Şimdi Ara

DENON AV RECEIVERS (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.440
Cevap
91
Favori
258.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim bildiğim en belirgin fark 5200w'da DTS:X desteği yok.

http://www.denon.co.uk/uk/product/homecinema/avreceiver/avrx5200w

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 11 Kasım 2016; 18:51:35 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Uzun hikaye kısa versiyon : Amazon benim ilk ısmarladığım ve bozuk çıkan 4200 ümü haftası dolmadan yenisi ile değiştirdi , buvesile ile buradan Amazo'a bir kere daha teşekkür edeyim.

Gelelim geri iade sürecinin kısa yazısına : Geçen hafta elime geçen ve pazar günümü komple yedikten sonra bozuk olduğuna %100 emin olduğum cihazımın iade sürecini o gece başlatmıştım.Pazartesi günü konu ile ilgili mailler geldi ve bozuk olan cihazı verdikleri adrese (geri iade ücretide tamamen Amazon tarafından karşılanmak üzere) yollamak üzere UPs bürosuna gitmem ile dönmem bir olmuştu.Zira 1800 küsur TL ücret istemişlerdi.Ücreti Amazon ödiyecek olsa da bu 'kazıktan' haz etmediğim için ertesi gün diğer kargo firmalarını aradım.
    Yurt içi kargo çıkıştaki gümrük problemlerinden dolayı yurt dışına koli gönderisi yapmayı bırakmış , PTT kargo ile 2 kg dan yukarı taşıma yapmıyormuş.Ülkemizde artık MNG tarafından temsil edilen FedEx ile görüştüğümde ise en uygun fiyatı verdiler.600 küsur TL karşılığında 15.5kg luk gönderiyi Almanaya ya taşıyabileceklerini belirttiler.Bulunduğum yere kurye istemedim (Kuryse isterseniz ve kredi kartı ile ödeme yapıcaksanız bunu mutlaka telefonda belirtin zira post makinesi taşımıyorlar yanların da)gidip kendim Taksimdeki ofislerinden teslim ettim.
    Amazon : Teslim edildiğine dair tracking numarası ve faturaların fotoğrafını (ya'da scan edilmiş örneklerini) istiyorki sizin hesabınıza (Amazona tanımlı kredi kartı en kolayı) geri ödemeyi yapabilsinler.Cihazın 1 ay içinde belirttikleri adrese geri yollanılması lazım (1 ay içinde geri gitmez ise yerine gönderdikleri cihazın parasını da keserler)Salı öğlenden sonra cihazı geri gönderdim ve gerekli adrese e-mail ile evrakları postaladım.Akşama parası kredi kartı hesabıma geri ödendi.Bu arada pazartesi yollanan yeni anfi de salı akşama gümrüğe girdi ve ups firmasının gerekli pdf sini(e-mail ile) doldurduktan sonra da cuma sabahı yeni Denonuma kavuştum.Tabiki hemen kurdum ve sonuçta bu sefer olması gerekitği gibi problemsiz bir cihazın keyifini sürüyorum

Cihaza gelirsek : Yerine koyduğum 3311 in ses karakterine benziyor.Alt volumler de onun kadar erken&rahat uyarılmıyor gibi geldiyse de fark fazla değil , üst volumlerde ise distorsiyon kesinlikle çok daha az fark ediliyor ve üst frekanslar kulak yırtmıyor.Kendime göre manuel ayarları yaptım ve açıkcası 3311 de fazla beğenmediğim audyssey kalibrasyonunu bu cihazda da deniyeyim dedim ve...fark inanılmaz! Gerçekten müthiş oldu!Benzeri ürünü alıcak tüm arkadaşlara bunu adım adım yapmalarını tavsiye ederim.Anfinin arka yapısında da kolon kablolarının yerleştirileceği terminallerde vb iyileştirilmeler yapılması gerçekten hoş olmuş.HDMI Pass thru ayarını da son bırakılan cihaz yerine cable/sat olarak ayarladım ki AVR kapalı iken ses TV nin üstünden gelsin (TV yede HDMI ARC den bağlı)Kuman da daha işlevsel ve görece daha az karışık.ios wifi bağlantısı biraz sorunlu (airplay ile kullanmak için) ama BT üzerinden gayet iyi işliyor.(Müzik için 5 kanal stereo seçeneği şimdilik hoş görünüyor.)Spotify gibi stream yapan servislerdeki performasnı idare eder düzey de ama asıl cihaz içine kayıtlı parçaları dinlediğiniz de ciddi performans artışı olduğunu fark ediyorsunuz
    Ses karakteristiği ve performans beklentim beni yanıltmadı klasik Denon :) F/P olarak da bu ürün gerçekten çok tatmin etti.(Ülkemiz fiyatlarını hatırlatmama gerek yok sanırım.)

