Şimdi Ara

CANON MP 140-MP 150 RESET YÖNTEMİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
80
Cevap
2
Favori
98.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kunglao

test sayfasını nasıl çıkardın ben onu bile yapamıyorum ?

açarken 2 kere basma olayını yaptım 0 görünmedi bi kere daha bastım iptal tuşuna. 0 göründü sonra onu 1 yaptım renkli kartuş tuşu ve on/off a bastım boş kağıt çıkardı 1 tane
  • quote:

Orijinalden alıntı: makifoguz

Selam arkadaşlar aranıza yeni katılmış biri olarak naçizane bir sorum olacak.Sayfanın tümünü okudum ve acaba yaşadığım sorun için reset atmam gerekiyormu bilemiyorum.Öncelikle yaşadığım sorun şu:Yaklaşık 8 ay önce Canon MP-140 pixma Yazıcı/Tarayıcı aldım.İçerisinde mevcut bulunan PG-37 siyah beyaz kartuşu ve CL-38 renkli kartuşu iki sefer doldurttum.İkinci kez dolduruşumun ardından kartuşları yerine taktım.Fakat bir de ne göreyim.Makine üzerinde yer alan Alarm ve C ibareli yerlerin ledleri turuncu renkte yanıp sönmekte ve daha sonrasında ise E4 hatası vermekte.Yazıcıdan çıktı almak istedim lakin bu seferde renkli mürekkep bitti diye ekranda bir yazı çıkmakta sonrasında ise yazdırma işlemini kendi kendine iptal etmekte.Çıktı alamadım ne yaptıysam kendi çapımda o yanıp sönen ledleri ve çıkan E4 hatasını bertaraf edemedim.Kartuşu kaç defa söküp taktım ,kartuşun altında ve yanında bulunan filmi yumuşak bir bezle sildim fakat nafile problem çözülmedi. Acaba bu sorunumun kaynağı nedir? Sizce çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız

Arkadaşlar yukarıda yazmış olduklarıma bir çözüm bulabildiniz mi? Ne yapmam gerekiyor.

• pixma 140 serisi için bence hiçde bunlara gerek yok kartuşunuzu doldurun,akıtmaması için birazcık fön makinası ile tepesinden kurutun(soğuk),göreceksinizki takır takır çalışacak tanımama gibi bir ihtimalide yok ayrıca hemen tıkır tıkır basıma geçebilirsiniz,tek kıl tarafı ilk 5-10 dakka kartuş boş ledleri yanık kalıyo daha sonra onlarda sönüyooo DENENMİŞTİR......
  • mp150 de olmuyo "5-10 dakka kartuş boş ledleri yanık kalıyo daha sonra onlarda sönüyo" olayı.
  • MP 140 var ve sadece tarayıcı olarak kullanmak istiyorum.
    saatlerce uğraştım.
    lütfen yardım.
  • arkadaşlar mp140 yazıcıma sıfır kartuş aldım pg37. ama hala e 5 hatası veriyoır. resetleme işlemini de yaptım ancak düzelmedi. ne yapmam gerek ?
    renkli kartuş yeri boş. sorun bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
  • MP140 sahibi olan ve RESETLEYEMEYEN (!!!) arkadaşlar için söylüyorum.
    Ben de ortak sorunla karşılaşıp resetleyemiyordum. Daha sonra nasılsa öldü artık bu kartuşlar diyerek çeşitli kombinasyonlar denemeye başladım.
    İşlemleri kartuş olmadan yapıp ekranda 0 yazısı getirmeyi başardım. Daha sonra bi ara kartuşları takıp devam ettim.

