Şimdi Ara

<<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>> (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.379
Cevap
18
Favori
713.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 75 beygirlik model ile 110 beygirlik premium pack kıyaslaması mı istiyorsunuz? Net olarak sorunuzu anlayamadım. Yoksa en üst model dediğimiz premium packlerde olan eksiklikler mi?
    İkinci yazdığımı soruyorsanız, bir ticari araçta olması gerekenden kat kat fazla özellikler olduğunu söyleyebilirim.
  • ilginize tesekkurler oncelıkle .....suan da bütçem sadece en ucuz modelıne yetıor ve sızlerın 90hp ve 110 hp modellerındekı ozellıklerı yazmanız acıkcası acaba cok fark varmı sorusunu akıllara getırıyor sanırım 75hp lık olanı kullanan yok =(..... ben bır ıkı soru sorsam =) gıdıp pejo bayıne süslü süslü lafları dınlıyıp en bos modelını alıp cıkabılırım .......gercekten bu kadar tepee kullanıcısı varken ve herseyını arastırmıs tartısmıs...=) yardım edersenız sevınırm

75lık modelını ben sordugumda abs , ıkıncı surgulu kapı , klıma ,hava yastıgı vs saymıslardı standart olarak eger bılgınız varsa nelerın oldugunu tam sayabılırmısınız

ayrıcada 75lık alıp konfor paketini fln secmek sızce mantıklımı yada arabanın en bos modelını alıcaksın içinde kesın bu olsun dedıgınız bırseyler var mı =)

son sorum=)) pejonun kredı faiz oranı 1.09 du en son ve arabanın fıyatı 29.469tl idi (75lık bos model ıcın) bunlarda ındırım yada extra bır ozellıkte artısım ne kadar olur sızce

herkese tesekkulerrrr=)))

• arkadaşım öncelıkle çok dogru bir karar vermışsın tepeeye odaklanmakla. 75 lik alabiliyomuşsun 2 hava yastıgı yol bilgisayarı klıma çift sürgü cd çalar abs bunlar var arabada ve 30bin tlye mal olur sana ama sana bi önerim var madem bütçen kısıtlı
    92 ps multispaca berlıngo al 33,000tl ile 33,500tl arası alırsın alttarafı 3bin tl fazla verirsin 92lik berlıngo alırsın sisfarlı kadife döşemelı koltuklar far ve yagmur snsörü 2 aırbag gövde rengi tamponlarda standart dedgım fiyata.
    he ille pejo diyosan pejonun 90lıgı 36 bin tl ...
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana gerısı sana kalmış

quote:

Orijinalden alıntı: captainserkan

ilginize tesekkurler oncelıkle .....suan da bütçem sadece en ucuz modelıne yetıor ve sızlerın 90hp ve 110 hp modellerındekı ozellıklerı yazmanız acıkcası acaba cok fark varmı sorusunu akıllara getırıyor sanırım 75hp lık olanı kullanan yok =(..... ben bır ıkı soru sorsam =) gıdıp pejo bayıne süslü süslü lafları dınlıyıp en bos modelını alıp cıkabılırım .......gercekten bu kadar tepee kullanıcısı varken ve herseyını arastırmıs tartısmıs...=) yardım edersenız sevınırm

75lık modelını ben sordugumda abs , ıkıncı surgulu kapı , klıma ,hava yastıgı vs saymıslardı standart olarak eger bılgınız varsa nelerın oldugunu tam sayabılırmısınız

ayrıcada 75lık alıp konfor paketini fln secmek sızce mantıklımı yada arabanın en bos modelını alıcaksın içinde kesın bu olsun dedıgınız bırseyler var mı =)

son sorum=)) pejonun kredı faiz oranı 1.09 du en son ve arabanın fıyatı 29.469tl idi (75lık bos model ıcın) bunlarda ındırım yada extra bır ozellıkte artısım ne kadar olur sızce

herkese tesekkulerrrr=)))

bu 75 lık tamponlar filan gördügün gibi boyasız çelık jantda yok
     <<<< PEUGEOT PARTNER TEPEE GRUBU >>>>

bu 92lıık berlıngo tamponlar gövde rengi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 2 Kasım 2009; 16:45:54 >

