Şimdi Ara

C4, Bravo, 308, İ30, Ceed, Megane, Lancer, Focus. Hangisini almalı('0' Km) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
12.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bravo EuroNcapten 5 yıldız aldı. Düşük not derken?
    Ayrıca donanım olarak c sınıfının en zengini Bravo.
    Hayırlısı olsun.
  • benim tercihim peugeot 308 olurdu...
  • Bence frasnız arabası biraz şans işi ama bu demek değildiriki diğer arabalar arıza çıkrmıyor. Mercedes alırsın ondada arıza çıkabilir. Burada bana göre önemli olan aracın arıza-sorun istatistiğidir. Fransız markaları bu konuda bana göre pek başarılı değil. Bence alırken bir daha düşün.
  • bu kadar incelemeden sonra c4 almak pek olmamış.. bu sınıftaki araçlar arasındaki karşılaştırmada belkide son sırada yer alan bir aracı almışsın neyse hayırlısı olsun...
    dynamıc donanımlı bir bravo alsaydın inan süper iş yapmış olurdun...
  • bizde bu aralar araba almayı düşünüyorduk ama ötv bindiriminden sonra vaz geçtik biraz daha bekliyecez nasıl olsa ağustos'a doğru 2009 modeller ellerinde kalacak çünkü satamayacaklar onun içinde acayip indirimler olacak yeni araba alacak olan arkadaşlar eğer aciliyeti yoksa ağustos'a kadar beklesinler çok büyük indirimler olacak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: a.akkaya

bizde bu aralar araba almayı düşünüyorduk ama ötv bindiriminden sonra vaz geçtik biraz daha bekliyecez nasıl olsa ağustos'a doğru 2009 modeller ellerinde kalacak çünkü satamayacaklar onun içinde acayip indirimler olacak yeni araba alacak olan arkadaşlar eğer aciliyeti yoksa ağustos'a kadar beklesinler çok büyük indirimler olacak.

her sene aynı şeyler söylenir durur ama hiçbir zaman acayip indirimler olmaz, firmalar bir kılıfına uydurup satış yapmaya devam ederler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: a.akkaya

bizde bu aralar araba almayı düşünüyorduk ama ötv bindiriminden sonra vaz geçtik biraz daha bekliyecez nasıl olsa ağustos'a doğru 2009 modeller ellerinde kalacak çünkü satamayacaklar onun içinde acayip indirimler olacak yeni araba alacak olan arkadaşlar eğer aciliyeti yoksa ağustos'a kadar beklesinler çok büyük indirimler olacak.

Kardeş ağustos değilde mayısın son haftası ve haziranın ilk iki haftsına bir bakın indirim olursa o zaman olur. Araç fiyatları çok şişirildi ötv kalktığında bugün 42 olan araç 50 ye çıkacak. Firmalar mecbur bu tarihlerde indirime gidecekler. Ayrıca ağustosta pek kampanya olmaz sadece gösterişte olabililir asıl kampanya aralıkta yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acr -- 14 Nisan 2009; 11:21:38 >
  • Evet bu konuda haklsınız ama ben 30.000 üzerinde bir fiyat vermeye en baştan karşıydım. ikincisi ise Ford ve Fiat personel indirimleri için kredi alamıyordum, araç benim üzerime olmadığı için.
    Bir de NCAP testinde 5 yıldız var 5 yıldız var. videolarını bile izledim hepsinin.
    C4 sıaralamada sonda yer alıyordu ama en uygun fiyat ve donanım o araçta oldu, hem güvenli, hem çok çok az yakıyor, hem yüksek donanım, hem kuvvetli, hem güzel görünümlü olunca öne çıktı.
    Fiat Bravo fiyatı baz versiyon 33.000 e geliyor zaten metalik boya ile, bir de üzerine versiyon binince büyük ihtimal 35.000 den aşağıda olmazdı. O yüzden klansman dışı oldu.
    bir araca 20.000 den fazla bile vermek akıl karı değil bana göre çünkü yarın bir kısmını bozdurup kullanacağınız bir şey değil araba. O yüzden yüksek fiyatlara çıkmadım. Sıfır olması için 30.000 dedim, yoksa ikinci el 20.000 civarı bir araba alacaktım.
    308 de güzel araba ben de aynı fiyat olsa 308 alırdım sanırım, ama üçkaat yapan firmayı cezalandırdım kendimce.
  • ben olsam lancer yada c4
  • Fiyat/performans, kalite, güvenlik(euro ncap 5 yıldız) kriterlerini aynı potada en iyi eriten araç : kia ceed. Özellikle kia ceed sportywagon u tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babaay -- 14 Nisan 2009; 21:34:20 >
  • Arkadaşlar,