İlginç olarak cihaz bunu yedi

Deneyin arkadaşlar: Böyle çeşitli kombinasyondan zarar gelmez. Zaten her halukarda o kartuşlar mefta sayılır

• reset falan hikaye her kartuşta işe yaramıyor bu saçma cıhazı kartuş olmadan sadece tarayıcı kullanamazmıyız
  • takipteyim mp140 kullanıyorum
  • 150 var bende yaptım oldu.Konuyu açan arkadasa teşekkürler.
  • Kartuşları sökün bida takmayın cihazı kapatım açın alın size tarayıcı

s......... kartuşlarını tek takınca resetlenir gibi herşey normal görünüyo çift takınca olmuyo tek kartuşlada çalışmıyo s..... yazıcısı.....
  • MP 150 de PG-40 Black, CL-51 Renkli kartuşlarını aşağıda anlattığım şekilde
    sabah 8 akşam 6 ya kadar uğraşarak resetlemeyi başardım.

Bu kartuşları Mp tool isimli program ile 13.12.2008 tarihinde
    http://forum.donanimhaber.com.tr/m_23585384/mpage_1/f_/key_tuncaypo//tm.htm#35119062
    resetlemiş ve çok sevinmiştim.
    Ama 1 ay sonra falan siyah azalınca bu programı çalıştırmış ve siyah resetlenmediği gibi ,
    renkli kartuşum da bu program sayesinde bozulmuştu. Mecburen renkli kartuş aldım o sıralar
    tekrar Mp tool programını siyah kartuş için çalıştırayım dedim ve yeni aldığım renkli kartuştan da olmuştum.
    Elimde 1 siyah, 2 renkli kartuşla kala kaldım.
    Çok uğraşlardan sonra lanet ettim ve 1 yıl sonra Epson kolay dolan kartuşlu SX515W aldım.
    Yazıcıyı çöpe atmadan önce dün sabahtan akşama kadar 9 saat aralıksız yemek yemeden onunla uğraştım
    ve sonunda emeğimin karşılığını aldım.

Ve önemli bir bilgi veriyorum kartuşlardan renkli olanlardan biri sanırım bozulmuş. Bu nedenle kartuşlardan
    1 TANESİ BOZUK ise RESETLENME İŞLEMİ OLMUYOR bilginize. Ayrıca Mp tool programı sayesinde bitmiş
    gözüken yeni kartuşum aşağıdaki şekilde düzeldi.

1- Yazıcıyı fişten çek,
    2- On/off tuşunu basılı tut, elektrik fişini tak,
    3- On/off'u bırakmadan 2 kere iptal/reset (kırmızı ters üçgen) tuşuna bas,
    3- On/off'u bırak, yazıcı açılacak ve ekranda ''0'' (sıfır) ın belirmesi lazım, bu süreç 10-15 saniye alabilir bekleyin,
    ( 0 sıfır gelmezse iptal/cancel tuşuna basınca geliyor fakat 0 sıfır gelmezse zaten kartuşunuz bozuk olabilir ve
    kendiliğinden gelmez ise resetlenme işlemi olmuyor ) .
    4- Sıfır belirdikten sonra + tuşuna basıp, 0'ı (sıfırı) 1 (bir) yapın ve renkli fotokopi tuşuna basın.
    5- Bu aşamada yazıcıda iki 2 ışığın yanması lazım ( biri kağıt doldurma, diğeri de foto.kağıdı doldurun ışığı).
    Kağıt tepsisine kağıt koyun ve iki kere renkli fotokopi tuşuna basın.
    6- Yazıcı bir-iki çıktı alacak (örneği aşağıda) (NOT: muhakkak çıktının olması önemli reset işleminin gerçekleştiğini gösteriyor)
    Bu çıktılardan sonra 1 > 0 (sıfıra) dönmeli.
    Eğer çıktı işlemlerini kendi başlatmazsa renkli fotokopi tuşuna basın işlemin başlaması lazım.
    7- Kartuşları çıkarmak için kapağı kaldırın ve kartuşları çıkartın.
    8- Kapak hala açıkken yazıcıyı fişten çekin.
    9- Kapağı kapatıp yazıcıyı çalıştırın.
    10 Kartuşları doldurun (daha öncede doldurmuş olmanız tavsiye edilir) ve yerine takın.

