Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Müzikte zaten 20den sonrası bulunduğun alan küçük ise rahatsız ediyor. Ama epeyce geniş bir yerde 20yi devirmek mümkün. Ben yine de tavsiye etmem..
    quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Ben daha ses açıkken bir kere bile çıkamadım boost menüye Sesi mute edip ilerlettim sadece boost menüyü görmek için onun dışında sesi kökleyemedim bile maksimum çıktıgım seviye 15 falandır.

• quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Müzikte zaten 20den sonrası bulunduğun alan küçük ise rahatsız ediyor. Ama epeyce geniş bir yerde 20yi devirmek mümkün. Ben yine de tavsiye etmem..
    quote:

Orjinalden alıntı: MaGeSuKo

Ben daha ses açıkken bir kere bile çıkamadım boost menüye Sesi mute edip ilerlettim sadece boost menüyü görmek için onun dışında sesi kökleyemedim bile maksimum çıktıgım seviye 15 falandır.

Bende tavsiye etmem Benim oda küçük ama büyük bir alanda denemek için sabırsızlanıyorum ama bu kendi evime çıkmadan pek mümkün görünmüyor

• ......arkadaşlar hepinize merhaba uzun zamandır yazmıyorum forumda farkındayım aslında ben buralardayım,yoksa eski günleri unuturmuyum,ama şuan çok yoğunum bilgisayarı topladım sayılır hayırlısıyla artık hayallerimin sistemine kavuşmama az kaldı Allah a şükür..http://forum.donanimhaber.com/m_4106671/tm.htm..bu linke bir göz atarsanız çok sevinirim eee bilgisayar toplayacaz kolay değil ne kadar çok fikir o kadar çok mükemmellik....arkadaşlar sistemi eve bir soktummu artık öğle sonraları değil her saat sizinleyim valla şuan çok heyecanlıyım bir haftaya kadar sistemi eve sokacam hayırlısıyla.....bu arada affan83 kardeş z-5450-5400 müjden için sağol valla görünce bittim sisteme ya bu logitech harbiden kral marka adamlar neler yapıyorlar,ama "bazılarına" gel de anlat bunları...neyse kendinize çok iyi bakın,görüşmek üzere..yiiihhhuuuuuuuu..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 16 Eylül 2005, 20:12:55 >

• magesuko.bilgiler icin sagol ama ben geri werdim audigy 2 zs yi,gerek yok dolby,dts filan gerek yok zaten z-5500un war decoderi,direkt SPDIF den kullaniyorum simdi.ama yeni fark ettim PL 2 music de mp3 dinledigim zaman arka kolonlardan ses boguk geliyo,sterio x2 de on ve arkalardan cikan sesler ayni,yani PL 2 musicle dinledigimiz zaman arka kolonlardan sesin boguk tam olarak boguk degilde yankılı diyebilirim gelmesi normal mi?bi de benim ses kartı audiomax 5.1,sesi son ses dinleyebiliyorum,on board oldugu icin mi sesi tam alamiyorum?odada kucuk?sesi son ses dinlemek iyi ama herkes yarıyı gecemiyorum diyor ki dogrudur.ses kartından mı kaynaklaniyor bu sesi sonlama?benim ses kartı iyi olmadıgı icin mi ben son ses dinleyebiliyorum,ama ses muhtesem!!!PL ' music dinlerken arka kolonlar hakkında aydınlatırsanız cok sevinecem,ne yapayım fazla bilgm yok z-5500 ilk goz agrım.ukraynadan slmlar tum logitechcilere...
  • prologic II modunda arka uydulardan sesin o şekilde gelmesi hayet normal. Şimdi işin teknik boyutlarına girmeye gerek yok ama kısaca sadece şöyle söyleyelim, stereo ses (2.0 olan ses) 5.1 kanala dağıtılınca haliyle arka uydularda sanki sahne arkası gibi sesler veya vokaller gelir. Ama stereo veya stereo x2 modunda ise doğala en yakın ses alınır.
  • şuan x530 fiyatı nedir acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: nastayashiTR

magesuko.bilgiler icin sagol ama ben geri werdim audigy 2 zs yi,gerek yok dolby,dts filan gerek yok zaten z-5500un war decoderi,direkt SPDIF den kullaniyorum simdi.ama yeni fark ettim PL 2 music de mp3 dinledigim zaman arka kolonlardan ses boguk geliyo,sterio x2 de on ve arkalardan cikan sesler ayni,yani PL 2 musicle dinledigimiz zaman arka kolonlardan sesin boguk tam olarak boguk degilde yankılı diyebilirim gelmesi normal mi?bi de benim ses kartı audiomax 5.1,sesi son ses dinleyebiliyorum,on board oldugu icin mi sesi tam alamiyorum?odada kucuk?sesi son ses dinlemek iyi ama herkes yarıyı gecemiyorum diyor ki dogrudur.ses kartından mı kaynaklaniyor bu sesi sonlama?benim ses kartı iyi olmadıgı icin mi ben son ses dinleyebiliyorum,ama ses muhtesem!!!PL ' music dinlerken arka kolonlar hakkında aydınlatırsanız cok sevinecem,ne yapayım fazla bilgm yok z-5500 ilk goz agrım.ukraynadan slmlar tum logitechcilere...

