Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acoustic Researc veya InAkustik tavsiye edebilirim. Önler ve merkez için 2x2,5 arka hoparlörler küçükse 2x1,5 olabilir.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 5 Aralık 2016; 10:56:46 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oneriler icini teşekkürler biraz hazircilik gibi olacak ama tr den yada amazon vs gibi yerlerden varsa satis linki iyi olurdu.

Verdiginiz markalari satan duzgun yer bulamadim mobilden. Ikinci el de dusunebilirim aslinda. Zaten kullandigim cihazlar giris seviye, f/p yuksek ona gore kablo işimi görür saniyorum. Hatta bi wire baglanti dusunebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Acoustic Researc bu sitede var. Metre ve kablo kalınlığına göre seçilebilir. (Fiyat araştır istersen.)

http://www.pelinltd.com.tr/Acoustic-Research,LA_235-3.html#labels=235-3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 5 Aralık 2016; 11:14:23 >
  • virtue28 kullanıcısına yanıt
    Forumdan tema59 nickli coskun beyde yanilmiyorsam jive kablo vardi.bir sorun isteyseniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • darkerdi kullanıcısına yanıt
    X4200 ile birlikte stereo amfi kullanabilir miyim? yani aynı frontları hem sinema için hem stereo için farklı amfilerle sürebilir miyim?
    Hangi stereo amfiyi önerirsiniz? Dali Opticon 6 veya Monitor Audio Silver 6-8 düşünüyorum.
    Teşekkürler.
  • bnergi kullanıcısına yanıt
    Evet kullanabilisiniz

• Arkadaşlar sinematik ses için soruyorum bunun performansı nasıldır? Eğer güzelse yanına hop sub ne tavsiye edersiniz?
    https://www.amazon.de/Denon-AVRX2300WBKE2-Surround-AV-Receiver-Bluetooth/dp/B01GQ85GLW/ref=sr_1_1?rps=1&ie=UTF8&qid=1481015190&sr=8-1&keywords=DENON+AVR-X2200W
  • Kendi kategorisinde 2016-2017 Eisa ödülünü aldı. Yanına uygun fiyat/performans hoparlörler ile iyi iş çıkarır kanaatindeyim. Denon AVR-X3200W ile Energy marka hoparlör kullanıyorum ve çok memnunum. Heco, Jamo gibi markaların orta halli modelleri de işini görür.

https://www.eisa.eu/awards/home-theatre-audio/2/european-ht-receiver-2016-2017.html#award

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 6 Aralık 2016; 12:45:41 >
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bütçe çok önemli (Eğer bütçe az ise ön ve arka hoparlörler den 'kısarım' alabileceğim en iyi center'ı alır sub ıd gerekiyorsa sonraya bırakırım)
  • merhaba,
    stereo amfi olarak Denon PMA-720AE düşünüyorum. Denon x4200 ile birlikte kullanacağım. Dali Concept 8'le denedikten sonra frontları güncelleyebilirim değişim ve performansa göre.

PMA-720AE önerir misiniz? daha üst sınıfa vereceğim 3 kat farka değer mi?
    teşekkürler.
  • denon 720'e ne kadar vereceksiniz? sıfır mı 2. el mi?
    Eğer beraber kullanıcağınız kolonlar o anfi ile uyarılabiliyorsa gayet güzel bir seçim (Kendimden örnek vereyim : Şu an önlerde kullandığım B&W 604 lerle kullanmak istesem daha güçlü verisyonuna bakardım.)
  • Amazon'dan almayı düşünüyor(d)um.
    Şöyle bir şey öğrendim, bilenler teyit edebilir mi?
    RCA kabloyu x4200'de Pre-out Fron çıkışına takacağım. Ancak 720'de input bulamadım. 1520'de bulunan "POWER AMP DIRECT" girişinin mi olması gerekiyor?
  • Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

illakı olması gerekmiyor . aux girişine baglayabilirsiniz . pma 720 den sesi orta seviyeye getirip 4200 e oto kaliberasyon yaparsınız .
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Peki direkt olarak bir power amfi kullanabilir miyim entegre amfi yerine?
    Ne tur handikapı olur?

• Power kullanmadim uorum yapamam

Power Amfi bağlayabilir ve sorunsuz kullanırsınız.
    Avantajları
    *Power amfiler genellikle benzer fiyattaki entegre amfilerden daha güçlü olurlar
    *İçerisinde pre amplifikasyon devreleri bulunmadığından ve sadece bir cihaza bağlı olduklarından daha az enterfere olur ve daha kaliteli ses verebilirler.
    *ikinci elleri çok uygun fiyatlara bulunabilir.
    *daha robust yapıları olduğundan arızalanma riskleri azdır.
    *düşük empedanslara ve yüksek ses seviyelerine daha dayanıklı olduklarından özellikle sinema setuplarında farklarınj daha iyi gösterirler.
    Dezavantajları
    -Entegre amfiler gibi başka kaynaklara da bağlama imkanınız olmaz.
    -volume ayarları genellikle olmaz o sebeple pre-amfiye ihtiyaç duyar.
    -ikinci elde entegre amfiler kadar kolay alıcı bulmaz sıfır alırsanız fena değer kaybederler.

• Tesekkurler.
    Bir sorum daha olacak.
    Sadece Stereo muzik peroformansini dikkate alirsak, avr'nin (denon x4200) pre amp olarak kullanildigi durumlarda power amp, stereo entegre amfi ile ayni performansi verir mi?

Ben stereo music keyfimi iyilestirmek istiyorum ozellikle. Ayni frontlarla da sinema sistemine bagli kalmaya devam edecegim.

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.