Şimdi Ara

E.C.A kombi honeywell termostat sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
9.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    E.c.a Calora kombim havr honeywell ayarlı termostat aldım,fakat bir sorunum var termostat'dn tick tick ses geliyori ara ara.
    Biraz araştırdım sanırım kombi içindeki su sıcaklığını en ust e cekiyorum termostat 22 dereceye ayarlı fakat çok ilginçtir termostat 22 iken kazandakını e kadar acarsam acayım ısıyı 3 sn sonra dusuyor termostatın dedıgını yapıyor.Benim bildigim kombi ısısı ayrı termostta ayrıdır ama termostat ısıya karışıyor,düşüncem şuki kombi üzerinde yanlış baglantı yaptı servis honeywell kıtapcıgına baktım kablolar dogru sizce ne olabilir .
    Yardımcı olursanız cok sevinirim...
    termostat boyle baglı,kombidekini bilmiyorum

E.C.A kombi honeywell termostat sorunu

eca calora şeması elinde olan varsa ekler çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CumhurBahar -- 31 Ocak 2009; 20:48:36 >

• selam. bende de eca confeo premix yoğuşmalı + honeywell haftalık program saatli oda termostatı var. bahsini ettiğiniz tık tık sesleri bendede oluyor. bu ses normal, derece düşünce termostat atıyor ve tık sesi çıkarıyor, kombi çalışmaya başlıyor.
    diğer sorun ise benim anladığım kadarıyla, siz atıyorum kombinin su sıcaklığını 80 e ayarladınız ve daha sonra bakıyorsunuz 40-50 derece. ama bence gözden kaçırdığınız nokta su sıcaklığını ayarladıktan sonra dijital ekran bir müddet sonra kazandaki su sıcaklığını gösteriyor. bununla karıştırıyır olmayasınız? benim premix te kombinin üzerinden tesisat suyu ayarını yaparken ekrandaki değerin yanında bir nokta oluyor. bu sizin ayarladığınız değer. 5 sn sonra bu değer değişiyor ve tesisattaki suyun sıcaklığını gösteriyor. düğmeyi hafifçe sağa yada sola çevirince tekrar küçük nokta ile birlikte ayarladığınız dereceyi görebiliyorsunuz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestwill

selam. bende de eca confeo premix yoğuşmalı + honeywell haftalık program saatli oda termostatı var. bahsini ettiğiniz tık tık sesleri bendede oluyor. bu ses normal, derece düşünce termostat atıyor ve tık sesi çıkarıyor, kombi çalışmaya başlıyor.
    diğer sorun ise benim anladığım kadarıyla, siz atıyorum kombinin su sıcaklığını 80 e ayarladınız ve daha sonra bakıyorsunuz 40-50 derece. ama bence gözden kaçırdığınız nokta su sıcaklığını ayarladıktan sonra dijital ekran bir müddet sonra kazandaki su sıcaklığını gösteriyor. bununla karıştırıyır olmayasınız? benim premix te kombinin üzerinden tesisat suyu ayarını yaparken ekrandaki değerin yanında bir nokta oluyor. bu sizin ayarladığınız değer. 5 sn sonra bu değer değişiyor ve tesisattaki suyun sıcaklığını gösteriyor. düğmeyi hafifçe sağa yada sola çevirince tekrar küçük nokta ile birlikte ayarladığınız dereceyi görebiliyorsunuz.

Dostum cevabın için teşekkür ederim bendeki termostat dijital,sorunda yukardaki şemadaki RC+R kanalındakı pin hem sogutma hemde ısıtma olarak kullanılması için takılırmış.
    klima ısıtma yapıyor ancak ısı yukselır yükselmez soğutmaya geçiyor ve kombi ye sogutma gonderıyor yapamadıgı için cik cik ötüyor,çok ilginçustanıında bunu anlamaması ama neyse kurtuldum bu seslerden çok şükür.
    Öğrendiğim bir şeydaha varki kombi kazan ısını ne kadar sıcak tutarsak ev o kadar çabuk ısınıyor buda mantıklımı değilmi onu bilemedim....
    Teşekkur ederim cevap yazdıgın için...
  • şimdi klima nerden çıktı onu anlayamadım? kombi termostatının yakınında klima var da cihaz ondan mı etkileniyor? bir de bu termostattan çıkan tık tık seslerine nasıl çözüm buldunuz? sonuçta cihaz devreye girerken o ses çıkıyor mutlaka...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bestwill

şimdi klima nerden çıktı onu anlayamadım? kombi termostatının yakınında klima var da cihaz ondan mı etkileniyor? bir de bu termostattan çıkan tık tık seslerine nasıl çözüm buldunuz? sonuçta cihaz devreye girerken o ses çıkıyor mutlaka...

evet haklısın klima=kombi yanlış yazmışım izah edeyim.
    Termostat soguk ve sıcak ayarlayabilen türden ve merkezi sistemlerde merkezi kilamaya soğut komutunu kombi veya merkezi sistem cihazada ısıt komutunu gönderiyor.bu özeti.
    Adamlar termostat içindeki panoya soğutma be ısıtma B+Bc oalrak bir pin atmışlar yukarda gözüküyor çizimde ustada bu pini sökmeden takmış ve termostat kombite ısıttıttıktan sonra sogut komutunu gonderıyor.Hani cihaz ısıtmaya geçtiğinde ve durdugunda tık ediyorya o sesi sürekli çıkarıyordu ve sogutmadaki pin çıkınca kendine geldi.Durum bu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.