Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.056
Cevap
63
Favori
401.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yorumların için çok teşekkür ederim xuye,
    ben almak istediğim cevapları aldım.
    çizik olayını da çizikler iyice arttıktan sonra sağlam bir yerde rötuşlatmayı düşünüyorum. İstanbul'da Auto King diye bir yer tavsiye ettiler internet sitesinden inceledim fena değil gibi İstanbul'da boya konusunda yer tavsiye edecek arkadaşlar varsa cevaplarını bekliyorum, boya rötuşunu hem kaskonun mini hasar kısmından karşılıyorlarmış hemde kasko hasarsızlık indirimine etki etmediğini öğrendim.Tabi benim çizikler pek mini değil ama göstericem bakalım. Sonrasında da Araç Brandası falan alırım diye düşünüyorum durduğu yerde sitedeki ufaklıkların da özverileriyle sürekli çizilen ufak aracım bende ufak bir takıntı yarattı çünkü
  • Bildiğim kadarıyla sadece kırmızı renk. Çünkü donanımında bulunana kırmızı renkli iç döşeme (koltuk ve göğüslerde) dış rengin de sadece kırmızı olduğunu gösteriyor. Öte yandan içinde kırmızı rengin olduğu koltukları olan bir aracı başka renkte almak da anlamsız olurdu. Sticker'e gelince, yapıştırma olduğuna göre çıkarılmasıda sorun olmaz. Eğer serviste çıkaramasalar bile sonax vb. bir car care de çıkarttırabilirsin.

quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

Plus versiyonu sadece kırmızı renktemi satılıyor?Ve o yanındaki anlamsız sticker boyaya zarar vermeden çıkartılabilir mi?(Servis yada benim tarafından)
  • Plus donanım sadece kırmızı renk değil benim gördüğüm siyahtı. Boya konusunda benim de üç zayiatım var. Tavanda küçük bir kuş pisliği kalmış ve altını mahvetmiş, yine tavanda bir kuş pisliğiniz temizlerken nasıl becerdim bilmiyorum ama dairesel olarak çizdim, son olarak da biri sitenin otoparkında sürtüp gitmiş, yani şurada dipdibe oturuyoruz zaten ne kaçıyorsun. Boya hakikaten kolay çiziliyor ama kuş pisliği arabanın bir kusuru değil boya koruma olmayan hangi marka araç olursa olsun boya için çok zararlı. Açıkçası arabayı alırken boyasına güvenmediğim için az hata belli edeceğiini düşündüğüm bej renk aldım ve bence gayet iyi, hem kir göstermiyor hem de çizikleri belli etmiyor. Bu arada 430 kilometre oldu hala benzin ışığı yanmadı, yaşasın gaz pedalının altındaki yumurta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemanci06 -- 18 Eylül 2009; 1:25:56 >

• Tabi ya dedik ya gaz pedalının altında yumurta varmışcasına basacaksınız gaza otomatik vitesde. Ayrıca klimayıda açmadınız mı gayet iyi gitmeye başlıyor benzin.
    Plus daki renk olayını ben tam bilmiyorum ama döşemedeki renk olayından bir çıkarsama yaptım.
    Bu arada i10'umuza pazar günü park yerinde şoför kapısına vurup kaçmışlar. Sokakda olduğundan ve vuranın plakası belirsiz olduğundan trafik de rapor tutmadı. Pazartesi verdik aracı servise, yarına yani bayram öncesine yetiştirmeye çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 18 Eylül 2009; 1:44:03 >
  • Benimkine de arka sağ çamurluğuna sürtüp boyasını almış sağolsun değerli komşumuz. Ama ben yaptırmayacağım her gördüğünde gurur duysun eseriyle.
    açıkçası Plus'taki döşemeyi ben beğenmedim bizdeki daha hoş duruyor. Bu arada birinin nazarı değdi herhalde 435 kilometrede benzin ışığı yandı .
  • Yok valla benim nazarım değmez ama bundan sonra maşallah demek farz oldu Bu arada ışık yandıktan sonraki alacağı yolla aracının bir depodaki menzili neredeyse 500 km'ye yaklaşmış maşallah
  • Zaten ben sizden değil bizim arabayı beğenmeyenlerden şüpheleniyorum.
  • Tüm i10 dostlarına iyi bayramlar dilerim...
  • arkadaşlar hepinize ii bayramlar.ben de yaklaşık 6 aydır i10 team b/t kullanıcısıyım.gülmeyin lütfen bişey sölicem.kitapçıkta gece modu dikiz aynadan bahsediyodu ben de olurmu yau dedim.gündüz denedim ( mandala bastım) kararma yok tabii ki.neyse dün akşam yoldayken kırmızı ışıkta çok rahatsız oldum ve mandalı bi deneyeyim dedim.hayret oldu valla.ayna karardı ( aslında kararmadı başka görüntü yansıyo) ve arkadaki araçların farları gözümü almaz oldu.dedim ya gülmeyin.benim durumda olan varsa bilgi mahiyetinde kabul edin lütfen:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizmen

