Şimdi Ara

PC'yi Lcd Tv'ye Bağlama

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
13.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu konuda görüyorumki biraz eksik kalmışız gibi öncelikle şunu söyleyeyim HDMI dolby digital ses ve yüksek çözünürlüklü görüntü için tasarlanmıştır yani hd monitör yada hdtv si olmayan arkadaşlar hiç bu konuyla ilgilenmesin direk dvi yada D-sub yani vga kablosuyla bağlansınlar ancak hd görüntü alamazlar.HDTV si olanlar ekran kartları ATİ nin 3000 serisinden sonraki bir seri ise sadece (ekran kartı kutusundan çıkan)ati nin kendi dvi-HDMI çeviricisi ve bir adet HDMI kablosu ile görüntü ve ses alabilir ati ekran kartları bu çeviriciyi takınca kart üzerideki HDMI ses çıkışını aktive eder ve ses için başka kabloya gerek kalmaz . Ancak Nvidia da işler karışık bu kart direk ses çıkışı vermiyor ancak ekran kartı üzerindeki ses giriş portunu(hdmı çıkışlı ekran kartlarında olur) anakartın ses portuna bağlayınca HDMI kablosu üzerinden sesde aktarılır ancak hdtv ve ekran kartı ayarlarını biraz oynamanız gerek görüntüyü oturtmak için ama bu kaliteli ses ve görüntü için biraz uğraşmaya değer doğrusu

• Arkadaşlar merhaba,
    Konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim, yanlış yer ise doğru olan yer geçirebilirseniz sevinirim.

Geçenlerde pc'imi upgrade ettim ve her türlü mkv formatındaki filmleri sorunsuz izleyebilir oldum fakat kullandığım monitor eski olduğu için full hd lcd tv'den filmleri izlemek istiyorum. Aşağıda anakart ve ekran kartı bilgilerimi görebilirsiniz. Bana hangi aparat ya da kablo kullanmam gerektiğini tavsiye edebilirseniz çok sevinirim.

PC
    Gigabyte EP43-S3L P43 DDR2 1200MHZ 1600SB(O/C) ANAKART
    http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ep43-s3l_10.html
    Sapphire X1550 GDDR2 512MB 128BIT EKRAN KARTI
    http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=34916

Kullandığım tv
    Sony 40D3500 LCD
    http://www.sony.com.tr/product/t32-d-series/kdl-40d3500/tab/technicalspecs#tab
    Sinema sistemi
    Sony DAV-DZ830
    http://www.sony.com.tr/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-dz830#pageType=TechnicalSpecs

Kullanmıs oldugum pc ve tv'ye bakarak tvde film izlerken neler kullanmam gerektigini soyleyebilir misiniz ?

Dvi - Hdmi kablo mu almalıyım ? Yoksa Dvi-Hdmi dönüştürücü + Hdmi-Hdmi kablo ikilisini mi almalıyım ?
    Bu iki alternatifin kalite açısından avantajı/dezavantajı nedir ?
    Bu 2 yöntem ile Lcd tv'den ses alabilir miyim ? Ses alamaz ise sesi nasıl alabilirim ?

Yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler

• Arkadaşlar merhaba,

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem ?
  • bir DVI-HDMI dönüştürücü ile bu işi halledebilirsiniz

tabi birde yanında HDMI kablo alıcaksınız... HDMI-HDMI

hdmı üzerinden hem görüntü hemde ses aktarılır...

eğer donma veya başka problemler ile karşılaşırsanız işlemci veya ekran kartınız yetmiyor olabilir... işlemcinizide yazarsanız iyi olur
  • yok usta yetmeme durumu olmaz ekran kartında olabilir ama olacagını sanmıyorum dönüştürücü ile yola sorunsuz devam et
  • Dvi-Hdmi kablosuyla bağlarsın sanırsam ama ekran kartın biraz eski o TV'yi kaldırabilecek mi onu bilemem.
  • Arkadaşım Ekran Kartın HDMI Destekli değil. DVI-HDMI Dönüştürücü ile bağlayabilirsin Ama çalıştıracağını sanmam...
  • Herkese merhaba,

Cevaplarınız için teşekkür ederim, kullandığım işlemci ve rami de aşağıda görebilirsiniz.

INTEL Core2 Duo E7300, 2.66 Ghz 64 Bit 3 Mb L2 Cache 45 Nm CPU
    OCZ 2 Gb 800Mhz DDR2 Vista Perf.-Plat.Edition PC2 6400 RAM ( bu ramden 2 adet aldım )

Anladığım kadarıyla Dvi-Hdmi dönüştürücü ve Hdmi-Hdmi kablo ile bu işi yapabilirim. Ya da direk Dvi-Hdmi kablo ile de olabilir. Pc üzerinde 1080p filmlerde bile takılma,donma yaşamıyorum ama Lcd tv'de deneyince nasıl olacak bilmiyorum tabii ki.

