılarımla...

Not:Ayrıca internet hızım 1024 sınırsız, aynı hattan iki kuzen bağlanıyoruz(o da aynı siteme sahip benm bilgisayarımla) o indirebiliyr ben indiremiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpheratz -- 22 Mart 2009; 2:58:20 >

• söylediğin winrar ve exe dosyalarında aldığın hatalar indirdiğin şeyin tam olarak inmediği yarıda kaldığının belirtisi bir şey indirirken takip et bakalım %100 oluyormu download birde kullandığın virüs programı veya güvenlik duvarı her şeyi blokluyor olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: kara duman

söylediğin winrar ve exe dosyalarında aldığın hatalar indirdiğin şeyin tam olarak inmediği yarıda kaldığının belirtisi bir şey indirirken takip et bakalım %100 oluyormu download birde kullandığın virüs programı veya güvenlik duvarı her şeyi blokluyor olabilir

Downloadım %100 oluyor bilgisayarıma indirildi mesajımı alıyorum.Windows'un güvenlik duvarı kapalı ve Eset Smart Security 3.0 kullanıyorum.Ayrıca Eset'i kurmadan önce de download yaptım aynı sorunla karsılastım...

Çözümü yok bu sorunun yaa :(
  • crc hataları ya eski sürüm winrar kullandıgında yada sistemde virüs oldugunda <lırsın aynı şekildede exe dosyalarındada virüs varsa bütün exe dosyalarına bulaşır şimdi senin sorun virüs hatası gibi gözüküyo.. aslınd a film yada mp3 indirmede sıorun varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: reptile_34

crc hataları ya eski sürüm winrar kullandıgında yada sistemde virüs oldugunda <lırsın aynı şekildede exe dosyalarındada virüs varsa bütün exe dosyalarına bulaşır şimdi senin sorun virüs hatası gibi gözüküyo.. aslınd a film yada mp3 indirmede sıorun varmı?

winrar'ın 3.80 sürümünü kullanıyorum,ayrıca bilgisayarıma daha dün gece format attım.Arkasından indirdiğim ilk dosyada hata veriyor.Sadece mp3 - film değil ne indirirsem indireyim hata alıyorum.Winrarsız gelen .exe dosyalarını yuklerken de hata alıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alpheratz

quote:

Orjinalden alıntı: reptile_34

crc hataları ya eski sürüm winrar kullandıgında yada sistemde virüs oldugunda <lırsın aynı şekildede exe dosyalarındada virüs varsa bütün exe dosyalarına bulaşır şimdi senin sorun virüs hatası gibi gözüküyo.. aslınd a film yada mp3 indirmede sıorun varmı?

winrar'ın 3.80 sürümünü kullanıyorum,ayrıca bilgisayarıma daha dün gece format attım.Arkasından indirdiğim ilk dosyada hata veriyor.Sadece mp3 - film değil ne indirirsem indireyim hata alıyorum.Winrarsız gelen .exe dosyalarını yuklerken de hata alıyorum.

modemde reset tuşu olması lazım 1 dakka kadar basılıtut sonra modemin cd umarım vardır aklımada başka bişe gelmiyo
  • Virüs gibi geliyor bana..Eğer mp3 bile indiremiyorsan.Sistemi superantispyware ve malwarebytes programları ile bir tarat.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Virüs gibi geliyor bana..Eğer mp3 bile indiremiyorsan.Sistemi superantispyware ve malwarebytes programları ile bir tarat.

virus olması imkansız çünkü formattan sonra indirdiğim ilk dosyada bu hatayı alıyorum.

Ayrıca "reptile_34" arkadaşım da modeme reset at demiş ama aynı modemden aynı sistem özelliklerine sahip kuzenim bağlanıyor nete fakat o benm yaşadığım sorunu yaşamıyor :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

Mrb arkadaşlar, bu sorunu size nasıl anlatabileceğimi bile bilmiyorum çünkü hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Sorunum şu;

Masaüstü bilgisayarımda ve dizüstü bilgisayarımda aynı İşletim sistemi (win. xp pro.) kurulu, fakat ben dizüstü bilgisayarımda her türlü dosyayı indirebilmemee rağmen masaüstü bilgisayarıma hiçbir dosya indiremiyorum.Bir çok boyutta program indirdim ve özellikle 4 mb'ı aşan dosyaları indirdikten sonra programı kurmak istediğimde ya crc (winrar da) hatası veriyor yada .exe dosyası yuklerken file curopted hatası alıyorum ve program yuklenmiyor.Live messenger 8.5 bile yukleyemıyorum.Denemediğim web tarayıcı kalmadı, IE - Firefox - Opera bunların hepsini denedim fakat yine bir düzelme yok.Ayrıca, ben bu kulandığım işletim sisteminden önce Win.XP'nin bir versiyonunu kulanmıştım fakat o işletim sisteminide bir web sitesinden indirp kurduğum windowsta böyle bir problem yaşamıyordum.Fakat bu son bahsettiğim işletim sisteminden önceki tüm windowslarda bu problemi yaşadım.Bu problemi çözmenin bir yolu var mı,ne yapmalıyım bios'dan kaynaklanıyor olabilir mi?Donanımsal bir sorun olduğunu sanmıyorum benim bilgisayarımla aynı olan bir sistemi yeğenime topladık ve onda hiç bir sorun yok :(

