Şimdi Ara

muayene olduktan sonra askerliği tecil ettirebilirmiyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
75.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lod0ss -- 2 Kasım 2015; 15:34:38 >

• bu soruya bende cevap beklıyorum yuksek meslek lısesı mezunuyum aof de okuyorum.ıkı sene bırıncı sınıfta kaldım.ve 2008 eylulde dılekce verdım askere gıtmek ıstıyorum dıye ogun muayene oldum beklıyorum.ama hala cıkmadı askerlık eskısehır kasım gıdıyormus.acaba aoften kagıt alıp ve ya hazıranda sınıfı gecıp 2.sınıfta dıye kagıt alıp tekrar tecil ettirebilir miyim?duyduguma gore artık yenı askerlık yasasında lıse mezunları 28 yasına kadar tecil ettirebiliyormus.84 dogulmluyum bılgısı olanların yardımı beklıyorum arkadaslar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ergurulus

bu soruya bende cevap beklıyorum yuksek meslek lısesı mezunuyum aof de okuyorum.ıkı sene bırıncı sınıfta kaldım.ve 2008 eylulde dılekce verdım askere gıtmek ıstıyorum dıye ogun muayene oldum beklıyorum.ama hala cıkmadı askerlık eskısehır kasım gıdıyormus.acaba aoften kagıt alıp ve ya hazıranda sınıfı gecıp 2.sınıfta dıye kagıt alıp tekrar tecil ettirebilir miyim?duyduguma gore artık yenı askerlık yasasında lıse mezunları 28 yasına kadar tecil ettirebiliyormus.84 dogulmluyum bılgısı olanların yardımı beklıyorum arkadaslar.

Arkadaşım bildiğim kadarıyla bilgilendirmeye çalışayım ama sanırım yanlış bilgiğin birkaç nokta var herhangi bir sorun yaşama. şöyle düşünürsek liseyi 18inde bitiriyorsun ve 10yıl gibi bi toleransı askeriyenin tanıycağını sanmıyorum ama aof burosunu ara kaydının dondurulmuş olduğunu kuvvetle muhtemel askeriyeye bildirmişlerdir yada bildireceklerdir yinede onlardan bir bilgi al ama yapman gereken en akılcı şey şubeni arayıp derdini açık açık anlatmak. bir arkadaşım yerine şubesini ben aramıştım adam nedense deli gibi tırsmış şube komutanı resmen azarladı beni " biz burda adam yemiyoruz arkadaşım ama eğer arayıp ilk ağızdan bilgi almazsanız bizden yarın bigün yolda kelepçeyi takarım paşa paşa alırım"dedi bişey diyemedim doğal olarak... hakkında hayırlısı olsun sakın ihmal etme
  • sınıfını geçersen 2. sınıfa geçtiğini gösteren bir yazı alacaksın aöf bürosundan onu da askerlik şubene göstereceksin. o zaman tecil ederler. tabii bu arada askere alınmaz isen..

diğer arkadaş içinse durum bu kadar iyi değil benim bildiğim kadari ile. zira sen askerlik kararını aldırmıssın. bu karardan dönüşün maalesef yok. ama açık lisede kayıt dondurmuş olmana rağmen sana istediin zaman açık liseye dönüş hakkı veriyorlarsa o zaman, açık liseye döndüğünü belirtip tecil ettirebilirsin.
  • muane olduktan sonra tecilyapma durumunuz var son yoklamada zaten yazıyor tecil vs yapmak istiyormusunuz diye sülüs gelmeden her türlü tecil alabilirsin

