DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir?
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
60
Cevap
3
Favori
70.182
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      1378 Mesaj
      13 Şubat 2009 10:28:24
      İzmir çok aşırı soğuk olmadığı halde biz kullanıyoruz bazen sabah kadar ılık ölçüde açık bıraktığımız oluyo gerçi bu ara havalar güzel. . . Yalnız insanın içini kuruttuğunu duymuştum başka ne gibi zararları olabilir paylaşırmısnız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkabuğu -- 13 Şubat 2009; 10:25:40 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      13 Şubat 2009 11:41:45
      içini mi kurutuyormuş ...

nasıl yani?????

• Binbaşı
      1378 Mesaj
      13 Şubat 2009 11:50:08
      Mesela sabah kadar yandığı zaman ılık bile olsa insan ter içinde kalıyo ve hemen su içme isteği geliyo insana kullanan bilir işte hararet yapıyo gibi bu şekil bi zararı olduğunu duymuştum

• Binbaşı
      1233 Mesaj
      14 Şubat 2009 03:02:27

Dostum, elektrikli battaniye kullan ama yatmadan önce mutlaka fişi çek.
      Yoksa radyasyon ve kanser riski ile karşı karşıya kalabilirsin.
      Bununla ilgili olarak aşağıdaki haberleri okumanı istiyorum.

http://www.saglikdunyas...t/icerikdetay.asp?ID=418
      http://www.ensonhaber.c...attaniyelere-dikkat.html
      http://www.porttakal.co...arantili-yolu-63932.html (Madde 7)

Intel Core i5 4670K Soket 1150 3.4GHz/MSI Z87-G45 GAMING Intel Z87 Soket 1150 DDR3/GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V/SAMSUNG 128GB 840 PRO SATA 3.0/WD 4TB Red/WD Caviar Green 2TB/Samsung 2TB HD203WI/ CORSAIR 400R 80PLUS 750W/ASUS HD7950 DirectCU II TOP GDDR5 3GB 384Bit/ASUS DRW-24B5ST 24X/S-LINK SL-525 5.25"/HP w2207/LOGITECH G105/LOGITECH G500/THERMALTAKE TT eSPORTS PYRRHUS MEDİUM/POWERCOM BNT-1000AP 1000VA LINE INTERACTIVE/LOGITECH Z5500/WD 3,5" 3TB+5TB My Book USB3.0 -/WD 3,5" 2TB Elements USB 2.0/
    • Binbaşı
      1186 Mesaj
      14 Şubat 2009 10:05:23
      yatağa yatmana yarım saat kala aç yatağa girmeden fişini çek hiç bir zararı olmaz...
      ben yıllardır kullanıyorum.
      odamız biraz soğuk o yüzden.
      dediğim gibi yaparsan rahat edersin.

YATAĞA YATMADAN MUTLAKA FİŞDEN ÇIKAR

• Yüzbaşı
      406 Mesaj
      14 Şubat 2009 18:02:00
      Evet ben de yatmadan önce fişten çekmenin doğru olacağını düşünüyorum, ben kullanmıyorum ama olsa bile özellikle uykuda elektrikli battaniyeye kesinlikle güvenmem, radyasyon demeyelim de elektro-magnetik dalga yayılımı yapıyorsa insanı etkiler onun yanında bir kaçak olursa battaniye üzerinize sarılı olarak terli terli bir güzel de çarpılırsınız uykudan uyanıp kendinize gelinceye kadar da olan olur zaten Birde terletme derecesine geliyorsa sağlık açısından da uygun olduğu söylenemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 14 Şubat 2009; 18:06:15 >
    • Yüzbaşı
      258 Mesaj
      14 Şubat 2009 18:15:43
      balkan soguklarına karsılık gece ısınmanın en ıyı yolu burda elektrıklı battanıye ama bobreklere zararı var...bırde depremde duzcede ogrencıyken prefabrıkte elektrıklı battanıye ıle ısınıyorduk uyudugunuzda eger hıc hareket etmezsenız sabah uyandıgınızda yattıgınız tarafta vucudunuzun bazı yerlerınde yanıklarla karsılasabılıyorsunuz.... tecrube ıle sabıttır...bu yuzden derımkı mumkunse yatarken fişten cekın...

