Şimdi Ara

Windows açılmıyor ( Vista ) /boot/bcd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vistayı normal bir şekilde '' Yeniden başlat '' dedim . Fakat bilgisayar tekrar açıldığında şu hatayı veriyor ;

Windows boot manager

/boot/bcd

0x000000f

enter ( continue ) esc ( exit )

Vista dvd sinide taksam xp cdsinide taksam birşey değişmiyor , ne format atabiliyorum nede kurtarabiliyorum . Yardım için şimdiden teşekkürler

Windows açılmıyor ( Vista )  /boot/bcd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .ProtoN. -- 19 Ocak 2009; 1:19:49 >

• yardım lütfen
  • up
  • File: \Boot\BCD
    Status: 0xc000000f
    Info: An error occured while attempting to read the boot configuration data.

Şunu doğru yazsaydın veya resim düzgün olsaydı daha çabuk cevap alırdınız. CD'den BOOT ayarlamak için; işletim sistemi (Vista) CD yi tak restart yap..

Bilgisayar açılırken DELETE tuşuna bas.. (bu tuş cihaza ve bios tipine göre değişebilir)
    (birkaç kez basmak gerekebilir)

BIOS a gireceksiniz. BIOS da Advanced BIOS Fautures e girin...

Firs Boot Device yazan yere gel CDROM yap veya uygun olanını seç...

Klavyeden F10 bas gelen soruyada Y tuşuna bas. bilgisayar tekrar restart atacak..

Daha sonra re-start yapınca önyükleme için bir tuşa basın... mesajını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa bastığınız anda sistem takılı olan XP CD-ROM'undan sistem dosyalarını yükleyecektir ve kurulum başlayacaktır. İlk önce bir onarmayı deneyebilirsiniz;
    vista da MBR tamiri;
    vista dvd sinde install now penceresinde Repair your computer a tiklayalim, sonra vista kurulu hd yi secip next dielim, sonra command prompt u secelim..
    bootrec.exe /fixMBR
    bootrec.exe /fixBoot
  • teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

File: \Boot\BCD
    Status: 0xc000000f
    Info: An error occured while attempting to read the boot configuration data.

Şunu doğru yazsaydın veya resim düzgün olsaydı daha çabuk cevap alırdınız. CD'den BOOT ayarlamak için; işletim sistemi (Vista) CD yi tak restart yap..

Bilgisayar açılırken DELETE tuşuna bas.. (bu tuş cihaza ve bios tipine göre değişebilir)
    (birkaç kez basmak gerekebilir)

BIOS a gireceksiniz. BIOS da Advanced BIOS Fautures e girin...

Firs Boot Device yazan yere gel CDROM yap veya uygun olanını seç...

Klavyeden F10 bas gelen soruyada Y tuşuna bas. bilgisayar tekrar restart atacak..

Daha sonra re-start yapınca önyükleme için bir tuşa basın... mesajını göreceksiniz. Herhangi bir tuşa bastığınız anda sistem takılı olan XP CD-ROM'undan sistem dosyalarını yükleyecektir ve kurulum başlayacaktır. İlk önce bir onarmayı deneyebilirsiniz;
    vista da MBR tamiri;
    vista dvd sinde install now penceresinde Repair your computer a tiklayalim, sonra vista kurulu hd yi secip next dielim, sonra command prompt u secelim..
    bootrec.exe /fixMBR
    bootrec.exe /fixBoot

Bu dediklerini yapıyorum ve sorun çözülüyor fakat aynı sorunla tekrar tekrar karşılaşıyorum. İki günde bir bu siyah ekran karşıma çıkıyor. Nasıl çözebilirim?
  • quote:

@cynext
    Bu dediklerini yapıyorum ve sorun çözülüyor fakat aynı sorunla tekrar tekrar karşılaşıyorum. İki günde bir bu siyah ekran karşıma çıkıyor. Nasıl çözebilirim?

İki günde bir bu siyah ekranla karşılaşmanız, bir boot virüsü ile ilgili veyaHDD'deki bir problem olabilir.

