Şimdi Ara

Kulak tıkanması için oksijenli su kullanımı ve sonrası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
477.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Konu Dışı bölümünde yazdım ancak abidik gubidik mesajlar geliyor,çoluk çocum pompa kullan gibi şakalar yapıyorlar ancak halimi anlayan yok tabi.

Şimdi Salı günü kulak tıkanması ve işitme kaybı problemiyle Şişli Etfal Hastanesi'ne gittim.Doktor,kulağıma bir aletle baktı ve oksijenli su-gliserin karışımı bir damlayı 15 gün boyunca günde 3 sefer 10'ar damla kullanacaksın sonra geleceksin temizleyeceğiz kulağını dedi.Ancak,bu damlayı kulağıma damlattıktan sonra 2 gündür biraz daha boğuk duymaya başladım,sesler çok derinden gelir oldu.

Daha önce böyle bir tecrübesi olan ya da Kbb tanıdığı olan varsa bu konuda yardım istiyorum.
    Şimdi,doktor 15 gün dedi ama ben 1 hafta sonra gitsem acaba birşey olur mu?Çünkü bu az işitme durumuna dayanamıyorum.

Cevaplarınızı bekliyorum,saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: zeze

aynı dertten ben de muzdaribim
    aynı damlalardan bana da verdi kullandım 15 gün sonunda bugün doktor a gittim
    2 gündür kulaklarım tıkalı ve aşırı kaşıntı var
    doktor bugün aspirasyon cihazı ile temizlik yaptı
    tıkanıklık halen devam ediyor...
    çok rahatsızlık veren bir durum

Kulak salgısı normal miktarlarda olur ise, kulak yolu kanalını kaplar, bu salgının olmaması kuru ve kaşıntılı kulaklara sebep olur.

Kaynak:

http://www.kbbmerkezi.com/wax.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: chewrokee

quote:

Kulak salgısı normal miktarlarda olur ise, kulak yolu kanalını kaplar, bu salgının olmaması kuru ve kaşıntılı kulaklara sebep olur.

Kaynak:

yeterince hatta fazla bile salgı var diye düşünüyorum, çünkü kulağımın içerisi sürekli ıslak gibi,
    hatta su kaçınca curk curk ses yapar ya onun gibi ve kaşıyınca kusura bakmayın ama kulak kiri geliyor.
    uzun zaman olmuştu bu mesajı yazalı konu yeniden hortlamış...
    ben bişey kullanmıyorum artık kaşıntı devam ediyor ama artık banyodan sonra kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım
    ve tıkanıklık ve kaşıntı çok azaldı,
    kaşıntı ve tıkanıklık olmadan önce de kullanıyordum,
    kulak temizleme çubuğu zararlı dediler kullanmayı biraktıktan sonra meydana geldi bu kaşıntı ve tıkanıklık...
    dediğim gibi artık temizleme çubuğu kullanıyorum ve çok azaldı kaşıntı, tıkanıklık da olmuyor.
    kulak temizleme çubuğu zararlıdır diyenlere de kesinlikle inanmıyorum artık...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chewrokee

quote:

Kaynak:

yeterince hatta fazla bile salgı var diye düşünüyorum, çünkü kulağımın içerisi sürekli ıslak gibi,
    hatta su kaçınca curk curk ses yapar ya onun gibi ve kaşıyınca kusura bakmayın ama kulak kiri geliyor.
    uzun zaman olmuştu bu mesajı yazalı konu yeniden hortlamış...
    ben bişey kullanmıyorum artık kaşıntı devam ediyor ama artık banyodan sonra kulak temizleme çubuğu kullanmaya başladım
    ve tıkanıklık ve kaşıntı çok azaldı,
    kaşıntı ve tıkanıklık olmadan önce de kullanıyordum,
    kulak temizleme çubuğu zararlı dediler kullanmayı biraktıktan sonra meydana geldi bu kaşıntı ve tıkanıklık...
    dediğim gibi artık temizleme çubuğu kullanıyorum ve çok azaldı kaşıntı, tıkanıklık da olmuyor.
    kulak temizleme çubuğu zararlıdır diyenlere de kesinlikle inanmıyorum artık...

Dış kulak kanalı cildi ve kulak zarı çok naziktir, kolaylıkla yırtılabilir, zedelenebilir.

Normalde kulak yolu cildinde kulak zarından dışarı doğru yavaş ve düzenli bir göç vardır. Bu göç sayesinde kulak kendisini temizlemektedir. Eski salgılanmış kulak salgıları zamanla dış kulak çıkışına yaklaşırken kurur, kabuklanır ve sonunda dış kulak yolundan atılır.

Normal şartlarda hiçbir zaman kulağınızı temizlemeniz gerekmez. Ama hepimiz biliyoruz ki bu böyle olmaz. Kulaklarınızı temizlemek istiyor iseniz sadece dış kulak yolu ağzını temizlemeniz yeterlidir. Kulak içine hiçbir şey sokmamalısınız.

----------------

Bu arada ben oksijenli suyu 2 damla yapıyordum. Sonuç olarak zararlı olabilir diye. Kız arkadaşım 10-15 damla birden döktü ama gel bana sor. Sanki kulağıma por-çö dökmüş gibi fokur fokur oldu hep :) Sonrası da berbat anlatmayayım. Sonrasında kaşıntı başladı ama ben kulak çöpü kullanmadım. bir kaç gün üzdü beni, ben de dayandım ve sonuç olarak artık kaşıntı da yok, kulak çöpü de

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.