Şimdi Ara

285 HP 1.6 ŞAHİN (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
0
Favori
115.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öyle bişey demişsin ama sen eşşeği anımsatıyorsan seninle arasında bişey geçmiştir
    o şahin bidaha dururmu zannediyorsun
    zzaten o araba o özelliklşerde değil de neyse
  • adam yalandan şeyler yazmış sizde inanıp millete salçalanıyorsunuz
  • koçum o zaman direk '' niye yalan yanlış yazıp milleti aldatıyon'' de
  • quote:

Orjinalden alıntı: PONTİAC GTO öyle bişey demişsin ama sen eşşeği anımsatıyorsan seninle arasında bişey geçmiştir o şahin bidaha dururmu zannediyorsun zzaten o araba o özelliklşerde değil de neyse
    Ben daha parmagimi $IKLATMADIM.Cocuklugunuzdan bahsetmeye devam edin lütfen.
  • 285 hp li tofaş??? heralde bu araba mercedes bmw audi vb. araçlara kafamı tutar ne?
    ondan sonra motormu patlar, şavt mı dağılır ne olur bilemiyorum
  • muhtemelen yalan hani vardir ya uc bes bir sey yaparlar arabaya arabasi olmayan lara hava yapan tipler zaten belli hersey kalitesiz duruyor(tesisat kapi kolonlari )
    paspasta honda ne alakaysa

araba full full diyor camlar bile elle ?
  • Bakın şunu bir kere ayırt edin.Gerçek anlamda 2 tip modifiye yapan kişiler var.

1.si dış modifiye yapıp,jant takıp,far stop değiştirip yapanlar ki genel olarak bir ara ben de aracıma bunları yaptım ve modifiye anlamında yine yaparsam bu tip bir çalışma yaparım.Fazlasına girmem.

2.si ise ciddi anlamda motor modifiyesi ile uğraşan kişiler var ki bu araçları yapanlar onlar.Tamam 285 hp doğru olmayabilir,adam aracımda Evo7 motoru var demiş ama öyle birşeyi ben de ilk defa bu forumda duydum.Doğan'ın birine Vtec motor takıldı tüm forumlarda bir anda merak konusu oldu.Yani bir şekilde duyuldu.Ama bunu kimse duymadı bile.O anlamda hak verebilirim size.Doğru bilgiler olmayabilir.

Fakat gerçekten motor modifiyesi ile uğraşan arkadaşlarımız var ki onlar bu işe odaklanıyorlar resmen.Adam bir kere imkansızlıktan değil zevkine yapıyor bunu.Doğan'a tutup ta koca 2.2 Vtec motor arayıp,bulup,satın alıp,gerekli şanzıman,fren,debriyaj olsun tüm bunlarla beraber monta etmek herkesin harcı değildir.Ciddi anlamda masraf ister.Ki Vtec Doğan'a benim gözümde sadece motor modifiyesi vs. ile 1.5 Şahin parası harcanmıştır.İstese bu adam bunu Civic ya da Crx ya da Delsol'a yapmasını bilmez miydi?Bilirdi ama yapmıyor.Adam zevk için yapıyor bunu.

Keza MJU 06'da öyle.Ne arabalar geçti.Üstelik resmi yapılan drag yarışlarında.

Yine resimleri verilen PK plakalı kırmızı Doğan;onu da kaç sefer gördüm ulusal draglarda.

Eşeğe altın semer vursan yine eşek,kro işte vs. demek kolay.Ama bunları söyleyenler acaba bu yapılanları yapabilirler mi gerçekten,yani parayı harcayabilirler mi gerçekten modifiye için?İşte bazı şeylere çamur atmak kolay.Hazmedememek,beğenmemek ondan da basit bir iş.Ama bunu yapanlar için öyle değil.Adam ciddi anlamda masraf yapıyor ve yaptıkları da boşa gitmiyor.Biri demiş bu arabayla Bmw,Mercedes mi geçecek diye..Elbette hayır ama resmi yapılan draglarda ne modlu Şahin'ler,Doğan'lar ne modlu Pug'ları,Golf'leri geçtiler..

