Şimdi Ara

OKUDUGUNUZ EN GUZEL KITAP HANGISIYDI?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
1
Favori
17.687
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    YAZARI KIMDIR?

• cin ali
  • kesinlikle YÜZÜKLERİN EFENDİSİ üçlemesi
    böyle bir kitap bir daha yazılamaz
    herşeyi ile dört dörtlük
    eğer okumadıysan ve sadece filmi izlediysen şiddetle tavsiye ediyorum.
    o mükemmel film bile bu kitabın büyüklüğüne ulaşamaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: pandacuum

cin ali

• sabahattin ali nin kurk mantolu madonna.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sanctus Diavolos

kesinlikle YÜZÜKLERİN EFENDİSİ üçlemesi
    herşeyi ile dört dörtlük

ayrıca "da vinci şifresi"(dan brown) de çok güzeldi...
  • dostoyevski-suç ve ceza
    orhan pamuk-benim adım kırmızı
  • Darağacı-Karov Çapek
  • quote:

herşeyi ile dört dörtlük

Tolkien i bir türlü sevemedim... Yüzüklerin efendisini daha orta okulda bitirmiştim, üstüne bi iki kitabını da okudum ama sevemedim... Zaten Tolkien in kitapları senin dediğin gibi "dört dörtlük" değildir... Dikkatli okuyucular yakalıyor bazı "büyük" eksikleri zaten... Onlarca ve onlarca fantastik-edebiyat okudum ve şunu hemen belirteyim kitaptaki hiç bi karakterin adam gibi ne geçmişi ne ailesi ne akrabası vs anlatılmıyor yüzüklerde... Bi tek aragorn ve sam evlendi..Tamam hepsi mutlu olup evlencek diye bişey yok ama aranız da bana en basiti legolas ın geçmişinden tek kelime anlatabilcek biri var mı?? Ya da Elrond un Galadriel in oğlu olduğunu bilen var mı?? Bunları sadece yıllar sonra oğlunun yazdığı ekler, harita kısmında vs bulabiliyorsunuz ve kimsede nerdeyse bilmiyor...Bunlar ufak gözükse de büyük eksikler aslında... Sting nerde yapılmış, kim yapmış, gimli nin o buldukları cüce mezarında yatanla alakası ne? vs...

Bir başka eksik te bence yazar Tolkien in aslen bir "edebiyatçı" olmasıdır... Kitapları okuyanlar bilir zaten ilk kitabın ilk 150-200 sayfası tasvir... Sayfalar dolusu tasvir... Bu bir fantastik kitap ve hikaye, macera vs olur yoğunlukla...Tamam tasvir de olur elbet ama ilk 200 sayfa da o kadar ağır tasvirler okuyucuyu soğutut kitaptan...

Benim en sevdiğim kitap - Ejderha mızrağı / İkizler üçlemesi - Weis*Hickman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N. Flamel -- 5 Haziran 2005, 2:35:03 >
  • Necib Fazıl Kısakürek - Çile
  • simyacı
  • quote:

herşeyi ile dört dörtlük

okudum da izledimde ama filmde gorsel acidan cok guzel.
  • bence dan brown unun

melekler ve seytanlar
    davinci nin sifresi
    djital kale

kesinlikle okuyun derim arkadaslar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felsefika -- 5 Haziran 2005, 14:23:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: aspergillus

dostoyevski-suç ve ceza
    orhan pamuk-benim adım kırmızı

orhan pamugun anlatimlarini pek sememevde
    sessiz ev
    kara kitap
    bide kar
    var seneler oldum alali hala okumadim.
    okuyayim mi dersin?
  • quote:

Tolkien i bir türlü sevemedim... Yüzüklerin efendisini daha orta okulda bitirmiştim, üstüne bi iki kitabını da okudum ama sevemedim... Zaten Tolkien in kitapları senin dediğin gibi "dört dörtlük" değildir... Dikkatli okuyucular yakalıyor bazı "büyük" eksikleri zaten... Onlarca ve onlarca fantastik-edebiyat okudum ve şunu hemen belirteyim kitaptaki hiç bi karakterin adam gibi ne geçmişi ne ailesi ne akrabası vs anlatılmıyor yüzüklerde... Bi tek aragorn ve sam evlendi..Tamam hepsi mutlu olup evlencek diye bişey yok ama aranız da bana en basiti legolas ın geçmişinden tek kelime anlatabilcek biri var mı?? Ya da Elrond un Galadriel in oğlu olduğunu bilen var mı?? Bunları sadece yıllar sonra oğlunun yazdığı ekler, harita kısmında vs bulabiliyorsunuz ve kimsede nerdeyse bilmiyor...Bunlar ufak gözükse de büyük eksikler aslında... Sting nerde yapılmış, kim yapmış, gimli nin o buldukları cüce mezarında yatanla alakası ne? vs...

Bir başka eksik te bence yazar Tolkien in aslen bir "edebiyatçı" olmasıdır... Kitapları okuyanlar bilir zaten ilk kitabın ilk 150-200 sayfası tasvir... Sayfalar dolusu tasvir... Bu bir fantastik kitap ve hikaye, macera vs olur yoğunlukla...Tamam tasvir de olur elbet ama ilk 200 sayfa da o kadar ağır tasvirler okuyucuyu soğutut kitaptan...

ben yüzüklerin efendisini çok severek okudum... ama söylediklerinin de çoğuna katılıyorum... benim de eksik gördüğüm çok nokta vardı... ama ben hobbit ve üçleme dışındaki kitaplarını okumadım... okuyanlar belki daha çok şeye anlam kazandırmıştır...belki de daha çok soru çıkmıştır ortaya... elrond un galadriel in oğlu olduğunu bilmiyordum mesela... ama bu kitaplarında fantastik kitaplara öncülük yaptığını düşünüyorum... Ejderha mızrağı üçlemesini de okudum... güzeldi...

bu arada mezar daki olay hobbit le alakalıydı sanırım... orda yatan adam hobbit te geçen cücelerden biriydi... gimli nin babası amcası falandı heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fibonachi -- 5 Haziran 2005, 14:47:17 >
  • Kavgam-Adolf Hitler
  • ayfer tunç - Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek

kerime nadir - kırık hayat
  • da vinci şifresi ve melekler ve şeytanlar, ikisi birden
  • Ejderha Mızrağı-İkizlerin Savaşı
    bide tamuli üçlemesi
  • quote:

Orjinalden alıntı: fibonachi

quote:

ben yüzüklerin efendisini çok severek okudum... ama söylediklerinin de çoğuna katılıyorum... benim de eksik gördüğüm çok nokta vardı... ama ben hobbit ve üçleme dışındaki kitaplarını okumadım... okuyanlar belki daha çok şeye anlam kazandırmıştır...belki de daha çok soru çıkmıştır ortaya... elrond un galadriel in oğlu olduğunu bilmiyordum mesela... ama bu kitaplarında fantastik kitaplara öncülük yaptığını düşünüyorum... Ejderha mızrağı üçlemesini de okudum... güzeldi...

bu arada mezar daki olay hobbit le alakalıydı sanırım... orda yatan adam hobbit te geçen cücelerden biriydi... gimli nin babası amcası falandı heralde

usta senin yaş kaç yaa
    bi insan yüzüklerin efendisi gibi edebi bi esere kötü deyipte ejderha mızrağı gibi bi cocuk hikayesine güzel diyorsa yaşından şüphe etmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanctus Diavolos -- 5 Haziran 2005, 15:56:42 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.