Şimdi Ara

CARİSMA-MAREA-BRAVA-POLO CLASSİC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
3.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Allah izin verirse yakın zamanda carisma,marea,brava,yada polo classic,araçlarından birini almak istiyrum. bütcem max.14.000tl önceliklerim:
    1.konfor
    2.sağlamlık,kalite(tüm yol şartlarına en iyi dayanacak mekanik aksam)
    3.göze hoş gelen dış ve iç görünüm
    4.uygun yedek parça
    5.yakıt
    diye sıralayabilirim.
    sahibinden.com da yaklaşık bir aydır bakıyorum km 70 binin altında vuruksuz ve boyasız temiz otolara fakat fiatlar çok kabarık geldi.
    örneğin 2001 carisma avance 61 binde 18500tl,2001 brava sx 25 binde 15.000tl,2004 marea exclusive 64 binde 16.750 tl,2000 polo classic 50 binde 16.000 tl gibi fiyatlarla satılıyor.amacım temiz ve uygun bi araç almak fakat baya zor.kalkıp 18 500tl çeken adama 14000 e olur mu demek de yanlış olur.tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum.......

• hepsi çok pahalı nerden aldınki bu fiyatları en az 2 milyar düş.
  • internetteki fiyatlar herzaman şişkin olur.
    15 e temiz marea liberty hatta exclusive de alınabilir.
    carizma yada marea arasından birini seç iyi arabalardır.
  • Marea ve Carisma konfor ve hacim olarak Polo'dan öndedir. Çünkü Polo B sınıfı bir araç, diğerleri ise C segmentinde yer almaktadırlar.

Kişisel fikrim Marea veya Carisma'nın uygun olacağıdır. Marea yakıt tüketimi açısından yüksek bir araç. Konfor olarak günümüz araçlarıyla karşılaştırılamasa da fena değildir. Buna karşılık yedek parçası gayet rahat bulunabilir, ama çok da ucuz değildir o ayrı. Carisma hiç kullanmadım o yüzden bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Bence temiz bir Marea veya Carisma bulup, LPG taktırın ve kullanın. Carisma'nın sanırım GDI modellerine LPG uygulanmıyordu bir zamanlar, bu konuyu da araştırın.

Kolay gelsin.
  • Parça fiyatlarını bilmemekle beraber Carisma'nın kaliteli bir araç olduğunu biliyorum. Polodan filan üstün bir araçtır. Marea-Brava ikilisinden Marea'yı tercih ederim. Fiyatlar bana da biraz pahalı geldi.
  • Hocam aldığınız fiyatlar baya yüksek. Aslında 14 e daha iyi mantıklı seçenekler var ama bunların arasında tavsiyem marea olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n a v y_35 -- 21 Ocak 2009; 21:51:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: n a v y_35

Hocam aldığınız fiyatlar baya yüksek. Aslında 14 e daha iyi mantıklı seçenekler var ama bunların arasında tavsiyem marea olacaktır.

başka ne önerirsiniz?
  • quote:

Hocam aldığınız fiyatlar baya yüksek. Aslında 14 e daha iyi mantıklı seçenekler var ama bunların arasında tavsiyem marea olacaktır.

başka ne önerirsiniz?
  • krierlerde 2. el yoksa ve yakıt 5. sırada ise bence en mantıklı cevaplar 8-10 yaşınaki lpg li D sınıfı araçlardır bence
  • http://www.sahibinden.com/mitsubishi_carisma_1_6_glx_orjinal-59WQQaXQQ11946840WQQpXQQdisplayitem
    Burdaki Carisma'ya bi bak derim çok güzel bi araba orjinal fiyattada bişiler yaparım.
  • http://www.sahibinden.com/yok_boylesi_-59WQQaXQQ9602957WQQpXQQdisplayitem
    1.8 carisma 1.6dan az yakar artı daha güçlüdür ayrıca sorunsuz bi araçdır 7 sene kullandık 1.6 GL hiç bi sorun çıkarmadı satarken gösterdiğimiz adam şaşırdı bune böyle diye yağını suyunu koy git bu araçda bakımlarını aksatma gerisine karışma geniş konforlu bi araçdır poloya bindim pek benimsemedim açıkçası diğer ikisinde yolculuk yaptım iyi araçlar ama tercihim kesinlikle carisma olurdu

• mitsubishi de çok aman aman sorun yaşamazsın ama diğerlerinde sorun yaşaman mümkün olabilir. tamamen zevk meselesi marea almayı planlıyodum tipi güzel ve donanımı iyi olduğundan. sonra daha yeni bir b segmenti aldım.

yaşı büyük olupda düşük km de olan araçlar çok çok azdır ve fiyatını indirmezler pek. konforlu değil ama o fiyatlara accent bulunabilir. motor konusunda çok sorun çıkarmayan ucuz bir araç. eski model mazda 626 da bakılabilir. 98 modelleri bu fiyatlara bulunabilir. hatta 323 de olabilir. tabi "japon bu nasılsa hiç bakım yapmasamda olur " mantığıyla kullanıp arabayı hor kullanan japon araçlarıda çıkabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kvolkany

quote:

başka ne önerirsiniz?

