Şimdi Ara

EKRAN KARTI ÖĞRENME YOLU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
95.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekran kartının onboard olmadığı kesin olarak nasıl anlaşılır. bilgisayarımda ram eksik görünüyor. ama bağdaştırıcı özelliklerine girdiğimde eksik kısmın 2 katı görünüyor. bilgisayarımda ram 896 mb görünürken bağdaştırıcıda ekran kartı 256 mb görünüyor. şimdi bu EKRAN KARTI 128 kendi üzerinde -256ya kadar paylaşımlı bir kart mı. kesin olarak nasıl öğrenebirlirim. gpu programında memory size kısmında 128 yazıyor bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h143014 -- 9 Şubat 2009; 21:58:11 >

• up
  • Ram yemesi için onboard olması gerekmiyor. yani bildiğin ekran kartlarının da sistem ramini kullanma özelliğine sahip olanları var...

Kasanın içine bak. Anakartın üstünde dönen fanın altında bir parça varsa, fanlı veya üzerinde demir olan .. ekran kartı yani. Ekran kartın var ama paylaşımlı demektir. Yoksa onboard cihpsettir. O zaten ram yer..

EKRAN KARTI ÖĞRENME YOLU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janti -- 9 Şubat 2009; 22:31:41 >
  • SÖLEMEYİ UNUTMUŞUM BU ACER NOTEBOOK BAKMA ŞANSIM YOK
  • Hmm, o zaman şöyle yap.

Gpu-z adlı programı indir ve aç. Orada marka model yazar. Oranın ss çek ve buraya koy..

Yada Everest programını kur ve oradan ekran kartına bak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: JANT!

Hmm, o zaman şöyle yap.

Gpu-z adlı programı indir ve aç. Orada marka model yazar. Oranın ss çek ve buraya koy..

Yada Everest programını kur ve oradan ekran kartına bak..

EVERST DE TOPLAM BELLEĞİ SÖYLÜYOR.BUNU KESİN SÖYLEYECEK BİR YOL YOK MU
  • laptoplarda hemen hepsinde ekran kartı ramı kullanır bunun kesin yolunu masaüstünde sağ klik özellikler ayarlar gelişmiş bağdaştırıcı yolunu izleyerek öğrenebilirsin
  • Başlat > Çalıştır > dxdiag (yazacaksın) enter...
     EKRAN KARTI ÖĞRENME YOLU
  • gpu-z
  • başlat - çalıştır - dxdiag

burdan ekrankartının herşeyini dx versiyonuna kadar öğrenebilirsin
  • Neredeyse 3 yıllık konuyu hortlatmışsınız helal olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abyss91

Neredeyse 3 yıllık konuyu hortlatmışsınız helal olsun

• bazen tarihe bakmak hiç aklıma gelmiyor öle yazıyorum bildiğim birşey varsa
  • arkadaşlar bi yardım edin ekran kartımın driverini nerden bulurum

• quote:

Orijinalden alıntı: kayasezai

arkadaşlar bi yardım edin ekran kartımın driverini nerden bulurum

/>

/>

/>

kardeşim konunun tarihine baktın mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Sowyet

quote:

/>

/>

/>

Boş yorum atmayın işte, arkadaşa lazım olmuşki Google'dan falan ararken bulmuş. Şu an bana da lazım bende de "Mobile Intel(R) 45 Express Yonga Kümesi Ailesi" diye bir şey yazıyor. Laptopta gerçek ekran kartı var mı yok mu nasıl öğrenebilirim? GPU-Z denedim yine aynı şeyi gösteriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

quote:

quote:

/>

/>

/>

Boş yorum atmayın işte, arkadaşa lazım olmuşki Google'dan falan ararken bulmuş. Şu an bana da lazım bende de "Mobile Intel(R) 45 Express Yonga Kümesi Ailesi" diye bir şey yazıyor. Laptopta gerçek ekran kartı var mı yok mu nasıl öğrenebilirim? GPU-Z denedim yine aynı şeyi gösteriyor.

Hocam yukardaki yontemle ekran kartinin modeline bak. Baslat calistir dxdiag . Sonra intelim sitesinden senin kartin driverini bul. Bir de pcdeki tum parcalarin guncrl driverlerini bulan programlar var arastirabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: OnlyAnanas

quote:

quote:

quote:

/>

/>

/>

Hocam yukardaki yontemle ekran kartinin modeline bak. Baslat calistir dxdiag . Sonra intelim sitesinden senin kartin driverini bul. Bir de pcdeki tum parcalarin guncrl driverlerini bulan programlar var arastirabilirsin.

Anlatamadım ben hocam, zaten dxdiag'ta yazan ekran kartı o, ama ben gerçek ekran kartını öğrenmek istiyorum laptopun eğer varsa ki. Ne demek istediğimi anladın mı ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OnlyAnanas

quote:

quote:

quote:

/>

/>

/>

Anlatamadım ben hocam, zaten dxdiag'ta yazan ekran kartı o, ama ben gerçek ekran kartını öğrenmek istiyorum laptopun eğer varsa ki. Ne demek istediğimi anladın mı ?

Ekran kartin bu demekki hocam pekte bi sey yapamazsin zaten bu kartla eger illa emin olamak istiyorsan orta seviye bi oyunda bile menude bile zoe gezersin kasintidan dene istersen yuklemeyi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Olmadıdı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.