Şimdi Ara

NİSSAN X-TRAİL (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.220
Cevap
56
Favori
399.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öncelikle balıkadam ve trizasa yorumlarınız için çok teşekkür ederim.bugune kadar neden bir suv araca bakmamısım hatta nissanın x-trail ini niye görmemişim diye dövünüyorum inanın aracı inceledikçe baktıkça hayran oldum ve alıcam kafaya koydum ancak kafamda ufak tefek takılan seyleri atmaya çalışıyorum sizlerin yardımlarıyla tekrar saolun bu 2002-2004 kasalarda dikkatimi çeken bir husus var 2005 kasadaki gögüs ile 4 çeker düğmeleri ve üzerinde yazanlar farklı 2002-2004 kasada 2WD-auto-LOCk yazıyor 2005 lerde 2WD-4WD-AUTO yazıyor bu 2002-2004 te yazan lock nedemek 4 çeker yokmu birde 2002-2004 kasa ile 2005 sonrası kasalarda otomatik şanzımanda çeşit olsun vites sayısı olsun bir fark varmı biliyormusunuz yani hepsi 4 ilerimi cvt şanzımanmı hepsi bu kafamı kurcalıyor.diger bi takıldığım husus 2005 sport diye bir modeli var bu x-traillerin ve tavan barı daha kalın ve barların ön uçlarında orjinal lambaları daha doğrusu safari farları var bunlara hasta oldum bu farlı tavan barını bulabilirmiyiz sonradan takılırmı luxury modelini alsak acaba son olarak aracın arka koltuklar yattığında dümdüz bir zemin elde ediliyormu yani içinde yatmak istesem yatabilirmiyim

• her cümlesine katılıyorum:) ama 2002-2005 arası luxury de digital klima var diğerlerinde yok demedi demeyin ;)
  • üsatadım dijital klima konusunda haklısın güzel bir artı suanki aracımdada var insan alıştımı manuel klima yavan geliyor ama 2005 sonrası kasalarda şanzıman farkı varsa klimayı insan görmeyebilir birde diğer sorularım hakkında yorum yapabilirsen cok sevinirim kullanan bilen birisi olarak
  • MERHABA

HERKESİN REGAİB KANDİLİNİ TEBRİK EDERİM.

2005 ELGANS IM VAR.
    PARK SENSÖRÜ TAKTIRMAK İSTİYORUM, SERVİSTE ÖNE TAKILMAZ, ELEKTRONİK SİSTEMDE SIKINTI YAPAR DEDİLER. BİLGİSİ OLAN VAR MI? TEŞEKKÜRLER...
  • selam vetkopat

evet arka koltuk hem arkaya doğru 2 kademeli yatabiliyor hemde öne doğru tam kapanabiliyor, VE DÜZ BİR ZEMİN OLDUĞU GİBİ, BAGAZ ZEMİN MALZEMESİNDEN OLDUĞUNDAN ORJİNAL DURUYOR.. İNANILMAZ AYRINTI DÜŞÜNÜLMÜŞ, BARDAK YERLERİ, YIKANABİLİR ÇOK KALİTELİ KOLTUK DÖŞEMESİ, HEM KONFOR HEM SAĞLAMLIK DÜŞÜNÜLMÜŞ DEV KOLTUKLAR..... CRV VEYA RAV -4 HATTA VİTARA, KÜÇÜK BASIK KARANLIK BİR ARAÇ X-TRAİL YANINDA... BU ARACI EN İYİ BİLENLER KANADALILAR VE RUSLAR, BİZ RUTİNCİ OLDUĞUMUZDAN CRV RAV GİTMİŞİZ.. AMA NE SÖYLESEK AZ, BİR X-TRAİLİ İYİCE İNCELEYİN, VE MUTLAKA KULLANIN... HARİKA BİR DUYGU.. BEN 2005-2006 AVENSİS VEYA JETTA BAKIYORDUM, X-TRAİLİMİ İLK GÖRDÜM HASTA OLDUM, DAHA ÖNCE FARK BİLE EDEMEMİŞİM, BANKA MÜDÜRÜNDENDİ, BOYASIZ HATASIZ HEMEN KARAR VERDİM VE ALDIM :) YAZDIKLARIM SADECE İZLENMİLER, TEKNİK DETAYA GİRMEK İSTEMEDİM, SORUNUZ OLURSA YANITLARIM.. 1 AY ÖNCEDE VALF KORUMA SİSTEMLİ PRİNS TAKTIRDIM ŞİMDİLİK MAŞALLAH 30 KURUŞ YAKIYOR ŞEHİR İÇİNDE.. AMA ALIRKEN HEYECAN YAPMAYIN VE ÇOK ÇOK TEMİZİNİ ARAYIN ;)

