Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6935G DERNEĞİ (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4.628
Cevap
21
Favori
427.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Subwoofer sesini biraz düşür, patlak gelmesinin sebebi bassın yüksek olması muhtemel nedenler arasındadır.
  • ya arkadaşlar live messenger için parmak okuyucuyu çalıştırabilen varmı
    bikere hotmail.com a giriş yaparken şifremi kaydetmek istedi ama bida çalışmadı
  • Undercover gerçekten 1. Sayfadaki ayarlarla akıcı bir şekilde oynanabiliyor mu? Bir arkadaş en düşük ayarda bile kasıyor demiş?
  • Arkadaşlar bimekste bugün için Acer Aspire 6930G-864G32MN modelinde indirim var 1703 KDV dahil

Özellikler

* Ekran Boyutu : 16"
    * İşlemci Modeli : Intel® Core™2 Duo
    * İşlemci Hızı : 2,40 GHz
    * Bellek : 4 GB
    * Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB
    * Ekran Kartı : NVIDIA® GeForce® 9600M GS
    * İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
    * Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
    * Veri yolu Hızı : 1066 MHz
    * Bellek Türü : DDR2
    * Parlak Ekran : Evet/Var
    * Geniş Ekran : Evet/Var
    * Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    * Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    * Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
    * Sabit Disk Arabirimi : SATA
    * Optik Sürücü : DVD±RW DL
    * Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    * Kablosuz Ağ : 802.11a,802.11b,802.11g,802.11n
    * Modem : 56K Fax/Modem
    * Kablolu Ağ : Ethernet 10/100/1000
    * Kablosuz Bağlantı Noktaları : Bluetooth 2.0 + EDR
    * Dahili Web Kamera : Evet/Var
    * Klavye : Türkçe Q
    * Pil Teknolojisi : Lityum Ion
    * Pil Hücre Sayısı : 6
    * İşlemci Numarası : P8600

• Ekran kartı GS ve ramler DDR2. İşlemci ile ekran kartı arasında farklar var. Aklım karışıyooo
  • quote:

Orjinalden alıntı: neckreaper

beyaban85
    vista bilgisayarı biraz kasıyo o da 32 bitlik versiyonu.. 64 bitlik vista yükle sorun kalmaz.. bi de vista da aero olayını filan kapatırsan zerre kadar kasma olmuyo zaten.

neckreaper kardeş,kendisinin otomatik olarak yüklediği vista 64lük mü yoksa 32 lik mi.32 likse nasıl değiştireceğiz.
    ayrıca iyi anlayan bir arkadaş xp yüklememiz için bize yardımcı olursa iyi olur.gerek sürücülerin bulunması gerekse problem çıkmaması yönünden...illaki benim gibi xp kullanmak isteyen arkadaşlar olacaktır çünkü.
  • Siz olsanız hangisini alırdınız? Bimeksteki mi teknosadaki mi. ACİL
  • aradaki fiyat farkı 150 lira internettten alınırsa (teknosadan) 100 hediye çeki veriliyor 6935 ile fiyat farkı 250 lira
    3d mark06 puanlaması
    6930 : 4100
    6935 : 5700

6930 un işlemcisi gayet güzel cetrino2 1066 mhz veri yolu
    ramı 4gb ama ddr2 ve 667 mhz

oyunlarda 6935 daha iyi sonuç verir
    ama diğer tüm işlemlerde 6930 daha performanslı

ama şuda bi aşikar 6935 işlemcisi yükseltilir ama
    6930 un ekran kartı yükseltilmez(yükseltilir ama astarı kendisinden pahalı olur)

quote:

Orjinalden alıntı: solmez1978

Arkadaşlar bimekste bugün için Acer Aspire 6930G-864G32MN modelinde indirim var 1703 KDV dahil

Özellikler

* Ekran Boyutu : 16"
    * İşlemci Modeli : Intel® Core™2 Duo
    * İşlemci Hızı : 2,40 GHz
    * Bellek : 4 GB
    * Sabit Disk Kapasitesi : 320 GB
    * Ekran Kartı : NVIDIA® GeForce® 9600M GS
    * İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
    * Ön Bellek (L2 Cache) : 3 MB
    * Veri yolu Hızı : 1066 MHz
    * Bellek Türü : DDR2
    * Parlak Ekran : Evet/Var
    * Geniş Ekran : Evet/Var
    * Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    * Ekran Kartı Belleği : 512 MB
    * Sabit Disk Dönüş Hızı : 5400 rpm
    * Sabit Disk Arabirimi : SATA
    * Optik Sürücü : DVD±RW DL
    * Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    * Kablosuz Ağ : 802.11a,802.11b,802.11g,802.11n
    * Modem : 56K Fax/Modem
    * Kablolu Ağ : Ethernet 10/100/1000
    * Kablosuz Bağlantı Noktaları : Bluetooth 2.0 + EDR
    * Dahili Web Kamera : Evet/Var
    * Klavye : Türkçe Q
    * Pil Teknolojisi : Lityum Ion
    * Pil Hücre Sayısı : 6
    * İşlemci Numarası : P8600

• tolgabc cardfinans haricindeki (o da 1771) tüm kartlarda ve havalede 2.012 tl.teknosa da ayrıca 100tl lik hediye çeki veriyor,bu da ayrı bir avantaj (kulaklık,mouse ve çanta bedavaya geliyor).yani teknosa da havale alırsan bilgisayar 1450 civarına geliyor.bu da arada fiyat farkının yaklaşık 600 tl civarı olduğunu gösterir.teknik kısmıyla ilgili bişey diyemem, zaten teknik değerlendirmeyi Peyler yapmış.
  • Ekran kartından taviz vermeyin