Yaptığım onca araştırmadan sonra, en iyi fiyat, donanım, maliyet hesabı yaparak C4 92 HDI almış bulunuyorum. Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Buraya yazdığım tüm arabalar güzel ve alınabilir arabalardı. Sadece en uygun fiyatlı ve kendime göre olan araba seçecektim o da C4 oldu, ben geçen seneden beri 2. el C4 almayı düşünüyordum. 0 araç olunca diğer modeller de işin içine girdi.

Şu anda arabadan çok memnunum, sadece siyah renkli olduğu için su lekeleri bile belli oluyor.

Sadece içim giden bir kaç olay oldu, Kia Proceed alacaktık az daha, çok güzel ve çok kuvvetli bir araba, fakat 2. el ve kullanım zorluğu yüzünden vazgeçtim, ama aklım kaldı, geçen yolda solladı birisi hala güzel geliyor bana. Almak isteyen varsa Ceed değil Proceed alsın bence, hem güzel bir araba hem de spor arabadan beklenmeyecek kadar geniş arka koltuk mesafeleri var.

Bir de Lancer tabi ki, fiyatlarını da yazdım görmüşsünüzdür. 28.000 lira fiyatı varken şu an 35.000 TL oldu. Bu araba da çok güzel ama benzin faturasından yerimden kıpırdayamazdım herhalde.

Bir de Yeni Megane ı daha önceden görmüştüm ama fiyatı çok yüksek oldu. Sevindim pahalı olmasına, ucuz olsa alamadım diye üzülürdüm.

Bunun dışında hem görüntü, hem fiyat olarak çok mantıklı bir seçim oldu bana göre.

Şu anda veya ileride bu araçlardan veya bu sınıftan bir araç almak isteyen birisi olursa yardım etmekten memnun olurum. İstediğiniz koşullar ve duruma göre en iyi cevabı verebilirim artık sanırım.
  • yeni mazda 3 hb.bak bakalım kasa çok şık ve donanım dolu.
  • arkadaş arabayı almış...
    atı alan üsküdarı geçmiş...
    quote:

Orijinalden alıntı: tatlisevgi

yeni mazda 3 hb.bak bakalım kasa çok şık ve donanım dolu.
  • hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasimboo -- 10 Ağustos 2009; 11:12:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.akkaya

Başlık yukarı çekilmiş yazayım bende..

Yeni Megane Hb - Golf 6 ve Focus ve Aurisin istanbul satış ofislerinde hemen hemen kalmadığını en az 3,4 hafta sonrasına randevu verildiğini veya işinize gelmeyecek bir donanım versiyon ve renkte olduğunu belirteyim
    Megane alacaktım elde olmadığı için almadım

şuan da kararsızım 308 Bravo Focus arasında kaldım ya da Ocak ayını bekleyip yeni kasa astrayı düşünebilirim..

Buarada yolda gördüğüm her Fiesta beni ona çekmiyorda değil hem yakıt tasarrufu hem tasarım hem de cebimde kalacak olası 7-8bin TL cezbediyor..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.