• Balıkadama katılıyorum çok aceleci olmadan seçin aracınızı.
    2002-2004 modellerde 2WD-auto-LOCk
    2005-2008 modellerde 2WD-AUTO-4WD hepsi aynı şeyi anlatıyor. İlk kademe sadece önden çekiş,ikinci kademe otomatik dört eker üçüncü kademe ise kilitliyor.Yani bütün tekerleklere aynı güç gidiyor. Şanzıman işi benimde çok kafamı kurcalamıştı,araştırmalarımda bir çözüm bulamamıştım taaaaki şanzımanı açtırana kadar. Şanzımanda revizyon yaptırmak zorunda kaldım selenoitler ve balataların hepsi değişti. Açınca 4 ileri vites olduğu zaten görmüş olduk.
    Youtube'da kar,çamur ve bir çok zeminle ilgili testler var. Ayrıca Euro Ncap'ta çarpışma testleri de mevcut :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: trizasa

Balıkadama katılıyorum çok aceleci olmadan seçin aracınızı.
    2002-2004 modellerde 2WD-auto-LOCk
    2005-2008 modellerde 2WD-AUTO-4WD hepsi aynı şeyi anlatıyor. İlk kademe sadece önden çekiş,ikinci kademe otomatik dört eker üçüncü kademe ise kilitliyor.Yani bütün tekerleklere aynı güç gidiyor. Şanzıman işi benimde çok kafamı kurcalamıştı,araştırmalarımda bir çözüm bulamamıştım taaaaki şanzımanı açtırana kadar. Şanzımanda revizyon yaptırmak zorunda kaldım selenoitler ve balataların hepsi değişti. Açınca 4 ileri vites olduğu zaten görmüş olduk.
    Youtube'da kar,çamur ve bir çok zeminle ilgili testler var. Ayrıca Euro Ncap'ta çarpışma testleri de mevcut :)

ŞANZUMANI CVT DİYE BİLİYORUM YANILIYOMUYUM? AYRICA ŞANZUMANI O ŞEKİLDE AÇTIRMAK VE SELENOİT BALATA DEĞİŞTİRME İŞÇİLİK DAHİL MASRAFI NE TUTMUŞTU..

