Şimdi Ara

# VECTA Isıtıcılar # Ana Konu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
2
Favori
108.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar öğlen semt pazarına giderken cadde üstündeki mağazalardan birinde Vecta'nın 800 W lık modelini gördüm ve hemen içeri daldım. Mağaza yetkilisi ürünü anlatmaya çalıştı ama tatmin olmadım. Broşürünü istedim inceledim dizayn olarak bu silindirik modeli hantal, kalorifer tarzı modellerini katologta gördüm fena sayılmaz ancak mağazada yoktu. Yarın yatıracağım 63tl elektrik faturasınıda düşünerek (yazın faturalarım böyle) eve gelince bir hesap yaptım. Bir çocuğum olduğunuda düşünürsek bu cihaz evde 7/24 çalışacak ve kdv hariç faturaya 115tl lik bir ek getirecek. Buda yaklaşık her ay 180-200tl demek yeni gelecek zamlarla hayal bile edemiyorum. Eski moda ısınmaya devam :(

UMARIM KISA ZAMANDA TEMİZ VE UCUZ BİR ENERJİ KAYNAĞINA KAVUŞURUZ!!!

Not: İsteyen olursa kataloğunu tarayıp buraya ekleyebilirim.
  • bu adamların tasarruftan kastı bu olsa gerek... şimdilerde bir haber okumustum biri daha yeni bişey icat ettiği ilan etmiş... 3 4 dakikalık herhangi bir ısıtma yöntemiyle 3 saat civarı ısısını koruyan bir alet mi dersiniz madde mi dersiniz ne derseniz deyin işte öyle bişiy bulmuş... bunların demek istedigide o galiba. soguma süresi fazla oldugu için termostada girdiginde uzun süre sıcaklıgını koruyacak. atıyorum 5 dakika çalışıcak 10 dk termostat yapacak. vs. vs. buda daha az calışmak ve daha az enerji tüketmek gibi bişiy... egerki doğruysa tabi....
    quote:

Orijinalden alıntı: prometheus3x

İyi günler arkadaşlar ;
    Yaklaşık 4 gün önce Ankarada yeni açılan DEKOCITY e gittim ve orada VECTA bayisi gördüm.İlk önce önünden şöyle bir geçtim.Sonra yazıları falan okudum.Merak ettim ve merakıma yenildim.İçeriye girdiğimde adam bana bir test yapalım senle falan dedi.Reklam kokan hareketler geldi bana şhasen.Daha sonra 5 cm çapında bir boru (vectanın kullandığı malzemeden) ve 1.5 cm çapında bir boru (normal malzemeden) verdi ve kettle da su ısıttı ve su kaynadıktan sonra iki boruyu da kaynar suya batırdım ve sonuç olarak ta vectanın malzemesi daha çabuk ısındı.1 dk sonra elimde tutamadım.diğeri daha ısınmamıştı. sonra aklıma bir soru daha takıldı.bu malzeme daha çabuk ısınıyorsa daha çabuk soğuyacaktır diye.ama bunu söledikten 15 dk geçmesine rağmen vectanın malzemesinde kayda değer bir ısı değişmesi yoktu.15-20 m2lik odada Ankara gibi bi şehirde kışı geçirirken ki verimi nedir onu ben de bilmiorum ama arkadaş 2000 watt olanı alırsam bana yeterli olacağını söyledi.Şimdi ben bu forumu okudum. Herkes karasız açıkçası ben de alıcaktım ama almaktan vazgeçtim:).Fikirlerim görüşlerim bunlar.Teşekkürler arkadaşlar...

• birşey icat ettiklerini söyleyenler kimisi ortadan yokuldu kimisi intihar etti.size garip gelmedimi bu?bana geldi... tamam belki dolandırdı kaçtı ama ortadan kaldırılmış olabilirlermi? intihar edene de intihar süsü verilmiş olamazmı?böyle bir ihtimal yokmu?nihayetinde büyük iddialarla ortaya çıkan ürünler bir şekilde tedavülden kalkmış oldu ama öyle ama böyle...çok mu film seyrediyorum yoksa?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 10 Kasım 2009; 12:38:39 >
  • Arkadaşlar ben daha yeni 2000 Watt vecta ısıtıcı aldım.Söylediklerine göre aynı teknolojiyle ama ürünün içinde değişiklikler yapıp çıkardıkları yeni üründe eski 800 W ve 1200 W ürünlerde yaşanan problemler giderilmiş.

