Şimdi Ara

Kendi Üzerinize Olmayan Hatlarınızı Üzerinize Alabilirsiniz (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
598
Cevap
1
Favori
123.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güzel bir uygulama bende yarın üzerime alırım inşallah
  • eylülü bekleyelim o zaman..
  • 2006 ve daha önce oLan hatLar için dediLer.Bugün işLemLeri yaptırıcam sizinLe payLaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: egzersayz

2006 ve daha önce oLan hatLar için dediLer.Bugün işLemLeri yaptırıcam sizinLe payLaşırım

nekadar istiyorlar peki ayrintilari yazarsaniz yapinca seviniriz.
  • 2006'dan önce hattım yokki
  • Ben birkaç avea bayii dolaştıktan sonra geçiş yapan bir tane buldum
    O bayii de 5tl ücret istedi bende verdim artık daha fazla uğraşmayayım diye
    yoğunluktan dolayı 15-20 güne geçiş olacakmış
  • ArkadaşLar biraz rahatsızdım ancak bugün işLemLeri yaptırabiLdim.Bugün aynı bayiye gittim ve durumu tekrar anLattım.Kadın müşteri hizmetLerini aradı hat numarası ve kimin üstüne oLduğunu sorduLar.TeLefondaki kişi kadına 3 EKİM tarihi iLe iLgiLi bişi dedi kadın şaşırdı tşk ederim deyip kapattı.KimLiğimi ve sim kartın üstündeki numarayı aLdı.Ücret sorduğumda 3 EKİM'e kadar kontörLü hat devir işLemLeri ÜCRETSİZmiş dedi.10 güne kadar devir işLemi gerçekLeşir dedi.Ayırdığım 22TL cebimde kaLdı.KesinLikLe herhangi bir ücret ödemeyin arkadaşLar.
  • bugün Turkcelle gittim yok öyle bişey dedililer hat kimin üzerineyse onun devretmesi gerekiyomuş...hat 10 yıllık 18 yaşıma girmediğim için alamamıştım telefoncunun üzerine nerden bulcam ben o adamı...ayrıca hat kaybolursa o adam olmadan da çıkaramıyormuşum...
  • bugün avea ve turkcelle gittim. (hattım turkcell) avea daki müşteri temsilcisi kanun hakkında gayet bilgili. avea olan bir hattı hemen kullanan kişinin üzerine geçirebileceklerini söyledi.

turkcell dekiler ise kanundan bihaber. hala eski prosedürü tekrarlayıp duruyorlar. 444 0 535 müşteri hizmetlerini aradım, görevli üzerinde pin ve puk yazılı olan kartı (sim kartı üzerinden koparttıgımız) yanımda götürmem halinde herhangi bir turkcell extradan üzerime geçirebileceklerini söyledi. temsilci adını soyadını verdi, extradakilerin yaptıgımız telefon kaydını görebileceklerini söyledi.

kartı bulup yarın gidecegim. bir sonuç alırsam buraya yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egzersayz

ArkadaşLar biraz rahatsızdım ancak bugün işLemLeri yaptırabiLdim.Bugün aynı bayiye gittim ve durumu tekrar anLattım.Kadın müşteri hizmetLerini aradı hat numarası ve kimin üstüne oLduğunu sorduLar.TeLefondaki kişi kadına 3 EKİM tarihi iLe iLgiLi bişi dedi kadın şaşırdı tşk ederim deyip kapattı.KimLiğimi ve sim kartın üstündeki numarayı aLdı.Ücret sorduğumda 3 EKİM'e kadar kontörLü hat devir işLemLeri ÜCRETSİZmiş dedi.10 güne kadar devir işLemi gerçekLeşir dedi.Ayırdığım 22TL cebimde kaLdı.KesinLikLe herhangi bir ücret ödemeyin arkadaşLar.

İStanbul da iseniz hangi bayiler bu konuda bilgili paylaşır mısınız...bizler de direkt olnlara başvuralım ...

Şaka gibi: şimdi aradım müşteri hizmeterini ..haberleri yok bu kanundan..31 milyon muş devir işi...

Cidden arkadaşlar..bu işi ücretsiz bittiren arkadaşlar, işlemi gerçekleştirdiğiniz abone merkezi adres ya da telefon bilgilerini paylaşabilirseniz en azından onlardan bilgi alırız, ya da müşteri hizmetlerini onlara yönelndiririz...

Adamların işine gelmiyordur tabi...bilmezler kanunu...dangalaklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgaba -- 5 Ağustos 2009; 18:46:15 >

• turkcell için bu konuda kesin cevap verebilirim.
    evet kasım ayı itibari ile böyle bir hizmet verecek turkcell.

yöntem ise gideceksiniz abone merkezlerine hattı ben kullamnıyorum falancanın üstüne diyeceksiniz adam girecek ekrandan bilgilerinizi. (ad soyad vs vs vs) size sms olarak bir şifre gelecek şifreyi abone merkezi yetkilisine söyleyeceksiniz.
    ekrana girecek eşleşiyor sistemdeki ile eşleşiyor ise (o an şifre sistemde de tutuluyor) 1 yıllığına bilgiler değiştirilebilecek. 1 yıl içinde gerçek hat sahibi cıkıpda hop bu hat benim deyip hattı geri alabilir.
    bu arada tüm servis tarife vs. vs. bilgileriniz oldugu gibi kalacak.
    siz bir kere bu değişikliği yaptıkdan sonra. 2 sene sonra mesela, bir başkasına bu hattı verseniz bile, tekrar değişiklik yapılamayacak. hat başına 1 değişiklik yani.

edit :

bu arada kasım 1 itibari ile bu kanun yürürlüğe girecek. Henüz eğitim almamış cagrı merkezi calısanları vs. olması cok normal.
    her 3 operatordede.
    bilen tamamen o kişinin +sıdır.