NastayashiTR audigy 2 Zs yi vermekle iyi etmemişsin bence geri al çünkü tam z5500 için biçilmiş kaftan. PL2 de sesin öyle gelmesi normal PL2 yapay bir surround yaratır sen eger mp3 dinleyeceksen 6 channel Direct modunda dinle ancak onboard ses kartıyla tüm hoparlörlerden ses alamayabilirsin oyüzden audigy 2 ZS aslında şart sana. Audigy 2 ZS'deki Eax menüsündeki "stereo surround" moduyla tüm hoparlörden boguk olmayan gayet güzel bir 5+1 ses alabilirdin vermeseydin ayrıca bazı efekler sayesinde tizleri baslarıda istedigin gibi yapabilirdin. Son olarak seti son ses dinleyebilmenin nedenide onboard ses kartın. Muhtemelen ses çıkış gücü yüksek olmadıgından sesi sona dayayabiliyorsun ama Audigy 2 ZS alınca iş degisecektir.

• MaGeSuKo;cok sagol,tamam audigy2 zs ile audiomax kiyaslanmaz,tamam ben geri alirim audigy2 zs yi ama baglantıda sorunum war,yurtdisindayim ben,burdakilere bir turlu anlatamadım ara kabloyu,kutudan kablo cikmadı mı diyolar,analog baglantı istemiyorumki ben,simdi SPDIF ile COAX in farkı ne?ikisi de ayni gorevi mi goruyo yoksa ses kalitesinde farklılık war mı?ben creative audigy2 zs ile SPDIFden baglantı yapamiyorum dimi?zs pro alcak para da yok,bi de analog bagladıgımda ben dts filmden ses alamadım,dts icin coax veya SPDIF baglantı mı lazım?SPDIF mi coax mi,hangisi daha iyi ona karar werelim eger kabloyu bulabilirsem audigy2 zs yi alirim hemen.yardımlarınız icin simdiden sagolun..
  • SPDIF ve coax dijital sinyali aktarır aralarında ses kalite farkı olduğunu sanmıyorum ancak yukarda anlattığım gibi ikisi farklı kablolar kullanıyor SPDIF icin kablo CDromlardan cıkar genelde ince ve kısa bir kablodur. Coax tip kabloyu elektornikcilerde falan bulabilirsin. Dolby DTS falan gibi ses kayıtlarından performans alabilmek icin dijital baglanti yapman lazim (Coax yada optik) ancak eğer dvd filmi bilgisayarından izleyeceksen bilgisayarındaki DVD romu bahsettigim SPDIF kablosu ile önce ses kartına ses kartınıda dijital kablo ile decodere bağlaman lazım ve ayarlardanda digital out'u secmen ve SPDIF çıkışa işaret koyman lazım. Audigy 2 ZS ile SPDIF bağlantı yapabilirsin kartı mutlaka geri al bence. SPDIF mi Coax mi daha iyi diye bisey yok ikiside dijital veri taşıyor. Bu arada soruları madde madde sorarsan daha iyi olacak bu sekilde cevap vermekte zorlanıyorum

• bilgiler icin cok sagol,öncelkle coax kabloyu bulayım,standart mi oluyo bu coax kablo?yani logitech giren kısım standarttır ama ses kartının dijital out giren kısım sterio mu mono mu olcak?cdromdan cıkıs yapmadan olmuyo mu?ben su an sadece ses kartı ile decoder arasında SPDIF kablosu kullanıyorum ve sorunsuz,coax kullanmak istersem dvd romdan ses kartına SPDIF girisi mi yapmam lazım?
  • ha bi de aklıma gelmisken asus boardların cogunda SPDIF cıkısı oluyo kart halinde sonradan takmak istersen boarda takıyosun,ben bunu audigy2 zs kartının ustunde hatırladıgım kadarıyla SPDIF girisi war ama out mu in mi hatırlamıyorum,bu sekilde bisey dogru olur mu?soruları yine madde madde sormadım kusura bakma.hersey icin sagol...
  • Evet coax kablo standart ancak ses kartına bağlaman için bir ucuna mono dönüştürücü adaptör alman lazım.
    "ben su an sadece ses kartı ile decoder arasında SPDIF kablosu kullanıyorum " demişsin spdif kablosunu decodere bağlayamazsınki nasıl oluyo bu??? Benim bildigim spdif cdrom ile ses kartına bağlantı yapmak için kullanılır.
  • vatan computerin internet magazasında wardı en son buyrun bi de link weriimhttp://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=16641