Ürünü 32 m2 lik salonumda kullanıyorum ve çok memnunum ilk olarak çok iyi ısıtıyor , ikincisi benim küçük bir cocuğum var ve sağlıklı ısınmasını istiyorum vecta tartışılmaz derecede infrared ısıtıcılardan sağlıklı ısıtıyor.
    3. sü 2000 Watt vecta ısıtıcı ile 32 m2 lik salonumun her tarafını çok iyi ısıtırken diğer infrared ısıtıcılardan böyle bi m2 yi ısıtabilmek için en az 3 tane almam gerekli bu da benim için yeteri kadar tasarruflu demek .
  • quote:

Orijinalden alıntı: odda79

Arkadaşlar ben daha yeni 2000 Watt vecta ısıtıcı aldım.Söylediklerine göre aynı teknolojiyle ama ürünün içinde değişiklikler yapıp çıkardıkları yeni üründe eski 800 W ve 1200 W ürünlerde yaşanan problemler giderilmiş.

Ürünü 32 m2 lik salonumda kullanıyorum ve çok memnunum ilk olarak çok iyi ısıtıyor , ikincisi benim küçük bir cocuğum var ve sağlıklı ısınmasını istiyorum vecta tartışılmaz derecede infrared ısıtıcılardan sağlıklı ısıtıyor.
    3. sü 2000 Watt vecta ısıtıcı ile 32 m2 lik salonumun her tarafını çok iyi ısıtırken diğer infrared ısıtıcılardan böyle bi m2 yi ısıtabilmek için en az 3 tane almam gerekli bu da benim için yeteri kadar tasarruflu demek .

İlk ısıtıcıyı açtıgında 36 saat mi? yoksa 48 saat sonra mı? odanın sıcaklığı istediğiniz dereceye geldi? Bu konuda boş reklam yapmayın biraz rakamlarla konuşun tüketici uyandı artık....

• quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

quote:

Orijinalden alıntı: odda79

Arkadaşlar ben daha yeni 2000 Watt vecta ısıtıcı aldım.Söylediklerine göre aynı teknolojiyle ama ürünün içinde değişiklikler yapıp çıkardıkları yeni üründe eski 800 W ve 1200 W ürünlerde yaşanan problemler giderilmiş.

İlk ısıtıcıyı açtıgında 36 saat mi? yoksa 48 saat sonra mı? odanın sıcaklığı istediğiniz dereceye geldi? Bu konuda boş reklam yapmayın biraz rakamlarla konuşun tüketici uyandı artık....

32 m2 lik salon ısınır ısınmasına ama ne kadar sürede ısındı arkadaşım daha detaylı bilgi verir misin ?

• Burda ne bir sonuç çıkmayınca şikayet var'a şöyle bir bakayım dedim :)

Şikayet No:427776
    metin...
    28 Nisan 2009, 09:00metinsev yazdı
    BAYTEK Vecta Isıtıcı Isıtmıyor Piyasaya sürmüşler Vecta diye bir ısıtıcı 1200 watlıgını aldık ısınamıyoruz dedik sesimizi duyuramadık. Reklamda çok ısındım diyen bir kişi yok. Neredeyse reklamı da belgelerle donatmışlar. Aramama rağmen 800watlık ile değişelim diyorlar. 1200watlık ısıtmazsa 800 watlıkmı ısıtır karşımda sekreterden başka muhatap bulamıyorum.**

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/427776/g/BAYTEK+Vecta+Isitici+Isitmiyor

Birde şu sitede şöyle bir haber var ne kadar doğru bilmiyorum :

http://www.tirnakmakasi.com/vecta-fabrikasi-kapandi-mi

Başka bir haber :)

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/10807321.asp?gid=229

http://www.haberturk.com/ekonomi/haber/150766-Vecta-ortadan-kayboldu.aspx

Birde nişanlımın babasına böyle bi alet vardı işe yarıyor olabilir ondan alın bari demiştim aman diyim sakata gelmden iptal edeyim :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alicems -- 4 Aralık 2009; 9:39:08 >

• Bu haberler tartışmaya son noktayı koymuş zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: alicems

Burda ne bir sonuç çıkmayınca şikayet var'a şöyle bir bakayım dedim :)

metin...
    BAYTEK Vecta Isıtıcı Isıtmıyor Piyasaya sürmüşler Vecta diye bir ısıtıcı 1200 watlıgını aldık ısınamıyoruz dedik sesimizi duyuramadık. Reklamda çok ısındım diyen bir kişi yok. Neredeyse reklamı da belgelerle donatmışlar. Aramama rağmen 800watlık ile değişelim diyorlar. 1200watlık ısıtmazsa 800 watlıkmı ısıtır karşımda sekreterden başka muhatap bulamıyorum.**

