Şimdi Ara

ADSL modemi Wireless Router Olarak kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
109.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 2 adet Wireless Adsl modem var. Robotics 9108 ve Airties.
    Sorum şu: Bu modemlerden birine ADSL hattı takılacak ve normal görevini yerine getirecek, diğerini nasıl Router olarak aynı hatta bağlayıp kullanabilirim.
    Yani 1 adsl hattı, 2 wireless modemi kullanabilmek.
    Bunun yapmamdaki amaç wireless alanını genişletmek. Çünkü evimin bir bölümünde malesef internet çekmiyor.
    Umarım sorum anlaşılmıştır. Teşekkürler.

• A modemine internet baglantısı saglanır B modemıne A modemindeki internet erisimi lan kablosu aracılıgıyla aktarılır,B modemi access point olarak wireless baglantıyı paylasıma acar...
    veya mesh teknolojisi kullanılır kablosuz olarak paylasım yapılabilir ancak bunda wpa sifreleme kullanılamıyor..

AirTies Mesh Networks Teknolojisi, çok katlı yada betonarme binalarda ortaya çıkabilecek sinyal zayıflaması ve kapsama alanı sorunlarını çözer. Mesh sayesinde kapsama alanını AirTies kablosuz erişim noktası/tekrarlayıcı (repeater) cihazları ile, kablo çekmeye gereksinim duymadan dilediğiniz kadar genişletebilirsiniz. Mesh kurmak için 'Mesh'i etkinleştir' kutucuğunu işaretleyip 'Kaydet'e basınız. Modeminiz çevrede bağlantı kurabileceği kablosuz erişim noktası cihazlarını aramaya başlayacaktır.

Kablosuz Güvenlik Seviyesi olarak WPA seçili olduğu durumda WDS kullanılamamaktadır.

İki modem kullanarak ki cogu modemi accespoint olarak kullanabilmen lazım usbwireless aparatlar bile destekliyor..

Forumdada benzer bir baslık umarım ısınızı gorur

http://forum.donanimhaber.com/m_26293261/mpage_1/key_//tm.htm#27460170
  • ben bugün denedim ve oldu rt 205 adsl ye bağlı rt 210 ise tekrarlayıcı olarak kullanıyorum her ikisinin de tekrarlayıcı yada mesh menülerinden birbirlerini görmelerini sağlıyorsun kablosuz şifreleme olarak wep kullanıyorsun ve her ikisinede aynı vep şifresini girip kaydediyorsun iki modeminde aynı kablosuz kanalı kullanmasına dikkat edin genelde airties lerde fabrika ayarı olarak 11. kanal kaydedilmiş oluyor son olarak tekrarlayıcı olacak modemin DHCP özelliğini kapatıyorsun ben bu şekilde bağlandım...
  • bu işin sonu yok. üçüncü modem ne zamana yolda?

ilk modeme adsl kullanıcı ayarlarını yap. ikinci modemi bridge - rfc moduna al ve dhcp' sini kapat. ikinci modeme ilk modemin ip' sine uygun bir ip ver ve bu modemi ilk modeme ethernetden bağla. misal ilk modem 192.168.1.1 dhcp açık, ikinci modem 192.168.1.2 dhcp kapalı.
    bu durumda her iki router wireless' i da açık kalsın. her iki modem arayüzüne de ulaşmak mümkün. modemlerin özleliğine göre wi hattına bandwith uygularsın, kimine ban çekersin, kimine de beleş internet der, internete çıkışını yasaklarsın. etraftakiler bağlanır, bağlandığı ile kalır, uğraşır dururlar sen de bol bol mac numarası toplarsın..

ssid ve şifreleri farklı yapmak da mümkün olur. birisi ile etrafı oyalarsın diğerini sen kullanırsın. sen en iyisi o modemlerden birini sat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 13 Haziran 2009; 0:32:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

bu işin sonu yok. üçüncü modem ne zamana yolda?

ilk modeme adsl kullanıcı ayarlarını yap. ikinci modemi bridge - rfc moduna al ve dhcp' sini kapat. ikinci modeme ilk modemin ip' sine uygun bir ip ver ve bu modemi ilk modeme ethernetden bağla. misal ilk modem 192.168.1.1 dhcp açık, ikinci modem 192.168.1.2 dhcp kapalı.
    bu durumda her iki router wireless' i da açık kalsın. her iki modem arayüzüne de ulaşmak mümkün. modemlerin özleliğine göre wi hattına bandwith uygularsın, kimine ban çekersin, kimine de beleş internet der, internete çıkışını yasaklarsın. etraftakiler bağlanır, bağlandığı ile kalır, uğraşır dururlar sen de bol bol mac numarası toplarsın..

ssid ve şifreleri farklı yapmak da mümkün olur. birisi ile etrafı oyalarsın diğerini sen kullanırsın. sen en iyisi o modemlerden birini sat.

senden öğrenilecek çok şey var anlaşılan.. kendine saklamaman gerek şu ssid olaylarını özellikle :)
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    hocam dedigin gibi aynen yaptım kablonet in onceki modemi cbw 700v elimde atıl kalmıstı onu kullanıyım dedim fakat kabloda calıssa dahil 2. modemin wireless ı na baglantı gelmedi acaba ne yapmalıyım artı olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

bu işin sonu yok. üçüncü modem ne zamana yolda?