• Şimdi sizin bütçenizle ilgili bir durum söz konusu. Bizim önereceğimiz araçlar sizin bütçenizi aşacak gibi görünüyor. Bizim forumda 75 lik tepee kullanan yok. Genellikle 90 lık görüş paketine sahip, birbirinden bağımsız katlanabilen ve sökülebilen koltuklara sahip tepeeler var.
    Aşağıdaki linkten tepee broşürünü inceleyebilirsiniz.
    http://peugeot.com.tr/brosurler-partner/

90 lık premium tepeeler yeterince performansa sahip. 110 luk premium packlerde ise değişken geometrili turbo kullandığı için performans daha iyi ayrıca fazladan bir kaç donanım var hız sabitleme/sınırlama, digital klima gibi.
    Fiyat konusuna gelince sitede yazan fiyatlar önemli değil. Eğer araç ellerinde varsa fiyatı sıkı bir pazarlıkla 2500 lira kadar aşağılara çekebileceğinizi tahmin ediyorum.
    Ayrıca park sensörü, paspas, karter koruma gibi bazı ürünleride hediye olarak alabilirsiniz. O artık sizin yeteneğinize kalmış bir şey.

75 lik tepee bize göre çok mantıklı değil. Ama bütçeniz ancak buna yetiyorsa mantıklı olacaktır.
    Biraz bütçeyi zorlayıp 90 lık premium almanızı öneririm. Kullanım amacınızı bilmediğim için çok fazla yorum yapmam mümkün değil. Sadece binip gezeceğim diyorsanız, çok fazla performans aramıyorum diyorsanız. Sizin için 75 lik ideal olacaktır. 75 lik de zayıf bir araç değildir.

• tesekkurler... oncelıkle.... acıkcası tepeenın seklı daha guzel ama berlıngoyuda forumdan takıp ettım yanılıorsam duzeltın cıtroenın yedek parcası pahalı ve pekte kolay bulunmuyor sanıorsam o yuzden pejo artı alıor bırazda =) ayrıca berlıngo modelı ve tepee arasında ole goze batan fark bulamadım =) her ıkı aracında 90lıklarının donanımları aynı gıbı sanırsam hatta tepee bıraz daha avantajlı gıbı geldı pekı pazarlık yaparsam (ki kesın yaparım)ben sordugumda 90lık 35000 dedıler pejoda bu fıyatı ne kadar cekme sansım olabılırkı asagıya ayrıcada elımde olsa o kadar cok sey ekletmek ısterım kı arabaya =) anlasılan ben olmadı 75lık alıcam artık sıze sora sora yenı seylerı para toparladıkca yapıcam =)) bırsey sormadan edemıycem bayılerde bısey dıkkatımı cektı hepsı baska fıyat verıor ınternette de baska fıyat oluor acıkcası oldukca kafam karıstı

cıtroenden bır arkadasım yenı c4 aldı salı gelıor acaba bıraz çirkeflık yaparak berlıngoda ındırımemı gıtsem =) bu forumu okumamın sebebı malum berlıngı ,, ve tepe karsılastırması yapmaktı =) ama benı pejoya baya alıstırdınız =) ama son yazılarda fark olmadıgını da okudum en hesaplısı neyse o olsun ne dıyım ...=)

• Hangi ildesiniz bilmiyorum. Ama bulunduğunuz ilin dışındaki bayilerden fiyat alın. Ankara bu açıdan uygun. Peugeot Tekoto diğerlerine göre daha uygun fiyat veriyor. Aşağıdaki linki de inceleyin fiyat açısından.

