Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hııııhh,ispider,aldım kardeşim mailını Gelmiş
  • ya bu long throw nedir acaba? benim woofer long throw ama nedir bu?
  • long throw sakın bass la ilgili bişi olmasın daha derinden böle uzun uzun
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnjoyTheSilence

long throw sakın bass la ilgili bişi olmasın daha derinden böle uzun uzun

evet basla ilgili de tam olarak nedir acaba?
  • bende merak ettim nedir acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marlo -- 30 Mayıs 2005, 23:36:00 >
  • Long throw sanırım woofer ile hava deliği arasındaki mesafeyi kast ediyor uzun olunca daha etkili mi oluyor nedir
  • Arkadaşlar sistemi ısıtmak high-end sistemler için geçerli bir şey. 250-500 $ 'lık sistemleri isterseniz yakın, olduğundan daha iyi ses vermez. Mükemmel ses kalitesi için aşağıdaki linke bir bakın isterseniz. Ama 500 $ 'lık sistemleri kesinlikle 50.000 'lık sistemlerin performansıyla karşılaştırmayın. En basitinden ben 1.000 $'lık Bose sistem dinledim ve şu ana kadar o kadar net ses duymadım.

http://www.atalay.biz/Daha_Iyi_sesT.htm
  • Allah size akıl versin başka hiçbişey söyleyemiyorum sakın beni yannış anlamayın bunu kötü anlamda sölemedim sadece insanlar sahip oldukları şeylere bu derece fanatiklikle nasıl bağlanabiliyorlar ben ona şaşırıyorum...

Bu arada arkadaşlar Z-2200 veya Z-2300 sahibi bi arkadaşımız varsa lütfen ayrıca bi konu açıp orda sistemi kısaca özetlerse bizler de bilgi sahibi olmuş oluruz çünkü galiba donanımhaberde en az bilinen veya yorum yapılan hatta ve hatta kimsede olmayan nadir setlerden biri...
  • long throw ------ uzun atışlı demek yani wooferdaki cone'un esneme payı (ileri ve geri) diğer wooferlara göre çok daha fazladır...

Her sistemde burn-ın devresi olmaz sadece amfisinin içinde lamba devreleri bulunan sistemlerde gereklidir...Altec lansing 5100 5.1 in bassları da çoğu sistemden daha dolgun ve doyurucdur bunda WOOFERDA kullanılan dual 4" driverın etkisi çok büyüktür...

LONG-THROW (UZUN ATIŞLI): subwooferda kullanılan woofer driverın, normal woofer driverlara göre CONE tabir edilen kısımla KÖRÜK tabir edilen kısım arasında çok daha fazla esneyebilmesi (ileri ve geri) ve bu sayede çok daha derin bass ses elde edilmesidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 31 Mayıs 2005, 14:33:04 >
  • crossover frequency : Kaliteli hoparlörlerde gelen sesin frekans aralığının ne kadarı woofwere ne kadarı uydulara gitsin ( Hatta 3 e bölen sistemlerede var bas mid ve tiz için) seçimini konmuş olan anahtar yada ayar düğmesi ile sen belirlersin Bu iş için croosover adı verilen ilave bir devre kartı konur Son zamanlarda sony phiips de croosover koymaya başlamıştır ama pek iyi değildir. Bu kartın kaliteli olmaması durumunda gelen sesi kirletmen söz konusudur ki buda istenmeyen bir durumdur. Örneğin : 200 hz. altı woofer 200 üstü uydulara hatta ilerlemiş sistemlerde 200 altı woofer 8khz üstü tweeter lara arada kalan frekans mecburen midlere gider. Gibi kafana göre seçeneklendirebilirsin. Bu durumun dinlediğin müzik zevkine göre frekans ayarı yapmasının ötesinde esas ciddi katkısı uydularını olmadık frekanslarka zorlamıyorsun. wooferede temiz bası işleyebilecek frekansı veriyorsun

