Şimdi Ara

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>> (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
4.380
Cevap
18
Favori
713.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mnx7

quote:

Orijinalden alıntı: Mnx7

Öncelikle merhaba. Bende yaklaşık 2 haftadır 75hp partner kullanıyorum. Bir sorum olucak sizi bu ortadaki ekran araç 75 hp olduğundan A tipi ekranmış sanrm ( Birde C tipi varmış) bu ekranda bende aşağıdaki gibi yakıt bilgisi görebilirmiyim ? Cevap için şimdidden teşekkürler.
     <<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>>

Arkadaşlar yardım edebilecek yokmu ?

o bayrak olan yerı ayarlamak senın elınde varış yerı uzaklıgını gösterıyor kardes önemlı bişey degil yanı

bendede oldu bı ara telaşlandım bakımımı geldı filan ama bakıma 10bin km vardı önemlı bişey degil yanı

• Hayırlı olsun aracınız. Kazasız belasız iyi günlerde kullanın.
  • Arkadaşlar aracımın farlarında daha önce halojen ampuller yerine MONZA markalı xenon dönüşüm kiti takmıştım..
    Far-mercek modifikasyonunu uzun zamandır düşündükten sonra yakın bi arkadaşımla denemeye kalktık..

Uygulama aşamalarında ve mercek takıldıktan sonra ışık yayılmasının resimleri çekilmediği için sadece uygulama sonrası araç üzerindeki resimlerini koyabiliyorum..
    D2S mercek içerisine fiyatı uygun olması açısından MTECH H7 xenon denendi.. Farın iç aynasının olduğu kısım siyaha boyandı.
    En azından yapmayı düşünenler için fikir olabilir..

Biz bi cesaret giriştik bu işe.. Ama sonu maalesef hüsran oldu.. İlk deneyimimiz olduğu için farı biraz hırpaladık..

Xenon kit ile mercek arasında karşılaştırmasını yaparsak;

Dış görünüş olarak gerçekten hem halogen hemde xenon kite göre mükemmel bi estetiği var. Aydınlatma olarak halogen ampule göre daha iyi ancak xenon kite göre biraz daha zayıf (bu bizim montajdan ve seçtiğimiz mercekten kaynaklanıyo olabilme ihtimali yüksek tabi).

İşin maliyet kısmına gelince alacağınız merceğe göre fiyatı ortalama 100 TL silikon, bant vs. 20-50 arası, xenon kit 300 TL toplamda ortalama 500 TL tutacaktır tabi orjinal farlara uygularsanız.. Ancak bu işi daha önce yapmış ve istenilen sonuçları almış birisi yaparsa maliyet bu kadar.. Ancak bizim gibi deneme yanılma yoluyla yapacaksanız bilginiz olsun. Orjinal far tanesi 263,00 TL :D:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55ufuk55 -- 21 Ocak 2010; 17:05:56 >

• İyi cesaret. Ben kendi adıma bu işlere girişemem.
    Aldım iki tane osram nightbreaker idare ediyor. Gerçi biri geçen gün patladı. Ama olsun maliyeti 16 lira.
  • valla rayen abi ben genede akıllanmadım akşam otururken sağda solda inceliyodum ne var ne yok die..
    Bide baktım bizim komşu çekikler yeni bi icat çıkartmış.. Malum bi türkler bide çinlilerin icatları
    Yeni nesil hazır bi-xenon mercek kiti.. hemde H4..

abi adamlar yapmış yapmış bide üzerine 5 farklı renk angel koymuş.. İstediğini seçebiliyosun..
    Türkiye'yede bi kaç firma getiriyomuş.. Hatta bitanesi eliftuning.. Buda adresi ANGEL Bİ-XENON MERCEK KİTİ
    Montajı gayet basit.. Far camı sökme konusunda da tecrübe kazandım son hadiseden.
    Muhtemelen de bi daha kalkışırsam böyle bişeye önce bi tane çıkma far bulup onda denicem..

BURDA İNCELEMESİ YAPILMIŞ

Bu merceklerin incelemesini de ayrıca zaten yapmışlar ve bence gayet hoş duruyor..

BU LİNKTE DE MERCEK UYGULAMASININ YAPILMASI VAR - HALİYLE FARIN SÖKÜLMESİ FALAN

Artık 2 ay sonra falan herhalde bunada bi girişirim ben..

Araca farklı ama sade şeyler yapmak hoşuma gidiyor gerçekten.. Sıradaki uygulama submarine light olcak..
    O kolay ve fazla uğraştırmayan bişey.. küllüğün ve el freninin olduğu yerdeki saklama gözünü biraz aydınlatmak lazım

• s.a dostlar 21 ocak tarih itibariyle tepee 100 hp sahibi olduk ancak daha 40 km yapabildim kar dolayısıyla yollar kapalı ALLAH herkese kazasız belasız kulanımlar nasip etsin daha çok görüşeceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.bulut

s.a dostlar 21 ocak tarih itibariyle tepee 100 hp sahibi olduk ancak daha 40 km yapabildim kar dolayısıyla yollar kapalı ALLAH herkese kazasız belasız kulanımlar nasip etsin daha çok görüşeceğiz