• Yarbay
      2601 Mesaj
      14 Şubat 2009 22:40:59
      Annem bana yıllardır kullanıyor ama yatmadan önce mutlaka fişten çıkarıyorlar

• Binbaşı
      1621 Mesaj
      14 Şubat 2009 23:30:14
      Yorum alakasız olacak ama... neyse yazmayayım anladınız siz onu.
      Sabahları banyo yapma ihtiyacı hissedebilirsin. (birkaç kişiden de duydum onun için yazıyorum)

Siyah akar Zonguldağın deresi; Yüz karası değil, kömür karası; Böyle kazanılır ekmek parası. -OrhanVeli-
    • Yüzbaşı
      856 Mesaj
      16 Şubat 2009 10:14:41
      Hiç bir zaman içinden elektrik kablosu geçen bir şeyin üzerinde yatılmaz. Mutlaka yatmadan önce fişten çekilmelidir. Elektriğe hiç bir zaman güven olmaz. Kablo kırılır, teriniz ile- nem ile kısa devre olup uyurken tutuşabilirsiniz. zamanında hebrlerde çıkmıştı elektrikli battaniyede yatan biri yanmıştı bu yüzden. Bunlar olmasa bile elektrik sağlığa zararlı ve sıcakta yatmak inanı rahatsız eder.

• Binbaşı
      1351 Mesaj
      16 Şubat 2009 11:21:39
      sağlıklı değil. kullanmamanızı tavsiye ederim.

16 Şubat 2009 13:04:08

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Sabahları banyo yapma ihtiyacı hissedebilirsin. (birkaç kişiden de duydum onun için yazıyorum)

• Binbaşı
      1378 Mesaj
      16 Şubat 2009 17:38:31

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

konumu saptırmayın

quote:

Evet ben de yatmadan önce fişten çekmenin doğru olacağını düşünüyorum, ben kullanmıyorum ama olsa bile özellikle uykuda elektrikli battaniyeye kesinlikle güvenmem, radyasyon demeyelim de elektro-magnetik dalga yayılımı yapıyorsa insanı etkiler onun yanında bir kaçak olursa battaniye üzerinize sarılı olarak terli terli bir güzel de çarpılırsınız uykudan uyanıp kendinize gelinceye kadar da olan olur zaten Birde terletme derecesine geliyorsa sağlık açısından da uygun olduğu söylenemez

Ayrıca battaniyeye sarınmıyoruz adı battaniye olsada sentetik bişi altına seriyorsunuz çarşafın

• Binbaşı
      1546 Mesaj
      16 Şubat 2009 19:02:13
      elektrikte çalışır iken kullanmak sakıncalı arkadaşlar gerekli linkleri vermiş insanın kırk yılda bir altına kaçıracağı tutar kişiyi elektrik çarpar ölüme kadar gidebilir

• Yüzbaşı
      538 Mesaj
      16 Şubat 2009 19:05:52
      2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
      önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem

Cpu İntel c2duo E7200 2.53 ghz stock fan ---mb gigabyte p31-s3g bearlake--- kıngston 2gb ddr2 800mhz---samsung 320 gb 7200 rpm16mb sata2---vga palit 8600gt 1gb ddr2 128 bit---kasa bien 9801 300w

26 Temmuz 2002 hort
    • DH Yönetici
      13615 Mesaj
      16 Şubat 2009 21:06:40
      @denizkabuğu uzun süreli çalıştırmanın zarar vereceği doğru

• Yarbay
      3148 Mesaj
      17 Şubat 2009 00:38:43
      quote:

Orjinalden alıntı: denizkabuğu

Alıntıları Göster

konumu saptırmayın

Konun sapmıyor, ancak farklı bir boyuttan bahsedeceğim,birçok kişi hayatında bir kez olsun yaşamıştır muhtemelen..Gece altına kaçırmaktan bahsediyorum,hele çocuklar söz konusuysa böyle bir risk var.
      Şöyle söyleyeyim, battaniye altında ve gece bir icraat oldu diyelim...
      1.Eğer battaniye çalışmaktaysa devre kapalı olduğu için çarpılmazsın ama yangın tehlikesi yaşarsın
      2.Eğer kendi düğmesinden kapalıysa %50 şansın var, düğme teması şebekenin faz tarafından kesmişse yırtarsın,yok nötr tarafından kesmişse (bu tamamen fişi prize takma yönüne bağlı) altındaki tel yığını elektrik yüklü demektir, en olmadık yerinden çarpılırsın.
      3.Eğer battaniyeyi üretenler vicdan sahibi insanoğluysa ve düğme her iki ucu birden kesiyorsa ya da kendin yatarken fişten çektiysen tek derdin oluşacak kokuya çözüm bulmak olur.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Yüzbaşı
      335 Mesaj
      18 Şubat 2009 15:18:08
      yatmadan önce bir saat kadar açık bırakıp yatarken

fişi çekmeniz lazım.

