Şimdi Ara

yurt dışına hangi hattımı götüreyim acil umre için

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
35.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

hangi hattı götürüsem kaç para yazar ordanmı arayım burdanmı arasınlar
    ne yapmalıyım acemıyım

• Merhaba Kardeş;

Suudi Arabistan'da hizmet veren Al-Jawal diye bir operatör var; bu operatörün 100 kontör yüklü hattından almanı tavsiye ederim. Eğer kontörün biterse kontör almak yerine yeni bir hat almak daha mantıklı, daha ucuza geliyor çünkü. Bu hattı oradan aramak için kullanacaksın. Asıl aramalarını Türkiye'deki yakınlarının VOIP üzerinden seni cepten aramaları şeklinde organize edersen çok daha hesaplı bir iletişim sağlamış olursun. Şöyle ki; Nonoh, VOIPRaider gibi firmalardan 10 dolar veya 10 euro'luk (farklı sitelerin dolar ya da euro şeklinde ödeme opsiyonları var) kredi yükleyerek uzunca bir süre görüşme yapabilirsin. Al-Jawal hattını da "beni arayın" anlamına gelen çaldırmaların ve acil aramaların için kulanacaksın. Uygun en makul çözüm bu görünüyor.

Selamlar.
  • suudi arabistanda 3 adet operatör var, bir tanesi ile vodafone türkiyenin indirimli görüşme anlaşması var..

vodafone faturalı hattın ile suudi arabistanda ZAIN(MTC) operatörünü seçersen arabistandan türkiye aramaların için 2,25 tl/dakika ödersin(vergiler dahil 2,72 tl), türkiyeden seni aradıklarında 1,23 t/dakika (vergiler dahil 1,48 tl)sana yazar...

turkcell faturalı hattın ile dünya tarifesi kapsamında suudi arabistandan türkiye aramaları dakika ücreti 4,50 tl/dakika(vergiler dahil 5,44 tl/dakika)

avea faturalı hattın ile dünya varmış tarifesi kapsamında suudi arabistandan türkiye aramaları dakika ücreti 2,50 tl/dakika(vergiler dahil 3,02 tl/dakika), türkiyeden seni aradıklarında 1,50 tl/dakika...(vergiler dahil 1,81 tl/dakika)

Eğer türkiyeden hat götüreceksen Arabistanda kullanmak için Vodafone faturalı şu an için en uygun hat..Ama sakın şebeke seçimini elle yapıp Zain(MTC) operatörünü seçmeyi unutma. iyi umreler

• Windows Live Messenger

biraz zahmet edip netten konuşun bence..

Hem hacca gidip hemde 2,5 milyon telefonun dakikasına vermek

Rejim yaparken günde 3 öğün hamburger + cola içmek gibi bişey olsa gerek..
  • umrede nete girmeye zamanı mı olacak
    antalyada otelde tatile gidiyor sandın galiba
    sen aramıycan buradaki ailene aratıcan yurtdışında iken altın kural bu aramamak, aranmak...ee hayat hikayeni de anlatmayacağına göre günde 5 dakika arasalar seni yeter...1 haftada 35 dakika eder..35 dakika*1,48 tl:51,80 tl eder...hiçbişey değil..

quote:

Orjinalden alıntı: s.volkan

Windows Live Messenger

biraz zahmet edip netten konuşun bence..

Hem hacca gidip hemde 2,5 milyon telefonun dakikasına vermek

Rejim yaparken günde 3 öğün hamburger + cola içmek gibi bişey olsa gerek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevimlican -- 19 Mart 2009; 11:11:33 >

• Tv gördüm valla Gayet güzel mekanlar var
  • yurtdışında altın kural aramak yerine aranmak o kadar basit....ve hayat hikayeni anlatmamak, sevgilinle de aşta fişte yapmamak yani kısa kesmek nasılsın iyimisin şöyle yapıyorum böyle yapıyorum seni seviyorum kapat tamam....
  • Yakın bir zaman da arkadaşım umreden geldi, en hesaplısı oradan Türkiye görüşmeler için hat almak en hesaplısıymış. Bence sende öyle yap.Bizim operatörlere bakarsan işin var :) Bu arada Allah umreni kabul etsin, bizleri çinde dua etmeyi unutma
  • Ordan hat al.
    Ben 5 gün kaldığım ülkede bile hat alıyorum. İlk baktığım şey 3G si olup olmaması, telefonum sip destekliyor zaten, arıycağım zmaan ben onları beleşe arıyorum bu yolla.