Sözün özü bu motor modifiyesi ile uğraşan,yarışlara katılan arkadaşları lütfen ama lütfen mahalle aralarında çıstak çıstak gezip,egzos bağırtan kendini bilmez 16-24 yaş arası genç Şahin-Doğan sahibi arkadaşlarla karıştırmayın.Adamlar ciddi anlamda modifiye yapıyor.Onun da sevdiği emek harcadığı araç bu kimse de birşey diyemez,yargılayamaz da bu konuda.

He sizin gözünüzde modifiye Şahin-Doğan harici araçlar ise orasını bilmiyorum.O zaman Abd,Avrupa vb. yerlerde eski Vw Beetle toplayıp binenler de kro,apaçi,ne idüğü belirsiz tiplerdir..Çünkü onlar da geri teknoloji bir araçla uğraşıyorlar..

• quote:

Orjinalden alıntı: bucakli Bakın şunu bir kere ayırt edin.Gerçek anlamda 2 tip modifiye yapan kişiler var. 1.si dış modifiye yapıp,jant takıp,far stop değiştirip yapanlar ki genel olarak bir ara ben de aracıma bunları yaptım ve modifiye anlamında yine yaparsam bu tip bir çalışma yaparım.Fazlasına girmem. 2.si ise ciddi anlamda motor modifiyesi ile uğraşan kişiler var ki bu araçları yapanlar onlar.Tamam 285 hp doğru olmayabilir,adam aracımda Evo7 motoru var demiş ama öyle birşeyi ben de ilk defa bu forumda duydum.Doğan'ın birine Vtec motor takıldı tüm forumlarda bir anda merak konusu oldu.Yani bir şekilde duyuldu.Ama bunu kimse duymadı bile.O anlamda hak verebilirim size.Doğru bilgiler olmayabilir. Fakat gerçekten motor modifiyesi ile uğraşan arkadaşlarımız var ki onlar bu işe odaklanıyorlar resmen.Adam bir kere imkansızlıktan değil zevkine yapıyor bunu.Doğan'a tutup ta koca 2.2 Vtec motor arayıp,bulup,satın alıp,gerekli şanzıman,fren,debriyaj olsun tüm bunlarla beraber monta etmek herkesin harcı değildir.Ciddi anlamda masraf ister.Ki Vtec Doğan'a benim gözümde sadece motor modifiyesi vs. ile 1.5 Şahin parası harcanmıştır.İstese bu adam bunu Civic ya da Crx ya da Delsol'a yapmasını bilmez miydi?Bilirdi ama yapmıyor.Adam zevk için yapıyor bunu. Keza MJU 06'da öyle.Ne arabalar geçti.Üstelik resmi yapılan drag yarışlarında. Yine resimleri verilen PK plakalı kırmızı Doğan;onu da kaç sefer gördüm ulusal draglarda. Eşeğe altın semer vursan yine eşek,kro işte vs. demek kolay.Ama bunları söyleyenler acaba bu yapılanları yapabilirler mi gerçekten,yani parayı harcayabilirler mi gerçekten modifiye için?İşte bazı şeylere çamur atmak kolay.Hazmedememek,beğenmemek ondan da basit bir iş.Ama bunu yapanlar için öyle değil.Adam ciddi anlamda masraf yapıyor ve yaptıkları da boşa gitmiyor.Biri demiş bu arabayla Bmw,Mercedes mi geçecek diye..Elbette hayır ama resmi yapılan draglarda ne modlu Şahin'ler,Doğan'lar ne modlu Pug'ları,Golf'leri geçtiler.. Sözün özü bu motor modifiyesi ile uğraşan,yarışlara katılan arkadaşları lütfen ama lütfen mahalle aralarında çıstak çıstak gezip,egzos bağırtan kendini bilmez 16-24 yaş arası genç Şahin-Doğan sahibi arkadaşlarla karıştırmayın.Adamlar ciddi anlamda modifiye yapıyor.Onun da sevdiği emek harcadığı araç bu kimse de birşey diyemez,yargılayamaz da bu konuda. He sizin gözünüzde modifiye Şahin-Doğan harici araçlar ise orasını bilmiyorum.O zaman Abd,Avrupa vb. yerlerde eski Vw Beetle toplayıp binenler de kro,apaçi,ne idüğü belirsiz tiplerdir..Çünkü onlar da geri teknoloji bir araçla uğraşıyorlar..
    Sonuna kadar katiliyorum sana bucakli.