HD tune programlı ile harddisk testi (resimli anlatım)
    konusunu inceleyin.
  • Selam arkadaşlar buradaki sorun bugün benim başıma gelen sorunla birebir aynıdır. Fakat sizin söylediklerinizi yaptığımda kesinlikle bios ayarlarına girmiyor.. delete ide denedim f8 ide f10 ve f11 ide denedim.. olmadı. sizin bahsettiğininz işletim cd si şumudur: recovery dvd asustek computer Inc. diğer adı: windows vista recovery media for windows vista products 32-bit

bende bu cd war..

yardımcı olursanız sevinirim arkadaş bu sorunu halledebilmiş ama ben halledeedim..

saygılar..

arkadaşlar first boot device i buldum vistada çok farklı yerdeymiş.. dediklerinizi yaptım f10 a basıp pc yi yeniden başlattım fakat gene aynı ekram geliyor karşıma.. önyükleme için bir tuşa basın mesajını göremiyorum

lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth24 -- 13 Temmuz 2010; 17:31:20 >
  • beyler yardım edecek yokmu... bekliyorum

• hala burda bekliyorum beyler bilgisi olan paylaşsın lütfen.. okuyup geçmeyin.. sizde benim yerimde olabilrisiniz ozaman ben geçmezdim emin olun..

saygılar tekrar

beyler hiçbi bilgisi olan yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darth24 -- 14 Temmuz 2010; 23:54:31 >
  • darth24 arkadaşım. sorunu halledebildin mi? aynı sorun bende de var.
  • dostum mesajını geç gördüm kusura bakma ama halledememiştim.. formata gitmişti pc..
    tek başına halledilecek bişi diil. format attır dostum..
  • Bende buna benzer bir sorun var. sadece sonlara doğru;

File: /Boot/BCD

Status: 0xc000000e

info: An error occurred while attempting to read the boot configuration data.

yazıyor. ne yapmam gerek?

windows7 kullanıyorum. laptop ım acer 430 emanchines

yardımcı olursanız sevinirim.
  • Windows 7 yuklu msi cr60 laptopa bios guncellemesi yaptim ve ayni sorunla karsilastim youtubede. Video falan baktim tırt.
    Cozum boot bolumunde boot mode select : legacy yapın bu kadar.sonra formatinizi atin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cynext C kullanıcısına yanıt
    2ekmek1sut kullanıcısına yanıt

Eğer masaüstüne gelebiliyorsanız benim denediğim eski bi yöntem var. Ondan Size bahsedeyim.

1)Windows tuşu+R > diskmgmt.msc yolunu izleyin.

2)Sistem ayrıldı bölümüne sağtıklayın. Sürücü harfi ve yolu değiştir'e basın.

3)Ekle'ye basın. Ve harf seçimine Z: atayın. Pencereyi kapatmayın.

4)Başlat > arama kısmına cmd yazın ve yönetici olarak açın ve şu komutu girin. Tırnaklar olmadan;
    " fsutil usn deletejournal /n /d Z:
    "
    Cmd ekranını kapatmayın.

5)Ardından pencereye geri dönün ve Z: harfini atadığınız bölüme sağtıklayıp birim sil deyin. Ve sildiğiniz siyah bölüme sağtıklayıp yeni bölüm oluşturun. Ardından adına Sistem Ayrıldı verin. Sürücü harfi isterse yeniden Z: verin.

6) Bu linkteki dosyayı C:\Windows\System32 'ye atın. Ve cmd ekranına geri dönün.

7)Şu komutu girin
    Tırnaklar Olmadan;
    " bcdboot.exe C:\Windows /s Z:
    "

8)Diskmgmt.msc ekranına geri dönün. Sistem ayrıldı bölümüne sağtıklayın. Sürücü harfi ve yolu değiştir'e basın. Kaldır'a basın. Ve bütün çıkan uyarılara evet deyin.

Bu benim kendi denemiş olduğum eski bir yöntem. Bu yöntem ile boot bağlamlarını yeniden oluşturuyorum. Önceden bilgisayarımda Windows Vista ile Windows 7 yüklüydü. Fakat Vista'ya erişemiyordum. Bu yöntem ile Vista'yı boot bölümüne bağladım. Biraz uzun yazı oldu. İnşAllah sorununu çözer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InspectorGadget03 -- 8 Haziran 2019; 0:16:47 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hdd yi bir kontrol etmenizde fayda var hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.