http://www.sahibinden.com/peugeot_berke_den_partner_tepee_1_6_hdi_90_bg_full_premium-52WQQaXQQ18041935WQQpXQQdisplayitem?keyword=tepee
  • istanbulda oturuyorum =) taşı topragı altın aarabalar pırlanta sankı =) ıkıncı elde bıle fıyatlar bazen sıfırdan pahalı oluor=)) ama dedıgınız gıbı gıdıp saglam bı pazarlık yapayım sonucları sıze ıleteyım =)) bakalım ne kadar ındırebılıcem fıyatı
  • dış tasarım olarak 90lıklarda brlıngo önde gövde rengi tamponlar ve kapı bantları gövde rengi pejoda siyah. sis farı standart birde kadife koltuklar var berlıngoda
    arkadaşım 2sinind fiyatları aynı yedk parça fiyatları yanı bu 2 araç ortak üretim ortak tüm fiyatları aynı parçalarının sorabilirsin.
    fark yok yanı ama dış tasarım olarak berlıngonun 92ligi daha önde fiyat olarakta 33e kadar düşürürsün berlıgoyu...
    hangisi ucuzsa onu al ama 90 lık alıcaksan ise berlıngo al derim .. 75lik ve 110luk alıcaksan ise fiyatta hangisi ucuzsa onu al ama 90lıkta berlıngodan şaşma görsel olarak daha üstün çünkü

quote:

tesekkurler... oncelıkle.... acıkcası tepeenın seklı daha guzel ama berlıngoyuda forumdan takıp ettım yanılıorsam duzeltın cıtroenın yedek parcası pahalı ve pekte kolay bulunmuyor sanıorsam o yuzden pejo artı alıor bırazda =) ayrıca berlıngo modelı ve tepee arasında ole goze batan fark bulamadım =) her ıkı aracında 90lıklarının donanımları aynı gıbı sanırsam hatta tepee bıraz daha avantajlı gıbı geldı pekı pazarlık yaparsam (ki kesın yaparım)ben sordugumda 90lık 35000 dedıler pejoda bu fıyatı ne kadar cekme sansım olabılırkı asagıya ayrıcada elımde olsa o kadar cok sey ekletmek ısterım kı arabaya =) anlasılan ben olmadı 75lık alıcam artık sıze sora sora yenı seylerı para toparladıkca yapıcam =)) bırsey sormadan edemıycem bayılerde bısey dıkkatımı cektı hepsı baska fıyat verıor ınternette de baska fıyat oluor acıkcası oldukca kafam karıstı

cıtroenden bır arkadasım yenı c4 aldı salı gelıor acaba bıraz çirkeflık yaparak berlıngoda ındırımemı gıtsem =) bu forumu okumamın sebebı malum berlıngı ,, ve tepe karsılastırması yapmaktı =) ama benı pejoya baya alıstırdınız =) ama son yazılarda fark olmadıgını da okudum en hesaplısı neyse o olsun ne dıyım ...=)

• srkan kardeş pugot tepee 90lık alırsan dış görünümü böyle olur

tamponları gövde rengi olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 3 Kasım 2009; 12:20:20 >

• 75 bg lik aldık bizde gidişi gercekten guzel yanı 75 lı boleyse 90 lık 110 luk kımbılır nasıldır :) konforum yol tutusu ve gıdısı acısından tavsıye ederım..75 lık alırken korkuodk gıtmez falan dıe ama gercektende ole deıl..Bız GORAl dan 27,600 e aldık + olarak sısı farı+celık jant+park sensoru+alt ve ust barlar vardı..resımlerını preeemıum pack sayfasınd gorebılırsın..
  • YENI BERLINGO ALIRSANDA BÖYLE OLUR 92LIK MULTISPACE GÖVD RENGİ TAMPON ARTI SİSLER
    ANLATMAK İSTDİGİMİ RESIMLERE BAKARAK DAHA NET ANLIYICAKSIN KARDEŞ YARDIMCI OLABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE SAYGILAR. HE 75LİK YADA 110LUK ALICAKSAN İSE HANGİSİ UCUZSA ONU AL AMA 90 LIKTA BRLINGO AL DERIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 3 Kasım 2009; 12:25:17 >