Cutt Off : Kısaca frekans kesme ( croos overi daha basit ve otomatik olanı)
    diyelim ki woofer zorlanıyor o zaman 25 hz altını göndermiyorsun kolona tweeterler içinde 18 khz üstünü cutt off yapabilirsin.
    Bunların azda olsa manuel ayarlanabilenleri olduğu gibi Çoğunluk la otomatik olanı mevcuttur. Bu koruma sistemi senin müzik zevkin için değilde woofweri patlatmanı tweter yakmanı engellemek için yapılmıştır ve bir çok eli yüzü düzgün sistemde vardır . Otomatik olanın manuelle göre eksi tarafı sadece sistemi düşündüğü için çıkan sesin detone olması ile ilgilenmez.

Not : Bu özellikler aşmış high end sistemlerinde vardır. Yeni yeni multimediada taşınmaya başlamıştır. tabii 400-500 $ ve üstü sistemleri kastediyorum.

• Arkadaşlar foruma biraz daha bilimsel hava katmak için yine katalogdan alınma bir resim koydum.
    1. resim yamaha sub.ların yapısı ve çalışma prensibini gösteriyor. 2. ve 3. resimde ise Bose Acoustimass serisi sub.ın iç görünüşü ve teknik detayları görünüyor. (Bu bilgiler kataloglarda yok. Ben özel aldım.) Bose'un içindeki driverler 13 cm ve 30 Hz'e inebiliyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: ersinguven

Arkadaşlar sistemi ısıtmak high-end sistemler için geçerli bir şey. 250-500 $ 'lık sistemleri isterseniz yakın, olduğundan daha iyi ses vermez. Mükemmel ses kalitesi için aşağıdaki linke bir bakın isterseniz. Ama 500 $ 'lık sistemleri kesinlikle 50.000 'lık sistemlerin performansıyla karşılaştırmayın. En basitinden ben 1.000 $'lık Bose sistem dinledim ve şu ana kadar o kadar net ses duymadım.

http://www.atalay.biz/Daha_Iyi_sesT.htm

.................sağolasın kardeş...linkin işe yaradı.....durum anlaşılmıştır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @RİF_D -- 31 Mayıs 2005, 16:33:59 >

• quote:

Orjinalden alıntı: atalayalper

Allah size akıl versin başka hiçbişey söyleyemiyorum sakın beni yannış anlamayın bunu kötü anlamda sölemedim sadece insanlar sahip oldukları şeylere bu derece fanatiklikle nasıl bağlanabiliyorlar ben ona şaşırıyorum...

Bu arada arkadaşlar Z-2200 veya Z-2300 sahibi bi arkadaşımız varsa lütfen ayrıca bi konu açıp orda sistemi kısaca özetlerse bizler de bilgi sahibi olmuş oluruz çünkü galiba donanımhaberde en az bilinen veya yorum yapılan hatta ve hatta kimsede olmayan nadir setlerden biri...

...........................amin kardeş amin.....şaşıracak bir şey yok.....kardeş sen hiç hayatın boyumca bir şeye bağlanmadınmı....?......insanın kendisine iyi gelen sevdiği bir şey hakkında fanatik olması bu kadar mı kötü.....?..bu ne olursa olsun................birşeyi seversen,iyi yada kötü,kim nederse desin aldırmassın...bu böyledir arkadaşım....yani bundan önce bir forumumuz vardı ,kilit vuruldu,bazı kardeşlerimizin gayretleri yüzünden...?...bir forum daha açtık "kavgasız gürültüsüz her kese açığız"....dedik........seni hiç yanlış anlamadık.......sende beni yanlış anlama olurmu kardeş......