• balıkadama katılıyorum aynı seyi şimdi ben soracaktım beni en korkutan şey şanzuman arızaları bu aracı alıpta başım ağrısın istemiyorum yanlız anlattıklarınız feci halde beni gaza getirdi suan balıkesirde yasıyorum çevremde hiç x trail yok servise gitsem yeni kaası vardır nerden bulucam inceleyeceğim içim içimi yiyiyor açıklamalarınız için çok saolun
    aklınıza gelen baska bir özelliği varsa paylaşırsanız cok sevinirim sayenizde yeni seyler ögrendim araç hakkında
  • Arkadaşlar öncelikle otomatik şanzımanda karşılaşabilecek problemler sadece bu araba ile ilgili değil bütün 2.el otomatikler için geçerlidir. O yüzden x traile mal etmek doğru olmaz. Ben yaptıralı yaklaşık 1 sene oldu. Bugün nereye giderseniz gidin kafadan 750-1200 TL arası işçilik ödüyorsunuz. Değiştireceğiniz parçalara göre fiyat çıkar. Ben aldığım da seleoitlerde arıza vardı.(800 TL)Takım halinde satılıyor. (5 selenoid var 4 ileri 1 geri) Birde tamir takım seti dedikleri bütün balatalar değişti. Ivır zıvırla beraber 3500 TL tuttu. Ben zaten alırken kafadan 2000 TL civarında indirim yatırarak aldım. Tabi bu işlemleri servis dışında yaptırdım. Acıkçası aracı 3-5 sene kullanmayı düşündüğüm için böyle bir şeye kalkıştım. Yoksa alıp satacağım her hangi bir arabaya bu masraf yapılmazdı zaten.
  • SELAMLAR ARKADAŞLAR DÜN AKŞAM İŞ ÇIKIŞI HIZLA BALIKESİR NİSSAN BAYİİNE GİTTİM TABİ BALIKADAM VE TRİZASADAN ALDIGIM GAZLA =) SERVİS MÜDÜRÜYLE GÖRÜŞTÜM KENDİSİNE ARAÇ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİMİ SORDUM HATTA VARSA GÖRMEK ÇOK İSTERİM DEDİM VE ŞANSIMA BİR TANE SERVİSTE 2005 MODEL OLDUGUNU SÖYLEDİ ŞAŞIRDIM ÇÜNKÜ BALIKESİRDE DAHA ÖNCE HİÇ GÖRMEMİŞTİM BU ARAÇTAN HATTA NİSSAN BAYİNDE BU ARACIN SIFIRI BİLE YOK O DERECE =) ARACIN SAHİBİ YENİ ALMIŞ ANTALYADAN GETİRMİŞ ARACI BEN GİTTİĞİMDE SAHİBİ YOKTU ARACIN MOTORUNU İNDİRMİŞLERDİ NE OLDU DİYE SORDUM MOTOR SU EKSİLTMİŞ VE HARARET YAPMIŞ DEDİLER BU ARAÇLARIN PARÇALARI NASIL ÖNERİRMİSİNİZ FALAN DEDİM SERVİS MÜDÜRÜ KAYA GİBİ ARAÇLAR BUNLAR KOLAY KOLAY BİŞEY OLMAZ ANCAK TÜP ÖNERMİYORUZ TÜP BU ARAÇLARI MAHVEDİYOR DEDİ DUYDUKLARIM KARŞISINDA ÜZÜLDÜM FAZLA ALDIRIŞ ETMEDEN İNCELEMEYE KONULDUM ARKA KOLTUĞA OTURDUM BENİM AVENSİSTEN SONRA HİÇ DE DAR GELMEDİ HATTA FERAH BULDUM HELE SUNROOFA BİTTİM DİYEBİLİRİM BENİM ARAÇTAKİNİN RAHAT 2 KATI VAR ACAYİP BİR FERAHLIK HİSSİ DOĞURUYOR KOLTUKLAR DERİYDİ ELEGANCE VERSİYONUYMUŞ KOLTUK ISITMA FALAN VARDI ARAÇTA ANLATILAN GİBİ GERÇEKTEN HERYERDE GÖZ VAR VE İŞLEVSEL ÇOK BAŞARILI BU ARADA SUNROOFTA KANALLARIN OLDUGUNU SU SIZMASI DURUMUNDA DREKLERDEN AŞAĞI ATTIGINIDA ÖGRENDİM . BİRTEK MALZEME KALİTESİ BİRAZ DÜŞÜK GELDİ ÖZELLİKLE SÜRÜCÜNÜN ÖNÜNDEKİ TORPİDO KAPAGI YOLDA ÇOK TANGIRDAYACAK CİNSTEN GÖZÜKTÜ GÖZÜME AMA SUNU BELİRTMELİYİM BU GÖZÜN İÇİNDE ÇAKMAK GİRİŞİ ÇOK HOŞUMA GİTTİ TAM TELEFON ŞARJLIK.DİĞER Bİ DİKKATİMİ ÇEKEN KOL DAYAMANIN KOL DAYAYAMAYACAK KADAR KISA OLMASI OLDU AMA BU KOL DAYAMANIN ARKASINDAN ÇIKAN ARKA KOLTUKLAR İÇİN TASARLANMIŞ İKİLİ BARDAKLIĞA BAYILDIM.GELELİM BAGAJA BAGAJ GÖZÜME ÇOK BÜYÜK GÖZÜKMEDİ AMA YETERLİ TABİKİDE SONUÇTA YUKSEK VE KOLTUKLAR YATIYOR.TEK ÜZÜLDÜĞÜM NOKTA BÖYLE BİR ARAÇTA CRUİSE KONTROLUN OLMAMASI HERŞEY 10 NUMARA AMA HIZ SABİTLEYİCİ TAM BİR EKSİKLİK BEN ŞEHİR İÇİNDE BİLE BU FONKSİYONU KULLANAN BİRİ OLARAK BU ARAÇTAN BENİ BİRAZ SOĞUTTU NASIL BU ARACA SONRADAN CRUİSE OLURMU ARKADAŞLAR?