• Peugeot dergi çıkarmış. Aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

http://www.peugeotemag.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rayen -- 3 Kasım 2009; 18:54:58 >
  • quote:

tesekkurler... oncelıkle.... acıkcası tepeenın seklı daha guzel ama berlıngoyuda forumdan takıp ettım yanılıorsam duzeltın cıtroenın yedek parcası pahalı ve pekte kolay bulunmuyor sanıorsam o yuzden pejo artı alıor bırazda =) ayrıca berlıngo modelı ve tepee arasında ole goze batan fark bulamadım =) her ıkı aracında 90lıklarının donanımları aynı gıbı sanırsam hatta tepee bıraz daha avantajlı gıbı geldı pekı pazarlık yaparsam (ki kesın yaparım)ben sordugumda 90lık 35000 dedıler pejoda bu fıyatı ne kadar cekme sansım olabılırkı asagıya ayrıcada elımde olsa o kadar cok sey ekletmek ısterım kı arabaya =) anlasılan ben olmadı 75lık alıcam artık sıze sora sora yenı seylerı para toparladıkca yapıcam =)) bırsey sormadan edemıycem bayılerde bısey dıkkatımı cektı hepsı baska fıyat verıor ınternette de baska fıyat oluor acıkcası oldukca kafam karıstı

@captainserkan öncelikle bütçeniz ne kadar bilmemekle beraber bu iki araçta psa grubun aynı bant ürünleri..

sadece aralarında bazı donanım farkları var aynı modelin 90 ve 110 hp olan modelleri değişik teknik özellikler barındırmakta,

değişken geometrili turbo,hıza duyarlı değişken takviyeli elektrohidrolik direksiyon,hız sabitleyici,dijital çift yönlü klima ve ESP nin de içinde bulunduğu güvenlik paketi gibi..

bunları niyemi yazıyorum bir çok paket sonradan ilave olmuyor ne alırsan öyle kalmakta ah şu ah bu deme diye yazıyorum..

bütçeni iyi ölç biç ve amacına göre kararını ver. 75 hp kullanan bir arkadaşımız var o da aracından çok memnun dediğim gibi 75 hp da işinizi fazlasıyla görür muadil araçlar 65 hp ile neler yapmakta başka bir fransız markasından bahsediyorum dci ve üstelik 8 valf bir motorla..

bu araçta dünyaca kabul görmüş ve ödül almış bir motor mevcut 1.6 HDİ ve 16 valf ve üstten çift eksantrikli..aynı motoru şu an

C4,C5,307,407,FORD FOCUS,C MAX,VOLVO BAZI MODELLERİNDE BERLİNGO VE TEPEE KULLANMAKTA MOTOR YÖNÜNDEN ENDİŞE ETME..

dediğim gibi ne amaçla kullanacağınızı bilmemekle beraber bu araç işinizi görür..

beğeni ve görsellik anlamında hangisi hoşunuza giderse onu alın. tercih meselesi..

• 8valf ile 16valf arasındaki artıları eksileri ticari araçlar özelinde iyice bir araştımanızı tavsiye ederim.
    diğer fransız 8valf motorada 6 vites koyuyor.

''16'' 8 den büyük demek büyük olduğu anlamına gelmez.