• Bizim burdada bir zamanlar bir çılgın vardı tofaş derdi başka bir şey demezdi tofaş hakkında olumsuz çok basit bi eleştiri yaptığında bile neye uğradığını şaşırtıyordu insana seneler sonra 89 model 320i E30 aldı şimdi kendisi diyor abi tofaş harbi harbi araba değilmiş ya

Genelde poposu tofaş koltuğundan başka koltuk görememiş kişilikler tofaşı yere göğe sığdıramıyor aslında mantıklı başka zevkleri tadamamışlar çünkü,tabi başka zevklerdende ufak ufak tatmaya başladıklarında gerçekleri kendineride görmeye başlıyor.Zaten şu da var aklın yolu bir değilmi 10000 tl ye alıyorsun bi tofaş belkide bir 10000 tl daha masraf edip ölüm makinesi çevirebiliyorsun e peki kalite ? Aracın bir kere tek bir noktasında bile kalite kokusu yok 20000 tl ye Alman harikası BMW binersin bu zihniyete şaşıyorum ben işte.

Ha tabi bunu o kişiliklerden birine söylediğindede "tofaşımı verecem ve 15 - 20 yaşında BMW binecem asıl senin aklına gülüyorum" diyorlar Bilmiyorlar işte cehalet ve cahillik BMW nin ölmüşünün yanına tofaşın gelemiceğini tıpkı yukarda dediğim gibi bilmiyorlarki popoları görmemiş başka bir koltuk.

• quote:

Orjinalden alıntı: bucakli

Bakın şunu bir kere ayırt edin.Gerçek anlamda 2 tip modifiye yapan kişiler var.

1.si dış modifiye yapıp,jant takıp,far stop değiştirip yapanlar ki genel olarak bir ara ben de aracıma bunları yaptım ve modifiye anlamında yine yaparsam bu tip bir çalışma yaparım.Fazlasına girmem.

2.si ise ciddi anlamda motor modifiyesi ile uğraşan kişiler var ki bu araçları yapanlar onlar.Tamam 285 hp doğru olmayabilir,adam aracımda Evo7 motoru var demiş ama öyle birşeyi ben de ilk defa bu forumda duydum.Doğan'ın birine Vtec motor takıldı tüm forumlarda bir anda merak konusu oldu.Yani bir şekilde duyuldu.Ama bunu kimse duymadı bile.O anlamda hak verebilirim size.Doğru bilgiler olmayabilir.

Fakat gerçekten motor modifiyesi ile uğraşan arkadaşlarımız var ki onlar bu işe odaklanıyorlar resmen.Adam bir kere imkansızlıktan değil zevkine yapıyor bunu.Doğan'a tutup ta koca 2.2 Vtec motor arayıp,bulup,satın alıp,gerekli şanzıman,fren,debriyaj olsun tüm bunlarla beraber monta etmek herkesin harcı değildir.Ciddi anlamda masraf ister.Ki Vtec Doğan'a benim gözümde sadece motor modifiyesi vs. ile 1.5 Şahin parası harcanmıştır.İstese bu adam bunu Civic ya da Crx ya da Delsol'a yapmasını bilmez miydi?Bilirdi ama yapmıyor.Adam zevk için yapıyor bunu.

O zaman demekki bu adam parasının düşmanı

quote:

He sizin gözünüzde modifiye Şahin-Doğan harici araçlar ise orasını bilmiyorum.O zaman Abd,Avrupa vb. yerlerde eski Vw Beetle toplayıp binenler de kro,apaçi,ne idüğü belirsiz tiplerdir..Çünkü onlar da geri teknoloji bir araçla uğraşıyorlar..

