Şimdi Ara

opel corsa 1.2 kullananlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
24.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni opel corsa 1.2 sahibiyim. bu arabanın şehir içinde ve dışında 1 km de ne kadar yaktığını söyleyebilirmisiniz.

• Şehir içinde 20 kuruş şehir dışıonda 15 kuruş yakma potansiyeli olan bir araç.

Astra 1.6 ile 17 kuruş yaktığımı varsayarsak 4 ay önce falan var gerisini sen düşün.
  • corsa forumuna takılabilirsin. Seninki yeni kasa olduğu için corsa c kadar ekonomik değil galiba,kullananların yalancısıyım. 7,5-7,8 gibi yakar normal şehiriçi sakin kullanımda. Corsa c de sakin kullanımda easytronicte 6,9-7 yakıyor. Belki manuelde biraz artabilir.
  • hocam, hayırlı olsun corsa 1.2 nin yokuş çıkarken ve 4 yolcu olduğunda boğulma durumu oluyor mu bunu merak ediyorum?
  • quote:

Orjinalden alıntı: chipura

hocam, hayırlı olsun corsa 1.2 nin yokuş çıkarken ve 4 yolcu olduğunda boğulma durumu oluyor mu bunu merak ediyorum?

Boğulma durumu oluyor tabii ki ama abartılacak düzeyde değil. Devri 3000inin altında tutmadığınız sürece araç yeterli oluyor. Sadece easytronicten dolayı hızlanması manuele göre normal olarak yavaş. Manuelde çok daha iyidir heralde. Yani aracın motor büyüklüğünden ziyade gücü ve torku ve bunları hangi devirlerde sağladığı önemli. Mesela gücü (75 hp, yenilerde 80 hp) yeterli olsa da torku biraz yetersiz olabiliyor. Mesela benim bi önceki aracım 97 polo idi, 1.6 motordu ama 75 hp idi. Yani 1.2 motora göre gücü yeterlidir demek istiyorum. Ancak yüklü durumda ve rampada tabii ki yığılma oluyor. Bunun için turbo dizel araç tercih etmek gerek. Ben çok kafama takmadığım için ve rampaya pek denk gelmediğim için kafama takmıyorum. Ancak bu söylediklerim corsa c için geçerli. corsa d de durum biraz daha farklı. Ağırlık sıkıntısı var.

• bu 1.2 motor ve otomatikse kensinlikle almayın çünkü araba kendini zor kaldırıyor hayatından bezdirir seni
  • quote:

Orjinalden alıntı: rallyman23

bu 1.2 motor ve otomatikse kensinlikle almayın çünkü araba kendini zor kaldırıyor hayatından bezdirir seni

O kadar da değil, opel mühendisleri de bu kadar salak değiller, kalitesi ve motor seçenekleriyle kendini kanıtlamış bir marka. Yeni kasada birazcık kassa da kendini zor kaldırma diye birşey yok. Bu tip araçların dezavantajları kalkışta ve şehiriçi kullanımından ziyade şehirlerarası yollarda belli olur. 1.2 motor ancak birçok markanın 1.4 motorlarından daha güçlü.
  • Abartmışsın. Opel'de kullanılan şanzıman easytronic. Dolayısıyla tork konvertörlü otomatikler kadar güç kaybı olmuyor.
    Corsa 1.2 manuel ile otomatik arasında çekiş veya tork farkı yoktur.

Ben kullanıyorum bir sıkıntım yok. Zaten genellikle şehir içinde kullanıyorum. Çevre yollarında dahi pek bir sıkıntı yaşamadım.
    Şehir içinde 7 - 7.5 litre yakıyor. Daha ne olsun...

quote:

Orjinalden alıntı: rallyman23

bu 1.2 motor ve otomatikse kensinlikle almayın çünkü araba kendini zor kaldırıyor hayatından bezdirir seni
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.