Şimdi Ara

Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
48.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 12680

Domuz yağı yasak değil, domuz eti de öyle. Bu ülkede isteyen istediği şeyi yiyebilir. Gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığının da domuz yağı içeren bir ürünü yasaklamaya hakkı yoktur. Ayrıca şuan elimde bir kutu pringles var. Üzerinde herhangi bir yerde "Ürünümüz domuz yağı içermez." diye bir ibare yok. Korkmayın domuz ürünleri ile dana ürünleri arasında hiçbir fark yok. Ayrıca ülkemizde domuz yetiştiricileri de mevcut. Önce yaratıp sonra yarattığını lanetleyen inanç sisteminizi toplumsallaştırmayın bırakın insanlar istediğini istediği gibi yesin içsin.

Donuz eti ile inek etinin farkı yok olabilir ama domuz haram bir hayvandır dinimizde. Senin dininde ne onu bilemem

• @12680; burada domuz ürünlerine karşı hassasiyeti olanlar için tartışıyoruz, sizi rahatsız eden bir durum olmamasına saygım var elbette ama insanların inançlarına sizin de saygınız olmalı bence. Inanç ve değerleri sorgulamak ne sizin ne de bizim işimiz.

@caneycaney; bence üzerinde malum ibare yer almayan ürünleri almayın bu konuda hassasiyetiniz varsa, yukarıda yazdıklarım tesadüf olamaz. Bir sey daha ekleyeyim; ibarenin olduğu ürünlerde veganlar için uygun işareti varken olmadığı üründe uygun değil işareti var.
  • En son yiyeli 4-5 sene olmuştur heralde ama aklımda büyük bir soru var.
    Biliyorsunuz dışarıdan getiriliyor.
    Pringles ta domuz yağı olup olmadığı ?

• yazıyor+ sağlık bakanlığı diye bir bakanlık var
  • Pringles'ların hiç birinde domuz yağı yok diye biliyorum. İngiltere'ye gittiğimdede tek yediğim cips oydu. (Oradakinde de yoktu...)
  • İnşallah yoktur.
    Kesin bir cevap gelse keşke.
  • usta benin en çok tükettiğim cipstir 5dakikada bitiririm içindekilerde yok diyor ama gerçekte var mı bilinmez... Varsa eğer günah onların
  • Korkma cehenneme gitmessin
    Bilerek yediğin bir şey değil
  • SS ekleyin canım çekti
  • eğer içki içiyorsan sorun yok eğer sağlık için diyorsan onu bilmem
  •  Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı
  • sağlık.

Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı
  • ulAn nasıl canım çekti varyaaa
  • herhalde dunyadaki en lezzetli cipstir
  • Ben classic kırmızı olandan yedim bugüne kadar hep en iyisi hangisi
  • Bende kırmızı klasik yiyordum.
    ama türkiyede yukarıda ki gibi çeşit yok sanırım
  • birçok çeşit gördüm.
  •  Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı

Güzel bir cips ama nedense çitos fıstıklıyı daha çok seviyorum.
  • acılısı hot spicy de çok güzel
  • Gıda mühendisi bir tanıdık ve Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın söylediğine göre Pringles'ın içerisinde domuz yağı var. Pringles'ın arkasındaki etikete bakarsanız içerisinde E-471 kod adlı Gıda katkı maddesi yer alıyor. Bu da domuz yağının kullanıldığının göstergesiymiş.

Eskiden bende çok yerdim. Günde en az 1 paket... Artık almıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 21 Mart 2009; 14:03:51 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.