Şimdi Ara

Avea 6000'den dakika öğrenme hakkında !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
63.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARtık bildiğiniz gibi her yöne tarifelerde kalan dakikalarımızı dakika yazıp 6000 ' e göndererek öğrenebiliyoruz. Gelen cevapta 208 dakika yazıyor son bir kaç güne ait görüşmeleri kapsamamaktadır gibi bir ibare var telefonun sayacına bakıyorum 4.31 dakika 271 dakika yapması lazım ve ben son bir kaç günde 1 saat konuşmadım bu fark neden kaynaklanıyor acaba bilen var mı ?

• Peki msj attığında her hangi bir ücretlendirmeye tabii tutuluyor musun?

Senin konunun dışında ama merak ettim doğrusu...
  • bildiğim kadarıyla 1 sms ile ucretlendiriliyor bugün hesap kesin günü detay geldiğinde kesin birşey yazarım
  • Avea bu konuda güvenilebilecek evrendeki en son kurum... Bu sebeple ayrıntı talep edin mutlaka nereyi aradığınızı ispatlasınlar... Benim başıma geldi benzer durum 30 denen gelmesi gereken fatura en düşük 45 lira geldi 3. ayda sorularıma cevap alamayınca hattı iptal ettirdim sonunda kurtuldum...

Neyse aveada olur böyle şeyler dikkatli olmak lazım kısaca...
  • quote:

Orjinalden alıntı: java

Avea bu konuda güvenilebilecek evrendeki en son kurum... Bu sebeple ayrıntı talep edin mutlaka nereyi aradığınızı ispatlasınlar... Benim başıma geldi benzer durum 30 denen gelmesi gereken fatura en düşük 45 lira geldi 3. ayda sorularıma cevap alamayınca hattı iptal ettirdim sonunda kurtuldum...

bende bu konuda temkinliyim zaten benimde her yöne 300 tarifem daha 40 ın altında ödediğim olmadı fakat bir dalavere olduğunu sanmıyorum benim için cunku arada mesajda atmak zorunda kalıyorum bazende yurtdısını aramak zorunda kalıyorum çok azda olsa gprs fln oluyor 42-45 arası geliyor faturam. Bakalım bu ay ne olacak :)

edit: yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xuadrox -- 23 Ocak 2009; 7:56:53 >

• bence sebebi ücretlendirmenin 6 saniyede bir yapılması. Yani her yöne 300 dakika ise telefondaki sayaç yaklaşık 270 dakika (4.30 saat) olduğu an süren dolmuş demektir. %10 gibi bir kayıp söz konusu.

Her yöne 150 ye geçmeyi düşünüyorum ama şimdi 300 dakika konuşmaya alıştım,nasıl 150 dakika konuşurum onu düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lotus1

bence sebebi ücretlendirmenin 6 saniyede bir yapılması. Yani her yöne 300 dakika ise telefondaki sayaç yaklaşık 270 dakika (4.30 saat) olduğu an süren dolmuş demektir. %10 gibi bir kayıp söz konusu.

Her yöne 150 ye geçmeyi düşünüyorum ama şimdi 300 dakika konuşmaya alıştım,nasıl 150 dakika konuşurum onu düşünüyorum.

ücretlendirme 6 sn. de bir yapılmıyor. Bunu 1-2 kere sordum müşteri hizmetlerine 300 dakikanız var tam anlamıyla söylendiği gibi 5 saatimiz var. kalan dakikalar bittikten sonra 6 sn. de bir ücretlendirme oluyor. Zaten şu anda senin yazdığın gibiyse bittim :) ama sanmıyorum yani 300 dakika saniye bazlı.

• Merhaba arkadaşlar avea her yöne kamu tarifesine bir iki ay önce bende geçtim. İlk önce 6000'e atılan mesaj 1 sms ile ücretlendiriliyor. Bunun yerine *100# 'den ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. Fakat her iki yöntemle öğrendiğimiz şey her yöne kaç dakika konuştumuz oluyor. Bu, her yöne 250 dakikanın içinde mi? Yoksa 1500 dk toplam tarifeden mi? Eğer bu mesaj bilgisi 250 dk her yöne tarifenin içinden ise 1250 dakika avea içi konuşma süresini nereden öğrenebilirim? Yoksa bunu öğrenemiyor muyuz? Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkür ederim. (Kullandığım tarife ayda 30 TL'ye her yöne kamu tarifesi)

NE OLUR NE OLMAZ BEN YİNE *100#'DEN FATURA,DAKİKA vs. ÖĞRENME DETAYLSRINI VEREYİM: *100#'yi çevirdikten sonra karşımıza numaralandırılmış biçimde bilgi edineceğimiz bir ekran çıkar;

1.3G
    2.MOBİLVİZYON
    ...
    ...
    ...
    10.FATURA,

Burada yapacağınız gireceğiniz işlemin numarasını yine aynı ekranda gönder seçeneği ile operatöre yollamak ile mümkün olacaktır;

Örneğin fatura bilgisine girip dakika öğrenmek için 10 yazıp cevapla diyorsunuz.Daha sonra yine

1.Fatura
    2.Güncel
    3.Dakika,
    aynı işlemi burada da uygulayıp örneğin 3 deyip cevapla diyorsunuz.

Bu sayede istediğiniz bilgi size sms olarak yollanıyor. Avea ücretsiz olduğunu belirtiyor ama yine de güven olmaz tam bilmiyorum. Çok mu abartılı anlattım bilmiyorum ama bilmeyenler için açıklayıcı olduğunu düşündüm. Kolay gelsin.

• tebrik ediyorum olayı kısaca özetlemişsin... AVEA GUVENİLİR Bİ KURUM DEİL......HATTA KURUM BİLE DEİL...
    quote:

Orijinalden alıntı: java

Avea bu konuda güvenilebilecek evrendeki en son kurum... Bu sebeple ayrıntı talep edin mutlaka nereyi aradığınızı ispatlasınlar... Benim başıma geldi benzer durum 30 denen gelmesi gereken fatura en düşük 45 lira geldi 3. ayda sorularıma cevap alamayınca hattı iptal ettirdim sonunda kurtuldum...

• FATURALI hatlar için 6000 servisi ücretli mi ücretsiz mi arkadaşlar?

kalan sms leri öğrenmek için SMS yazıp 6000 e soracağım da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolky1141

tebrik ediyorum olayı kısaca özetlemişsin... AVEA GUVENİLİR Bİ KURUM DEİL......HATTA KURUM BİLE DEİL...

"Ege bir yunan gölü deeldir,ege bir türk gölü de deeldir;binaenaleyh ege bir göl deeldir,ege bir denizdir!"

Avea güvenilir bir kurum deelmiş,hatta avea kurum bile deelmiş?peki avea neymiş?bu arkadaşa göre klozet kapağı galiba?ayıptır günahtır binlerce insan ekmek yiyor bu kurumlarda bu kadar ucuz karalamayın.Siz de büyüyün,adam olun,herkesin %100 memnun kalacağı bir operatör kurun biz de sizi alkışlayalım sevgili arkadaşım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.