http://forum.donanimhaber.com/m_30211549/tm.htm burda detaylı yazdım.

http://www.mobily.com.sa/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4w3NjEHSZnFm8abuhnrR0LEDCFixvHmhkZoYgbxjggRX4_83FSgeKQ5UK2lUYB-VE5qemJypX6wfkFuaGhEeb4jADN4Xvc!?resetPortlet=true

fiyatlar pek ucuz değil:
    100 SAR lık paket size yeticek iken, fiyatı 45 TL etmekte.
    Ha benim avrupadan aldığım 1 GB lik hat 15 € idi, o da 35 TL yapmakta.
    Açıkçası 45 TL ye doya doya konuşabilirsin. Tercih sana kalmış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 20 Mart 2009; 0:00:48 >

• arkadaşlarında dediği gibi ordan hat alman en iyisi bizim tanıdıklar hac mevsminde gitmişdi kaldığı otelin resapsiyonunda bile hat satıyorlarmış ve hattı takar takmaz işliyor dediğini göre 2 farklı seçenek var mış işde bi 15eurol bide 25 euroluk gibi vede bizleri rahatlıkla aradılar bizde aradık pekde pahalıya gelmedi
  • Bu hatlar için kimlik falan istemiyorlar mı ? Geri dönüşte kapattırıp mi geleceksiniz güvenlik sorunu teşkil etmez değil mi ? Ne biliyim orada kimlik bilgileriniz kalıyo siz tekrar döndüğünüz de , TC kimlik no ile herşeyi neredeyse öğrenmek mümkün durumda
  • VOIP olayını yabana atmayın derim. VOIP'le Suudi Arabistan'ın cep telefonlarını aramak oldukça hesaplı. Yapmanız gereken bir VOIP şirketinden kredi alıp bilgisayarınıza programını kurmak. Bu şekilde yakınlarınızı çaldırdığınızda sizi hemen arayabilirler. Oldukça da hesaplıya gelir.
  • güzel ama aile bireyleri için biraz fazla teknolojik bir çözüm gibi geldi bana
    quote:

Orjinalden alıntı: medyun

VOIP olayını yabana atmayın derim. VOIP'le Suudi Arabistan'ın cep telefonlarını aramak oldukça hesaplı. Yapmanız gereken bir VOIP şirketinden kredi alıp bilgisayarınıza programını kurmak. Bu şekilde yakınlarınızı çaldırdığınızda sizi hemen arayabilirler. Oldukça da hesaplıya gelir.
  • Ekstra bir bilgi: Al-Jawal operatörünün Türkiye'den hatları alınabiliyor. Telekom bayilerinden HacCell hattı olarak isteniyor. Numaranızı kutsal topraklara gitmeden yakınlarınıza verebiliyorsunuz. Ayrıca HacCell'inize burada en çok arayacağınız numarayı tanımlayarak %25 daha ucuza konuşma fırsatınız oluyor. VOIP'i de buna ilave ederseniz hesaplı ve daha uzun görüşmeniz mümkün.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ege_Aşığı

Bu hatlar için kimlik falan istemiyorlar mı ? Geri dönüşte kapattırıp mi geleceksiniz güvenlik sorunu teşkil etmez değil mi ? Ne biliyim orada kimlik bilgileriniz kalıyo siz tekrar döndüğünüz de , TC kimlik no ile herşeyi neredeyse öğrenmek mümkün durumda

gerekmiyor, istemiyorlar.
    Sonuçta ön ödemeli hat olarak alıyorsun ve o şekilde işleniyor. En fazla pasaport fotokopisi alırlar o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ThisisaNightmare -- 20 Mart 2009; 19:17:45 >
  • Sakin avea Umre paketi falan almayın. Orda telefon düzgün çekmediği (sürekli hat kopuyor) gibi konuşmaları nasıl ücretlendiriyorlarsa konuşmadığım halde süreyi aştım diye ve kullanmadığım halde internet ücreti diye 30 liralık faturayı 250 liraya çıkarmışlar.
  • Turkcell hac ve umre paketleri çok uygun.

25 TL 150 DK. / 30 TL 300 DK.

https://forum.turkcell.com.tr/t5/yurt-disi-kampanyalari/hac-icin-kampanya-var-mi/m-p/14597#U14597
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.