arkadaşlar hepinize ii bayramlar.ben de yaklaşık 6 aydır i10 team b/t kullanıcısıyım.gülmeyin lütfen bişey sölicem.kitapçıkta gece modu dikiz aynadan bahsediyodu ben de olurmu yau dedim.gündüz denedim ( mandala bastım) kararma yok tabii ki.neyse dün akşam yoldayken kırmızı ışıkta çok rahatsız oldum ve mandalı bi deneyeyim dedim.hayret oldu valla.ayna karardı ( aslında kararmadı başka görüntü yansıyo) ve arkadaki araçların farları gözümü almaz oldu.dedim ya gülmeyin.benim durumda olan varsa bilgi mahiyetinde kabul edin lütfen:)

Aslında dikiz aynasının pek bir numarası yoktur. Ayna camının önünde aynayla pararlel olmayan hafif açıyla duran bir cam vardır. Mandala bastığınızda ayna aşağı eğilir ve siz aynadan değil camdan yansıyanı görürsünüz. Camın arkasında aynadaki gibi sır yüzeyi olmadığından sadece ışıkları yansıtır zaten onu da aynaya kıyasla çok daha az yansıtır ve görevini yerine getirmiş olur.

• i30 da durum farklı tabi Aynada biri önde biri arkada olmak üzere 2 adet sensör var. Arkadaki gün ışığını, öndeki de gece arkadan gelen arabaların ışığını ölçüyor ve siz bişey yapmadan ayna kararıyor. Öyle cam yansıması şeklinde de olmadığından araçları rahat görebiliyorsunuz ancak farları sönük duruyor ve hiçbir şekilde gözünüzü almıyor.
    Bu arada aramıza hoşgeldiniz fizmen... Aracınız otomatik vites mi acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 21 Eylül 2009; 0:00:10 >
  • *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * Eskişehir
    [2] - 35CES40---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [3] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [4] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [5] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [6] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Van
    [7] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [8] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [9] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [10] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [11] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [12] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [14] - kel_epir---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [15] - serhatipek---1.1 Benzinli XXX XXX
    [16] - escor---1.1 Benzinli XXX XXX
    [17] - closer10---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [18] - cagatay117---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [19] - estubar---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [20] - chesirecat---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [21] - Nambi---1.1 Benzinli PLUS Otomatik * Nevşehir
    [22] - karaion---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [23] - fizmen---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel

- Listede eksik bilgileri olan arkadaşlar XXX ile belirtilen eksikliklerini bildirmenizi rica ediyorum.
    - Arkadaşlar bir de hangi şehirde olduğumuzu yazarsak sanıyorum paylaşımımız daha da artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 21 Eylül 2009; 21:13:24 >