Nissan primera bunların hepsinden daha konforlu ve sağlamdır mesela. Honda 1.4 isler de o fiyata temizlerinden bulunabilir.
  • http://www.sahibinden.com/2001_model_carisma_68_000km_boylesi_yok-82WQQaXQQ11572628WQQpXQQdisplayitem
    bu carisma iyi fakat satıcı telefon numarasını koymayı unutmuş sanırım msg attım.eğer tempondan başka boya yoksa aracı düşünüyorum.fakat aracın ön farları 2002 ve sonrası carisma farı ve aracın ön panjurdaki sağ metal cerceve yerine oturmamış gibi geldi.bide içi nin resmi yok ....
  • quote:

http://www.sahibinden.com/2001_model_carisma_68_000km_boylesi_yok-82WQQaXQQ11572628WQQpXQQdisplayitem
    bu carisma iyi fakat satıcı telefon numarasını koymayı unutmuş sanırım msg attım.eğer tempondan başka boya yoksa aracı düşünüyorum.fakat aracın ön farları 2002 ve sonrası carisma farı ve aracın ön panjurdaki sağ metal cerceve yerine oturmamış gibi geldi.bide içi nin resmi yok ....

araç gerçekten hoşmuş

• marea
  • quote:

http://www.sahibinden.com/2001_model_carisma_68_000km_boylesi_yok-82WQQaXQQ11572628WQQpXQQdisplayitem

Hocam o arabanın ön tarafında işlem var gibi. Ayrıca fiyat da bence yüksek. O paraya ben olsam focus bakarım.

• quote:

quote:

Hocam o arabanın ön tarafında işlem var gibi. Ayrıca fiyat da bence yüksek. O paraya ben olsam focus bakarım.

kardeş 14000 tl ye boyasız temiz fokus kim veriyo?

• 8 yaşındaki arabada çok düşük km arıyorsunuz.

70 bin km altında 8 yaşındaki araba şehiriçi soğukmotorla kısa mesafe kullanılmış arabadır. Şahsen ben soğuk motorla sürekli kısa mesafe kullanılmış bir araç yerine 100 bin km bakımları yapılmış, trigeri, baskı balatası vs. değişmiş, yatmamış, çalışmış, uzun yolda kullanılmış bir aracı daha uygun fiyata almayı tercih ederim. Yağ bakımları bile ay bazında daha sık yapılmış olur. Biri kısa mesafe kullanıldığı için km gelmediği için senede bir yağ değiştirirken, diğeri km si geldiği için 6 ayda bir değiştirecektir. Ki tüm sıvılar gibi yağ km den çok zamanla özelliğini kaybeden bir sıvıdır. Buna diğer bakımları, triger değiğimi vs de dahil.

Ayrıca boyasız ısrarınızı da anlamak güç. Memlekette kaportacı var, boyacı var. Gösterirsiniz aracı size neden boyandığını, ne kadar macun basıldığını, ne kadar oynandığını anlatırlar. Kaporta aracın şasisi üstüne giydirilen kılıftır. Sürtünse, çizilse hatta değişse bile şasiye, podyalara, direklere bir zarar gelmemişse hiçbir sıkıntı çıkarmaz.

Bence sırf boyasız ve 70 bin km nin altında olsun diye bir arabaya 2-3 bin tl fazladan para verilmez.

Sorduğunuz araçlar içinde ise en çok mitsubishi carismayı konfor, güvenlik ve sorunsuzluk yönünden tavsiye ederim. İkinci tercihiniz marea da olabilir. LPG düşünüyorsanız 1.8 GDI almayın. 1.8 GDI alırsanız da benzinde yakıt tüketimi dengi araçlara kıyasla oldukça makuldür.

O paralara polo veya brava tavsiye etmiyorum.

Şimdiden aracınız hayırlı olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 22 Ocak 2009; 22:55:44 >

• mükerrer mesaj...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi O.B.K -- 22 Ocak 2009; 23:51:51 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.