• Insanlar içkiye sigaraya kumara uyuşturucuya düşkün olacagına keşke böle teknolojik şeylere düşkün olsalar bizim gibi ..dedigin dogru ispider kardeş katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnjoyTheSilence -- 31 Mayıs 2005, 17:29:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: high end

crossover frequency : Kaliteli hoparlörlerde gelen sesin frekans aralığının ne kadarı woofwere ne kadarı uydulara gitsin ( Hatta 3 e bölen sistemlerede var bas mid ve tiz için) seçimini konmuş olan anahtar yada ayar düğmesi ile sen belirlersin Bu iş için croosover adı verilen ilave bir devre kartı konur Son zamanlarda sony phiips de croosover koymaya başlamıştır ama pek iyi değildir. Bu kartın kaliteli olmaması durumunda gelen sesi kirletmen söz konusudur ki buda istenmeyen bir durumdur. Örneğin : 200 hz. altı woofer 200 üstü uydulara hatta ilerlemiş sistemlerde 200 altı woofer 8khz üstü tweeter lara arada kalan frekans mecburen midlere gider. Gibi kafana göre seçeneklendirebilirsin. Bu durumun dinlediğin müzik zevkine göre frekans ayarı yapmasının ötesinde esas ciddi katkısı uydularını olmadık frekanslarka zorlamıyorsun. wooferede temiz bası işleyebilecek frekansı veriyorsun

Cutt Off : Kısaca frekans kesme ( croos overi daha basit ve otomatik olanı)
    diyelim ki woofer zorlanıyor o zaman 25 hz altını göndermiyorsun kolona tweeterler içinde 18 khz üstünü cutt off yapabilirsin.
    Bunların azda olsa manuel ayarlanabilenleri olduğu gibi Çoğunluk la otomatik olanı mevcuttur. Bu koruma sistemi senin müzik zevkin için değilde woofweri patlatmanı tweter yakmanı engellemek için yapılmıştır ve bir çok eli yüzü düzgün sistemde vardır . Otomatik olanın manuelle göre eksi tarafı sadece sistemi düşündüğü için çıkan sesin detone olması ile ilgilenmez.

Not : Bu özellikler aşmış high end sistemlerinde vardır. Yeni yeni multimediada taşınmaya başlamıştır. tabii 400-500 $ ve üstü sistemleri kastediyorum.

Sağol high end aydınlattın

• Ya dostum ben yeni bir sitem kurutom iyi bir system 6600 GT , ekran kartı ve 19'' 997 MB mönitör ve bunun gibi iyi parçalarla kuruyorum benim sizeden istediğim iyi bir ses sitemi alacam megaworks mı Z5500 mü alayım karar veremiyorum ne yapayım ayrıca anakartım ASUS A8N SLI DELUXE bu anakarta ses kartı almama gerek var mı onboart ses kartı yetmezmi maximum kalitede performans almam için ne yapayım.
  • Kubiya gerçekten iyi ses almak istiyorsan onboard ses kartı hayatta creative live yada audigy zs2 nin yerini tutamaz ki eger iyi bir sistem kuracaksan ses kartı alman gerek...Bence creative audigy zs2 al derim...Ses sisteminde sınır yok senin alabilecegin maximum fiyat nedir...?
  • Evet bencede bir audigy2 ZS al onboardlar bes para etmez
  • yeni topik hayirli olsun kardesler..

freecellop kardeş, z5500 sadece pc için değil dvd player'lar için de yapılmıştır. Ben seti pc'den önce kendi dvd player'ımda optic ve coaxial kablolarla denedim ilk olarak. Sonuç harikaydı.
    Bu set aslında müzik dinleyen, oyun oynayan ve film izleyen herkesi memnun edecek kalitede iyi yapılmış bir set. Bahsini ettiğin dvd player ve setin linkini verirsen inceleyip yazma ihtimalim olur.
    z5500 konusunda dvd player için endişen olmasın..

merhaba ben siteyi buldum bununla ilgili bana bir oneri verirsen cok iyi olur benim bu konuda detayli bilgim yok sonucta gidipte sony diye 2 kat para bayilmiyalim iki ses sistemi ararinda cok fark olurmu...tsk ederim..
    http://www.sony-mea.com/product_details.asp?InpProdId=5209

• z5500 almayı düşünüyorum. hangi mağazalarda bulabilirim? bilgisi olan varmı?(istanbula gidebilirim, yada internettende olabilir.)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.