kesnilikle fiş takılı olmamalı...

Bisan bisiklet,kırmız renk, modelsiz....
    • Binbaşı
      1378 Mesaj
      18 Şubat 2009 15:44:50

quote:

Orjinalden alıntı: bobita

Alıntıları Göster

Konun sapmıyor, ancak farklı bir boyuttan bahsedeceğim,birçok kişi hayatında bir kez olsun yaşamıştır muhtemelen..Gece altına kaçırmaktan bahsediyorum,hele çocuklar söz konusuysa böyle bir risk var.
      Şöyle söyleyeyim, battaniye altında ve gece bir icraat oldu diyelim...
      1.Eğer battaniye çalışmaktaysa devre kapalı olduğu için çarpılmazsın ama yangın tehlikesi yaşarsın
      2.Eğer kendi düğmesinden kapalıysa %50 şansın var, düğme teması şebekenin faz tarafından kesmişse yırtarsın,yok nötr tarafından kesmişse (bu tamamen fişi prize takma yönüne bağlı) altındaki tel yığını elektrik yüklü demektir, en olmadık yerinden çarpılırsın.
      3.Eğer battaniyeyi üretenler vicdan sahibi insanoğluysa ve düğme her iki ucu birden kesiyorsa ya da kendin yatarken fişten çektiysen tek derdin oluşacak kokuya çözüm bulmak olur.

Evet tabiki en zararlısı bu ben başka bişi düşünmüştüm

• Yarbay
      5580 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      THE SUBTİTLE

01 Mart 2009 14:12:07
      bu ürün zaten iki kademeli olarak ısıtıyor ,yatmadanbirsaat önce düşük kademesinde açıyorum,yatağa girincede kapatıyorum,insan yatkta kendini ısıtıyor,ama bazıları sıcak sever ya kapatmassanda gerçekten o biriken ısı bunaltıyor insanı zararmı ,bence değil galiba bir örneğide yok

• Yarbay
      2211 Mesaj
      01 Mart 2009 15:31:38
      yatarken fişi kesinlikle çekilmeli..

HYUNDAI İ30 CRDI
    • Yüzbaşı
      432 Mesaj
      01 Mart 2009 18:23:30
      çok uytuyor insanın uyanası gelmiyorrrrrr

• Er
      1 Mesaj
      03 Nisan 2010 14:57:38
      Sözü edilen şu çarpan battaniyeler, herhalde özgün tasarımların kopyası olanlar. Benim bildiğim çarpmaya karşı 3 kademe koruma devreli, aşırı ısınmalarda kendini kapatan, zaman ayarlı, çamaşır makinasında bile yıkanabilen elektrikli battaniyeler. Konfor alalım derken, ucuz diye kötü kalite, taklit ürünler alıp çarpılmak veya sağlığı hatta yaşamı kaybetme riskini yüklenmek bana aptalca geliyor. Ucuza alınan gerçek konforla hiç karşılaşmadım 55 yıllık yaşamımda. 12 yıldır kullanıyorum bir gün bile bir sıkıntısı ile karşılaşmadım. Derler ya, "ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti"; her pahalı iyidir anlamında değil elbette.

• Binbaşı
      1248 Mesaj
      19 Şubat 2011 00:24:00

quote:

Orijinalden alıntı: Ozan.

2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
      önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem

bu sefer de cır cır olup yatağı pisleymesinler

Donanım Haber
      ## Bilgisayar Mühendisleri Odası ##

01101000 01101100 01101100 00100000 01101011 01101110 01101011
    • Binbaşı
      1095 Mesaj
      19 Şubat 2011 10:36:45

quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

yatarken fişi kesinlikle çekilmeli..

