Şimdi Ara

SİLİNEBİLİR.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sistemde PENTİUM D 3GHZ CPU var ekran kartı olarak ne önerirsiniz sitemde şuan MSI 6600LE var değiştirmek istiyorum HD 4830 & 9600GT uygun olurmu öneri ve yardımınız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 123e -- 18 Mart 2009; 8:29:57 >

• bence kardeş o sistem için 4830 falan düşünme derim, darboğaz denen sorun işlemcin yüzünden sendede olabilir. yani boşuna para vermiş olursun tam performans alamazsın. eğer sistemini ileride değiştirmeği düşünmüyorsan atinin 4600 serisine bakabilirsin. ama sistemi değiştireceksen biraz beklemeni tavsiye ederim. sistemi yenileyip bu dediğin ekran kartlarından biri alabilirisin. ama dediğim gibi şimdi alcağın bu ekran kartlarının sana pek bi getiri olmayacak işlemcinden dolayı.
  • 4830 al kullan. Ha işlemcin daha iyi olsa daha fazla performans alırsın o ayrı. Ben şu an p4 ile 8800gts kullanıyorum. Örneğin nfs undercover 1680x1050 bütün ayarlar full sadece gölgeler kapalı 2xaa 50 -60 fps ortalama ile oynatıyor.. Fear extraction point 1600x1200 de full ayarlarda sorunsuz akıcı şekilde oynadım. Bu foruma sorduğumda bana da en fazla 8600gt önerenler olmuştu.
  • Darboğaz konusundaki yorumlara fazla takılmayın bu forumda.

4830 iyidir.
    Plan-M'in dediği gibi, ileride işlemciyi değiştirince de tam performansıyla kullanabilirsiniz.
    40 lira daha ucuza yarı performans veren bir kart yerine, 4830'u seçmeniz yararınıza olacaktır.
  • aynı işlemciyle (3.7ghz) flatout uc'de 4870'le en fazla 30 FPS alabildim (arada takılıyordu). GTA IV oynanmıyordu (20 FPS akıcı değil) Crysis 25 FPS en yüksek.(akıcı değil) Üstelik video çözünürlükleri değişmesine rağmen sonuç değişmiyordu. Sonuçta gittik işlemci anakart aldık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Murjuk -- 15 Mart 2009; 16:45:14 >
  • aynı işlemciyle (3.7ghz) flatout uc'de 4870'le en fazla 30 FPS alabildim (arada takılıyordu). GTA IV oynanmıyordu (20 FPS akıcı değil) Crysis 25 FPS en yüksek.(akıcı değil) Üstelik video çözünürlükleri değişmesine rağmen sonuç değişmiyordu. Sonuçta gittik işlemci anakart aldık.

Yapma arkadasım pentium D o kadar yerden yere vurulacak işlemci degil.Ben 1280x1024 8600GTS ve pentium D 820@ 3.6 işlemci ile cok rahat crysis bitirdim takılma vs hiç yoktu fraps hiç almadım keşke alsaymışım ama şimdi lazım olurdu.Tmm eski mimari olabilir ama tamamen çöp hiçbirşeye yaramıcak işlemciler değildir.
  • arkadaşlar yorum ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim 4830 ekran kartını almaya niyetim var. tabi yorumlar arasında işlemci dar boğazından bahsedildi şimdi bu kartı alıp daha sonra sistemi yenilemeyi düşünüyorum o zaman boşa olmamış olurum. şuda var hergün teknoloji ve yazılımlar yenileniyor aslında yetişmek mümkün değil gibi görünüyor onun için yetinmek gerek diye düşünüyorum.
  • skuti61 neyi yapmayacağım ya? ben mi yapıyorum bilgisayar yapıyor. senin kullandığın ekran kartı nvidia benimki ati. tüm sürücüler güncel 4 GB da ram varken oyunlar (düşük sistemlerde rahat çalışan oyunlar hariç, mesela fallout 3 60 FPS ile 20 FPS arası değişiyordu) doğru düzgün çalışmadı işte. eski ekran kartım x800gto^2 ile aldığım battlefield 2142 FPSsinin üstüne sadece 10 FPS (minimumda) falan koydu ekran kartı. Ben neden sistemi yenilemeden 4870 aldım zannediyorsun? ben de 4870 ile idare ederim cpu darboğaz falan en fazla 10 FPS düşüş yaşarım diyordum. şuan aynı işlemciyi taksam belki sürücüler yenilendiğinden sonuç daha iyi olurdu bilmiyorum.
  • bendede pentium D ve 8800gts iklisi var marjuk doğru söylüyor acayip derecede darboğaz var bunu yaşamayan bilemez bir patlama sahnesinde 50 fps alacaginiz yerde 25 fps aliyorsun çoğu oyunlarda böyle ve işlemciye daha çok yüklenen oyunları söylemiyorum bile
  • teşekkürler arkadaşlar ilginiz için. sanırım başka seçenekleri araştırmam gerek hangi kart uygun olur sizce.
  • dolar bu seviyedeyken sendede bu işlemci varken kart mart alma

dandik kart alıcan sonra bi masraf daha yapıcan bekle dolar dussun komple yaparsn bişeyler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.