Şimdi Ara

21 Aralık 2012 Cuma [DÜNYANIN SONU-KIYAMET GÜNÜ] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
1
Favori
84.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: remus

quote:

Orjinalden alıntı: YourMotherWasAngel

Hocam geç bu ayaklari şimdiye kadar 694565 kere ölmüştük ama bi türlü ölemedik

bu sefer garanti kesin ölücen garanti veriyorum

BUNU YAZAN ARKADAŞ NE GEREKSİZ BİR KAFA YAPISINA SAHİPTİR madem ilimdir diyorsun fen le menle ne sınırlıyorsun
    ilimin bilimin sınırımı olur sadece fen kimya biyoloji midir ilim boş kafa boş zihniyet
    sinirlendirdin bak beni şimdi
    basmıyo herhlde kafa bazı şeylere bari bırakda arada kayna git işte ne boş boş konuşursun

• Tam olmasada 2 yıl kaldı
  • Allah'a şirk koşmaktır bunun eş anlamlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodles

Son doğum günümü kutlayıp ölecem yuppii

vay be doğduğun gün hem kıyamet günü he şansmı desek talihsizlikmi
  • buna inanmak allahtan uzaklaşmak gibi bişey
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ferruh Ferman

@ seckin01

Yanlış olduğunu düşündüğün bir şeyde bile millete beyninin küçük olduğunu hissettirmemelisin. Edep kuralları diye bir şey var.
    Ayrıca yanlış gördüğün şeyi neye dayanarak söylüyorsun anlamadım. Ayet olarak bildiriliyor bu, muhtemelen Mekke'nin ezanıdır o.
    Var mı sorusu olan?

Allah Allah merak ettim acaba Mekke'de mi kopacak sadece kıyamet?
    Bunlar sadece hesaplamalar arkadaşlar boş inanışlara kapılmayın ne gerçek ne yalan kimse bilmiyor bunu. Zaman yolculuğu da teoride mümkün ama pratikte nasıl yapılabileceğini bir insanoğlu bile bilmiyor ne ayak?
    Meridyenlerin hayali başlangıç noktası Greenwich değil mi? O zaman Londra'da ne zaman akşam ezanı okunursa kıyamet o zaman kopar diye düşünüyorum.

• kopmassa ama konuyu açan böyle olcak
  • HERKES SUSSUN ..! KIYAMETiN NEZAMAN KOPACAĞINI YALNIZCA YüCE RABBİMİZ BİLİR ... !

VE YÜCE RABBİMİZ ŞÖYLE BUYURMUŞTUR :

Ben size Okumayı öğrettim aklı verdim yeteneği verdim .. Sizlerde sadece kurandaki bilgiyi okumakla kalmayıp birazda araştırın öğrenin ... Aklınızı kullanın Sizi ben yarattım sizler düşünerek her türlü doğru cevabı bulacak seviyede yaratıldınız ..

( Ve şunuda Unutmayın Arkadaşlar ..! ALLAH bizlere kıyametin nezaman oalcağını bulursunuz demiyor zaten ! Sadece söylediği Araştırın ... )

Kıyamet kopmaz demeyin ama kopacakta demeyin !!

Sadece hazırlıklı olun .. Ginahlarınızdan arının ! Birinin ahını aldıysanız canını yaktıysanız hayır duasını almadıysanız .. ! alın .. Günahlardan arının can yakmayın .. Artık ibadet edin .. ! nedenmi ?

ÇÜNKÜ ALLAH HALA SİZLERİ UYARIYOR DEPREMLER OLUYOR TUSUNAMİLER OLUYOR Ve şimdide GEZEGEN ÇARPIŞMASI YADA GEZEGEN YAKINLAŞMASI YÜZÜNDEN ÇIKACAK DOĞAL AFETLER BAŞLIYOR ...!

ALLAH DİYOR Kİ AKLINIZI BAŞINIZA TOPLAYIN .. SINAVINIZI UNUTMAYIN ..! BEN SİZİ SINAVA GÖNDERDİM SINAVI İYİ BİR ŞEKİLDE GEÇİN DİYOR ... TEMBELLİĞİ BIRAKIP İBADET edin BU dunyaya gelişimiz ibadet için yardım etmek için şeytanın kurduğu tuzakları bozmak içindir .. !

Bizler Yüce Rabbimizin öğrencileriyiz ve bu sınavı geçeceğiz ibadetimizi yapıp insanlara yardım edip annemice babamıza kardşeimize sahip çıkacağız ..! Bu HAYAT BİTİYOR ARTIK HESAP VAKTİ GELİYOR .. LÜTFEN ARTIK UYANIN !!

• Son 1 yıl
  • www.bilim.org dan Astronomi uzmanı bir kardeşimiz HALİT MİRAHMETOĞLU 'nun nefis yorumlarından birini paylaşmak isterim.. Olay bence çok ciddi ve birçok ünlü bilimadamı ne olacağını kesin olarak kestiremiyor. Kıyamet kopmayacak belki ama kıyamete benzer bir felaketi beklemek te hayal olmasa gerek..

"Tutulum yahoogroups amatör astronomi listesinde aynı konuyu tartışmıştık bir arkadaşımızın konuyu açıklayan bir mesajından derleme yapmak istiyorum.