• teşekkürler.hayır manuel.bu forum çok güzel olmuş gerçekten.herkes bildiği şeyleri paylaşsa çok güzel bilgiler alacağımızdan eminim.ben de bildiklerimi söyleyeceğim.
    -elektroniik direksiyon yüksek hızlarda sertleşiyo.hakimiyet güzel.
    -mp3 çaların parçalara ulaşmamız açısından kullanım kolaylığı
    -debriyaj biraz yüksek ama ben alıştım.
    -sarfiyat olarak: 3500 km deyim.300 km de benzin alıp sıfırladım hep. önceleri 22 litreydi( klimalı şehir içi),20 litreye kadar düştü( yer yer klimalı),bakalım 5000 den sonrayı bekliyorum düşer mi diye.ben memnunum arabamdan.gayet seri...otobanda 140a vurdum.bağırmadı bile.hatta yanından geçtiğim arabalar ters ters baktılar:)neyse ben artık buralardayım.görüşmek üzere...
  • SELAM ARKADAŞLAR
    AREFE GÜNÜ BENDE METALİK AÇIK GRİ HYUNDAİ İ 10 ALDIM ARACIM ŞU AN 127 KM DE MÜKEMMEL Bİ SÜRÜŞ VE ÇOK ÜSTÜN Bİ YOL GÖRÜŞÜ VAR DİĞER ARABALARI OLAN ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAMASIN HERKEZİN ARACI KENDİ ZEVKİNE ÖZELDİR AMA BAZI ARABALARIN ÖN KOKPİTİ YOLU GÖRMENİZE ENGEL OLUYOR FAKAT İ10 MODELİNDE HEM YOLU RAHAT GÖRÜYOR HEM PARK AÇISINI HEMDE DİKİZ AYNALARIN GENİŞ OLMASI İLE SÜRÜŞ KEYİFLİ HALE GELİYOR VE 1100 MOTOR OLMASINA RAĞMEN BEN DAHA ÖNCE 1600 TEMPRA KULLANMAMA RAĞMEN BU PERFORMANS BENİDE ŞAŞIRTTI BU JAPONLAR YAPIYOR YAHU BU ARAÇTA EMEĞİ GEÇEN TÜM YERLİ YABANCI HYUNDAİ ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM...
  • SELAM İ 10 DOSTLARI (Karşıyaka-İZMİR)
    ARACIMIZIN BOYASINA ZARA VERMEYEN NASIL Bİ BRANDA ALMAMIZI TAVSİYE EDERSİNİZ KIŞ GELİYO YUKARIDA ARKADAŞLARIN PAYLAŞTIĞI PARK SORUNLARINDAN KAYNAKLANAN ÇİZİKLER VURUKLAR BENİMDE CANIMI SIKAR BU SIKINTI BENİM BAŞIMA GELMESEDE BUNUN SIKINTISINI BENDE SİZLER GİBİ YÜREĞİMDE HİSSEDİYORUM BU YÜZDEN NASIL Bİ BRANDA TAVSİYE EDERSİNİZ
  • Dostum hayırlı olsun aracınızı güzel günlerde kullanın. Öncelikle bir konuyu düzeltmeliyim hyundai japon değil kore markasıdır ancak kalitesi şuanda pekçok japon firmasını da geçmiştir. Otomobil üretiminde dünyada ilk 5 marka arasına da girmiştir bu yıl. Yeni hedefleri ilk 3 dür ve 5 yıla kadar bunuda gerçekleştirirler çünkü 5 yıl önce ilk 7 arasındaydılar ve hedefleri 5 yıl içinde ilk 5 di. Bu yıl dünyada toyotanın satışları düşerken hyundai kriz döneminde bile satışlarını artırmayı başarmıştır. Ayrıca tam 1 yıldır ülkemizde binek araç satışında liderdir.
    Getz den bu yana hyunda'nin özellikle ön görüş açısı çok iyidir. Araçların ön cam eğimi ve uzunluğu epey fazladır. 5 yıl getz kullanan biri olarak ilk getzi aldığımızda bizimde dikkatimizi çeken şey bu görüş açısı olmuştu açıkcası. Aynalarda keza öyle dikkat ederseniz hyundai'nin tüm araçlarında aynalar büyüktür diğer tüm markalara göre.

