Şimdi Ara

Bilgisayar Kasıyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
94.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilgisayar açar açmazmı kasıyor?
    Fanları kontrol et biraz çalıştıktan sonra duruyormu (cpu-ekran kartı ve kasa fanlarına)
    Hdd okuma ve yazma testi yap
    Virus taraması yap
    Bunları dene bakalım düzelecekmi
  • Başlangıçta çalışan programları kontrol et hepsini iptal edip öyle dene
    Başlat/çalıştır/msconfig başlangıç bölümünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SergenKurt -- 11 Mart 2009; 20:03:44 >
  • ramleri deneyeceğimi belirtmiştim yazımda
    2 ve 1 gb ram var
    1 gb olanı söktüm kasma sorunu ortadan kalktı
    1 gb rami eskisinden farklı bi slota taktım gene problem yok
    1 gb rami eski slotuna taktım gene problem yok 2-3 aydır yaşadığım problem şimdilik yok gibi gözüküyor
    rami tam oturtamadımmı diye düşünüyorum ama tastamam oturttuğumdanda eminim bilgisayarı açık bırakıp gidiyorum belki ısınınca falan kasar diye gene problem yok
    fanları kontrol et diyen arkadaşımada cevap olarak fanlarımda problem yok hepsi sapasağlam çalışıyor
    bakalım şimdilik iyi gibi yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim
  • Aynı Sorun Bendede var Kaspersky Internet Securıty Yada Anti-virüs Bilgisayarı Kasıyor Eset Nod 32 Kullanmanı tavsiye ederim...
  • Taaa 2009 problemini hortlatmışsın
  • hortlatmışsınız ama sanırım problemi buldum :) sata disk yüzünden. bi bilgisayarcı abinin dediğine göre anakartın kuzey köprüsü (onun dediği ben anlamam :)) arızalıymış. sata disk taktığımda sürekli problem çıkarıyordu geçenlerde pc'yi anneme vermek için tekrardan bi toparliyayım dedim sata disk çalışmadı ide disk taktım çalıştı ama bana hala yavaş geliyor :) elimde samsung r522 laptop var belki ondanda kaynaklanan bi yavaş gelme durumu olabilir. son çare anakartı değiştiricem ya da anneme bi laptop alıcaz şöle idare eder cinsten.
  • Yaklaşık 1 yılı aşkın bir süredir aynı bilgisayarı kullanıyorum bilgisayarımdan çok memnunken aşa yukarı tüm beklentilerimi karşılıyordu hız bakımından son 2 aydır bilgisayarım çok kasıyor önceden oyun msn winamp firefox antivirüs download programları açıkken şimdilerde sadece tek bi program bile açık olsa pc kasmaya başladı. cd'den dvd'den bişi kopyalarken yazarken program kurarken herhangi bişey kopyalarken winamptan ses cızırtılı takılarak ve kasarak çıkmaya başladı. düzenli olarak kasanın içini temizliyorum tüm parçalarını söküp tozları gideriyorum ısınmadan falanmı kaynaklanıyor diye oda fayda etmedi. en son harddiskleri fdisk yaptım çok dolu ondanmıdır diye gene fayda etmedi şu an bu yazıyı yazarken bile kasıyor arada donuyor masaüstünde bi işlem yaparken bişeye tıkladığımda geç cevap veriyor açılmıyor takılıyor bi türlü çözüm bulamadım
    core2duo 2.0ghz işlemci
    2 gb+1gb kingston ram
    160 gb seagate hdd+120 gb samsung hdd 2side sata
    256/512 mb saphire ekran kartı
    asus anakart
    philips dvd rw
    lg cd rw
    avertv tv kartı var

sorun nerden kaynaklanabilir her türlü yardıma öneriye açığım...

ha bu arada durduk yere sürekli Generic Host Process For Win32 Service diye bi hata veriyor ardından ses gidiyor sürekli olarak onboard olan ses kartının driverini yüklemek zorunda kalıyorum hadi onu geçtim yükleriz problem değilde kasmasına bi çare lazım
    şimdi bilgisayarı kapatıp ramleri test edecem 1 tane takıp ya da yerlerini değiştirerekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XadiR -- 11 Mart 2009; 19:01:52 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ResiqMe