üstad anlatım için çok teşekkür ederim.
    Sayende fiber interneti eski modemi router olarak kullanarak kablosuz kullanabiliyorum.
    Yalnız benim bir sorunum var 2 bir cihaz modeme bağlanınca internet sınırlı oluyor.

Modemim Tp-LINK TD W8101G dediğiniz gibi köprü moduna aldım internet ayarlarımı ve dhcp yi kapattım ama yinede birden fazla cihaz bağlanmıyor.
  • arkadaşlar benimde bi sorum olcak,yan yana (kablosuz modemin çok rahat çekebildiği)iki evden birinde dvr kayıt cihazı var fakat evlerden ikisinde de internet baglantısı yok kablosuz modemi dvr a kabloyla baglayıp modemin yaydığı sinyalle diger evden baglanabilirmiyim acaba net olmadan...umarım anlatabilmişimdir:))
  • Zyxel bir modemi var komsumun ondan internet cekmeye calisiyorum ama uzak oldugu icin de wifi cok yavas oluyor . Evde 3 tane bilgisayar oldugu icinde kablo isi otomatik olarak iptal oluyor . Bende de bir modem vardi onu eve kurup komsumun modeminden bir ethernet kablosu alip benim modemime takip eve internet yaymak istedim ama basaramadim . Nasil yapacagim bilmiyorum bilen varda lutfen yardim etsin Komsumun modemi
    zyxel p-660w ; benimki ise AirTies Air5342 yapamadim bir turlu acil arkadaslar lutfen !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IHSAN123123

Zyxel bir modemi var komsumun ondan internet cekmeye calisiyorum ama uzak oldugu icin de wifi cok yavas oluyor . Evde 3 tane bilgisayar oldugu icinde kablo isi otomatik olarak iptal oluyor . Bende de bir modem vardi onu eve kurup komsumun modeminden bir ethernet kablosu alip benim modemime takip eve internet yaymak istedim ama basaramadim . Nasil yapacagim bilmiyorum bilen varda lutfen yardim etsin Komsumun modemi
    zyxel p-660w ; benimki ise AirTies Air5342 yapamadim bir turlu acil arkadaslar lutfen !

komsunun modeminin ip numarası 192.168.1.1 büyük ihtimalle böyledir değiştirmediyse. sen modemini bilgisayara bağla. modemin ip numarasını 192.168.1.250 yap. dhcp yi kapalı yap. kablosuz ayarları şifre ver. komsudan gelen kabloyu modemine tak işlem tamamdır. airties modemler nasıl acces point yapılır youtubda videoları var daha faydalı olur. önemli olan asıl modemle senin evdeki modemin ip numaralarısının sadece son rakamı farklı olacak.
    192.168.1.1 ---- 192.168.1.250 zyxelde fabrika çıkışı bu şekilde imiş.
  • bu arada modemin ip adresini değiştirdikten sonra tekrar kendi modemine bağlanmak istersen artık 192.168.1.250 adresini kullanacaksın
  • arkadaşlar ben farknet kullanıyorum evdeki cihaz yıldırım düşmesi sebebiyle yanmış arkadaştan zyxel vmg1312 b10D madsl modem aldım bunu router olarak ayar yapamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar. Elimde TT'den aldığım Tplink Archer 1200 modemim var şu linkteki ürün: https://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-vr1200-ac-1200-mbps-wireless-dual-band-gigabit-vdsl-adsl-modem-router-pm-HB00000F59F8 Ben şimdi bu modemden 2 kablo ile ayrı iki modeme internet verdim. Onlarda bir sorun yok ama bende gün içinde ''bu ağa bağlanılamıyor'' hatası veriyor ve modemi yeniden başlatmazsam düzelmiyor. Ama benim internet verdiğim diğer iki modemde sıkıntı yok. Ip adresleri farklı üçünde de. Bu 3 modeme de en fazla bağlı cihaz sayısı 16-17. Sorun neden kaynaklıdır. Anlayan biri yardımcı olur mu?

• osamanos kullanıcısına yanıt

Ben bunu yapıyorum bir süre sonra kopmalar oluyor. Router olan modemden internet alamıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.