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aarmaganozturk -- 18 Eylül 2005, 13:08:00 >
  • Ya sabır hala bekliyorum siparişimiz gelecek diye.
  • MaGeSuKo,kusura bakma hergun internete giremiyorum zaten cok yavas,ben hama nin ara kablosunu kullanıyorum logitechin decoderinde optical bolume bi ucunu diger ucunu da audiomax ses kartının SPDIF girisine baglıyorum ve decoderden inputtan optical sectigim zaman calısiyo,kablonun ismini bilmiyorum ama sonucta iki ucu da ayni SPDIF icin.cdromdan ses kartına baglanıyo ama onun iki ucu ayni degil birisi 3 mu 4 pinli giris ses kartı icin diger ucu zaten apayri bisey koseli bi giris iste cdroma giris icin benim kabloda oldugu gibi.. ama Neyse ben gidip coax bulmam lazım simdi audigy 2 zs kullanmam icin.hersey icin sagol.
  • quote:

MaGeSuKo,kusura bakma hergun internete giremiyorum zaten cok yavas,ben hama nin ara kablosunu kullanıyorum logitechin decoderinde optical bolume bi ucunu diger ucunu da audiomax ses kartının SPDIF girisine baglıyorum ve decoderden inputtan optical sectigim zaman calısiyo,kablonun ismini bilmiyorum ama sonucta iki ucu da ayni SPDIF icin.cdromdan ses kartına baglanıyo ama onun iki ucu ayni degil birisi 3 mu 4 pinli giris ses kartı icin diger ucu zaten apayri bisey koseli bi giris iste cdroma giris icin benim kabloda oldugu gibi.. ama Neyse ben gidip coax bulmam lazım simdi audigy 2 zs kullanmam icin.hersey icin sagol.

Rica ederim umarım işine yaramıştır yazdıklarım

• MaGeSuKo,audigy2 zs yi geri aldim ama kafama takılan bisey war su coax kablosunu hayatımda gormedim,daha önce hic isime yaramamısti cunku,gidip yanlis bisey de almak istemiyorum cunku hama veya baska iyi bi marka alicam,bana bilgi werirmisin?2 ucu da ayni mi?SPDIF kablosu artık bi isime yaramıcak malesef,sen ben cdromdan veya dvdromdan SPDIF cıkısını ses kartına baglıyorum,ordan da coaxla decodere baglıyorum demistin,bu baglantıyı yapmayınca ne oluyo?ben yine cok soru sordum,kısacası audigy 2 zs ile logitech z-5500 ü dijital olarak baglamam icin ne veya neler almam lazım?nasıl adlandiriliyo kablolar?hersey icin simdiden sagol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nastayashiTR -- 21 Eylül 2005, 22:24:40 >
  • iyi aksamlar,bi sorum olcak coax kabloyu ses kartına girmek icin mono donusturucu mu kullanicaz?ben mono bagladım ama creative de speakers settingsde test diyince sadece front left ve rightdan ses geliyo.centerdan ses gelmiyo.mono degilde sterio donusturucu mu kullanıcaz?benim kullandıgım kablo RCA-RCA.bi ucuna mono donusturucu taktım ama tam performans alamadım,optik baglantımda hic sorun yoktu ve ses daha yuksek cikiyodu creative audigy2 zs war suanda ama ses daha az cikiyo onboard ses kartıma gore.simdiden sagolun yardımlarınız icin
  • quote:

MaGeSuKo,audigy2 zs yi geri aldim ama kafama takılan bisey war su coax kablosunu hayatımda gormedim,daha önce hic isime yaramamısti cunku,gidip yanlis bisey de almak istemiyorum cunku hama veya baska iyi bi marka alicam,bana bilgi werirmisin?2 ucu da ayni mi?SPDIF kablosu artık bi isime yaramıcak malesef,sen ben cdromdan veya dvdromdan SPDIF cıkısını ses kartına baglıyorum,ordan da coaxla decodere baglıyorum demistin,bu baglantıyı yapmayınca ne oluyo?ben yine cok soru sordum,kısacası audigy 2 zs ile logitech z-5500 ü dijital olarak baglamam icin ne veya neler almam lazım?nasıl adlandiriliyo kablolar?hersey icin simdiden sagol...

Alman gereken kabloyu ismen tam bilemiyorum kardeş Wolverine'e bir PM at istersen veya direk topic ac ordan sor resimde koyamiyorum oyuzden yardimci olamiyorum kusura bakma.

• @nastayashiTR dostum,hangi kablodan edinmen gerektiğini ve nasıl bağlayacağını şöyle fotoğraflıyıp koyayım buraya Bu alman gereken COAXİAL DİJİTAL BAĞLANTI KABLOSU,Teknosa'larda var :

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.