Şimdi Ara

2. El Referans Sistemi Kullanımı ile İlgili Bilgi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
519
Cevap
18
Favori
103.186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Alınık
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    alınık ilanlarada Alındı seçeneği olmalı
    sonuçta alışveriş iki taraflı
  • Değerlendirme ekranının altındaki "Gönder" tuşunu göremiyorum, çok altta kaldı, tıklanamıyor.
  • hayırlısı olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: blckhm

gerekli açıklama yapılmamış sanırım ancak şöyle bi güncelleme yapılacak;

- eskiden dükkana eklenmiş ve satılmıştır olarak işaretlenen ilanlarınızda, "referans iste" isminde bir buton gelicek ve tek seferlik eski işlemleriniz için referans isteğinde bulunabileceksiniz.

- imza ve profilinize kendi elinizle yazmış oldugunuz referansları sisteme dahil etme imkanımız bulunmuyor.

iyi forumlar

şöyle bir durum var ben ilan açmadan zaten bir çok alış-verişi yaptım sadece pmle istendi gönderildi
    alan arkadaşlardahttp://forum.donanimhaber.com/m_27858144/tm.htm buraya yorum yazdı bunlar ne olacak?

• ilan açılmadan yapılan satışlar ve takaslarda da ilan açılacaktır. doğal olarak ilan sayısı da artıcaktır. hatta ilan verildiği anda satılacaktır. biz de ne çabuk satılmış kaçırmışız diyeceğiz. şu an birçok kişi referansımı nasıl arttırırım derdinde. zaten zaman geçtikçe bir dengeye kavuşacaktır. bu kadar sabırsız olmıyalım. bir kişiden ürün alırken önceki mesajlarına satışlarına baktığımız için o kadar sorun olucağını düşünmüyorum. mesala forumda alışveriş yapmasam bile bazı arkadaşlara sempatim bile var. onlarla alışveriş yapmak için.
  • yorumu onaylayan alıcının tum yıldızlı ısaretlerı az ya da fazla ısaretlemesı gerekır
    daha dogrusu sıstem bu ısaret konmadan gonder tusunu aktıf etmemelı.
    mesela bır arkadasım benım ıcın ıyı bır yorum vermıs,fakat bellı kı yıldızlı kısımları ısaretlemeyı unutmus.
    bu durumda benım genel yıldız degerlendırmem dusuk cıkacaktır
    ornek 3 yorum gelmıs, ıkısı bes yıldız vermıs, bırı hıc yıldız ısaretlememıs ama olumlu yorum yazmıs
    bu durumda benım toplam yıldız sayım uc olarak kalıyor.
    bence bunun da duzeltılmesı gerekır.
    bunun dısında ornek olarak ben alıcı olarak bir arkdasımızdan bır urun aldım, fakat aramızda sorun yasadık.
    ve ben sorunun satıcıdan kaynaklandıgını dusunuyorum, bu durumda bu satıcı alısverısı sonlandırsa dahı benım yorumumu ıstemeyecektır, ya da alısverısı sonlanmıs gostermıyecektır.
    bu yuzden alıcıların da satıcı gıbı bır alısverıs hakkında yorum baslatma ımkanı bulunmalıdır dıye dusunuyorum
  • Orjinalden alıntı: theshiver

Eski bir ilan dükkana eklendi ve "Satıldı" olarak gösterildi.
    - Bu durum için çalışmalarımız devam ediyor. Eski ilanlarınız bu durumda ise referans olarak eklemek için bir süre beklemeniz gerekmektedir.

Bu konuya bir çözüm bulabilirseniz çok iyi olur zira ben dahil bir çok insanın durumu bu şekilde dükkanımızdaki ilanlarda satıldı yazmasına rağmen referans olarak ekleyemiyoruz. Sanırım Admin botuna sorgu gönderme yetkisi tanırsanız dükkanda satılmış olan ürünler içinde alıcıya ulaşabilir. Gerçi asp de olay php den çok farklı ama yazılım uzamnlarının bu konuya çözüm getirebileceğini düşünüyorum.
  • quote:

- eskiden dükkana eklenmiş ve satılmıştır olarak işaretlenen ilanlarınızda, "referans iste" isminde bir buton gelicek ve tek seferlik eski işlemleriniz için referans isteğinde bulunabileceksiniz.

- imza ve profilinize kendi elinizle yazmış oldugunuz referansları sisteme dahil etme imkanımız bulunmuyor.

iyi forumlar

katiliyorum en azindan tum eski uyeler adina bu sekildeki bir button sorunu kokten cozecektir...boylece kimsede yakinmayacaktir..tabiki karşi tarafta bizi belki hatirlamayacaktir refeans olarak belkide ama onada su uye sizden ilanlarini guncelleme asamasinda oldugu için bu sekilde bir pm aldiniz gibi bir ibarede olsa mesaji alan kişi bunu daha rahat anlayacak ve onayini verecektir...bence gerekli bir button şart...ve bu buttondan giden bilgilerin karşi tarafin kişiyi hatirlamasi ve tanimasinada yardimci olmasi gerekiyorki kişi haaa bu o eski mal aldigim kişi..onay verip geceyim diyebilsin...sistem cok guzel fakat button olayi sart bende arkadasimiza katiliyorum...