Dünya buna hazır değildi, zamanının çok ötesindeydi ama aynı kanunlar sonunda galip gelecek ve bunu muhteşem bir başarı yapacaktı.
    • Yarbay
      3283 Mesaj
      20 Şubat 2011 00:13:39
      Babam mağazada eskiden bunları satardı (20 yıl kadar önce) o zaman bile kaliteli olanlar yanında korsan ve çakma olanları vardı.
      Bir bebeğin altına çiş yapıp elektrik çarpması sonucu öldüğü haberini hatırlıyorum. Muhtemelen kalitesiz ürünlerdendi.
      Ben de çok kullandım. Benim gördüğüm battaniyelerin içinde çıplak tel yoktu, plastik kaplıydı. Fakat zamanla çatlamalar olabilir. Özellikle sıcakken normal battaniye gibi sarınmak, katlamak çok riskli.
      En büyük yan etkisi ciltte kurutma yapar tıpkı rezinstanslı elektrik sobaları gibi.
      Fakat uymak için girdiğin yatağın buz gibi olması ile sımsıcak olması arasında çok fark oluyor.
      Yatarken düğmeden kapatmayı değil fişi çekmeni öneririm.

• Yarbay
      2747 Mesaj
      18 Ekim 2011 15:35:52
      merhaba şuanda hangi markalar en iyidir acaba arkadaşım alacakmışta?

• Yüzbaşı
      359 Mesaj
      18 Ekim 2011 22:03:22
      Kardeş hepsi aynı zaten. En kalitelisinden en ucuzuna hemen hepsini kullandım. Al ucuzundan bi tane keyfine bak

black&white

• Er
      13 Mesaj
      30 Kasım 2011 00:54:17
      quote:

Orijinalden alıntı: ahcal06

Kardeş hepsi aynı zaten. En kalitelisinden en ucuzuna hemen hepsini kullandım. Al ucuzundan bi tane keyfine bak

Evimiz soğuk olduğundan yıllardır elektrikli battaniye kullanıyoruz 5-6 tane elektrikli battaniye eskitmişsizdir. En son 2 sene önce termal elektrikli battaniye aldım ucuz battaniyelere göre fiyatı biraz daha fazla 50 lira ama parasını fazlasıyla çıkartıyor. Kumaş yerine keçeden yapılmış çarpılmaya karşıda exra akım kesici de var. Bence hepsi aynı değil buradan bakabilirsiniz. http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/

• Yarbay
      3148 Mesaj
      30 Kasım 2011 11:31:42
      quote:

Orijinalden alıntı: sekosan

Alıntıları Göster

Evimiz soğuk olduğundan yıllardır elektrikli battaniye kullanıyoruz 5-6 tane elektrikli battaniye eskitmişsizdir. En son 2 sene önce termal elektrikli battaniye aldım ucuz battaniyelere göre fiyatı biraz daha fazla 50 lira ama parasını fazlasıyla çıkartıyor. Kumaş yerine keçeden yapılmış çarpılmaya karşıda exra akım kesici de var. Bence hepsi aynı değil buradan bakabilirsiniz. http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/

Arkadaşın hepsi aynı yorumu zaten cevaba gerek olan bir yorum değil. Kızacak ama fikirsiz zikir olmuş.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk
    • Çavuş
      40 Mesaj
      01 Aralık 2011 00:44:02
      arkadaşlar 12 volt karavan ve oto için elektrikli battaniyeler varmış bir arkadaşım almış adaptörle kullandığını söyledi sabaha kadar açık diyor çarpma tehlikeside yok yalnız boyutu biraz küçükmüş yinede bazen kapatmak zorunda kalıyorum terletiyor dedi nette araştırdım bir kaç çeşit var iyimi kötümü bilmem ancak tehlikeli değildir sanırım

• Yarbay
      3148 Mesaj
      01 Aralık 2011 11:56:55
      quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

arkadaşlar 12 volt karavan ve oto için elektrikli battaniyeler varmış bir arkadaşım almış adaptörle kullandığını söyledi sabaha kadar açık diyor çarpma tehlikeside yok yalnız boyutu biraz küçükmüş yinede bazen kapatmak zorunda kalıyorum terletiyor dedi nette araştırdım bir kaç çeşit var iyimi kötümü bilmem ancak tehlikeli değildir sanırım

Voltajı düşüyorsa amperi artıyordur,sonuçta ısı enerjisi üretebilmek için belli bir güce ulaşması lazım.Emin ol 12 volt ile de rahatlıkla yangın çıkartacak kıvılcımı üretebilirsin.