90hp 215nm 16valf 1422kg Yeni Partner
    85hp 200nm 8valf 1463kg Yeni Kangoo

110hp 240nm (anlık 260nm) 16 valf Yeni Partner
    105hp 240nm 8 valf Yeni Kangoo

Bu araçların teknik verilerini , fabrika verilerini , özel kuruluşların test verilerini araştırmanızı tavsiye ederim.
    Arada bir fark olmadığını görürsünüz.
  • valla arkadaslar hepınıze cok tesekkurler gercekten oldukca tanımıs oldum arabaları artık gerısı banka kredısı=) aldıktan snra soracagım oldukca sey olacak gıbı gozukuor o nasıl calısır bu nasıl calısır gıbı =) alayımda hayırlısı ıle derdım sadece ogrenmek olsun hepınıze tesekkurler ılgınıze ve alakanıza =)
  • Umarım tepee ye sahip olursunuz. Pişman olmazsınız.
  • alper kardeş bildigin kadarıyla 0/100km arası tepee daha hızlı sonrası içinde kangoo daha hızlı diye biliyorum
    quote:

Orijinalden alıntı: alperella

8valf ile 16valf arasındaki artıları eksileri ticari araçlar özelinde iyice bir araştımanızı tavsiye ederim.
    diğer fransız 8valf motorada 6 vites koyuyor.

''16'' 8 den büyük demek büyük olduğu anlamına gelmez.

90hp 215nm 16valf 1422kg Yeni Partner
    85hp 200nm 8valf 1463kg Yeni Kangoo

110hp 240nm (anlık 260nm) 16 valf Yeni Partner
    105hp 240nm 8 valf Yeni Kangoo

Bu araçların teknik verilerini , fabrika verilerini , özel kuruluşların test verilerini araştırmanızı tavsiye ederim.
    Arada bir fark olmadığını görürsünüz.

• hrzaman beklerız kardeş ne demek biz yardımcı olduk elımızden geldıgı kadarıyla karar vermek gerısı sana kalmış
    snin için berlıngo 92 ps multispace fiyatı aldım en ucuz balıkesır bayısınde var 32,750tl görüş paketlı metal boyalı
    quote:

valla arkadaslar hepınıze cok tesekkurler gercekten oldukca tanımıs oldum arabaları artık gerısı banka kredısı=) aldıktan snra soracagım oldukca sey olacak gıbı gozukuor o nasıl calısır bu nasıl calısır gıbı =) alayımda hayırlısı ıle derdım sadece ogrenmek olsun hepınıze tesekkurler ılgınıze ve alakanıza =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aziz Kancar -- 4 Kasım 2009; 13:32:17 >
  • aziz hemen hemen aynı diyebiliriz. 1 saniye falan farketse 0-100 de son hızdada diğeri 5-10km dir.
    Yani adam akıllı tamam bu üstün dedrtecek bir fark yok.

Bende ilk seferde biri 8v diğeri 16v üstüne yukarıda açıkladığım 5hp 15nm 40kg farklar ile birlikte
    performans farkı olmalı diye düşünüyordum ama işin epey teknik senin benim anlayamayacağımız kadar
    teferruatı var.

Sen nerden biliyosun ozaman dersen 2 araclada alakası olmayan bu konuda bilgisi olduğuna inandığım birisine bazı sorular sorarak öğrendim.

92 toyota var şirkette bir tane 1.6 16v o eski kasa varya 93 değil ama 92
    o araçta ben anladım 16v nin nedemek olduğunu artısı ile eksisi ile.

Sana bir ara atarım bu konu ile alakalı pm.
  • arkadaslar garıptır ama bır tanıdıgımız oldukca ucuza araba bulabılecegını soyledı ama daha cok fiat grubunda tanıdıkları varmıs bana doblo onerdı ama fıyat konusunda cok fazla ındırım yapabılecegını soledı akklımı çeldi çnk 33.000 lik bır arabanın borcunu odemek suan ıcın bana cok fazla yuk olacak arkadasta ılerde bırıkımınle daha ıısını alırsın dedı bana 1.3 doblo onerdı ınanın bu kadar pejo hayalı kurduktan snr koyduuu =(( neyse haftaya kesın kararırımı bıldırıcem sızlere umarım pejo olur =(
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.