• Vetkopat,
    Senini dediğin o konsol sesleri hiç olmadı. Araziyede girdim arabada ses namına anormal hiçbir şey olmadı. Dikkatinden kaçan başka bir şeyi de hatırlatayım. Bagajda aracın sağında da çakmak yeri var. O da uzun seyahatlerde buz dolabı koymak için . Parça konusunda gelince çok özel malzemeleri sadece serviste var ama hemen hemen diğer parçaların hepsinin muadillerini bulabiliyorsun. Örnek olarak z rot kolları serviste 70-80 TL ben muadilini 25 Tl ye aldım. Şu an aracımın gergi bilyasından ses geliyor. Servis kasnağıyla beraber komple değiştiriyor (245 tl+işcçilik) Ama dışarıda sadece gergi bilyasının içindeki rulmanı değiştiriyorlar. İyi bir rulmanın piyasa fiyata 25-30 Tl ,15-20 TL'de işçilik verirsin o kadar. Tek yapmanız gereken iyi bir usta bulmanız.
  • trizasa üstadım bagajdaki çakmaklık olayı çok hosuma gitti araç buzluğum var benim avensiste bagajda çakmak olmadıgından arka koltuga koymak zorunda kalıyordum.bilgiler için de teşekkürler dışarda yaptırmak gerçekten uygunmuş.bu arada sahibindende bi iki xtrail satıcısına sordum biri 2004 diğeri 2005 mode ikiside araçta cruise control oldugunu iddaa ediyor olabilirmi yada sonradan takılabilinoyormu bu
  • benim aracımda yok bunun en iyi cevabını servisten alabilirsin dostum.Ama saki aracın göstergesinde böyle bir ibare var gibi hatırlıyorum. Güneş vurunca görmüştüm. iyi hatırlattın ben Nİssan Türkiye ye bir mail atayım cevabı paylaşırım.
    selamlar.
  • üstad eger öyle birsey varsa süper taktırması cok rahat ve masrafsız olur cevabını merakla bekliyorum
  • arkadaşlar piyasada hiç 100000 km altı xtrail yok var olanlarda 2006 üstü zaten bende onlara bakamıyorum butçemin çok üstünde napacam ben birde bu araçların bakımları kaç km de birdi ve agır bakımları kaç km de oluyor
  • bu arada arkadaşlar araştırmalarım devam ediyor internetten servis kitapçıgını ve kullanma kitapçıgını indirdim daha detaylı bilgim oldu araç hakkında dikkatimi çeken bir husus kitapçıkta dreksiyonda ve gösterge panelinde cruise control ü gösteriyor olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetkopat10

bu arada arkadaşlar araştırmalarım devam ediyor internetten servis kitapçıgını ve kullanma kitapçıgını indirdim daha detaylı bilgim oldu araç hakkında dikkatimi çeken bir husus kitapçıkta dreksiyonda ve gösterge panelinde cruise control ü gösteriyor olması

nerden buldun kitapçıkları, paylaşırsan sevinirim
  • Sayın Vetkopat10,değerli arkadaşlar,
    XTRAIL hakkında verdiğiniz en küçük bilgi bile benim için ,hepimiz için çok değerli...
    Bilgi paylaştıkca artıyor.
    Paylaşan değerli arkadaşlara kendi adıma çok teşekkür ederim.
    Bu sitede işe yarayacak birşeyler var...

http://www.cars-data.com/en/nissan.html
    ayrıca;
    http://www.cars-data.com/en/technical-terms.html

Saygılar

• YABANCI BİR SİTEDEN BULDUM ADINI HATIRLAMIYORUM AMA YUKLUYORUM LİNKİ YAZACAGIM ORDAN İNDİREBİLİRSİNİZ BU ARADA KAPTANİLO YA TEŞEKKÜRLER GÜZEL BİR PAYLAŞIM OLMUŞ.BU ARADA LİNKİ YUKLEDİMhttp://www.2shared.com/file/KOTzAAyM/Nissan_Xtrail_2005.html BURDAN İNDİREBİLİRSİNİZ TABİKİ TÜRKÇE DEĞİL AMA KIRIK Bİ İNGİLİZCE YETERLİ BU ARADA HALEN ARAMAKTAYIM AMA HEP KM YA YUKSEK YADA DARBELİ ARAÇLAR VAR PİYASADA OFFF OFFF
  • Merhaba tekrar arkadaşlar,
    Sayın Velkopat,sizinde gönderdiğiniz link gerçekten çok yararlı.
    2005 model için vermiş ama diğer modeller içinde pekçok madde geçerli.
    İnsan hayatına birinci önemi verdikleri için emniyet kemeri hakkında bile ne kadar çok ayrıntı vermişler...
    Saygılar
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.