Biliyorsunuz bir Marduk (Nibiru) olayi var. 2012'de Dünya'ya cok yaklasip
    felaketlere yol acacak olan Gezegen X.

Bu gezegenin bir yilinin 3661 Dünya yili oldugu iddia ediliyor. O halde bu
    Marduk nerede? Simdiye kadar gormemiz gerekmez miydi?

Oncelikle Günes sistemindeki bütün uydular Kepler yasalarina uyar.
    Periyodlarinin karesi ile yorünge yaricaplarinin küpü dogru orantilidir.
    Periyodu yil, yorünge yaricapini AU alirsak bu oran 1.00'dir. (AU:
    Astronomic unit, Dünya - Günes uzakligi, 150 milyon km)
    O zaman Marduk icin ortalama yorünge yaricapi = küp kok (3661 x 3661) =
    237.53 AU'dir. (Semi-major axis, a)
    Günes'e en yakin oldugu noktada (perihelion, q) mesafesini 1.00 AU alalim.
    (Dünya'yi kokten degistirecekse cok yakin olmasi gerekir. Bu mesafeyi Dünya
    ile ayni kabul edelim) Bu durumda Gunes'e en uzak oldugu nokta (aphelion, Q)
    mesafesi 474.076 AU olur. (q + Q = 2a)

Bu yorungenin basikligi (eccentirity, e) cok yüksektir. Yani cok uzun bir
    elipstir. a x (1 - e) = q oldugu icin e = 0.99579 olur.

Yine Kepler yasasindan, bir gezegenle Gunes'i birlestiren cizgi esit zaman
    araliklarinda esit alanlar tarar, yani gezegen Günes'e yaklastikca cizgisel
    yorünge hizi artar. Max hiza perihelion noktasinda (Gunes'e en yakin konum)
    ulasilir. Bu hizin formülü de = kare kok( (G x M(gunes) / a) x
    (1+e)/(1-e) )'dir. Bu durumda Marduk'un max yorünge hizi = 42.381 km/sn
    bulunur.

Perihelion noktasina gelmesine sadece 8 yil kaldigini ve (8 / 3661) orani
    cok kücük oldugu icin bu hizi sabit 42 km/sn kabul edersek cok hata yapmamis
    oluruz.

Bu durumda su andaki uzakligi = 42 (km/s) x 60(saniye) x 60(dakika) x
    24(saat) x 365 (gün) x 8 (yil) km olur. O da = 10,59 milyar km.

Neptün'ün ortalama uzakligi 4,5 milyar km. Pluton'un uzakligi 5,9 milyar km.

10,59 milyar km uzakliktaki ve yaklasik Dünya büyüklügünde bir gezegeni
    nereye bakmamiz gerektigini tam olarak bilmeden hicbir sekilde goremeyiz.
    Yeni bulunan gezegen Sedna yaklasik Ay büyüklügünde ve 8 milyar km kadar
    uzaklikta. Hubble uzay teleskopunun 1.1 saatlik pozlama süresinin ardinda
    sadece 1 pixel olarak gorulebiliyor. Ayrica Marduk'un yorungesi cok basik
    bir elips oldugundan neredeyse dosdogru uzerimize dogru geliyor, bu nedenle
    arka plandaki sabit yildizlara gore acisal yer degistirmesi cok cok az. Bu
    da tesbit edilmesini iyice guclestiriyor. Gorebilmek icin yaklasik 4 yil
    beklememiz gerekiyor.

Eger Marduk gercekten varsa yukardaki veriler isiginda 2008'de
    teleskoplarla, 2010'da ciplak gozle gorulebilir.

Ek olarak söylemek istediğim birşeyler var. Eğer böyle bir gezegen varsa optik olarak gözlemin kısa bir süre sonra yapılabileceği doğru ama şu anki teknolojimiz farklı dalga boylarında tedirginlikleri algılamaya yettiğini de gözönünde bulundurmak lazım. Ama henüz böyle bir gözlemde yapılmadı. Yani tek yapabileceğimiz beklemek "

• Bu da gezegenin yakın bir zamanda Güney Kutbundan çekildiği söylenen fotoğrafı :((

21 Aralık 2012 Cuma [DÜNYANIN SONU-KIYAMET GÜNÜ]
  • Yavv!!! Öleceksek Ölelim Böyle konuları Konuşmayalım Maya Takviminin ben
  • bizim servis 2 gün önceki kıyametemi ne sarsıldı 2012de yer yerinden inlicek bizim okulda 2 korkak kız ağlar herhahlde ozaman.biz eğlenioz onlar öğretmene şikayet ediyor.
  • 21 aralık 2012'nin Cuma gününe denk gelmesine ne diyorsunuz
  • bence hiç mahsuru yok
  • Yav bu konu neden durdu... az kaldı az
  • zaten zaman da durdu onun için korkmayın bişey olmaz olsa bile en fazla ölürüz
  • 22.12.2012 tarihinde bura konu çeşitli smileylerle dolup taşacak bu da benim kehanetim
  • 22 aralığa sağ çıkarsak konuşuruz ..21 aralık 2012 de kıyamet kopcak demiyoruz insanlık yeniden başlıcak binevi reset yani 10-15 bin kişi yeniden çoğalcak yani...(bkz. hz.nuh)
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.