Vazgeçmeyin resetleme işlemini ekrandan bakarak uygularken 1-2 adımı atlayabilirsiniz.
    Forumları okuyun çeşitli kombinasyonları mutlaka yazarak deneyin.
    Göreceksiniz zafere daha kolay ulaşacaksınız. Ve önemli notlarınızı burda paylaşın.
    Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır.

CANON MP 140-MP 150 RESET YÖNTEMİ

• eyvallah ya iki yıldır yazıcıdan böyle verim alamadım... sayenizde yeni yazıcım olmuş gibi hissediyorum ...
  • ARKADAŞLAR YARDIM EDİN LÜTFEN BNM CANON PIXMA 140 YAZICIM VAR BU YAZICIMDA KARTUŞ OLDUĞU HALDE YAZICI BASMIYOR DRİVERLARIDA YÜKLÜ OLDUĞU HALDE YAZI ÇIKMIYOR

• CANON PIXMA 140 YAZCIM VAR YAZICIM ÜZERİNDE B VE C IŞIKLARI YANIP YANIP SÖNÜYOR YARDIM EDİN ACİİLL
  • mp140 resetleme bende olmuyor !
  • yazıcının kartuşlarını doldurdum resette attım. sınama sayfası çok iyi çıkmasına rağmen. wordden bir sayfa çıktısı almaya çalıştığımda gölgeli çıkıyor. yardımınızı bekliyorum. eğer kartuş veya yazdırma kısmında problem olsa gölge sınama sayfasındada çıkar diye düşünüyorum. bu problemi nasıl çözebilirim. şimdiden teşekkürler.
  • c.devarne kullanıcısına yanıt
    Merhabalar bendede aynı yazıcı var fakat cd den yükleme yapamadım bi türlü sizde driverları mevcutmu birde renkli kartuştaki renkleri bana söylermisiniz dolum yapıcamda renkleri ayırt edemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral5161

Merhabalar bendede aynı yazıcı var fakat cd den yükleme yapamadım bi türlü sizde driverları mevcutmu birde renkli kartuştaki renkleri bana söylermisiniz dolum yapıcamda renkleri ayırt edemedim
    quote:

Orijinalden alynty: kral5161

Merhabalar bendede ayny yazycy var fakat cd den yükleme yapamadym bi türlü sizde driverlary mevcutmu birde renkli kartu?taki renkleri bana söylermisiniz dolum yapycamda renkleri ayyrt edemedim

merhaba,

Mesainizi yeni gördüm.Hala ihtiyaciniz varsa driverlari Canon'un sitesinden indirebilirsiniz.

Asagidaki linkte cihazin tanitim sayfasi var.Sagdaki destek ve yüklemeler sekmesine tiklarsaniz size driverlari gösterir.

http://www.canon.com.tr/printers/inkjet/pixma/pixma_mp140/

Dolum için almaniz gereken renkler magenta,cyan ve sary renkleridir.Baski teknolojisinde 4 temel renk kullanilir. Magenta (kirmiziya yakin), cyan (maviye yakin),sari ve siyah.Diger tüm renkler bu 4 ana bilesenden türetilerek olusur.

Ayrintili anlatimi asagidaki linkte:

https://tr.wikipedia.org/wiki/CMYK_renk_uzayy

Uzun zamandir yaziciyi kullanmiyorum ama en son cescesor marka dolum mürekkepleri almistim 4-5 sene önce. Almaniz gereken mürekkepleri asagidaki linkte bulabilirsiniz.Baska markalara da bakabilirsiniz OCP bu konuda dünyada kendini kanitlamis markalardan biridir.

http://cescesor.com/yazici-murekkebi/canon-murekkep/canon-genel-uyumlu-yazici-murekkebi

Umarim yardımci olabilmisimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.devarne -- 7 Temmuz 2016; 2:39:34 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.