Hayırlı olsun kardeşim, aman havalar ısınana kadar arabayı yerinden oynatma.
  • quote:

s.a dostlar 21 ocak tarih itibariyle tepee 100 hp sahibi olduk ancak daha 40 km yapabildim kar dolayısıyla yollar kapalı ALLAH herkese kazasız belasız kulanımlar nasip etsin daha çok görüşeceğiz

Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmanız dileğimle, aramıza hoşgeldiniz.
  • quote:

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileklerimle,aramıza hoşgeldiniz
  • 100 hp? 110 olmasın?
  • K.MARX, arkadaşın klavyesi sürçmüş.
    İmzasında doğrusu yazıyor zaten. Bizim arkadaşların gözünden de hiç bir şey kaçmıyor ha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

100 hp? 110 olmasın?

evet arkadaşlar hepinize teşekkürler HOŞBULDUK
    cümlemize kazasız belasız kullanmak dileğiyle evet rayenin dediği gibi kalayve sürçmesi 110 hp dedim sizlere ben yeniyim sizlerin yorumlara göz attım başlarda rayen martta almış forum da o zamanlar 3-4 araç varmış şimdi bakıyorumda bayağı bi ön ayak olmuş sizin ve diğer arkadaşların tavsiyeleri epey olumlu olmuş hayırlısı bakalım
  • quote:

Hayırlı olsun kardeş.Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim...
  • Rasim hocam ilk sayfadaki listeyi artık yenilesen iyi olur Gökhan'ın topiğinden kopyala yapıştır
    İyi forumlar...
  • Ben ilk defa klimalı araç aldım daha önce şirkette çok kullandım ama herhalde fazla dikkat etmemişim dün şöyle hava -1 dereceydi yerinden oynayacak yol yoktu bende şölebi etrafını bi kurcalayım dedim ama klima benim aklımda motor 2 dakika çalışsın hemen 25-26 derece sıcaklık verir diye kalmış ama 10 dakika çalıştı ve sıcaklık alamadım acaba klima sadece soğuk mu veriyordu veya hangi modda sıcak veriyor ac modu soğuk üflüyor diğeri kapalı tutuyorsun pervane yani fan ile yavaş yavaş verdi ama istediğim gibi değildi büyük ihtimalle yanlış yapıyorum doğrusunu sizlerden dinleyeyim saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet.bulut -- 24 Ocak 2010; 15:41:26 >
  • Hayırlı olsun.
    Cok iyi bir secim yapmışsınız.
    Kazasız belasız kullanmanız dileyigle.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K.MARX

100 hp? 110 olmasın?

evet arkadaşlar hepinize teşekkürler HOŞBULDUK
    cümlemize kazasız belasız kullanmak dileğiyle evet rayenin dediği gibi kalayve sürçmesi 110 hp dedim sizlere ben yeniyim sizlerin yorumlara göz attım başlarda rayen martta almış forum da o zamanlar 3-4 araç varmış şimdi bakıyorumda bayağı bi ön ayak olmuş sizin ve diğer arkadaşların tavsiyeleri epey olumlu olmuş hayırlısı bakalım

• quote:

Ben ilk defa klimalı araç aldım daha önce şirkette çok kullandım ama herhalde fazla dikkat etmemişim dün şöyle hava -1 dereceydi yerinden oynayacak yol yoktu bende şölebi etrafını bi kurcalayım dedim ama klima benim aklımda motor 2 dakika çalışsın hemen 25-26 derece sıcaklık verir diye kalmış ama 10 dakika çalıştı ve sıcaklık alamadım acaba klima sadece soğuk mu veriyordu veya hangi modda sıcak veriyor ac modu soğuk üflüyor diğeri kapalı tutuyorsun pervane yani fan ile yavaş yavaş verdi ama istediğim gibi değildi büyük ihtimalle yanlış yapıyorum doğrusunu sizlerden dinleyeyim saygılar

Hemen sıcaklık alma olayını unutun. Dizel araçlarda motor ısınmadan sıcaklık almak mümkün değil. Ki, benzinliye göre motorda kolay ısınmıyor. Sıcaklık isterseniz klimanın düğmesini H gelinceye kadar çevirmelisiniz. Ama ısındı mı, güzel ısıtıyor. Fanın 1. kademesi bile sıcaklığı korumaya yetiyor. En azından bana yetiyor.

• resim eklicem bi tane ama ben beceremiyorum bu işi.buraya resmi nasıl eklicem...
  • Açıklamaları fotonun üzerine yaptım. Ön izleme yaptığında koyduğun fotoyu göremezsin ancak mesaj gittikten sonra sayfada gözükür.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONUR_345241

Rasim hocam ilk sayfadaki listeyi artık yenilesen iyi olur Gökhan'ın topiğinden kopyala yapıştır
    İyi forumlar...

Turan abi adam sadece kışları eğlenmek ve vakit geçirmek için takılıyor konuya

yazları bilmektesinki konu bize emanet sonbahara doğru Rasim abi damlıyor yok internetim kesildi yok kağnı hızı falan anla işte

öyle liste miste uğraşmıyor
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.