DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Çıkarılabilir Disk Sorunu
13
Cevap
0
Favori
17.526
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Çıkarılabilir Disk Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      29 Mesaj
      25 Şubat 2009 17:07:31
      lütfen yardım edin arkadaşlar.çıkarılabilir disklerde sorun var.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.nedeni ne olabilir acaba.mesela dün hafıza kartını adaptörle pcye taktım çalıştı ama bugün çalışmıyo.çok can sıkıcı bir durum.lütfen yardım edin..

• Teğmen
      108 Mesaj
      25 Şubat 2009 17:16:14
      işletim sistemini tekrar kurmanı öneririm ve tüm güncellemeleri yap.. sorun çözülür...

K.DOĞAN
    • Yüzbaşı
      687 Mesaj
      25 Şubat 2009 17:21:06
      usb aygıtı tak
      bilgisayarım sağ tık
      özelliler
      donanım
      aygıt yöneticisi
      evrensel seri yol denetleyicisi içinde
      sarı renkli bir icon göreceksin
      sağ tıkla
      kaldır de
      usb aygıtı yerinden çıkar ve geri tak
      gelmesi lazım

ama Usb portundada arıza var olabilir genelde kasaların ön usb girişleri arıza yapıyor bilgin olsun

electronic bash hack'im
    • Yarbay
      2910 Mesaj
      25 Şubat 2009 17:23:44
      Kart bozuluyor olabilir

• Onbaşı
      29 Mesaj
      25 Şubat 2009 19:05:26

quote:

Orjinalden alıntı: ismail surek

usb aygıtı tak
      bilgisayarım sağ tık
      özelliler
      donanım
      aygıt yöneticisi
      evrensel seri yol denetleyicisi içinde
      sarı renkli bir icon göreceksin
      sağ tıkla
      kaldır de
      usb aygıtı yerinden çıkar ve geri tak
      gelmesi lazım

ama Usb portundada arıza var olabilir genelde kasaların ön usb girişleri arıza yapıyor bilgin olsun

arkadaşım dediğin yere girdim ama sarı renkli bi icon bulamadım.sadece usb kök hublar falan var...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Şubat 2009 19:09:45
      biraz daha açıklarsan iyi olur mesela "usb aygıtı tanımadı" vb bi uyarımı geliyor yoksa pc de hiçbir tepki yokmu???

Sen bir dahisin.Ama bunun farkında değilsin.Ne kadar acı değilmi.Newton yerçemini bulana kadar kaç kişinin kafasına elma düşmüştü acaba?Peki Newton'un diğerlerinden farkı neydi?Onda da beyin var sende de.O sadece farketti.Ama sana ne olduysa sen sadece onları alkışlamakla yetindin.Neden sen de alkışlanmıyorsun.Ne varki bunda?Bu kadar kolaymı diye düşünme.Evet bu kadar kolay değil.Çok daha kolay.Ne yapman gerektiğini merak ediyorsan söyleyeyim.Şimdi bir kitapçıya git ve Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım kitabını al.Al okuda seyret olanları.Asla küçük düşünme hedeflerin hep büyük olsun.Ağaca çıkmak istiyorsan yıldızları hedef al yani.Eğer hedefini söylerken içinde "En" ifadesi geçmiyorsa üzgünüm biyerlerde bir yanlış var demektir...

BANA IŞIK LAZIMSA, BEN GÜNEŞİ İSTERİM...
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      25 Şubat 2009 19:14:38

quote:

Orjinalden alıntı: Kobe Bryant

biraz daha açıklarsan iyi olur mesela "usb aygıtı tanımadı" vb bi uyarımı geliyor yoksa pc de hiçbir tepki yokmu???

hiç bir uyarı gelmior.tuhaf olan da bu.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.mesela geçen gün çalışmıştı bugün çalışmıyor.çok ilginç bi durum...

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      25 Şubat 2009 19:18:49

quote:

Orjinalden alıntı: bjkliburak92

Alıntıları Göster

hiç bir uyarı gelmior.tuhaf olan da bu.bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.mesela geçen gün çalışmıştı bugün çalışmıyor.çok ilginç bi durum...

*cihazda bir arıza olabilir.
      *sistemin bir virüsten veya bir yazılımdan zarar görmüş olabilir.
      *usb kablosunda bir sorun olabilir.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi işletim sistemini baştan yükleyip bütün güncellemeleri yapmanı öneririm.eğer sorun çözülmezse cihaz veya kabloda bir bozukluk olabilir...

Sen bir dahisin.Ama bunun farkında değilsin.Ne kadar acı değilmi.Newton yerçemini bulana kadar kaç kişinin kafasına elma düşmüştü acaba?Peki Newton'un diğerlerinden farkı neydi?Onda da beyin var sende de.O sadece farketti.Ama sana ne olduysa sen sadece onları alkışlamakla yetindin.Neden sen de alkışlanmıyorsun.Ne varki bunda?Bu kadar kolaymı diye düşünme.Evet bu kadar kolay değil.Çok daha kolay.Ne yapman gerektiğini merak ediyorsan söyleyeyim.Şimdi bir kitapçıya git ve Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım kitabını al.Al okuda seyret olanları.Asla küçük düşünme hedeflerin hep büyük olsun.Ağaca çıkmak istiyorsan yıldızları hedef al yani.Eğer hedefini söylerken içinde "En" ifadesi geçmiyorsa üzgünüm biyerlerde bir yanlış var demektir...

BANA IŞIK LAZIMSA, BEN GÜNEŞİ İSTERİM...
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      26 Şubat 2009 17:28:03

quote:

Orjinalden alıntı: Kobe Bryant

Alıntıları Göster

*cihazda bir arıza olabilir.
      *sistemin bir virüsten veya bir yazılımdan zarar görmüş olabilir.
      *usb kablosunda bir sorun olabilir.

yukarıdaki arkadaşın dediği gibi işletim sistemini baştan yükleyip bütün güncellemeleri yapmanı öneririm.eğer sorun çözülmezse cihaz veya kabloda bir bozukluk olabilir...

cihzada bozukluk yok.bu kesin.kabloda da yok bu da kesin.galiba virüs falan var.formatlamak tek çare sanırım...

• Onbaşı
      29 Mesaj
      28 Şubat 2009 12:21:05
      başka çözüm önerisi olan var mı arkadaşlar???

• Onbaşı
      29 Mesaj
      28 Şubat 2009 12:46:14
      yok mu başka çözüm önerisi.lütfen yardım edin...

• Onbaşı
      29 Mesaj
      03 Mart 2009 15:45:18
      bir yardım edin ya...

• Yarbay
      3332 Mesaj
      03 Mart 2009 16:00:33
      Cihazını başka bir bilgisayarda dene yine çalışmazsa kabloyu değiştirip öyle dene.

AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti
    • Onbaşı
      29 Mesaj
      05 Mart 2009 19:14:28
      başka çözüm önerisi olan varsa yardım etsin.bir güncelleme falan yapsak düzelirmi acaba...

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Çıkarılabilir Disk Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.