VE UCRETSIZ olacak. (turkcellde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcosar -- 5 Ağustos 2009; 18:52:22 >

• Kafaya taktım...şu anda müşteri hizmetlerindekilerin kafalarının etini yiyorum...hiçbirinin haberi yok...kanunu buldurdum adamlara...okuttum bi de....şimdi inceliyorlar....15 dakikadır sohbetteyiz...bakalım ne çıkacak...ısrarla bu konuda bize dilekçenizi fakslayın diyolar....ben de ısrarla faksı napıcaksıınz...gözünüzün önüne getirdim kanunu diyorum...Kanun bu yaa...uygulamama gibi şansları yok ki...allam yaa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcosar

turkcell için bu konuda kesin cevap verebilirim.
    evet kasım ayı itibari ile böyle bir hizmet verecek turkcell.

yöntem ise gideceksiniz abone merkezlerine hattı ben kullamnıyorum falancanın üstüne diyeceksiniz adam girecek ekrandan bilgilerinizi. (ad soyad vs vs vs) size sms olarak bir şifre gelecek şifreyi abone merkezi yetkilisine söyleyeceksiniz.
    ekrana girecek eşleşiyor sistemdeki ile eşleşiyor ise (o an şifre sistemde de tutuluyor) 1 yıllığına bilgiler değiştirilebilecek. 1 yıl içinde gerçek hat sahibi cıkıpda hop bu hat benim deyip hattı geri alabilir.
    bu arada tüm servis tarife vs. vs. bilgileriniz oldugu gibi kalacak.
    siz bir kere bu değişikliği yaptıkdan sonra. 2 sene sonra mesela, bir başkasına bu hattı verseniz bile, tekrar değişiklik yapılamayacak. hat başına 1 değişiklik yani.

edit :

bu arada kasım 1 itibari ile bu kanun yürürlüğe girecek. Henüz eğitim almamış cagrı merkezi calısanları vs. olması cok normal.
    her 3 operatordede.
    bilen tamamen o kişinin +sıdır.

VE UCRETSIZ olacak. (turkcellde)

peki bunun bir deadline, son başvuru tarihi yok mu...Kasım ayı son başvuru ayı olmasın...ben daha çok bi katakulli sezinliyorum turkcell yönetiminde...bana söledikleri yok biz hukukçularımıza yönlendirdik mevzuyu, onlar bize dönünce biz de sizleri bilgilendircez diyolar...ulan 10 ay oldu bee..kimi yiyosunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgaba -- 5 Ağustos 2009; 22:24:08 >

• önmli, konu yukarılarda kalsın...
  • 18 yaşındna küçükler de bu işlemi yapabiliyor mu?
  • dün itibari ile kenid üzerime olan faturasız hattı babamın üzerine gecirdim.ve sadece 3 lira ucret odedim.3 ekim tarihine kadar 1 defaya mahsus olmak kosulu ile faturasız hattı tasıyabiliyorsunuz arkadaslar ucretsiz olarak.musteri hizmetlerini aradım boyle dedi bende bayii ye gittim ve hallettim.para falan vermeyin.:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazmermi

dün itibari ile kenid üzerime olan faturasız hattı babamın üzerine gecirdim.ve sadece 3 lira ucret odedim.3 ekim tarihine kadar 1 defaya mahsus olmak kosulu ile faturasız hattı tasıyabiliyorsunuz arkadaslar ucretsiz olarak.musteri hizmetlerini aradım boyle dedi bende bayii ye gittim ve hallettim.para falan vermeyin.:)

Arkadaşlar bu işlemleri yapanlar nerede yaptıklarını da söyleyebilirlerse iyi olur...en azından bilenlere yöneliriz biz de...bir de faturalılar ya da faturasızlar diye bi ayırım yok ki yasada...?
  • faturalı hatlarıda alabiliyormuyuz bu şekilde cevap evet ise ankaradan bi adres verilsin lütfen!!!
  • Balçovada Eltutanlarda bugun yaptırmaya çalıştım ama hatun beceremedi merkeze yönlendirdi.Kanundan haberleri var yazı gelmiş kendilerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazmermi

dün itibari ile kenid üzerime olan faturasız hattı babamın üzerine gecirdim.ve sadece 3 lira ucret odedim.3 ekim tarihine kadar 1 defaya mahsus olmak kosulu ile faturasız hattı tasıyabiliyorsunuz arkadaslar ucretsiz olarak.musteri hizmetlerini aradım boyle dedi bende bayii ye gittim ve hallettim.para falan vermeyin.:)

hangi operator ve adres verebilirmisin pm den ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.