Şimdi Ara

RENAULT SCENİC Mİ TOYATA COROLLA VERSO MU?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
14.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aile arabası olarak 35 bin TL bütçe ile iki aracın full modellerinin ikinci ellerini bir süredir araştırıyorum.Fakat iki araç arasında kararsız kaldım.Toyota sorunsuzluğu ile ön plana çıkarken Renault yaygın servis ağı ve ikinci el piyasası ile öne çıkıyor.Araçların full modellerinde donanım olarak scenicin daha artısı var gibi.Bu araçları kullanan arkadaşlar araçlarının beğendikleri ya da beğenmedikleri yönlerini yazarlarsa çok memnun olurum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

toyota yolda bırakmaz

http://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--218-0-0-2-375031-.html

TOYOTA Yaris İle Yolda Kaldım vizara61 [01 Kasım 2008, 09:00]
    2004 model sıfır Toyota Yaris aldım. Zeytinburnu Derindere'den.
    1)En büyük sıkıntımız araç otomatik vites olmasına rağmen yokuşlarda dehşet geri kayıyor.

2) E5'te seyir haindeyken araç aniden durdu. 4'lüler bile yanmadı. Otomatik vites olduğu için araba harekette etmedi. Kaldık orta şeritte. Araçlar hızlı hızlı geliyor. Çekiciyi aradık 1 saatte ancak geldi. O bir saatin nasıl geçtiğini bir ben bilirim. Seyir haline aniden araç durunca arkadan hızlı bir tır veya kamyon gelse ne olurdu hiç düşünmek bile istemiyorum. Neyse servise gittik şanzıman hatası dediler değiştirdiler.

3) Birkaç kere arabayı park ettiğim yerde çalıştıramadık. Her seferinde yol yardımı çağırdık gelen servis şanzıman hatası olabilir dedi. Tekrar servise götürdük bir şey yok deyip geri yolladılar. Hala bazen park halindeyken çalışmıyor bir arkadaşın hatırlatması ile vites ile ileri geri oynama yapıyoruz da çalışıyor.

4) Son olarak araba park halinde çalışmadı ama bu sefer hiç elektrik yoktu. Akü bitti herhalde dedik. Yine yol yardımı aradık geldi akü bitmiş dedi. Servise gittik değiştirdiler. Bu arabada uyarı sistemi diye bir şey yok mu? Akü böyle aniden biten bir şey mi? Ki daha 1 ay önce 20.000 km bakımından çıktı araba. Yani reklamlarda "Toyota ise yolda kalmaz" logosu tamamen yanlış, göz boyama.**

• http://www.sikayetvar.com/bc-sikayet_oku-co-Detial-0-2165-0-0.html linkte reno şikayetleri var, sayfa sayısı da bir hayli fazla...
  • quote:

Orjinalden alıntı: rhetorical

quote:

Orjinalden alıntı: Larkyn

toyota yolda bırakmaz

http://www.sikayetvar.com/svf-sikayet-full--218-0-0-2-375031-.html

TOYOTA Yaris İle Yolda Kaldım vizara61 [01 Kasım 2008, 09:00]
    2004 model sıfır Toyota Yaris aldım. Zeytinburnu Derindere'den.
    1)En büyük sıkıntımız araç otomatik vites olmasına rağmen yokuşlarda dehşet geri kayıyor.

2) E5'te seyir haindeyken araç aniden durdu. 4'lüler bile yanmadı. Otomatik vites olduğu için araba harekette etmedi. Kaldık orta şeritte. Araçlar hızlı hızlı geliyor. Çekiciyi aradık 1 saatte ancak geldi. O bir saatin nasıl geçtiğini bir ben bilirim. Seyir haline aniden araç durunca arkadan hızlı bir tır veya kamyon gelse ne olurdu hiç düşünmek bile istemiyorum. Neyse servise gittik şanzıman hatası dediler değiştirdiler.

3) Birkaç kere arabayı park ettiğim yerde çalıştıramadık. Her seferinde yol yardımı çağırdık gelen servis şanzıman hatası olabilir dedi. Tekrar servise götürdük bir şey yok deyip geri yolladılar. Hala bazen park halindeyken çalışmıyor bir arkadaşın hatırlatması ile vites ile ileri geri oynama yapıyoruz da çalışıyor.

4) Son olarak araba park halinde çalışmadı ama bu sefer hiç elektrik yoktu. Akü bitti herhalde dedik. Yine yol yardımı aradık geldi akü bitmiş dedi. Servise gittik değiştirdiler. Bu arabada uyarı sistemi diye bir şey yok mu? Akü böyle aniden biten bir şey mi? Ki daha 1 ay önce 20.000 km bakımından çıktı araba. Yani reklamlarda "Toyota ise yolda kalmaz" logosu tamamen yanlış, göz boyama.**

Arkadaşım bu ne yaa ? Niye böyle bir yorum yazıyorsun? Toyota alma demek istiyorsun herhalde.
    bence arabada birşey yok sorun kullanıcı hatası besbelli.benimde toyota corollam var .otomatik.ne geri kacıyor ne yolda kaldım nede aküsü bitti.vede toyota yolda kalmayan bir aractır.hatta öğrenci için ideal bir aractır cünkü bakım istemez nerdeyse hiç.senin yaptığın yorum şuna benzemiş : onlarca toyota kullanıcısı memnun bi seninki yolda kaldı kötü arac oldu.servis birşey yok dedi sana sende eve döndün madem tatmin olmadfın git başka yere koca tr de bir tek servismi var.böyle sacma sapan bir yorum acıkcası beni kızdırdı.Alman kaliteyi biliyor ancak onun arabaları kalmıyormu yolda? kalıyor . olursa 2004 borada 15 gün calıstırmayınca aküsü tamamen bitiyor.arac calısmıyor.neden elektronik aksam aküyü bitiriyor.sen araabyı kullanmasanda ara sıra git calıstır şarj olsun.şimdi bu durum için borayı kötülüyormuyum?hayır cünkü normal bir durum.Bence önce otomatik vites arabayı kullanmayı öğren sonra yolda kalıyor de.toyota bir numara bence işini biliyor.japon düşünüyor herşeyi.bence senin aracta kesinlişkle kullanıcıya ait bir sorun var.

• hatta şöylede bir konu açmıştım ama arkadaşlar fordun toyotadan daha sorunsuz olmasına inanmadılar galiba

http://forum.donanimhaber.com/m_28998949/mpage_1/key_//tm.htm#28998949

• quote:

Orjinalden alıntı: harunpal

hatta şöylede bir konu açmıştım ama arkadaşlar fordun toyotadan daha sorunsuz olmasına inanmadılar galiba

http://forum.donanimhaber.com/m_28998949/mpage_1/key_//tm.htm#28998949

Tabikide inanmam :)
    Toyotayla değil ford ürünleri arasında sorunsuzdur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIMERIDER

ikisininde kasası epeydir çıkıyor,yeni kasayı pat diye çıkarabilirler.özellikle verso.Tasarımı halen gözüme güzel görünüyor.Toyota asla üzmez seni.

hehe iyi tahminde bulunmuşum,yeni kasa çıktı bile
     RENAULT SCENİC Mİ TOYATA COROLLA VERSO MU?

http://forum.donanimhaber.com/m_30263221/tm.htm

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.