Şimdi Ara

İngilizce'de << ain't >> ne demek ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ain't is a contraction originally used for "am not", but also used for "is not", "are not", "has not", or "have not" in the common vernacular. In some dialects it is also used as a contraction of "do not", "does not", and "did not" (i.e. I ain't know that). The word is a perennial issue in English usage. It is a word that is widely used by many people, but is rarely included in grammars of the language.
  • It ain't my fault mesela ne dmek bu bi şarkıda geçiyordu

• Bu benim hatam değil.
    G. Translate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kızgın Adam -- 15 Mart 2009; 17:53:12 >
  • Benim hatam değil...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Smokin That Weed

Benim hatam değil...

hocam tamam da ne anlam katıyor ben ilk defa karşılaştım bu ain't kalıbıyla
  • ain't diyceğin yerde not de bişey olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rosenrot

Ain't is a contraction originally used for "am not", but also used for "is not", "are not", "has not", or "have not" in the common vernacular. In some dialects it is also used as a contraction of "do not", "does not", and "did not" (i.e. I ain't know that). The word is a perennial issue in English usage. It is a word that is widely used by many people, but is rarely included in grammars of the language.

nasıl yani hem are not hem is not hem does not hem .. . . nasıl oluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

It ain't my fault mesela ne dmek bu bi şarkıda geçiyordu

Bazı hatalar var lütfen düzeltin
  • am/is/are not gibi bir yardımcı fiil olarak kullanılılır. Anlamı " değil " olarak genelde kullanılır
  • Resmî gramerde yer almayan bir yapı. Halk arasındaki konuşmalarda kullanılır ama resmî yazışmalarda kullanamazsın.

Am, is, are, has, have, do gibi yardımcı fiillerin olumsuzları yerine kullanılıyor.
  • quote:

quote:

Ain't is a contraction originally used for "am not", but also used for "is not", "are not", "has not", or "have not" in the common vernacular. In some dialects it is also used as a contraction of "do not", "does not", and "did not" (i.e. I ain't know that). The word is a perennial issue in English usage. It is a word that is widely used by many people, but is rarely included in grammars of the language.

Hepsi için ortaklaşa kullanılıyormuş, hangisi kullandığını sen ondan önceki, sonraki cümleden anlayacaksın.
  • Saskonlardan kalma (Vay saksocular) Her türlü olumsuzluğu belirtmek için kullanılabiliyor. Aren't, Don't, Hasn't vs vs.

All in 1
  • metallica nın ain't my bitch diye bi şarkısı var o ne demek?
  • quote:

quote:

sadece isn't ve aren't yerine kullanıldığını gördüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Internazionale Milano

quote:

Hata falan yok.
  • Olumsuzluk bildirir. Halk dilidir. Normalde boyle bir sozcuk yok.
  • Cümledeki zamanın yardımcı fiilinin olumsuzudur.Am is are dan tutun do,did have yardımcı fiillerinin yerine kullanılabilir.Telafuzu daha kolay ve sokak dilinden daha seri konuşmayı sağladığından tercih edilir...

I ain't miss you-->do yada did yerine kullanılmıştır.

I aint't missed you--->have yada had yerine kullanılmıştır.

I ain't wit u--->am yada was yerine kullanılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 15 Mart 2009; 18:55:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

quote:

Orjinalden alıntı: Internazionale Milano

quote:

Hata falan yok.

• Ain't kullanıldığı yere göre değişir. It ain't my fault, demişsin, burada isn't yerine kullanılmış. Örneğin, I ain't crazy; burada ise am not olarak kullanıldı. Do, did, have, had... Benim bildiğim budur. Umarım yardım edebilmişimdir. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GKMN97 -- 5 Aralık 2012; 11:11:41 >
  • https://youtu.be/EUEgF3NkQb8
    Bu konuya dair detaylar ve örnek kullanımlar yukarıdaki linktedir
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.