Sizden ricam aracınızın manuel mi otomatik mi; team mı select mi plus mu olduğunu da liste için bana bildirmeniz. Aramıza tekrar hoşgeldiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: GÖÇMEN35

SELAM ARKADAŞLAR
    AREFE GÜNÜ BENDE METALİK AÇIK GRİ HYUNDAİ İ 10 ALDIM ARACIM ŞU AN 127 KM DE MÜKEMMEL Bİ SÜRÜŞ VE ÇOK ÜSTÜN Bİ YOL GÖRÜŞÜ VAR DİĞER ARABALARI OLAN ARKADAŞLAR YANLIŞ ANLAMASIN HERKEZİN ARACI KENDİ ZEVKİNE ÖZELDİR AMA BAZI ARABALARIN ÖN KOKPİTİ YOLU GÖRMENİZE ENGEL OLUYOR FAKAT İ10 MODELİNDE HEM YOLU RAHAT GÖRÜYOR HEM PARK AÇISINI HEMDE DİKİZ AYNALARIN GENİŞ OLMASI İLE SÜRÜŞ KEYİFLİ HALE GELİYOR VE 1100 MOTOR OLMASINA RAĞMEN BEN DAHA ÖNCE 1600 TEMPRA KULLANMAMA RAĞMEN BU PERFORMANS BENİDE ŞAŞIRTTI BU JAPONLAR YAPIYOR YAHU BU ARAÇTA EMEĞİ GEÇEN TÜM YERLİ YABANCI HYUNDAİ ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM...

• *** i10 Kullanıcıları Listesi ***

[1] - xuye---1.1 Benzinli SELECT Otomatik * Eskişehir
    [2] - 35CES40---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [3] - ~Pepita~---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [4] - eraykoyulhisarli---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [5] - dusun_oyna---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [6] - aesca---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Van
    [7] - theconqueror06---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [8] - kemanci06---1.1 Benzinli SELECT Manuel * Ankara
    [9] - melek38---1.1 Benzinli TEAM Manuel
    [10] - ferrai---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [11] - fdjdigy5---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [12] - dremre---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [13] - acesuperson---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [14] - kel_epir---1.1 Benzinli SELECT Manuel
    [15] - serhatipek---1.1 Benzinli ????? ?????
    [16] - escor---1.1 Benzinli ????? ?????
    [17] - closer10---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [18] - cagatay117---1.1 Benzinli TEAM Otomatik * İstanbul
    [19] - estubar---1.1 Benzinli SELECT Otomatik
    [20] - chesirecat---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [21] - Nambi---1.1 Benzinli PLUS Otomatik * Nevşehir
    [22] - karaion---1.1 Benzinli TEAM Otomatik
    [23] - fizmen---1.1 Benzinli TEAM BT Manuel
    [24] - GÖÇMEN35---1.1 Benzinli TEAM Manuel * İzmir

- Listede eksik bilgileri olan arkadaşlar ????? ile belirtilen eksikliklerini bildirmenizi rica ediyorum.
    - Arkadaşlar bir de hangi şehirde olduğumuzu yazarsak sanıyorum paylaşımımız daha da artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 22 Eylül 2009; 22:44:18 >

• ARACIM 1.1 TEAM MODELİDİR. KONU İLE İLGİLİ BİZLERİ AYDINLATAN TÜM FORUM ÇALIŞANLARINA BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNAN TÜM HYUNDAİ DOSTLARININ BAYRAMINI KUTLUYOR ESENLİKLER DİLİYORUM...
  • EKSİK BİLGİ VERMEYEYİM 1.1 TEAM MANUEL - KARŞIYAKA-İZMİR
  • Karşıyaka'dan vazgeçmiyorsun bakıyorum bir türlü
    İllaki istersen onuda ekleyeceğim

Bu arada bu bayram izmite i10 ile gidip geldik. Yine bir 140 yaptım. Aracın son hızı 142 zaten (otomatik vites) 140'a gelince arac hız kesiyor, gaza bassanızda yukarısına izin vermiyor. Belki yokuş aşağı falan olursa daha üstünü görebilir. Dediğiniz gibi 140 ile arabaları sollayınca şaşkın şaşkın bakıyorlar Bu arada hız felakettir. Galeyana gelmemek gerek. Bende bölünmüş yolda uzun düzlükte kısa süreliğine arabamı hareketlendirmek için denedim.

quote:

Orijinalden alıntı: GÖÇMEN35

EKSİK BİLGİ VERMEYEYİM 1.1 TEAM MANUEL - KARŞIYAKA-İZMİR

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.