Seste sorun yaşamamak için dolby sekmesinin altındakileri kapatın ( Madeni 1 TL büyüklüğünde 2 hoparlör var. Harici kolon takarsanız açarsınız Dolbyleri)

7. sayfadaki mesajımda yeni ekran kartı driverleri mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 24 Mart 2009; 13:02:03 >
  • Şimdi çıkıp teknosadan alıcam. Çizim programları (cad, catia, solid) için ekran kartı önemli herhalde. Oyun da önemli oynamadan olmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: neckreaper

ölü piksel lcd ekrandaki çalışmayan piksele diyolar. acer 5 piksele kadar ölü olması normaldir diyo ama teknosa ne der bu konuda bilemem.
    benim iki arkadaşın başına gelmişti hp servis parça bekliyorz diyebirini 40 birini 42 gün oyalamıştı haliyle değişim yaptılar. ama teknosa ne yapar bilmem :D

quote:

Orjinalden alıntı: tucobenedicto

Arkadaşlar ben de Hp compaqımı servise verdim teknosa aracılığı ile.30 günde yapılmazsa ne alırım diye düşünüyordum?Bugün bu modele rastladım.Benim 30 gün sonunda olmazsa alet teknosa çek verecek 1340 tel üstüne 200 daha koyar bu modeli alırım diye düşünüyorum.Birkaç sorum olacak acemi sayılırım bu forumdaki çoğu insana göre onun için sorular komik gelebilir çoğu kişiye?

1)Ölü pixel nedir?Bikaç kişi bu makinede buna rastlamış geri iade etmiş.Ölü pixeli ürünü almadan saptayabilip geri iade edebilir miyiz?

2)Benim şuan hp serviste bekleyen makine anakart adaptörü bekliyor?30 günde yapma ihtimalleri var mı?(inşallah yapamazlar da bu notebooka terfi ederim hpye kapak olur

Çok saol cevabın için aslında benim notebook şuanda hp servisinde 40 gün hayatta beklemem dua ediyorum yapamasınlar 31.gün arıcam hemen teknosadan çek alabilirsem ben de aranıza hemen katılırım inşallah.Alamazsam da kesin para iade alcam çünkü garantisiz hp gözüm yemiyor üst model önerseler dahiYani teknosa sadece aracı konumda ben teknosa ile muhatabım hp ile kafayı bozmuyorum daha güzel oluyor

Bir de önceki sayfalarda bir arkadaş ölü pixel için program vermiş onunla ölü pixele nasıl bakabiliriz?

• quote:

Orjinalden alıntı: tolgabc

Undercover gerçekten 1. Sayfadaki ayarlarla akıcı bir şekilde oynanabiliyor mu? Bir arkadaş en düşük ayarda bile kasıyor demiş?

Full ayarlarla oynadım ben en az 22fps gördüm.

ve Grid, pop, waw ıda full ayarlarda oynadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: lucasthehacker

quote:

Orjinalden alıntı: disasterx

6935de o/c yapan yok daha galiba. System toolsu yükleyince bilgisayar açılmıyor

anakrt biosundan mı kaynaklı acaba.benim tahminlerim ekran kartının biosunda da kitli olabilir.

Galiba kilit var biyerde. system tools u yükleyince hdd ışığı yanmıyor pc yi açınca. Şimdi biosu kurcalıyıp bakıcağım
  • quote:

Orjinalden alıntı: hmerter

Ufak bir Danismak Istedigim konular var arkadaslar
    1-mause olarak kablolu mu yada kablosuz mu almaliyiz oyun oynama açisindan bir performasın dusuklugu olmakta midir? kablosuz mouselerde??

2-Şuan 6935 G nin enson çıkan ekran kartı güncellemelerini, yapan arkadaşlar link atabilir mi?

3-Ses problemı oldugu kanısına varmaya başladım bu 6935G lerde. 4 gündür mp3 yada cd olarak dınlediğim müziklerde sesı sonuna kadar açtıgımda patlak bir ses kulağa geliyor . Ses kartları ile güncelleştirme yapıldığında acaba bu sorun ortadan kalkar mı ? son güncelleştirmeyi yapan arkadaş varsa link koyabilir mi?

Logitech v220 öneririm mause olarak. Ekran kartı güncellemeleri 7. sayfada mevcut.
    Sesde şuan sos ses olarak dinliyorum rock modunda şuan patlak bir ses yok bass lı şarkı açık.

Bu arada vista puanım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackberry Smoke -- 24 Mart 2009; 14:54:38 >

• @beyaban85

arkadaşım 6935 modelinde yüklü olarak gelen 32 bitlik vista home premium.. internetten bi torrent programı indir.. sora google'a yaz "x64 vista home premium torrent" die çıkan sayfalardan birinden indirmeye başla ama iso dosyası olsun. indirince iso dosyasını magiciso gibi bi programla bi dvd ye yaz sora o dvd den vista yüklemesini yap notebookun altındaki seriali kullan sorduğu zaman. al sana orjinal 64 bit vista home premium..

ayrıca xp driverlarını arayan arkadaşlarhttp://laptop-driver.blogspot.com/2009/01/acer-aspire-6935-xp-drivers.html sayfasından indirebilirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neckreaper -- 24 Mart 2009; 14:53:41 >

• @disasterx cpu-z de memory bölümünü screenshot koyarmısın bi?
  • bi de spd bölümünü screenshot :D
  • xp ye geçmiş bulunuyorum
    tüm sürücüleri yükledim ancak seste sorun var ne yaptıysam bir türlü ses çıkaramadım
  • arkadaşlar beni de ekleyin listeye bende teknosa internet sitesi üzerinden 6935 satın aldım,çok memnunum
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.