Başlangıçta çalışan programları kontrol et hepsini iptal edip öyle dene

söylediğin şeyi önceden denemiştim fayda etmemişti ama baya olmuştu 2 ay falan
    şu an 2 günlük sayılır hdd'ler hiç bişi yok bomboş içleri windowsta kurulalı 4 saat falan oldu fuzuli bişi yok yani msn kaspersky firefox winrar winamp başka bişi kurulu değil
    şu an ram olayından sonra problem yok gibi ama bakalım gene bi sıkıntı olursa başvururum size
  • CClenar Programını Biliyormusun Bende Kullanıyorum Çıkardıgı Yeni Sürümler Hep Sınırsız Verşyolar Ama Crack Deyil bu Programı Kullanmanı Tavsiye Ederim Sistem Temizleyici...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BehramX

Taaa 2009 problemini hortlatmışsın

büyük başarı bende deminden beri okuyorum tarıhınede bakmadım sen deyınce horttt korktum
  • counter strike 1.6 kasıyor

Pentium(R) Dual-ore CPU E6600 @ 3.06 GHz (2Pus)
    1Gb NVDİA 9400gt Ekran kartım var ama oyun hafıf kasıyor karsıma adam cıkınca 4-5 adam cıkınsa silahın hızı yavaslıyor yardımcı olabilecek varmi.
  • Selamlar Ben de bilgisayarımı alalı daha 1 sene felan oluyor bazen hiçbirşey yokken kasmaya başlıyor hiçbir şey yapmadan kalıyor mecbur reset atmam gerekiyor sistemimin de kötü oldugunu dusunmuyorum.
    Sistem:
    Anakart:Msi
    Ekran kartı:Ati 2100
    Ramlar:2 gb ddr3
    Hdd:Samsung sata 500 gb
    İşlemci:Amd athlon ii x2 250 compressor 3.00 ghz

Sizin dediginiz herseyı ben pc yı yenı aldıgımdan berı yapıyorum ccleanerle 3 haftada 4 haftada bı ere temızlık yapıyorum.Eset 4 sınırsız var sureklı vırus taraması yapıp kontrol edıyorum malwarebytes var onunlada kontrol edıyorum bılgısayarım temız ama bazen cok kasıyor yardım edın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 558877

Selamlar Ben de bilgisayarımı alalı daha 1 sene felan oluyor bazen hiçbirşey yokken kasmaya başlıyor hiçbir şey yapmadan kalıyor mecbur reset atmam gerekiyor sistemimin de kötü oldugunu dusunmuyorum.
    Sistem:

Sizin dediginiz herseyı ben pc yı yenı aldıgımdan berı yapıyorum ccleanerle 3 haftada 4 haftada bı ere temızlık yapıyorum.Eset 4 sınırsız var sureklı vırus taraması yapıp kontrol edıyorum malwarebytes var onunlada kontrol edıyorum bılgısayarım temız ama bazen cok kasıyor yardım edın.

durup dururken mi kasiyor yoksa oyun oynarken mi bir de en son ne zaman format attiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xandrodis

quote:

Orijinalden alıntı: 558877

Selamlar Ben de bilgisayarımı alalı daha 1 sene felan oluyor bazen hiçbirşey yokken kasmaya başlıyor hiçbir şey yapmadan kalıyor mecbur reset atmam gerekiyor sistemimin de kötü oldugunu dusunmuyorum.
    Sistem:

durup dururken mi kasiyor yoksa oyun oynarken mi bir de en son ne zaman format attiniz ?

Formatla alakası yok ekran kartına bak al bi tane gtx770 windforce 3x takıl
  • maşallah benim konu hortlaya hortlaya hort master oldu :=)
  • Sorunun Harddiskle alakalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SergenKurt

Başlangıçta çalışan programları kontrol et hepsini iptal edip öyle dene

bendede aynı sorun vardı söylediğiniz çözümü denedim bilgisayarım daha kötü oldu
  • arkadaşlar benim bilgisayar oyunlarda çok kasıyorr

işletim sistemiii

windows xp professional

service pack3

intel(R) PENTİUM(R)

4 CPU
    3.20 GHZ

3GB ram
  • beyler yardımcı olun bilgisayarım cok kasıyor oyun dısındada kasıyor pc acıyorum 5 dakika sonra simgelere yerine geliyor xp bilgisayar bozulmustu yaptırdım ilk zamanlar fisek gibiydi simdi kaplumbağ gibi kaç senelik oyun metin2'yi bile kasıyor ayrıca 2 metin acamıyorum 2 sene önce cok rahat metin oynuyordum hemde 2 tane acıyordu simdi 1 tane bile kasıyor pc 2005 model kasa frisby ama içinde ki dalga dumen farklı cok tamire gitti ne yapabilirim düzeltmek için leptopda acıyorum metini banamısın demiyor leptoptada internete girdin zaman fan cok bağırıyor ne yapabilirim leptop caser i3 windows 7
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.