Bu arada sayın bucakli hocam tofaş ayrı bir dünyadır belki ama hakkınıda yemeyelim hani vw beetle (vosvos) larda apayrı bir dünyadır ve tofaşlar ile bu araçları kıyaslamak gerçekten çok yanlış olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: AnarKin Bizim burdada bir zamanlar bir çılgın vardı tofaş derdi başka bir şey demezdi tofaş hakkında olumsuz çok basit bi eleştiri yaptığında bile neye uğradığını şaşırtıyordu insana seneler sonra 89 model 320i E30 aldı şimdi kendisi diyor abi tofaş harbi harbi araba değilmiş ya Genelde poposu tofaş koltuğundan başka koltuk görememiş kişilikler tofaşı yere göğe sığdıramıyor aslında mantıklı başka zevkleri tadamamışlar çünkü,tabi başka zevklerdende ufak ufak tatmaya başladıklarında gerçekleri kendineride görmeye başlıyor.Zaten şu da var aklın yolu bir değilmi 10000 tl ye alıyorsun bi tofaş belkide bir 10000 tl daha masraf edip ölüm makinesi çevirebiliyorsun e peki kalite ? Aracın bir kere tek bir noktasında bile kalite kokusu yok 20000 tl ye Alman harikası BMW binersin bu zihniyete şaşıyorum ben işte. Ha tabi bunu o kişiliklerden birine söylediğindede "tofaşımı verecem ve 15 - 20 yaşında BMW binecem asıl senin aklına gülüyorum" diyorlar Bilmiyorlar işte cehalet ve cahillik BMW nin ölmüşünün yanına tofaşın gelemiceğini tıpkı yukarda dediğim gibi bilmiyorlarki popoları görmemiş başka bir koltuk.
    Belki hakli oldugun $eyler var ama ben kendimden örnek vereyim,tempradan passata kadar hepsinin koltuguna popom degdi ama digerlerinin yeri ayri,tofasin yeri ayri.Yani bunu kimse anlayamaz.

• bucaklı kardeş birde olaya şöyle bak;
    106gti veya 306gti kullananlar bile artık arabalarından sıkıldı, drag anlamında doğan şahin motor oynamasından sonra pejoyu geçebilir gelgelelim uzun yolda asla kafa tutamaz diye düşünüyorum, 20bin liraya modlu doğanımı alırsın yoksa modlu 106gti yi mi alırsın(bunu bi marka kıyaslaması olarak düşünme)...
    senin yazdıklarına istinaden, geçen sene kastamonuda bi buluşma vardı. orada mor renkli tamamen mod. edilmiş doğan veya şahin markasını tam anlayamadım,,, 1.9 turbo passatla kapıştılar ve doğan cuf cuf ederek onu geçti millette onu alkışladı, tabi bu benimde hoşuma gitmedi değil... bu tür uygulamaları ben 106 veya 306 ya daha çok yakıştırıyorum çünkü hb kasalı ve avrupa bir araç... doğan şahinleri piyasada kepaze ettiler, o full mod. turbolu blow off lu mor doğanla, çürük doğanı yanyana görsen hangisini yadırgarsın????
    araba bir hastalık, modifiye apayrı bi hastalık, herkes hermarka aracına istediği uygulamayı yapabilir, ben hb kasalı arabalara daha çok yakıştırıyorum modu

• quote:

Orjinalden alıntı: jagler_78

doğan veya şahin markasını tam anlayamadım

doğan görünümlü şahindir
  • bu arabanın her tarafına beygir koysan nolur ki
  • YAKIŞMAMIŞ
    o masraf şahine yapılmaz bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: kankys bu arabanın her tarafına beygir koysan nolur ki
    Bol beygirli makina olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnarKin

quote:

Bu arada sayın bucakli hocam tofaş ayrı bir dünyadır belki ama hakkınıda yemeyelim hani vw beetle (vosvos) larda apayrı bir dünyadır ve tofaşlar ile bu araçları kıyaslamak gerçekten çok yanlış olur.

