Şimdi Ara

Ankara Etimesgut Zırhlı Tugayı Askerleri...!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
31.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar malumunuz yerler yavaş yavaş belli oluyor "Ankara Etimesgut Zırhlı Tugayı"na düşen arkadaşlar buraya yazın tanışalım, görüşelim.Ben Şubat 24'de birliğime (Tankçı olarak) teslim olacağım.Şimdiden herkese hayırlı teskereler...

• marantz selam arkadaşım.bende aynı senin gibi zırhlı birlik okulu eğitim tümen komutanlığına gidecem.bende muhtemelen 24 ünde teslim olacam.burdan irtibat saglıyalım.bilgi edindikce buradan paylasırız.
  • Selam;

Tabi dostum ben öğrendikçe bişeyler yazarım görüşelim...
  • Şöyle birşey duydum ve gördüm,

amerikan tankı (A5T1):genellikle doğu-güneydoğu anadolu,K.ırak ve kıbrıs'da kullanılır.iç güvenlikte maksatlıdır!

alman tankı (leopar 1 ve 2) :genellikle trakya bölgesinde kullanılır.iç güvenlikte kullanılmaz!

sonuç olarak, A5T1 müretebatı olduğuna göre usta birliği olarak trakya dışında görevlendirileceğini öngörebilirsin.

Sanırım %60 doğu, %30 Kıbrıs geriye kalan %10'luk kısımda Ankara, Lüleburgaz, İstanbul ve çevre illere dağıtılıyormuş.

Şimdiden hayırlı tezkereler dilerim...
  • selam marantz.. bizde 5 kişi oraya düştükk tanışmaya başladık şimdidenn msnden konuşuyoruzz bilgi aktarıyoruz birbirimizee..sende katıll..msn adresi yasak deil ise yazıyorum şimdii ... bamboochia @ windowslive . c o m
  • bizimde bi arkadas oraya düşmüş ismi kemal.yardımcı olursunuz birbiriize.
  • slm bende ankara eti mesgut tankcı...tanışmak istersen...ZamaneKral@hotmail.com
  • slm Ankara etimesgut tankcı...89/1 arkadaşlar aynı yere gidenler yazsın tanışalım...
  • Ekledim dostum görüşmek üzere...
  • Merhaba arkadaşlar. Bende tankçıyım. 2. alaydayım. Eğitim çavuşuyum. eğer Şöför eğitim komutanlığına gelecekseniz. Bana verilecek takımada olabilirsiniz. Artık o geldiğinizde belli olur. Size sadece sunu söyleyebilirim. Emirlere uyarsanız yaşarsınız eğer uymazsanız ağlarsınız. Komutanların gözüne giren adamlar yemin töreninden sonra çift çift çarşıya çıkıyorlar. Ama emirlere uymayanlar şimdi bok temizliyordur. Taburda herhangi bir şekilde dayak vs yok. Ne olur?? çarşınız kilitlenir. Bütün gün her türlü temizlik vs yaparsınız. Cuma cumartesi pazar günleri sinema oluyor. Cumartesi pazarlarınız fazla zorlanmadan geçer. Fakat sinemaya gitmeyenleri temizlik yaptırıyorlar. Kalk 5.30. Yat 9.30 a kadar yolu var. Ama 7 de yatığın günlerde olur. Banzen 7 gibi gece dersi vs oluyor onlara katılmak zorunlu.yemekler güzel. İlk haftalar genelde yanaşık düzen eğitimi alırsınız sonra bize gelecekler araç sürer ve atıs yapar. bunlar yaklaşık 70 günde olacak. Yemin töreninden sonra dahada rahat edersiniz. Ama herhangi bir şekilde emir dişina çıkma kaytarma vs olursa sıkıntı yaşarsınız. Mesela ben böyle 4 kişinin ismini verdim. O adamlar bütün gün çamur eşeliyor bütün pis işler onlara kalıyor. Diğerleri ne yapıyor. Eğitim alanında oturuyor.Bu dediklerim yemin töreninden sonra. Birde geldiğiniz ilk günler size çok zor gelebilir. Çünkü fazla uyuyacağinizi zanetmiyorum. 88 4 ler ilk 6 da yatıp 6.30 ta kalkıp yeni güne başlamışlar. Sakın 24 ünde gelip 2-3 gibi girim demeyin belki uyuyamazsınız bile. Mesela 24 te geliyorsanız sabahın köründe gelin. Bu sayede akşama doğru yatıp uyuma fırsatınız olur. Ama bana sorun ve 23 akşamı teslim olun size kimse neden erken geldiniz demez. Yanınıza fazla şey almayın. Çünkü kazağindan tutunda iç çamaşırına kadar burda satılıyor. 2-3 hafta yetecek kadar alsanız yeterli. Haftada bir banyo yapıyorlar. Sizi zorlayan heryerde sıra beklemek olacak. Knatina gideceksiniz sıra var. Yemekhaneye gideceksiniz sıra var. Herşey sırayla. Bunun dişinda bazı komutanlarınız bizde dahil sert olacaz. Bazıları iyi olacak. Ama neden sert olacaksınız diye soracak olursanız sizin iyiliğiniz için. Çünkü sizi gevşek birakırsak hem biz laf yeriz hem siz ceza alırsınız ve burada eğitimi almamış adam gittiği yerde cok sıkıntı çekecektir. Onun için siz özverili olursanız kazanırsınız. Sadece etimesutta değil her yerde kazanırsınız. Onun dışında sormak istediklerinizi sorun haftaya cevaplarım. veya bu gün içinde soru gelirse gidene kadar cevapların. Sunuda unutmayın Düşebileğiniz en güzel yerlerden birinde acemi eğitimi yapacaksınızç Hava şartları dışında