• quote:

Orjinalden alıntı: varidat

yorumu onaylayan alıcının tum yıldızlı ısaretlerı az ya da fazla ısaretlemesı gerekır
    daha dogrusu sıstem bu ısaret konmadan gonder tusunu aktıf etmemelı.
    mesela bır arkadasım benım ıcın ıyı bır yorum vermıs,fakat bellı kı yıldızlı kısımları ısaretlemeyı unutmus.
    bu durumda benım genel yıldız degerlendırmem dusuk cıkacaktır
    ornek 3 yorum gelmıs, ıkısı bes yıldız vermıs, bırı hıc yıldız ısaretlememıs ama olumlu yorum yazmıs
    bu durumda benım toplam yıldız sayım uc olarak kalıyor.
    bence bunun da duzeltılmesı gerekır.
    bunun dısında ornek olarak ben alıcı olarak bir arkdasımızdan bır urun aldım, fakat aramızda sorun yasadık.
    ve ben sorunun satıcıdan kaynaklandıgını dusunuyorum, bu durumda bu satıcı alısverısı sonlandırsa dahı benım yorumumu ıstemeyecektır, ya da alısverısı sonlanmıs gostermıyecektır.
    bu yuzden alıcıların da satıcı gıbı bır alısverıs hakkında yorum baslatma ımkanı bulunmalıdır dıye dusunuyorum

Ayni olayla karsi karsiyayim.Urunu satin alanin belirli bir sure puanlamasini editleme sansi olmali.Veya varidat arkdasimizin dedigi gibi o field ler doldurulmadan puanlama olmamali.

• quote:

iyi forumlar

Referans iste butonu dahil edilmiştir. eski yapılan işlemleriniz için üyeden referans isteğinde bulunabilirsiniz
  • quote:

quote:

iyi forumlar

Referans iste butonu dahil edilmiştir. eski yapılan işlemleriniz için üyeden referans isteğinde bulunabilirsiniz

nerede tam yerini tarif edermisiniz

• öncelikle hayırlı olsun fakat giderilmesi gereken sorunların olması ve pratik olmaması kötü olmus.

bu arada forum geliştiricilere bi eleştirim var,henüz bilindigi gibi gelen kutusu bölümü hala beta ve epey sorunlu.

ikinci olarakta,gecen mail attım sıcak fırsatlar ve ikinci el bölümüne rss feed destegi istiyoruz
  • Daha önce alışveriş yapmış olduğum bir arkadaşın referans talebi üzerine formu doldurdum ve yorum yazdım. Gönder butonuna bastığımda hata oluştu. Şu anda kişinin profiline baktığımda görünmüyor. Belki daha sonra yayınlanıyor olabilir diye düşündüm ve tekrar denemedim. Aynı sorunu yaşayan oldu mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak erden

quote:

quote:

iyi forumlar

nerede tam yerini tarif edermisiniz

arkadsa katiliyorum buttonu bende goremedim???? nerede button acaba?

• quote:

arkadsa katiliyorum buttonu bende goremedim???? nerede button acaba?

Dükkanda geçmişte satmış olduğunuz bir ilan varsa onu açınca göreceksiniz.
  • reis zaten milletin genel sorunuda bu ya kimsede kolay kolay ilanmi kalir...milletin uyelikleri 2004 bilmem kaç... buttonun iyilestirilmesi gerek bence...mesela ben eski alişveriş yaptiklarimin hepsine bilgi vermek için bir button olmali diyorum...bu sekilde olursa..gerekli buttona tiklayip ilgili yerlere gerektigi işlemlerri rahatca yapabilmeliler..bu sekilde kimsenin dukkaninda ilan tutacagini sanmiyorum...neyse ya boylede bilen biliyor bizi zaten
  • birde gozume son birsey ilişti bu bir nevi forumun kişinin seceresini tutmasi gibi birsey oluyor sanirim...yani kim ne satmiş nekadar mal satmiş acikca belirtilmekte..yakinda aşiri satiş yapanlara eklenen yeni kanun ve anayasa düzenlemeleri ile ilgili kişilere bir cezai yaptirim uygulanmasi durumu dogarsada hiç şaşmam walla...gerçi benim korkum yok bu konuda ama dişardan mal getirip satan arkadslarimizn ne mali nekadara sattigi gibi seylerinde loglari depolaniyor forumda..zaten herkezin cepide var...kişinin yilzdinin altindaki numaralara tiklayinca hersey çikiyor zati... neyi nekadara satigi gibi......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 5 Mart 2009; 19:37:20 >
  • mesela ben 4 sistem aynı anda ilan ettim ve sistemler parca parca satıldı ne olacak
  • Arkadaşlar admin'den yorum mesajları gelmeye başladı ama altında "Gönder" tuşu yok?
    siz de var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpeedTwelve

Arkadaşlar admin'den yorum mesajları gelmeye başladı ama altında "Gönder" tuşu yok?
    siz de var mı?

Gönder tuşu var ancak gönderdikten sonra hata oluştu. Kullanıcının profiline baktığımda yorumu göremedim. Sanırım hala ufak tefek problemler var.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.