Hocam ayrı araçlar olduğuna ve cidden farklı kişilerin bu araçları sevdiğini biliyorum.Demek istediğim millet eski teknoloji vs. diyip Tofaş'a yapılan işlemlere karşı.E bugün insanlar tosbağalara da çılgın paralar harcayıp modifiye ediyorlar.Onların da motorunu değiştirenler var.Ama o insanlara birşey denmiyor.Sözün özü Tofaş araba olarak sayılmıyor mu?Bu işlemleri yapanlarla dalga geçildiğine,basit görüldüğüne göre sayılmıyor gibi..

Sana katılıyorum elbet ikisi de ayrı dünyalar.Hatta Beetle'ın dünyada binlerce fun club üyesi var.Ama düz mantık bu funların içinde aynı bizim burada motor modifiyesi yapan arkadaşlarımız gibi olanları da var.Yani onlar da eski sistem bir araçla uğraşıyorlar.

• Evet yaa,vosvos hayranları bi organizasyonda buluşup basına poz verdiklerinde biz bunu kültür haberi niteliğinde seyrederken neden tofaşçılar buluşunca millete bişeyler oluyor.Ne kadarda batıyormuş bu tofaş size yaa.İnternette modifiyeli vosvos fotoğrafı gördüğünüzde ağzınızdan bi kelime çıkmazken neden tofaş fotosu gördüğünüzdede aynı sessizlikte olmuyorsunuz.Neden????????????

TÜRK YAPIMI OLDUĞU İÇİNMİ??????????????????????????????????????
  • araba yorum delisi olmuş .....
    ama pekte anlatıldığı gibi değil galiba videosu fln yokmu acaba..
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnarKin

Bizim burdada bir zamanlar bir çılgın vardı tofaş derdi başka bir şey demezdi tofaş hakkında olumsuz çok basit bi eleştiri yaptığında bile neye uğradığını şaşırtıyordu insana seneler sonra 89 model 320i E30 aldı şimdi kendisi diyor abi tofaş harbi harbi araba değilmiş ya

Genelde poposu tofaş koltuğundan başka koltuk görememiş kişilikler tofaşı yere göğe sığdıramıyor aslında mantıklı başka zevkleri tadamamışlar çünkü,tabi başka zevklerdende ufak ufak tatmaya başladıklarında gerçekleri kendineride görmeye başlıyor.Zaten şu da var aklın yolu bir değilmi 10000 tl ye alıyorsun bi tofaş belkide bir 10000 tl daha masraf edip ölüm makinesi çevirebiliyorsun e peki kalite ? Aracın bir kere tek bir noktasında bile kalite kokusu yok 20000 tl ye Alman harikası BMW binersin bu zihniyete şaşıyorum ben işte.

Ha tabi bunu o kişiliklerden birine söylediğindede "tofaşımı verecem ve 15 - 20 yaşında BMW binecem asıl senin aklına gülüyorum" diyorlar Bilmiyorlar işte cehalet ve cahillik BMW nin ölmüşünün yanına tofaşın gelemiceğini tıpkı yukarda dediğim gibi bilmiyorlarki popoları görmemiş başka bir koltuk.

arkadaşım bazı konularda haklısın hak vermiyor dilim benim tofaş kullanıcısı olarak tepkim neden tofaşla bu kadar uğraşıyorslar yada neden bu kadar kötülüyorlar sen kendin yazmışın bak 10.000 tl tofaş 20.000 veya ddaha yukarısı bmw veya başka marka araç kaliteninde sonuçta paraya dayındı bir olay neden 10 tl lik benzinle 100 km veya daha fazla gidemiyosun eee paranın km okadar gitmene izin veriyor
    ben marka model vermiyecem ama tofaş da bazı markalar kaliteli üstelif fiyatı daha fazla olan marka ve modellerde
    bu arada popom 73 model 124 de de deydi
    750 dizel bmw yede mercedes clk ve e serisine de
    ama şu anda doğan slx daha fazla deyiyo

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.