Şimdi Ara

██ HYUNDAI i10 KULÜBÜ ██ (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.056
Cevap
63
Favori
401.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Foruma yeni katılan arkadaşlar; araçlarınızı güle güle kullanın 1. sayfadaki listeye eklendiniz.

Bu arada Eskişehir'de o kadar çok i10 var ama foruma katılan başka i10 kullanıcısı yok. Eskişehir ve diğer tüm illerdeki i10 kullanıcılarına bir kez daha sesleneyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuye -- 24 Ekim 2010; 11:53:14 >
  • Hayırlı Olsun Yeni Araç Sahiplerine
  • quote:

Orijinalden alıntı: istikbal

Selamlar
    Foruma ilk defa katılıyorum,
    ben de eşim için 2009 model sıfır select otomatik almıştım geçen sene, teslim almadan serviste BRG marka LPG takıldı garantiden, araçtan genel anlamda memnunuz, ankara trafiğinde yokuşlarda performans sorunu oluyor ama bunu kabullendik sayılır,en azından otomatik araç yoğun trafikte yormuoyor.
    1. yıl bakımını 8500km de yaptırdım polen filtresi parası hariç makul düzeyde para verdim. Aracı aldıktan 1 ay sonra sıkışık trafikte çok yavaş ilerlerken hafif fren ihtiyacında veya ilk kalkışta ani fren gerektiğinde frende zayıflık oluyordu 3 kez kaza atlattık servise 4 kez götürmeme ve test etmelerine hatta bütün balataların sökülüp bakılmasına rağmen sorun gözükmüyor dediler, zira testlerini araç hep yüksek performanstayken ve sert fren denemeleri ile yaptılar her seferinde ben de sorunun motor düşük devirde iken olduğunu düşük devirde de sanki hidrolik basıncının yeterli gelmediğini düşündüğümü belirttim nihayet fren merkezini değiştirdiler sorun çözüldü,yıllık bakım sonrası fren lambası yanmamaya başladı fren pedalındaki müşür arızalanmış onu da garantiden değiştirdiler tabi bu parça değişimleri zaman aldı zira araç yurtdışı üretimi olduğundan parçaların yurt dışı tedarik süreci uzuyor.
    Aracın bir artısı da over/drive özelliği olması yani 4 ileri şanzıman yerine 3 ileri sport mod şanzıman kullanabiliyorsunuz özellikle uzun yolda 100 le giderken yokuş tırmanmaya başlayıp hız kesildiğinde veya sollama yapacağınız zaman güç istedğinizde gaz pedalını değiştirmeyip over/drive on/off düğmesine basınca araç 4. vitesten 3. vitese geçiyor rahatladığınızda düğmeye tekrar basıyorsunuz vites büyüyor çok hoşolan bir özellik ben hep düz vites araçlar kullandığımdan otomatik vitesin bu sport modunu çok beğendim bilmeyen arkadaşların denemesini tavsiye ederim
    yakıt konusuna gelince lpg kullanığımız için değerler farklı ancak yaklaşık söyleyebileceğim değer: şehir dışı ortalama 110 mk/sa ve yüksek performansta 7 litre/100km lpg, şehiriçinde de 8-8.5litre/100 km lpg harcaması var, sınıfına göre konforu çok iyi ve klimasını çalıştırdığımızda da belirgin güç kaybı hissetmiyorum. MP3 cd çaları da ayrı bir özellik direksiyondan kumanda edilseydi çok hoş olurdu kısacası bu segmentte kesinlikle tavsiye edeceğim bir araç
    saygılarımla

öncelikle hayırlı olsun,
    bende select otomatik kullancıyım. lpg li alalım diye çok düşündüm. ama sonunda benzinde karar kıldım. yakıt tüketimim 6 lt/100 km civarında. buda yaklaşık 0,24krş/km yapıyo. lpg li araç olarak size sorum şudur;
    1- araçta lpg kokusu oluyormu?
    2- herhangi bir şekilde lpg den kaynaklanan bir sorunla karşılaştınızmı? (motor çalışmama, uyumsuzluk vb)
    3- yakıt tüketimini yazmışsınız ama krş/km olarak nedir acaba?
    teşekküler.

• Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle tekrar kendimi hatırlatayım. 2010 model i.10 team otomatik sahibiyim. Aracıma alarm taktırmayı düşünüyorum. İnternette uygun fiyatlı alarmlar buldum. Fakat biraz tereddütteyim. Siz aracınıza alarm taktırdınız mı? Bir de dışarda alarm taktırırsak araç garantiden çıkarmı? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • selam arkadaşlar. benim i10'u satıtım. kayseride team otamatik km:28000 2009 model...1 buçuk yıl önce 19000 tl2ye almıştım arka kapı ve arka çamurluk boyalı olmasına rağmen. ... bu araç 20 000 tl etti. hyundaiden 0 km siyah i30 cw team otomatik aldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fındıkkk

selam arkadaşlar. benim i10'u satıtım. kayseride team otamatik km:28000 2009 model...1 buçuk yıl önce 19000 tl2ye almıştım arka kapı ve arka çamurluk boyalı olmasına rağmen. ... bu araç 20 000 tl etti. hyundaiden 0 km siyah i30 cw team otomatik aldım..

Terfi ettin yani. Hayırlı olsun
  • selamlar
    lpg nin kokusunu hiç duymadım, lpg ile ilgli sorun da yaşamadık çok şükür, eğer benzinden lpg ye geçişte hareket halinde değilseniz ve motor yeni ısınmaya başlamışsa geçişi hafifçe hissedebiliyorsunuz, hareket halindeyken hissettirmiyor, şehir içinde 28litre ileortalama 320-340 km yol alıyor o da 1.87 tl den 0,145tl-0,163tl /km sürüşe göre değişiyor, şehirlerarası ise 90km hızla 0,125tl/km civarında biraz aşağısı ve yukarısı değişebilir,
    ancak lpg düşünürseniz garanti konusunu sorun derim zira sonradan taktırdığınızda garanti maddelerinden bazıları değişebilir yine de hyundai servisini tavsiye ederim saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fındıkkk

selam arkadaşlar. benim i10'u satıtım. kayseride team otamatik km:28000 2009 model...1 buçuk yıl önce 19000 tl2ye almıştım arka kapı ve arka çamurluk boyalı olmasına rağmen. ... bu araç 20 000 tl etti. hyundaiden 0 km siyah i30 cw team otomatik aldım..

Hayırlı Olsun...
  • makyajlı i10 hyundainin sitesinde yer almış artık team select yerine mode prime donanımları gelmiş i10 da. Motor da değişmiş
    69hp motor diyor ama bu motor gözüme pek hoş gelmedi bizim motorlar 100 torku 2800 devirde verirken bu motor 4500 devirde veriyor aynı torku.. zannımca bu model özellikle yokuşlarda bizim i10 kadar seri ve güçlü olamayacak.
  • Hyundai bukadar kısa sürede bukadar çok değişiklik yapmazdı bir modelde... anlamadım nedenini
  • hocam 3 seneye yakın oluyor bi de sınıfının en çok satan aracı ya gaza geldiler herhalde..

yeni motorun benzin tüketimi daha az görünüşte, donanımlar daha iyi direksiyondan kumandalı cd çalar vites yükseltme göstergesi falan standart..

ama gel gör ki motorun 69hp ye yükselmesine rağmen 4500 devirde torka gelmesi yokuşlarda falan arabayı baya boğar gibi geldi bana..
  • Fiyat Listesi;

• Arkadaşlar merhaba. Uzun aramalar ve incelemeler sonucunda eşime 21500 tl ye 2010 model 3000 km de İ10 Select Otm. aldım. Aracı almadan önce neredeyse bütün küçük arabaları inceledik ama İ10 bunların içersinde bize daha güzel geldi.
    Araç ile ilgili ilk izlenimlerim olarak hoşuma giden en önemli özelliği çok sessiz çalışması. Kullandığım araçlar içersinde en sessizi bu diyebilirim. Hoşuma gitmeyen tek özelliği ise Hyundai firmasının seçtiği lastiklerin (175 60 R 14) Türkiye'de satış yapan lastik firmalarının ürünlerinin içersinde olmaması. İnternetten yaptığım araştırmalarda yaz lastiği Hankook ta kış lastiğide sadece Pirelli de var gibi görünüyor. Lastik konusunda deneyimli olan arkadaşlar var ise kış lastiği konusunda desteklerini istiyorum. Aracı yeni aldığım için garantiden çıkmaması için servisle bir görüşme yapmayı düşünüyorum. Garanti derken araç garantiden çıkmadan park sensörü taktırmak istiyorum. Servis haricinde yapılırsa büyük ihtimalle garantide sorun çıkartacaklar, serviste park sensörü taktıran var mı?

ilginize teşekkür ederim.

