Şimdi Ara

Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
48.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Fatz

Gıda mühendisi bir tanıdık ve Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın söylediğine göre Pringles'ın içerisinde domuz yağı var. Pringles'ın arkasındaki etikete bakarsanız içerisinde E-471 kod adlı Gıda katkı maddesi yer alıyor. Bu da domuz yağının kullanıldığının göstergesiymiş.

Eskiden bende çok yerdim. Günde en az 1 paket... Artık almıyorum.

Ya ha biri dedi diye hemen inanın. Biraz araştırıp fikir yazın, biri bilmem ne demiş, arkadaşta yemeyi bırakmış. Ben de diyorumki tüm kola, ekmek, ve çikolatada eşşek yağı var, e-471 var, domuz var. Bunları da yemeyi bırakın.
  •  Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı

Yediğim en kötü lezzet.
  • Kutusunda yoktur yazıyor bende inanıp alıyorum ayda 1-2 tane yiyorum valla,
  • sour cream and onion(yeşil kutu) olanında domuz yağı varsa da beni pek ilgilendirmiyor. dünyanın en lezzetli cipsi. bırakacak değilim..
  •  Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achteruit

Pringles 'ta domuz yağı Sorunsalı

Bu saatte neden yapıyorsun bunu ?
  • Gecenin bu saatinde yaptığınız iş değil mi ? Az önce yurttaki gece bekçisini uyandırıp köşedeki tekel bayiinde buldum kendimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokata

quote:

Orijinalden alıntı: ::SadeceÖğrenci::

Ne katıyolar bilmiyorum ama çok süper..

monosodyum glutamat. bir araştır istersen. afedersin b.kun üstüne katsan bundan onu bile afiyetle yersin

aynen. tatsız çeşni beynini uyarıyor ve herşey lezzetli geliyor obez eder adamı ha
    kodu E621

• desenize satışlar tavan yapıcak :)

• Tüm bu domuz muhabbetleri beni acıktırdı
  • hayatımda daha pringles yemedim güzelmi?
  • Şimdi arkasına baktım aynen şöyle yazıyor.Domuz yağı ve domuzdan elde edilmiş katkı maddesi yoktur.
  • oef be babam P&G de çalışırken az getirmezdi ne yerdik şimdi bir yerimizi yırtalım aldığımız kiloları vermek için ah ulan ah
  • Domuz urunleri son derece lezzetli. Herkese oneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • E471 is mainly produced from vegetable oils, although animal fats are sometimes used and cannot be completely excluded as being present in the product. The fatty acids from each source are chemically identical. However, vegetarians and vegans, not wishing to consume any animal products, generally avoid products containing E471 unless they are certain that it is derived from vegetable oils. Also, because there is a risk of pork fat being present, Muslims and Jews will also avoid products containing E471 unless they know that it is made from vegetable oils.
    Vikipediadan alıntı.İngilizcesi olan anlat her e471 d*zdan elde edilmiyor.
  • domuz yağı var mıymış læ
  • Bu konuda bir gözlemimi aktarayım; piyasada çok bulunan çeşitlerden sade ve paprika olanlarında "domuz yağı ve katkıları yoktur" yazarken "sour cream and onion" ürününde bu ibare yer almamaktadır. Ilgili olanlar dikkate alsın.

• Cogu marketlerde aldigimiz normal pringles'larda yok. Bazi ozel modellerinde var, bunlar Turkiye'ye az getiriliyor ve turistlerin oldugu yerlerde satiliyor genelde. Yani bakkaldan aldigimiz pringles'ta yok.

• İlk sayfanın yarısı sınırsız yemiş
  • Bu arada benim bahsettigim pringles lar Carrefour ve Migrosta satılanlar. Ikisinde de inceledim ve "sour cream & onion" olanda domuz yağı yoktur yazmıyor. Ama sade ve paprikada yazıyor. Bu arada " sour cream & onion" ürününde Türkçe yazılar var sadece bahsettiğim ibare yok.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.