Birde nişanlımın babasına böyle bi alet vardı işe yarıyor olabilir ondan alın bari demiştim aman diyim sakata gelmden iptal edeyim :S

• Arkadaşlar bende buraki bir çok arkadaş gibi vecta almak istiyordum. vectanın sitesinden yetkili servisinin numarasına ulaşıp aradım antalyada iki tane var. ürünle ilgili bilgi almak istediğimi söyledim. ve cevap sonucunda şok oldum. servisler vectayla bir alakaları olmadığını numaralarını nerden buldugumu sordular. yanı vectanın resmi web sitesınde yazan servisler bile yalan. isteyenler arayabilir antalya servislerini
  • quote:

Orijinalden alıntı: alicems

Burda ne bir sonuç çıkmayınca şikayet var'a şöyle bir bakayım dedim :)

metin...

Böyle sıkıntı içerisindeki bu halka bunlar yapılmamalıydı heleki çalışanlarına yaptıkları pes dedirtiyor.

• merhabalar, vecta forumu açıldığından beri tüm yazılanları okuyup herhangi birşey yazmadım.1 yıl sonrasında vecta radyatörleri şu an evimde deniyorum ( doğalgaz kombi radyatörü ) aynı şekilde radyatörün 600x1200 ebatlarında elektrikli olanıda var 1000watt lık,denemesini yaparken tüm sorularınızıda yanıtlayabilirim. ( aynı zamanda vecta doğalgaz radyatörlerin sera ısıtma denemelerindede performanslarını gördüm ).
    bu ürünler yaklaşık 1 ay içersinde piyasaya çıkmış olcaklar ( doğalgaz kombi radyatör ve aynı radyatörün elektrikli modeli )

saygılar

• ...yoktan enerji var edemezsin; var olan enerjiyi de yok edemezsin.

1) Termodinamiğin temel prensiplerini yok sayacak açıklamalara dayanarak, referans gösterdikleri malzeme ve teknikleri kullanarak yaptıkları hesaplar ile bahsettikleri konfor şartlarına ulaşamazsınız... (bunu kendi konfor, çevre ve ev şartlarıma göre yaptığım ısı hesapları ile, ilgili bir kaç firmanın yapmış olduğu hesapları ve yaptıkları açıklamaları karşılaştırarak yazıyorum).
    2) Yüzölçümü büyük bir ülkede yaşıyoruz; standartları birbirinden çok farklı konutlarda oturuyoruz; dolayısı ile ısınma koşullarımız çeşitlilik gösteriyor. Aynı cihaz ile (markası ve modeli önemli değil) farklı mekanlarda, aynı konfor şartlarına erişmek için yapacağınız masraf mutlaka farklılık gösterecektir.
    3) Benim için konfor şartı yaşadığım bölgeye göre 23oC, Mehmet Efendi için 19oC, Salim Dede ve Sema Nine için 30oC. Yani konfor şartları göreceli bir kavramdır. Kişiye göre değişiklik gösterir. (bunu, "x,y,z cihazları iyi ısıtıyor mu?" şeklindeki kısır tartışmalar için yazdım)

Yukarıdaki temel bilgileri, bir makine mühendisi olarak sizler ile paylaşmak istedim.

Not: En sağlıklı ısınma yolu kaloriferdir. Nedeni sıcaklığın tüm odalarda aynı olmasıdır (Tabi ekonomi yaptığını sanıp evin yaşam alanlarındaki petekler kapatılmıyorsa; sağlığın ekonomisi olmaz). Klimalar, sobalar elektrikli ısıtıcılar ve radyatörler sadece bulundukları odayı ısıtırlar. Dolayısı ile oda dışına çıkılınca ani sıcaklık farkı hastalanmak için en önemli nedendir. Türkiye koşullarında, bugünkü teknoloji ve imkanlar ile iller bazında, ısınma yöntemlerine göre herkes kendi masrafını aşağı yukarı biliyordur. Benim tavsiyem masrafınızı düşürmek için ısınma yöntemini değiştirmeden önce konut izolasyonunu iyi yapmanız yönünde olacaktır. En son yöntemi, yani cihazı değiştirmeyi düşünün.

Saygılarım ile...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_halil -- 22 Şubat 2010; 21:26:52 >

• Vecta isimmi değiştirmiş?

http://www.smartair.com.tr/default.asp
  • arkadaşlar orjinal vectalar gitti gidiyorda 149.00 tl ye üstelik kargo dahil (bedava) satıyorlar.Ben daha önce bayiden almıstım burdaki fiyatı görünce burdanda aldım üstelik 12 taksit ile bilginiz olsun.