• Aracınız hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Adınızı ilk sayfadaki listeye ekledim.

quote:

Orijinalden alıntı: ercelay

Arkadaşlar merhaba. Uzun aramalar ve incelemeler sonucunda eşime 21500 tl ye 2010 model 3000 km de İ10 Select Otm. aldım. Aracı almadan önce neredeyse bütün küçük arabaları inceledik ama İ10 bunların içersinde bize daha güzel geldi.
    Araç ile ilgili ilk izlenimlerim olarak hoşuma giden en önemli özelliği çok sessiz çalışması. Kullandığım araçlar içersinde en sessizi bu diyebilirim. Hoşuma gitmeyen tek özelliği ise Hyundai firmasının seçtiği lastiklerin (175 60 R 14) Türkiye'de satış yapan lastik firmalarının ürünlerinin içersinde olmaması. İnternetten yaptığım araştırmalarda yaz lastiği Hankook ta kış lastiğide sadece Pirelli de var gibi görünüyor. Lastik konusunda deneyimli olan arkadaşlar var ise kış lastiği konusunda desteklerini istiyorum. Aracı yeni aldığım için garantiden çıkmaması için servisle bir görüşme yapmayı düşünüyorum. Garanti derken araç garantiden çıkmadan park sensörü taktırmak istiyorum. Servis haricinde yapılırsa büyük ihtimalle garantide sorun çıkartacaklar, serviste park sensörü taktıran var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ercelay

Arkadaşlar merhaba. Uzun aramalar ve incelemeler sonucunda eşime 21500 tl ye 2010 model 3000 km de İ10 Select Otm. aldım. Aracı almadan önce neredeyse bütün küçük arabaları inceledik ama İ10 bunların içersinde bize daha güzel geldi.

Hayırlı Olsun
    Serviste 100 yede 300tleye kadar park sensörü mevcut

• benim aracın 1 senesi doldu. yakında kaskoyu yenileyeceğim.
    geçen seneki 800 tl anadolu sigortandan idi.
    hiç yeni fiyat alan oldumu acaba? fiyalar ne durumda acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pashiba

benim aracın 1 senesi doldu. yakında kaskoyu yenileyeceğim.
    geçen seneki 800 tl anadolu sigortandan idi.
    hiç yeni fiyat alan oldumu acaba? fiyalar ne durumda acaba?

Ben ilk kaskomu Anadolu ya 600TL yaptırmıştım,ikinci kaskomu Genel Sigorta Mapfree ye 555TL yaptırdım
  • ilk kasko 680 küsürdü(aksigorta)
    bu yıl 512 ye yaptırdım(yapıkredi sigorta- minihasar yani autoking var,servis anlaşması var,aracın değerinin %10 una kadar bir hasar olursa hasarsızlık indirimi %30 hiç olmazsa %40 seneye)

inşallah bi kaza bela olmazsa seneye 300 lira kasko ödeyeceğiz :)
  • Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben de bugün eşim için makyajlı i10 Mode Otomatik vites araç aldım. Fiyatta 25700'e anlaştık, liste fiyatı 27500 dü. 1800'e de BRC tüp takacak servis, aynı fiyata geldi. Hayırlısıyla Pazartesi, Salı tüm işlemlerin biteceğini ve teslim edebileceklerini söylediler. Sizce fiyat iyi mi arkadaşlar? Bu arada Getz e niyetlenmiştik ama otomatik viteslinin artık gelmediğini söylediler, nasibimiz i10 muş
  • quote:

Orijinalden alıntı: naz_eg

Arkadaşlar herkese merhabalar. Ben de bugün eşim için makyajlı i10 Mode Otomatik vites araç aldım. Fiyatta 25700'e anlaştık, liste fiyatı 27500 dü. 1800'e de BRC tüp takacak servis, aynı fiyata geldi. Hayırlısıyla Pazartesi, Salı tüm işlemlerin biteceğini ve teslim edebileceklerini söylediler. Sizce fiyat iyi mi arkadaşlar? Bu arada Getz e niyetlenmiştik ama otomatik viteslinin artık gelmediğini söylediler, nasibimiz i10 muş

Hayırlı Olsun...
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.