• Çavuş
      40 Mesaj
      01 Aralık 2011 19:01:03
      quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Alıntıları Göster

Voltajı düşüyorsa amperi artıyordur,sonuçta ısı enerjisi üretebilmek için belli bir güce ulaşması lazım.Emin ol 12 volt ile de rahatlıkla yangın çıkartacak kıvılcımı üretebilirsin.

tabiiki yangın tehlikesi vardır ben daha çok elektrik kaçağından dolayı yazdım eksik bilgi vermişim bobita kardeşim tamamlamış

• Yarbay
      5241 Mesaj
      10 Aralık 2011 01:42:00
      arkadaşlar elektrikli battaniyede en iyi marka nedir? sadece yatmadan önce soğukluğu alsın diye yarım saat kullanacağım. hepsi burada daki omak marka nasıldır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      13 Mesaj
      17 Aralık 2011 17:43:57
      quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

arkadaşlar elektrikli battaniyede en iyi marka nedir? sadece yatmadan önce soğukluğu alsın diye yarım saat kullanacağım. hepsi burada daki omak marka nasıldır?

yukarıda dediğim gibi ben http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/den satın aldım Boyralı Marka keçeden üretilmiş iyi kalite elektrikli battanıye kesinlikle tavsiye ederim

• Yüzbaşı
      918 Mesaj
      22 Aralık 2011 21:27:16
      Ogrenci evinde 3 arkadas kullaniyoruz ev sobali oldugu icin arka odalar soguk oluyor mecbur yatak isinacak, isinmasa ne olur hasta olursunuz soguk evlerde buz gibi yataga girmek :D yatmadan 2 saat once calistiriyoruz super oluyor uyurken cekiyoruz yaktigi elektrikte para degil cok az elektrik tuketimi var

muhabbet zarardan acilmiskende bizim bi arkadas yerde yatiyor sicak seviyede sabaha kadar acik yatiyor demek ki adam radyasyondan gidecek :D cok soyledik ama anlamiyor

bende tum kullanan arkadaslara uyurken fislerini cekmelerini tavsiye ediyorum

• Er
      2 Mesaj
      26 Aralık 2011 18:34:26
      elektrikli battaniye kullandığımız monitörlerden daha fazla zararlı değildir.bir şaç kurutma makinasından da daha tehlikeli değildir.merdiven altı imalatları kastetmiyorum tabiki.eğer elektrikli battaniye alacaksanız mutlaka ama mutlaka CE sertifikasının olmasına özen göstermelisiniz.bu sertifikada bildiğim kadarıyla bir kaç firmada mevcut.birtanesi MELSAN dı sanırım.

• Er
      2 Mesaj
      26 Aralık 2011 18:40:37
      arkadaşlar çoook önemli.elektrikli battaniyenin mutlaka CE belgesi olması gerekiyor.

• Yarbay
      5241 Mesaj
      26 Aralık 2011 20:50:23
      hepsiburada dan morpa marka aldım.güzel ısıtıyor.memnunum.

• Er
      1 Mesaj
      05 Ocak 2012 22:56:42
      Elektrikli battaniyeler, elektrik kaçağından yangın çıkarabileceğinden tehlikeli fakat aynı zaman elektro manyetik radyasyonda yaymakta. Elektrikli battaniye açıkken üzerinde uyunduğunda, elektro manyetik radyasyona gece boyunca yüksek miktarda maruz kalınıyor. Elektro manyetik radyasyona uzun süreli maruz kalındığında, dokularda ısıyı arttırıyor. Vücut ısısının artması da hücre yapısını bozabiliyor ve bu hücrelerde kimi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Genetik kırılmalar ve hücrelerde bozukluklar olabilir. Bunlar da daha sonra kanser hücrelerine dönebilir.Elektrikli battaniyelerin kullanımıyla ilgili olarak Elektrikli battaniyeleri kullananlar, yatmadan 30 dakika önce yatağı ısıtsınlar. Yatak ısındıktan sonra fişi çekip yatsınlar. Battaniyenin fişte kalmaması gerekiyor. Kesinlikle fişteyken yatılmamalıdır.