Ufak bir not daha : (Yine kişisel görüş) Sony XD9 serisi TV / Epson projeksiyon ile kullanıyorum , 4K TV ye bağlıyken Denon nun kendi 4K upscale özelliğini denedim birde kapatıp TV ünitesnin kendi görüntü işleme ünitesine gelen sinyali modifiye edip 4k ölçeklendirmesini karşılaştırdım TV nunki daha iyi sonuç veriyor.
  • Hayirli olsun hocam..benim x6200 de siparis gectim lakin stokta kalmamis en kisa surede temin ettigimjzde gonderecgiz dediler..bu surecte stokta mevcut olna klispch sub siparis etsem amfiden bagimsiz erkenden gelir mi acaba ?

Bide amfi ornegin 3 gun sonra stoga girse bana hangi fiyattan yansitilacak?undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoğukanBlack -- 12 Kasım 2016; 16:18:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler 👍

Sub ayrı sipariş dolayısı ile stokta olanı hemen gönderirler AVR ise Amazon'un kendisinden aldıysanız büyük ihtimal aynı fiyattan alıcaksınız yok Amazon altında satış yapan bir satıcıdan aldıysanız fark olup olmaması o satıcıya bağlı olur.(para çekildiyse başka satıcıda olsa aynı fiyattan verebilir ama çekilmediyse o günkü satış fiyatıma bağlı olarak değişebilir ₺

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kucukyenici K kullanıcısına yanıt
    Bugün sevgili @kucukyenici'ye (Mehmet bey) misafir oldum. Denon avr karakteristiği hakkında aklımdaki soru işaretlerini gidermesinde yardımcı olduğu için kendisine teşekkürü borç bilirim. Ayrıca güler yüzü, hoş sohbeti ve misafirperverliği içinde teşekkürler. Kullanmakta olduğum Onkyo TX-NR626 yı elden çıkarabilirsem bir sonraki durağım denon olacak sanırım..

• Dousk kullanıcısına yanıt
    Güzel düşünce ve yorumlarınız için teşekkür ederim. Soru işaretlerini giderebildi isek ne mutlu.
    Saygılarımla.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperborea61

Denon AVR düşünenler için, fiyat iyiymiş.

https://www.amazon.de/Denon-AVRX1300WBKE2-Surround-AV-Receiver-Bluetooth/dp/B01GQ85GW6/ref=br_dig_pdt-1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=&pf_rd_r=R1NZ3SY68ZQ6WG1F83X1&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=264d6234-4c8c-47d2-ab1a-3dc397b092e6&pf_rd_i=desktop
    Hafızam yanıltmıyorsa indirimsiz fiyatı da bu seviyelerdeydi.

Yazdıklarına göre x1300w, 559 EUR'dan 349 EUR'a düşmüş. Ben x2300w peşinde koşuyorum ve x2300w'nun normal fiyatı 599 EUR.

Bu durumda ikisinin aradasınki giriş/çıkış fazlalıkları ile üretilen gücü (8 ohm'da 80-95w) dikkate aldığımızda bu farkın 40 EUR'dan (599-559) fazla olması lazım ki 559 EUR'luk x1300w indirimsiz fiyatının şişirme olduğunu düşünüyorum.

-------------------------------------------------

Ancak sonuç itibariyle x1300w şu anda vergiler dahil 358,53 EUR'dan (293,28 + 65,25) satılıyor. Yaklaşık 1.300 TL.