• slm hasan kardeş bende acemiligimi 212 de yaptım şimdi ortaköy geliboludayım yazı okurken dedimki mehmet kuşmu bu acaba dedim mehmet kuş ne alemde acaba
  • Ankara Etimesgut zırhlı birliği hakkında bilgisi olan arkadaşlar ve gitmek için hazırlık yapan arkadaşlar tanışalım...Herşey VATAN İçin...
  • Hasan hocam size çok merak ettiğim bir soruyu sormak isterim ;

Ben Arçelik'te Bilgi İşlem bölümünde çalışıyordum malum askerlik yapmak üzere işten ayrıldım.Askerlikte meslek seçimlerinde mesleğimi belirmemin bana faydası olurmu? Bu mesleğin ne gibi bir faydası olur tahmini nereye verirler ne gibi bir işler yaptırırlar? Bu soruyu sormamın sebebi de ben tank kullanmayı çok merak ediyorum, bana tank şöförlüğü gibi bir iş verilirse seve seve yaparım bende B ve A2 ehliyetleri mevcut.Fakat sizce mesleğimi belirterek bana verilen görevi mi yapamam daha doğrudur yoksa tank gibi bir aracı kullanırsam güzel ve rahat bir askerlik dönemine girmiş olurum?İkisini rica etsem karşılaştırabilirmisiniz artılarıyla eksileriyle.Şunu tahmin ediyorum en iyi siz bilirsiniz Şöför Eğitim alayı nasıl askerleri çok ezerlermi?Son olarak sevdiğim görevi komutanlarıma özel bir istek doğultusunda belirmem hususunda tepkileri ne olur sizce?(Tank şöförlüğü yapmak istesem bu durumunda nasıl bir yol izlemeliyim komutanlarımla konuşmam doğrumudur ve doğru ise en uygun zaman hangi zaman olur sizce)

Beni bu konularda aydınlatabilirseniz çok çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaRaNtZz -- 9 Şubat 2009; 2:58:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ZamaneKRAL

Ankara Etimesgut zırhlı birliği hakkında bilgisi olan arkadaşlar ve gitmek için hazırlık yapan arkadaşlar tanışalım...Herşey VATAN İçin...

Dostum sana sonuna kadar katılıyorum HERŞEY VATAN İÇİN.
  • merhaba arkadaşlar. bende ulaştırma olarak zıhlı araç tugayı etimesgut ankaraya düştüm. askeriyedeki listede 23ünde teslim olacağımız yazıyodu şimdiden bileti aldım bile. okuyodum bıraktım tecil bodurdum geliyorum. trabzonluyum. msn adresim mehmetakif_@windowslive.com ekleyin görüşelim...
  • Ekledim Mehmetakif dostum.Görüşmek üzere...
  • Arkadaşlar şubat ayında hangi tarihte teslim olmalıyız birliğimize...
  • Bende Şubat 24 gibi Ankara'ya Teslim olacağım... msnimi ekleyebilirsiniz--- sezergezer89@hotmail.com :)
  • Sezer ekledim dostum umarım görüşürüz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmetakif_61

merhaba arkadaşlar. bende ulaştırma olarak zıhlı araç tugayı etimesgut ankaraya düştüm. askeriyedeki listede 23ünde teslim olacağımız yazıyodu şimdiden bileti aldım bile. okuyodum bıraktım tecil bodurdum geliyorum. trabzonluyum. msn adresim mehmetakif_@windowslive.com ekleyin görüşelim...

kardeşim bende aynı zırhlı birlik okulu ulaştırma okulu bıraktım tecil bozdurdum msn ekledim görüşelim
    sercandemir@windowslive.com
    tüm tertiplere şimdiden hayırlı teskereler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.