• Yarbay
      15227 Mesaj
      20 Ocak 2012 17:46:10
      bende bu akşam bi tane aldım afyonda gece -29 görüyoruz ne kalarüfer nede elektrikli soba fayda ediyor.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
      Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Çavuş
      45 Mesaj
      27 Ocak 2012 00:38:24

• Yarbay
      15227 Mesaj
      27 Ocak 2012 08:15:45
      quote:

Orijinalden alıntı: ersin_90

http://www.f5haber.com/...pinca-oldu-haberi-42368/

okuyun ibretolsun....

Yatarken fişten çıkarmak lazım ben öyle yapıyorum.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ
      Hyundai i20 1.4 Crdi 90 HP Select Opak Kırmızı
      2009
    • Yarbay
      2514 Mesaj
    • Yüzbaşı
      918 Mesaj
      26 Şubat 2012 22:49:43
      quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

Arkadaşlar ısıtıcı özelliği nasıl tavsiye ediyor musunuz?

aga açık yattığın sürece sıkıntı yok fırın gibi ama çok çok tehlikeli ben artık o riski alamıyorum yani 3-5 kere yatmışımdır ama diken üstünde olmaya gerek yok her anlamda zararlı zaten gereken diğer açıklamalar yukarda da var. Hani şöyle adam gibi bi marka philips dir bilmem nedir üretse insan güvenirde alayı çin malı :D kaliteli ürün yok

• Yarbay
      2514 Mesaj
      27 Şubat 2012 17:24:34
      quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

Alıntıları Göster

aga açık yattığın sürece sıkıntı yok fırın gibi ama çok çok tehlikeli ben artık o riski alamıyorum yani 3-5 kere yatmışımdır ama diken üstünde olmaya gerek yok her anlamda zararlı zaten gereken diğer açıklamalar yukarda da var. Hani şöyle adam gibi bi marka philips dir bilmem nedir üretse insan güvenirde alayı çin malı :D kaliteli ürün yok

Isınacaz diye canımızdan olmayalım

• Yüzbaşı
      918 Mesaj
      27 Şubat 2012 19:55:28
      quote:

Orijinalden alıntı: herdogan80

Alıntıları Göster

Isınacaz diye canımızdan olmayalım

28 Şubat 2012 00:36:42
      Kaliteli marka alırsanız canınızdan olmazsınız ama ben kullandıgım zamanlarda sabah sırt ağrısı ile kalkıyordum, şu an klima 24 saat çalıştığı için ev sıcacık, elektrikli battaniyeye ihtiyaç olmuyor.

• Yarbay
      2514 Mesaj
      28 Şubat 2012 17:10:48
      Klima 2000 watt battaniye 60 watt olduğundan dolayı biz battaniye kullanalım mı diyoruz

• Yarbay
      2739 Mesaj
      04 Kasım 2012 12:38:25
      kışın eve geldiğimde yatak buz gibi oluyo, ufo açsam bile yatağım içini çok zor ısıtıyo çünkü yorgan falan çok kalın ve içinde yatarken nasıl dışarıdaki soğuğu içe geçirmiyosa, dışarda soba yanarken de dışarıdaki sıcağı kolay kolay içeri geçirmiyo.

buyüzden bitane alacağım sırf yatmadan önce yatağı ısıtmak için.

• Teğmen
      169 Mesaj
      09 Kasım 2012 01:04:27
      Isıtel türk malı ce belgeli senelerdir annem o markayı kullandırır sabaha kadar açıkta yattım elegant modeliydi galiba çift kademeli çift kişiliği 35 tek kişiliği 27 tl civarı kalitelidir özdilek te her kış satılır bildiğim en iyi marka bu fakat kipadan omak almıştık 20 liraya oda iyiydi ce belgesi tse vardı internete güvenemiyorum hepsiburada hariç

• Teğmen
      169 Mesaj
      09 Kasım 2012 01:16:29

bu arada fiyatı modeline göre 130 tl ile Beurer 430 tl arasında değişen Beurer marka battaniyelerin makinede bile yıkanan modeli varmış para olduktan sonra teknoloji sınır tanımıyor

• Er
      1 Mesaj
      21 Ocak 2013 23:49:00
      20 senedir kullanırım üstunu deyil nevresim altına serceksin romatizmayı giderir sabaha kadarda yanar cok soğukda en yuksekde ama cok önemli ıslatma yoksa yırmibin wott gelir

suratoğlu
    • Yarbay
      4179 Mesaj
      07 Aralık 2013 18:17:20
      Ben yurtta kaliyorum, ranzanin alt katinda yatiyorum. Duvardan cok fena soguk geliyor, kucuk su sisemi yatakla duvar arsinda biraktigimda su buzdolabindan cikmis gibi soguk oluyor..

