DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DNS ayarlarını değiştirince ne olur?
13
Cevap
0
Favori
13.571
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> DNS ayarlarını değiştirince ne olur?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      200 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:11:47
      DNS ayarlarını youtube a girmek için dğeiştirrirsem bi zararı olur mu? :D ne bileym bşkaları PCme girer mi ? ya da kota motayla ilgili olay olur mu :D çakmıyorum DNS menese :D

• Yarbay
      3289 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:12:18
      hayır sadece "" sitelere daha rahat girersin

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:17:58
      nerden giriyoduk bu DNS ye ya bir türlü bulamadım

......
    • Yarbay
      2975 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:18:02
      hergün 1 terimi ögrenmek için 1odk ayırsan bilgisayar kullanmaktan keyif almaya başlıyacaksın,msn'i biliyorsun dns'i bilmiyorsan ve ikisi de 3 harfliyse hata kimde yanlış nerede?

• Teğmen
      200 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:18:24
      girdiğim siteleri D: rahatlkça silerim değil mi öyle :D kaydetmez yani CCLEANER la falan ?

• Teğmen
      200 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:20:29

quote:

Orjinalden alıntı: ten_don

hergün 1 terimi ögrenmek için 1odk ayırsan bilgisayar kullanmaktan keyif almaya başlıyacaksın,msn'i biliyorsun dns'i bilmiyorsan ve ikisi de 3 harfliyse hata kimde yanlış nerede?

illa bilmek mi gerekyor acaba :S modem numarası fln diye bilyorum internete giriş nmarası... yanlş doğru buraya sorduysam ne var?

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:20:30

quote:

Orjinalden alıntı: ten_don

bence laf sokmak yerine soruma cvp versen daha ii olurdu

......
    • Teğmen
      200 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:26:24
      ben araştrdım da denetim masısı>>> ağ bağlantılarım >>> inerneti kullandığınz ağ >>> özellikler >>> sonra o bölümde TCI TCP gibi bşeyler war onu tıklayın orada alttaki yere DNS giriyorsunz ama benim olmadı USB modem kullanıyorum nasıl yapacğm acaba

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      21 Şubat 2009 18:27:23
      Yahu ben yaşımdan utanıyorum.. Barış biz senle aynı yaştamıyız ? Git biraz arama butonu kullan..

@yib

Laf da sokar istediğini de yapar adam haklı ! Siz burda nasıl rahatça soru soruyorsanız, onunda laf sokması onun hakkıdır..!

Forumu amaçsızca kullanmaya devam edenlerdensiniz. Bu forumun belirli çerçeveleri içinde güzel konuşmak da vardır. Ayrıca msn'e mesene demek, dns'e denese demek de pc'den hiç birşey anlamadığınız anlamına gelir. İsteyen istediği yorumu yapar geçer. Sonra burda ağlarsınız küfredersiniz ban yersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi вєяк -- 21 Şubat 2009; 18:23:19 >

AMD Athlon XP, 1678 MHz (12.5 x 134) 2000+ İşlemci| NVIDIA GeForce FX 5200 Ekran Kartı| Kingston 2x 512MB 400MHZ Ram| Realtek ALC650 @ nVIDIA MCP2 Ses Kartı Epox EP-8RDA+ / FIC AU11 Chameleon Anakart | Maxtor 6Y080L0, Samsung SP0802N 120GB HDD | LG DVD-RW, LG CD-RW 52x32x52| Philips 107E5 (GS4) Monitor| Windows XP işletim sistemi

Beni idare ediyor
    • Yarbay
      21900 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:29:21
      D omain N ame S ervice
      Nasıl posta adresin var ve faturaların bu adrese geliyorsa, sen tarayıcının adres çubuğuna web adresi yazdığında onar benzer bir şekilde adres tespit edilir ve o sayfaya gidersin. Yani tek tek IP numarası girmekten kurtarır seni DNS.
      Dünya üzerinde internetin omurgasını teşkil eden 7 ana DNS server vardır. Bunlardan bir tanesi Türkiye' de(ULAK.NET) bir tanesi Japonya' da geri kalanları USA' de bulunur.
      1998 yılında zombi PC ler ile saldırı düzenleyen bir hacker gurubu bu serverlardan 5 ini çökertmiş ve tüm dünyada internet bir süreliğine durmuştur.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...
    • Teğmen
      200 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:33:16
      İyice karştı msn nerden çıktı ki yani burada kmseye yanlş olmadğnı dşnyorum laf sokma işini km söyledi bir ynlş yapıldysa ben yapmadım ki.......

• Teğmen
      200 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:36:26
      kusura bakmayın yanlş yere açmşm görevliler silerse sevnrm

• Yarbay
      2746 Mesaj
      21 Şubat 2009 18:37:14
      quote:

Orjinalden alıntı: вєяк

Forumu amaçsızca kullanmaya devam edenlerdensiniz. Bu forumun belirli çerçeveleri içinde güzel konuşmak da vardır. Ayrıca msn'e mesene demek, dns'e denese demek de pc'den hiç birşey anlamadığınız anlamına gelir. İsteyen istediği yorumu yapar geçer. Sonra burda ağlarsınız küfredersiniz ban yersiniz.

Harflerin Türkçe okumasının bilgisayar bilgisiyle ilgili olduğunu sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fernsehn -- 21 Şubat 2009; 18:33:18 >

• Er
      5 Mesaj
      02 Mart 2014 23:05:49

ya sen bi sus m*k hangi konuya girsem seni buluyom arın burdan

bariss93kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

SNN AŞ.
Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> DNS ayarlarını değiştirince ne olur?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.