Bu ürün gerçekten 15-20 m2 alan için çok ideal en azından infrared gibi değil kombi radyatörü mantığında içeriği köşe bucak ısıtıyor tavsiye ederim.
  • Dedigin dogru.

Diger arkadasin bahsettigi power supply olayi ise transformatorlerin verimlerinin dusuk olmasindna kaynaklaniyor. Power supply voltaji dusurme islemi yapiyor, bu islemde verim dusuk oldugundan genel verimi dusuk.

quote:

Orijinalden alıntı: bigboomer

quote:

Orjinalden alıntı: uzm@n

quote:

Orjinalden alıntı: Bomanti

quote:

Orjinalden alıntı: metin_mermer

Elektrik enerjisi, elektrikli ısıtıcıların rezistanslarında ısı enerjisine dönüşmektedir, ve bu dönüşüm her zaman 1�e 1�dir � yani bir rezistansta elektrik enerjisinden ısı enerjisine dönüşüm verimi her zaman %100�dür (kışın ısı pompası olarak kullanılan klimaların çalışma prensibi değişiktir, ve konumuzun dışındadır). Gücü 1000 watt (1 kW) olan elektrikli bir ısıtıcı bir saat hiç durmadan çalışırsa 1 kilowatsaat (1 kWh) elektrik enerjisi tüketir, ve içinde bulunduğu ortama 860 kilokaloriye eşdeğer olan 1 kilowatsaat ısı enerjisisi verir. Burada elektrikli ısıtıcının tip, model, veya markasının hiçbir önemi yoktur.

Bence bu Yunus hoca pek birşey bilmiyor.
    Fizikte hiçbirşey %100 verimle çalışmaz!

Pek fizikten anlamam ama %100 verimlilikte hiç aklıma yatmadı.Eğer %100 verimlilik olsa power supply larda verimlilik sertifikalandırma felan olmazdı.

yani 400 watt bir power %100 verimli olsaydı şebekeden tam yükte 400watt çekerdi.Ama verimlilik %100 olmadığından bu değer 400 watt'ın üzerinde seyrediyor.

%80 verimli bir 400watt power ortalama şebekeden 480watt civarı güç çeker.

Ben yanlışta olabilirim ama benim bilgim bu yönde

Asıl siz hiçbirşey bilmiyorsunuz adama laf yapıyorsunuz. Elektriği direkt ısıya çeviren cihazların verimi %98in üzerindedir. Yani %100e yakındır. Aradaki fark da enerjinin ışığa dönüşen kısmıdır. 1kW lık yeri 1,02kW ile ısıtırsınız. Mutlu musunuz şimdi

• arkadaşlar size sorum olacak kücük bir odam var tahmini 6metre kare burayı ısıtmak istiyorum oda da içeriden 2cm strafor yaptırdım izplasyonuda var 3 hafta sonra bir sorun cıkmassa baba olucam ve bebeğimizi ısıtmak için ne önerirsiniz oda küçük ve dış cephe gören duvar straforlu 2 cm sadece bu odayı ısıtmak için fikirlerinizi bekliyorum
  • Hocam sizin oda enerji akışı açısından çok iyi anladığım kadarıyla, yani herhangi basit radyatörlü bir ısıtıcı bile yetecektir. Ama bence hava temizliği, nem miktarı ve tazelik açısından klima öneririm. Hem yazın da daha rahat etmesini sağlar. Çünkü dediğiniz gibi oda küçük olduğundan kısa sürede oda "havasız" dediğimiz şartlara ulaşır. Bu bakımdan mitsubihsi elec., bosch, daikin gibi kaliteli bir markadan 7000-8000 civarı bir klima öneririm.

quote:

Orijinalden alıntı: djtenten

arkadaşlar size sorum olacak kücük bir odam var tahmini 6metre kare burayı ısıtmak istiyorum oda da içeriden 2cm strafor yaptırdım izplasyonuda var 3 hafta sonra bir sorun cıkmassa baba olucam ve bebeğimizi ısıtmak için ne önerirsiniz oda küçük ve dış cephe gören duvar straforlu 2 cm sadece bu odayı ısıtmak için fikirlerinizi bekliyorum

• ilk çıktığı gün demiştik "bu düpedüz saçmalık" diye şimdiki hale bak... bizim ülkenin sivri zeka insanlarına az bile, malum Cern den 1 adım öndeyiz..

Ey gidi Aziz Nesin ..
  • noldu bu vectra
  • Ne olacak, tabii ki piyasadan çekildiler. Uyarılarımız boşa oldu.
    Olan vatandaşa oldu ama hakettiler bence!
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.