Ben bu duvara elektrikli battaniye asmayi dusunmustum ancak olurda dusup katlanirsa ne olur. Ranzanin ust katina sikistirip asagi sarkacak duvari kaplayacak surekli calisacak?

• Er
      13 Mesaj
      29 Eylül 2014 05:36:56
      arkadaslar bu kadar evhamlı olmayın milyarda bir ihtimali olan olaylardan bukadar korkmayın! almanlar o işi****ını bulmuş beurer diye bi marka var manyetik özellikli yıkanabilir elektirikli battaniye.paraya kıyıp ondan alıcaksınız!alacaksanızda mutlaka büyük market ve mağazalardan avrupa malı alın.

• Yarbay
      2279 Mesaj
      31 Ekim 2014 12:02:47
      elektrikli battaniye zaten ana ısınma unsuru değildir yardımcı bir unsurdur arkadaşlar.. kesinlikle elektrik açıkken uyumayın isterse 5 tane devre koruması olsun dünyanın bin bir türlü hali var.. zaten imalatçı firmalarda uyumadan önce fişden çıkarın diye uyarı ibareleri koyarlar ne olur ne olmaz diye kendilerini garantiye alırlar..

Elektrikli battaniye yardımcı bir ısınma unsurudur özellikle çok soğuk memleketlerde tek başına işlevi geçici olur.. battaniyeyi kullanırken tam ekipmanlı kullanırsanız ve doğru şekilde o zaman çok etkili olur.. birincisi thermal yorgan yada battaniyeler vardır bunu kullanın ikincisi thermal içlik olsun içinizde yada thermal eşofman yada gecelik.. yorganla yatak arasına elektrikli battaniyeyi koyun ve uyumadan yarım saat yada bir saat önce açın .. elektrikli battaniyenin kalitesine göre değişiyor bu süre çünkü.. sonra fişden çekip yatağın içine hemen girin themal yorgan zaten ısıyı içerde hapis edicekdir birde sizin vücut ısınız oldumu yatağın içi hamam olur..

Elektrikli battaniye tek başına nerde etkili olur sıcak memleketlerde sabaha karşı bir ayaz olur iki üç saat işte o zaman tek başına etkili olur güzel idare eder..

• Binbaşı
      1378 Mesaj
      02 Kasım 2014 20:29:15
      Kaç yıllık konu bu :))

• Yarbay
      2279 Mesaj
      03 Kasım 2014 00:40:30
      ben üstümdeki mesajı okudum 29 eylül 2014 de atılmış yani bir ay önce .. konunun ne zaman açıldığına dikkat etmedim o yüzden.. zaten bu tür konuların tarihi olmaz her daim işe yarar önemli evrensel bilgiler ara sıra güncellenmesi iyidir..

• Çavuş
      44 Mesaj
      05 Aralık 2016 05:54:26
      Tek zamanlı mesken 1 KW h elektrik ücreti: 0,39 TL olduguna göre 1 gece de 12 saat yaksak ne kadar faturaya ekstra cıkar hesaplayabilecek biri varmı ?

ÜRÜN SATIKLARIM VE REFERANSLARIM : TARUM + LANUERME + efekentli1966 + yasinsahin
      UMARIM SATIŞLAR ARTTIKCA DAHA COK REFERANSIMIZ OLUR HERKEZE İYİ FORUMLAR

• Yüzbaşı
      297 Mesaj
      09 Aralık 2016 12:24:38

80 watt güç çekiyor diye varsayıyorum zaten çoğu öyle 80x12=920 watt 1 kw bile etmiyor yani 12 saatte yakacağı 37 38 kuruş

hhalukkkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Elektrikli Küçük Ev Aletleri >> Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.