- Sizce bu fiyata x1300w alınır mı?

- Magnat Monitor Supreme 802 set ile uyum sağlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 22 Kasım 2016; 19:56:22 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Aslında detaylı olarak baktım da birkaç giriş seçeneği ile 8ohm'da 15 wattlık çıkış gücü haricinde herşey aynı. Tabi kullanılan komponentleri saymıyorum. Mukakkak fark vardır.

Ne dersiniz x1300w modeli 1300 TL'ye alınır mı? Magnat 802 serisi ile uyum sağlar mı?

• Tr de o fiyatlara x500 satılıyor. Hoparlörleriniz de çok güç istemiyor. Bence mantıklı..

• Denon hiç kullanmadım hocam, sadece Türkiye'deki fiyatına göre çok ucuza geldiği için ilgilenenlere haber vermek istedim. Günün fırsatındaymış.
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    X2300w takip ederken x1300w aldım. Gelince deneyip göreceğim. Yazarım tecrübelerimi.

• Hayırlı olsun. Mutlaka VSX 322'den daha iyi olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kokanche

Hafızam yanıltmıyorsa indirimsiz fiyatı da bu seviyelerdeydi.

Yazdıklarına göre x1300w, 559 EUR'dan 349 EUR'a düşmüş. Ben x2300w peşinde koşuyorum ve x2300w'nun normal fiyatı 599 EUR.

Bu durumda ikisinin aradasınki giriş/çıkış fazlalıkları ile üretilen gücü (8 ohm'da 80-95w) dikkate aldığımızda bu farkın 40 EUR'dan (599-559) fazla olması lazım ki 559 EUR'luk x1300w indirimsiz fiyatının şişirme olduğunu düşünüyorum.

Ancak sonuç itibariyle x1300w şu anda vergiler dahil 358,53 EUR'dan (293,28 + 65,25) satılıyor. Yaklaşık 1.300 TL.

- Sizce bu fiyata x1300w alınır mı?

- Magnat Monitor Supreme 802 set ile uyum sağlar mı?

Ürünün indirimsiz liste fiyatı 479 EUR'muş (Bugün normal fiyatına çıkarmışlar). Türkiye'ye teslim de 493 EUR'a geliyor.

Dün ki indirimde aynı ürünü Türkiye'ye teslim 359 EUR'a satın aldım.

Aradaki fark 136 EUR. Baya iyi oldu bence.

• Ürün bugün kargoya verilmiş. Şu anda İtalya'da. Planlanan teslim zamanı bu cuma.

Hayretler içindeyim, bu ne hız???

-------

Edit : 23/11/2016 saat 16 sularında kargo firması tarafından gönderim için teslim alındı. Akşam İtalya'dan Almanya'ya transfer edildi

-------

Edit : 24/11/2016 gecesi 01 sularında ürün Almanya'da. Saat 04 sularında İstanbul'a yola çıktı.

-------

Edit : 24/11/2016 sabahı 10 sularında ürün İstanbul'da

-------

Edit : 24/11/2016 saat 16 sularında İstanbul UPS tarafından arandım. Gümrük işlemleri için yetki belgesi göndereceklerini söyleyip e-posta adresimi istediler. İşlemler ortalama. İki iş günü sürüyormuş.

-------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 24 Kasım 2016; 16:02:59 >
  • Amazondan bir sefer ürün alan bir daha amazondan vazgeçemiyor :)
  • Aradilar mi seni usp den. Benimki gumruge takilmis mail atacaklar. Formu doldurup gonderecekmisim. 2-3 gun surer dedi. Para vs odenmis sadece bu islem var denildi.

Zaten daha once alan kisiler de bahsetmisti bu form işini. Baska masraf cikarmasin da imzalar göndeririz formu

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Biraz evvel aradılar. E-posta bekliyorum yetki belgesi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: kokanche

Biraz evvel aradılar. E-posta bekliyorum yetki belgesi için.

Adım adım heyecan. :-)

• virtue28 kullanıcısına yanıt
    Siz hangi ürünü satın aldınız?

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.