A8N-SLI ANAKART
    1,50 GB RAM
    80 GB HDD
    WINDOWS XP PRO.

160 GB HDD
    2 GB RAM
    WINDOWS XP PRO.

Yardımcı olun lütfen,

Saygılarımla...

Not:Ayrıca internet hızım 1024 sınırsız, aynı hattan iki kuzen bağlanıyoruz(o da aynı siteme sahip benm bilgisayarımla) o indirebiliyr ben indiremiyorum...

CRC hatası ram'le kaynaklana bir sorundur.Aslında ram çalışıyordur ama ram slotları ısındıgı için genleşir ve ram'in doğru çalışmamasına neden olur.Bunun tek çözümü yeni bir anakart'tır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacque09

quote:

Orijinalden alıntı: Alpheratz

Mrb arkadaşlar, bu sorunu size nasıl anlatabileceğimi bile bilmiyorum çünkü hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum.Sorunum şu;

A8N-SLI ANAKART
    1,50 GB RAM
    80 GB HDD
    WINDOWS XP PRO.

160 GB HDD
    2 GB RAM
    WINDOWS XP PRO.

Yardımcı olun lütfen,

Saygılarımla...

CRC hatası ram'le kaynaklana bir sorundur.Aslında ram çalışıyordur ama ram slotları ısındıgı için genleşir ve ram'in doğru çalışmamasına neden olur.Bunun tek çözümü yeni bir anakart'tır.

Ram slotlarini bana isitarak bir genlestirir misiniz?
  • Bendede aynı sorun var biliyosunuz corona yüzünden dışarı çıkamıyoruz bilgisiyara bir kez format atmıştım sonra bişey indirdiğimde mesela e sürücüsüne bi tane oyun indirdikten sonra klasöre baktığımda klasör boş gözüküyor şimdi okudğuma göre anakart mı yoksa yeni ram mi almam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut213

Bendede aynı sorun var biliyosunuz corona yüzünden dışarı çıkamıyoruz bilgisiyara bir kez format atmıştım sonra bişey indirdiğimde mesela e sürücüsüne bi tane oyun indirdikten sonra klasöre baktığımda klasör boş gözüküyor şimdi okudğuma göre anakart mı yoksa yeni ram mi almam lazım?
    İndirdiğiniz klasör içinin boş gözükmesinin donanım elemanları ile ilgisi olmaz. İşletim sistemi ve kullanıcı ve dosya izinleri ile ilgisi olabilir.

İsterseniz imzamdaki konuya Farbar yazılım loglarını gönderin bir bakalım.
  • Umut213 U kullanıcısına yanıt
    dostum öncelikle konuyu hortlatmışsınız tebrik ederim. şimdi eğer xp veya win7 kullanıyorsanız bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gel oradan gelişmiş tabını seç. sonra ortam değişkenlerine tıkla temp ve tmp gibi değişkenler var. karşısı boş mu veya varsayılan ayarda mı yokla. mesela varsayılan ayar olarak
    %SystemRoot%\TEMP
    böyle yazması lazım. ve senin indirdiğin dosya atıyorum 2gb ise ve senin varsayılan olarak ayarlanmış temp dosyasının bulunduğu konumda yeterli disk alanı yoksa böyle bir sorun olabilir. fakat senin sorunun dosyayı indirmeyi başlatmak için hemen tıkladığın anda dosya hiç inmeye başlamıyorsa bu temp dosyası senin sisteminde yanlış ayarlanmıştır düzeltmen lazım. yani senin sorunun başka bir şey de olabilirse de bunu yaptığında sorunun çözülebilir.
  • merhaba benim bilgisayarımda da böyle bir sıkıntı var ama zaten sürücü bazında windows vista sanırım epey eski bilgisayarıma herhangi bir uygulama indiremiyorum google play storea girip herhangi bir uygulamayı yükleye bastığımda yüklemek için uygun bir cihaz bulunamadı diyor burda anlattığınız temp tmp düzenleme gibi işlemlerle bu sıkıntımı giderebilir miyim bana yardımcı olur musunuz :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.