Şimdi Ara

hangi tür fotograf makinası alınmalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

her digital kamera birbirine benziyor.

çok gelişmiş makina aramıyorum

yardım rica ediyorum

700-800 arası alabilirim

neye dikkat etmeliyiz
    mega pixele mi ?

flash kuvvetine veya uzaklığına mı ?

optik zooma mı ?

ıso değerlerine mi ?

makro veya micro değerlerine mi ?

pozlama süresine mi ?

o kadar farklılık var ki

birinin beğendiği kamerayı diğeri beğenmiyor.

bu yazıları okuyan herkesin kafası karışıyor.

700-800 tl ye alabileceğimiz digital kamera önerilerinizi yazarmısınız

şimdiden teşekkür ederim.

• bu iş böyledir.. sen millete bakma.. takım tutar gibi marka tutuluyo. o onu beğenmiyo o onu beğenmiyo. araba forumunda da böyle... woswogenciler, fordcular, opelciler vs vs...

700-800 tl'lik bir makina amatör bir kullanıcıya hayli hayli yeterde artar bile... Canon, Nikon, Sony markalarına bakabilirsin. dünya markasadır... yukarıda yazılanları araştır ıso ne işe yarıyo, estantane ne iş yapar diyafram nedir... sadece burayı okuma geniş bi araştırma yap. zaten o özelliklerin görevlerini bildikten sonra kimseden yardım almana gerek kalmayacaktır... dedğim gibi makinada olan özelliklerin görevlerini öğren gözüne kestirdiğin makinaları karşılaştırma yap.. hanginin değeri yüksekse iyidir hanginin düşükse iyidir bunları oku
  • senin tavsiyen ne ?
  • canon yada niconlara bak derim... ben çok fazla prof değilim ama genede araştır biii.
  • Ucuz makine arayanlara tavsiyede bulunmak kolay benim için ama iş pahalı makinelere gelince çok zor öneride bulunmam.
    Çünkü artık fotoğraf makinesi üreticileri kaliteli makine yapmaktan çok, pahalı makine yapmaya başladılar.
    Minicik bir özellik ekliyorlar, nerdeyse resme katkısı yok denebilecek şekilde, hemen fiyat 100 tl yükseliyor.
    Makine 3 kişinin yüzünü tanımlayıp yakalarken, bunu yeni makinede 12 kişiye çıkarıyorlar, hop hemen 100 tl daha üstüne fiyatın. O nedenle bence yeni olan janjanlı makinelerden almaktansa, eskilerin çok iyi modellerini bulmaya çalışmalı, gerekirse ikinci eli alınmalıdır. Benim görüşüm bu.
    Benim fiyatlarına göre kaliteli bulduğum makineler de şöyle.
    Canon : A570IS, A590IS, S3IS, S5IS
    Fuji : F30, F31fd, S6500fd

Yukarıya yazdığım makinelerin sınıfları ve fiyatları çok farklı. Ama dediğim gibi bence parasının karşılığını verecek makineler bunlardır.
    Şu çok iyi bilinmelidir ki artık yeni makinelere çok para ödendiğinde sanmayın ki o paraya çok iyi bir makine alınıyor.

• eğer ben amatörüm diyorsanız kompact serisi(bas/çek makinelerdir amatör kullanıcılar için uygundur)
    ama ben fotografçılık bilgimi geliştirmek istiyorum diyorsan canon serisi ile başlayabilirsiniz çünkü canonda mauel ayar seçeneği var ama yok ben manuelle uğraşamam diyorsan hangi seriyi istiyorsanız onu alırsınız ama 700-800 serisine gelince canonun POWERSHOT serilerine bakabilirsiniz 100-110 vs.

ama ben canonun o serisini gördümde ağır diye gözüm korktu benim düşürürüm müşürürüm olmaz..
    ondan sonye kaydım.

önce siz fotografçılık bilginizi geliştirin sonrada dslr makine alabilirsiniz.

üstteki arkadaşımız doğru söylemiş zaten 8,1 mplik makineye bir kaç özellik ekle haydi fiyatlar tavan yapıyor.. mesala bak sonyin serilerinde w275-290 serisi biraz eskilere yönelik kalıyor ve fiyat 805...
    w170e bakıyorum özellikler aynı ee megapiksel farkı ise 200 tl fark ödemeye bile gerek yok.
    bunun gibi düşünebilirsiniz.
    kodak zaten almayacağım kasa sağlamlılğına bakarım ama canondada manuel ayar seçeneği var ama benim prof. olmama gerek yok çünkü fotografçı olmayacağım yeterki işimi görsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 21 Mart 2009; 1:46:52 >

• AKINLASINN arkadaşa katılıyorum ayni durum kameralar içinde geçerli daha iyi ürün yapacakları yerde 1/6 1/5 sensörlü high definition kamera yapıyorlar hd kameraya yakışırmı 1/5 sensör?1/8 kadar sensör yaptılar hep yeni modelde eskilerde 1/6 ve aşağısı idi 800k pikseli olan kamerda yüz tanıma sistemi olsa olmasa ne fark eder.şu anda üretilen en iyilerin fiyatıda en yüksek olanlar bunlarla ayni özelliğe sahip ama sadece bir kaç önemli olmayan özellik yok önceki modeller ayni kalitede çekiyor çünkü sensör mercek gibi önemli teknik özellikleri ayni kısacası önceki modeller daha kaliteli yeni çıkan bir çok modele göre
  • Fotoğraf makinesi soruyorsunuz ,
    sizin söylediğiniz fiyatlara , hayyamdan çok temiz ikinci el canon 350D veya 400D alınabiliyor ,
    biraz daha fiyatla canon eos 1000D nin yenisini satın alırsanız evladiyelik kullanırsınız .
  • 1000TL altı bütçeye hala nasıl SLR sistem tavsiye ediyosunuz anlamıyorum ya

Hadi bunu geçtim arkadaş gelişmiş makine istemiyorum diye limitlemiş...

AKINLASINN'a katılıyorum.
  • Akıllasınn Arkadaşa bende katılıyorum açıklamaları içinde teşekkür ediyorum.

belki inanamayacaksın ama sony w 290 ile w 170 arasında kaldım aklım bu kadar farka değmez megafixel para vermeye dedim w 170 ciddi ciddi araştırayım dedim.

sonra senin yazını okudum .

benin istediğim elde kolay taşınsın ama özellikleri iyi olsun istiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.