Şimdi Ara

XP'de ADMİN ŞİFRESİNİ ÖĞRENME (KIRMA DEĞİL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
67.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tüm google aramalarımda ve dhforum aramalarımda kırma üzerine başlıklar var,
    fakat xp'de admin şifresini nasıl öğrenebilme adına bilgi bulamadım.

Yani şifreyi kırmak istemiyorum, değiştirmek istemiyorum, varolan şifreyi öğrenmek istiyorum.

Bu konuda bilgisi olanların yardımlarını bekliyorum.

• valla eger sifreyi unuttuysan ole pek ogrenme fırsatın yok yani ben bu gune kadar rastlamadım en azından
  • LCP Passwords pro adlı program, şifreni unuttuysan gösteriyor diye biliyorum ama "C:\windows\system32\config" dizinindeki "SAM" ve "SYSTEM" adlı dosyaları kullanarak bulduğu için ve windows ta bu dosyaları kullandığı için başka bilgisayarda denemelisin diye biliyorum tam hatırlamıyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: alicans35

LCP Passwords pro adlı program, şifreni unuttuysan gösteriyor diye biliyorum ama "C:\windows\system32\config" dizinindeki "SAM" ve "SYSTEM" adlı dosyaları kullanarak bulduğu için ve windows ta bu dosyaları kullandığı için başka bilgisayarda denemelisin diye biliyorum tam hatırlamıyorum

Arkadaşım biraz hatırlasan iyi olurdu:)

Şimdi bu pro'yu öğrenmek istediğim pc'ye mi kurmayacakmıyım. Başka bilgisayarda oluyormu diye test mi yap demek istedin biraz açıklama yaparsan sevinirim.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olan kimse yok mu?
  • Ben bu pro'yu buldum. Fakat hiç bi sonuç alamadım.
    "C:\windows\system32\config" dizinindeki "SAM" ve "SYSTEM dosyalarında mı admin şifresi yazar. open diyerek sam dosyasına ulaşmaya çalışıyorum ama error veriyor.
    config klasörünü direkt flash belleğe atmak istiyorum ona da müsade etmiyor.

Yok mu bi yol arkadaşlar
  • xp live cd ile deneyin.
  • arkadaşım benim niyetim admin şifresini bilmek yani öğrenmek var olan şifreyi kırmak bi şekilde yenisi ile değiştirmek değil.

şifreler söylediğin dizinde saklanıyorsa onları başka bir pc ye de taşıyamıyorum. kopyalanmıyor bile yani.

teşekkür ediyorum yine de yardım etme isteğinden dolayı sana.
    baksana senden başka kimse umursamıyor bile. sırf bu tür konuları öğrenmek için h.a.c.k sitelerine mi üye olmam gerekiyor:))
  • administrator seklinde degistirmediysen.Bu sekilde butun bilgisayarlara girebiliyorum ama degistirdiysen acıklama asagıda....

Windows NT, 2000 veya XP kullanıyorsunuz ve administrator şifresini hatırlayamıyorsunuz. İşte bu programı çekin. Ondan sonra boş bir disket takıp disketi oluşturmasını sağlayınız. Ondan sonra örnek olarak XP kurulum CD'si ile bilgisayarınızı açınız. Tam açılırken altta F6 ile SCSI sürücüsü yüklemek isteyip istemediğinizi soracak. F6'ya basın bir kere. Disketi takın bu arada. Biraz sonra S tuşu ile SCSI sürücü ekleyin kısmına geçin. Ve entere basın. Sonra yine entere basın. Ve kurulum devam eder. Sonra değişik bir ekran altında önce işletim sisteminin hangi sürücüde olduğunu sorar, sonra size şifrenin 12345 olarak değiştirmek isteyip istemediğinizi sorar. Y ile onay verin. Sonra da bir tuşa basarak reset çekmesini sağlayın. Artık CD ve disketi çıkartın. Administrator şifresi artık 12345 'dir. Yeniden win kurmak istemeyenlere

XP İçin Farklı Bİr Yöntem Daha

Windows XP altındaki kullanıcı hesapları için geçerli olan parolaların unutulması korkulu bir rüyadır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz.

Microsoft, bu tür bir durum önceden hazırlıklı. İsterseniz, kullanıcı hesabınıza ileride yeniden ulaşabilmek için bir parola geri yükleme disketi oluşturabilirsiniz. Ancak, yabancılar için hesabınıza erişim kartı gibi kullanılabilecek olan bu disketi, oluşturduktan sonra gerçekten güvenli bir ortamda saklamalısınız.