muane olupta tecil yapan birka arkadaşım var hatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalosi -- 17 Şubat 2009; 10:40:23 >
  • yanlız ben kayıt dondurmadım arkadaslar.hem okur hem de askerlık yaparım dıye dusunmustum.harclarımıda yatırdım.ayrıca askerlık subesınden kasımdan once gıtmen ımkansız dıyorlar.şimdiden tesekkurler.Hatta aof burodan askerlık yapmasına engel yoktur okudugu okulda devam zorunlulugu yoktur kagıdı goturdum. bunuda goz onunde alırsanız sevınırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergurulus -- 17 Şubat 2009; 11:34:45 >
  • arkadaşlar bana yarıdmcı olabilirmisiniz ya
    benim askerlik 2010 askerlik ekim ayı üniversite için dondurdum askerliğimi iptal ettirmek istiyorumm nasıl bişeyler yapabilirim
  • arkadaslar merak ettiginiz her seyi askerlik subesinizi arayıp sorabilirsiniz
    eskiden kimse sallamazdı, artık oldukca ilgili bir şekilde cevap veriyorlar her turlu sorunuza
    en saglam bilgi icin askerlik subenizi arayın
  • Hepiniz açık meslekmisiniz yoksa düz olanınızda varmı =) ben duzum direk elime belgeyi tutuşturdular sadece açık meslek lisesine gidenler tecil ettirebiliyo die
  • merhaba arkadaşlar benim askerlik tecilliydi şubatın 27sinde falan tecili bozdurdum muayane oldum agustos un 12sinde gitcen dediler , ama ben o zaman kadar boş durmayayım diye bir işe girdim işi de bırakmak istemiyorum tekrar recil ettirebilirmiyim :( YARDIM EDELİM
  • Arkadaşlar içiniz rahat olsun muayne oldunuz ve pişman oldunuz okuyup tecıl ıstıyosnuz bolgenız bellı oludugu ana kadar yanı gıdıcegınız aaskerlıgınz bellı oldugunda bıle askerlık subenıze gıdıp okul belgenızı yanı okuldan okuyorum belgesını alıp tecıl ettırebılırsınız ıyı gunler
  • öncelikle merhabalar..şubat celbi için kasım 15'e kadar tecili bozmam gerekiyor fakat ocak 20 gibi lisans diplomamı alıcam bi aksilik olmazsa. kasım 15 'e kadar tecili bozucak olursam şubat celbine sevkim er olarak yapılıcak fakat sevk tarihinden önce mezuniyet belgem ile askerlik daire başkanlığını lisans mezunu olduğuma dair bilgilendirsem aynı sevk tarihinde astsubay aday adayı olarak sevkim yapılır mı yahut mayısa mı kalıcam ?..BİLGİSİ OLAN arkadaşlardan en kısa sürede cvp yazmalarını rica ediyorum.şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iLkBaHaRsOnBaHaR -- 13 Kasım 2015; 1:39:36 >
  • samet atas S kullanıcısına yanıt
    maaselef sülüs alındıktan sonra tecil hakkınız bulunmuyo.kimliğiniz resmiyet kazanıyo ,askersiniz an itibariyle
  • Slm.arkadaslar bi sorum olacak sizlere yoklama kacagi olarak bilgi geldi evime yarin subeye gitcem direk askere alirlarmi nasil bi yol izlenir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugur8155

Slm.arkadaslar bi sorum olacak sizlere yoklama kacagi olarak bilgi geldi evime yarin subeye gitcem direk askere alirlarmi nasil bi yol izlenir bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim

Kaçaksan celp felan beklemezler alırlar askere diye biliyorum.

diğer arkadaşların sorusuna gelirsek tecili bozup askerlik için başvurursanız ve o zamanda kayıtlı oldugunuz bir eğitim varsa askerligi iptal edip yeniden yolunuza devam edebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 7 Nisan 2016; 15:05:04 >
  • Geçen yıl sevk yerim belli olduktan sonra tecil yaptırdıö, tecilimi bozsam aynı yere mi giderim yoksa yerim değişir mi ??

• fmt_zeker F kullanıcısına yanıt
    Ayni yere

• selamin aleykum hayirli aksamlar arkadaslar ben 2017 aralik ayina kadar tecilliydim 2017 ocak ayinda tecili bozdum acik ogretim kaydimida yenilemedim suan donuk geri tecil hakkim varmidir ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.