Peki bu 2 yöntemle de sesi alabilir miyim sizce ? Ses için Anakarttaki SPDIF çıkışını kullanmalı mıyım ?
    Bir de Dvi dönüştürücü yada kablolarda 24 pin olmasının iyi olacağını duymuştum ama Teknosa, Darty ve Electroworld 'de 24 pin dvi bulamadım, hep 18 pin vardı. Gerçekten 24 pin 18 pin bir şey değiştirir mi acaba ?
    Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Görüşmek üzere

• dostum dvi-hdmi dönüştürücü yerine ,kesinlikle dvi-hdmi kablo tavsiye ederim,daha sağlıklı(tecrübeyle sabittir).Ve altın kaplama olursa çok daha iyi,o da denenmiştir.
    http://www.ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=525

illa bunu al demiyorum ama,tipi bu şekilde olsun.Ben daha önce dönüştürücü denedim görüntüyü bazı zamanlarda almakta zorlandım.24pin denedim göstermedi ama bu sorun sadece bana ait olabilir.Ayrıca ses alamazsın boşa uğraşma ben 1 ay araştırdım.Bir de alırken uzunluğuna dikkat et sonradan mesafeyi uzatmak falan istersen diye tedbirini önceden al derim ben.Benim ekran kartım HD4870; TV ise 50" Philips 5532 plazma.Saygılar...

• Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim,
    En kısa zamanda Dvi-Hdmi kablo alacağım.
    Pekiyi ses olayını nasıl çözerim , yardım edebilir misiniz ?
  • sesi direk pc ses kartından almanız lazım,benim gibi.Ekran kartı çıkışı hdmi olsaydı o zaman ses alma şansımız vardı ama...Pc hoparlörüyle iş görmeniz gerekecek.Saygılar...
  • arkadaşlar slm

öncelikle dvi-hdmi kablo ile laptoptan lcd ye görüntüyü aktarıyorum ve çok güzel.fakat kesinlikle ses alamıyorum ne yaptımsa olmadı.ekran kartım ati hd 2600 acaba dvi-hdmi dönüştürücü alıp hdmi kablo ile bağlasam ses alabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum.42lg5000 kullanıyorum laptopta asus f3sa
  • quote:

Orjinalden alıntı: migraine!

arkadaşlar slm

öncelikle dvi-hdmi kablo ile laptoptan lcd ye görüntüyü aktarıyorum ve çok güzel.fakat kesinlikle ses alamıyorum ne yaptımsa olmadı.ekran kartım ati hd 2600 acaba dvi-hdmi dönüştürücü alıp hdmi kablo ile bağlasam ses alabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum.42lg5000 kullanıyorum laptopta asus f3sa

maalesef çıkışın da hdmi olması lazım.dvi'dan hdmi'a ses gitmiyor,ben de çok denedim.
  • e peki nasıl alıcam bu sesi hangi kabloyu almam gerekiyor acaba?
  • ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 19 Mart 2021; 16:27:37 >
  • TV ye bağlı ses sistemi warsa tv den çıkarıp pc ne tak o da yoksa pc ye kulaklık bağla 5+1 kulaklık war mesut abinin incelemerinde görmüştüm onlardan fln al ses içinde aklıma başka bişi gelmiyo şimdilik
  • Mrb Arkadaşlar Sizden Yardım İstiyorum :S

Bende Acer Aspire 5720 G Laptop var

ve

106 cm Lcd Tv, A/D Pc Bağlantı, 1920x1080, 7000:1, 500 cd/m2, Dij

Toshiba 42x3030D Televizyonum var..

Ben bir ucu Dvi diğer ucu HDMI kablo aldım ve 1 ci slota bağladım ( DVI yı laptopa bağladım)

görüntü çok güzel geldi

ses alabilmek içinde Stereo audio cable-5M

3,5mm stereo jack to 2*RCA male kablo aldım uçları sarı ve metalik olanlarda var tv ye bağladım lakin ses bi türlü gelmiyo bana yardımcı olursanız çok sevinirm benim için özel olan birisine süpriz yapıcamda pazara kadar bu işi halletmem lazım

şimdiden hepinize teşekür ediyorum arkadaşlar
  • Selamlar,
    Benimde sorunum pc yi tv ye vga-vga ile bağladığımda pc görüntüsünün net olmasına rağmen lcd deki görüntünün birbirine geçmesi.
    Başka kablo ve başka pc ilede sonuç değişmedi.tv phil.9703.
    Sorun tv ayarlarıyla ilgili olabilir mi?

Sevgiler.
  • benimde bi sorum olcak ben pcye tvye bağlarken vga çekiyorum ses içinde audio in die bi girişle tvnin arkasındaki bölümle kasaya takıyom.5,1 bağlamak istersem me yapmam gerekir.
  • bilgisayar donanımlarım bağlantıya yeterli ancak yani VGA kablosu ama olmadı lcd tv de senk yok diyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.