İlk olarak biçimlendirilmiş yeni bir disket hazırlayın. Disketin bundan sonraki oluşturulma işlemi PC’nizin ağa bağlı olup, olmamasına bağlıdır. Eğer tek başına veya bir çalışma grubuna dahil olan bir bilgisayara sahipseniz aşağıdaki işlemleri uygulayın: Başlat/Denetim Masası komutunu çalıştırın ve ekrana gelen penceredeki Kullanıcı Hesapları simgesine iki kere tıklayın. Parolasını diskete aktarmak istediğiniz hesabı seçin ve pencerenin solundaki İlgili Görevler başlığı altındaki “Unutulan parolayı önle” bağlantısına tıklayın. Bunun sonucunda aktif olan Unutulan Parola sihirbazının ekrana getirdiği direktifleri takip edin.
    Bir Domain’e dahil olan bir Windows XP’de ise farklı bir yol izlenmesi gereklidir. Burada ilk olarak [Ctrl]+[Alt]+[Del] tuş kombinasyonunu uygulayın ve ekrana gelen penceredeki Parola Değiştir üzerine tıklayın. Kayıt listesinden yerel bilgisayarı, Domain’i değil, seçin. Bunun sonucunda Yedekleme adında yeni bir düğme ekrana gelecektir. Unutulan Parola sihirbazını başlatmak için Yedekleme düğmesine tıklayın ve ekrana gelen direktifleri takip edin. Bu durumda da yerel bilgisayardaki , birden fazla olsa dahi sadece bir kullanıcı hesabını yedekleyebilirsiniz.

Ve disketi ilk yardım için kullanmak. Sistemi yeniden başlatın ve ilk olarak yanlış bir parola girin. DİKKAT! Bu işlem ancak bilgisayara kayıt olurken geçerlidir. Domain ortamında işe yaramayacaktır. Yanlış parola ile sisteme erişmek istediğinizde, üzerinde “Parola sıfırlama disketinizi kullanın” düğmesi bulunan “Parolanızı mı unuttunuz?” mesajı ekrana gelir. Bu düğme üzerine tıklayın, biraz önce oluşturduğunuz disketi sürücüye yerleştirin ve yeni bir kullanıcı parolası belirleyin. Bunun sonucunda artık yeni parolanızı kullanabileceğiniz bir Login penceresi ekrana gelecektir.

NETTEN alıntıdır...

• quote:

Orijinalden alıntı: e-_g-_e-_
    ASLINDA LCP İLE KOLAYCA ÖĞRENEBİLİRSİN. SAM DOSYASINI C:\WİNDOWS\SYSTEM32\CONFİG ADRESİNDEN ALMA. GERÇEK DOSYANIN SAKLANDIĞI C:\WINDOWS\repair OLARAK AL. O SENİN İŞİNE DAHA ÇOK YARAR.

Repair içindeki hiç olmaz. Sam dosyanı bilgisayarı windows cd ile komut sisteminde açıp başka bir yere kopyalarsın. Yada system volume information içinden bu dosyayı alırsın. Şifreyi bulan programınla denersin.
  • XP live cd ile bilgisayarı açarsa bilgisayar nasıl olsa sistemin kendi system32 klasörünü kullanmadığı için ordan SAM dosyasını alabilir.

5 post öncesinde bunu anlatmak istemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicans35 -- 20 Haziran 2010; 12:44:30 >
  • Ophcrack programını kullan.En fazla 5 dk'da şifreyi buluyor.ISO dosyasını CD'ye yazdır ve bununla bilgisayarı aç. Link aşağıda
    http://ophcrack.sourceforge.net/download.php?type=livecd
  • şifrenin amacı nedir sadece bilen kişi girsin, bilmiyorsan girmezsin mantıken ve bu noktadan sonra "şifre kırma" denenir ama bunu bu forumlarda paylaşmak yasal değildir
  • güzel paylaşım
  • Vayy bee
  • quote:

Orijinalden alıntı: until

Ben bu pro'yu buldum. Fakat hiç bi sonuç alamadım.
    "C:\windows\system32\config" dizinindeki "SAM" ve "SYSTEM dosyalarında mı admin şifresi yazar. open diyerek sam dosyasına ulaşmaya çalışıyorum ama error veriyor.

Yok mu bi yol arkadaşlar

Hddi başka pcde deneyeceksin. Yada ikinci bir bölüme os kuracaksın...Çalışırken açamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

quote:

Orijinalden alıntı: until

Ben bu pro'yu buldum. Fakat hiç bi sonuç alamadım.

Yok mu bi yol arkadaşlar

Hddi başka pcde deneyeceksin. Yada ikinci bir bölüme os kuracaksın...Çalışırken açamazsın.

konu hort olacak ama USB ile taşısam, evde açsam dosyaları? olur mu?

• ironblood19 kullanıcısına yanıt
    dosyaları taşımana müsaade etmez windows
  • quote:

Orijinalden alıntı: onur01651

dosyaları taşımana müsaade etmez windows

komple HDD yi ya eve götüreceğim, ya da USB' ye bir windows-linux kurup oradan mı çekebileceğim?
  • ironblood19 kullanıcısına yanıt
    Şimdi aslında bunu bulan programlar var, tam adını hatırlamıyorum, belki makalede paylaşılmıştır, tek istedikleri admin hesabı.
    Trinity ile admin hesabını açarsın, sonra admin hesabından o kullanıcının şifresini öğrenebilirsin, sonra programı siler, admin hesabını kapatır ve silersin olur biter.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.