Şimdi Ara

Lenovo SL 500 Hakkında Herşey & Tüm Sorunlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
4
Favori
64.993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Değerli IBM & LENOVO Kullanıcıları:

Sizlerde anlayacak olursunuz ki "Lenovo ibm" bölümü altında bir çok birbirine benzer konular ve başlıklar açılmaktadır. bunları önlemek adına hemen hemen tüm konuları ana başlıklar halinde sizlere daha kolay bir şekilde sunmak istiyoruz.

SL500 Bu model ile ilgili düşüncelerimizi deneyim gözlem ve paylaşımlarımızı burda devam ettireceğiz.

General

Model Name: 27464BG
    Description: ThinkPad SL500

Operating System

Operating system provided: Genuine Windows Vista Home Premium

Architecture

Bus type/architecture: PCI/PCI Express
    Bays: Fixed Media Bay
    Indicator light:
    Form Factor: Notebook

Display

External display supported:
    Simultaneous external display:
    Screen type description: WXGA TFT with integrated camera LCD Glossy
    Viewable image size (diagonal): 15.4inches
    Screen illumination: Backlit
    Max colors or grey shades: 16777216
    Max resolution: 1280x800

Graphics Subsystem

Video RAM std/max: -- / --
    Graphics chipset: Intel Integrated Graphics X4500
    Graphics type: --
    Video RAM type: DVMT
    Max resolution (with max video RAM): 2048x1536 16777216 colors
    Max colors (with max video RAM): 16777216
    Graphics bus interface: PCI Express

Processor

BIOS type: Flash ROM
    Processor manufacturer: Intel
    Processor (CPU): Intel® Core 2 Duo processor T5670
    Processor internal clock speed2: 1.80GHz
    Front Side Bus: 800MHz

Memory

Memory (RAM) std/max: 1GB / 4GB
    RAM slots total: 2 SODIMM
    RAM slots available: 1 SODIMM
    RAM speed supported: 667MHz
    RAM type: PC2-5300 DDR2 SDRAM

Hard Disk

Hard disk size1: 160GB
    Hard disk type: Serial ATA

Optical device

Floppy diskette size: --
    Optical device: DVD Recordable (Dual Layer)
    Optical device speed8: 8X Max
    Device interface: EIDE

Audio

Integrated speakers: 2
    Speaker power rating: 3 Watts
    Volume control buttons:
    Speaker Quantity: 2 (Internal Speakers)
    Audio chipset: Conexant Azalia Audio Codec
    Audio data width: 24-bit

Communications

Fax/modem: V.90 and K56 Flex (no voice)
    Fax/modem speeds: 56Kbps data/14.4Kbps fax
    Infrared port: No
    Infrared port speed: --
    Wireless standard: Intel WiFi Link 5100 AGN
    Network card: Realtek Gigabit Ethernet (RTL8111C)
    Network interface: Gigabit Ethernet- Integrated

Accessories

A/C adapter:
    Worldwide A/C compatibility: Yes
    Port replicator:

Standard Features

Pointing device type: ThinkPad UltraNav
    Keyboard type: Full size
    Keyboard light: No

Power Management 5

Heat emissions: 65W
    Sound emissions: 40dB
    Battery life - min/max: 4.0 Hrs
    turkeyarena.com
    Battery type(s): 6 Cell Lithium-Ion
    Charge time - on/off: 3.0Hrs / 3.0Hrs

Expansion Options

Plug and play support:
    Slots total (free) and type: PCI/PCI Express
    Parallel port type:
    Ports:
    External Display (VGA)
    External Microphone/Line-In
    Headphone / Line out
    HDMI
    IEEE 1394a
    RJ-11
    RJ-45
    4 USB 2.0
    7-1 Multi Media Card Reader (SD/SD HC/xD/xD Type H/MMC/MS/MS PRO)

Weight & Dimensions 6

Weight: 2.9Kg
    Height: 37mm
    Width: 358mm
    Depth: 260mm
    Travel weight: 2.86Kgs

Security

Security features: Hard disk drive password
    Power-on password
    Security lock slot
    Supervisor password

• Kalite, fiyat ve performans bakımından çok ideal bir bilgisayar, ekranı 1680*1050 gibi laptoplarda pek görülmeyen bir çözünürlükte, (22' lcd monitör çözünürlüğü), ram'i 4 gb'ta yükselterek gayet sorunsuz bir şekilde kullanıyorum, yalnız hd'deki recovery bölümünü hp yada toshiba'daki gibi dvd'ye aktarma işlemini yapamadım, bu konuda bilgisi olan var mı?
  • Bir ara hiçbir yerde bulunmuyordu bu ürün.. 1500ytl gibi bir fiyatı vardı satış yapılan yerlerde ama ürün yoktu hiçbirinde.. Eğer hala o fiyatdaysa gayet iyi f/p oranı..
  • # İşlemci Intel® Core 2 Duo Processor P8600 (2.40GHz - 1GHz)
    # Ekran 15.4" WXGA+ Kamera
    # RAM (1GB x 2) 2GB PC2-5300 DDR2 SDRAM 667MHz (Max.4GB)
    # HDD 250GB 5400rpm SATA
    # Ekran Kartı NVIDIA Geforce Go 9300 256MB harici ekran kartı
    # Genişleme Yuvaları Ext.Display (VGA), Ext. Microphone/Line-In, Headphone / Line out, HDMI, IEEE 1394a, RJ-11, RJ-45, 4 x USB 2.0, 7-1 Multi Media Card Reader (SD/SD HC/xD/xD Type H/MMC/MS/MS PRO)
    # Optik Sürücü DVD±RW DL
    # Diğer Intel WiFi Link 5100 AGN kablosuz iletişim, Bluetooth, Parmakizi okuyucu
    # İşletim Sistemi Microsoft Windows Vista Home Premium İşletim Sistemi
    # Pil ve Pil Ömrü Li-Ion 6 cell
    # Klavye Q Türkçe
    # Ağırlık 2.9kg
    # PN 584D061
    # Garanti 2 Yıl
    Ürün Özellikleri :
    Chip Seti Intel 965GM Chipset
    İşlemci Tipi Intel Core 2 Duo
    İşlemci P8600
    İşlemci Cache 3 MB L2 cache
    İşlemci FSB 1066Mhz
    İşlemci Hızı 2.4 Ghz
    Ekran Özelliği 15.4" / 1280 x 800 / WXGA
    Ekran Kartı Nvidia® GeForce 9300M G DirectX 10
    Ekran Tipi WSXGA Parlak Ekran
    Ekran Kartı Hafızası 256 MB
    Max Ekran Çözünürlüğü 1680 x 1050
    Ram Tipi DDR2
    Sistem Belleği 2048MB 667MHz
    Sabit Disk Kapasitesi 250GB 5400RPM 8MB
    HDD Hızı 5400 RPM
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Wireless 802.11b/g
    Bluetooth Özelliği Var
    USB (Adet) ? 4
    FireWire Var
    10/100 Ethernet Var
    Pil Ömrü (Saat) 2,5
    Paket İçeriği Notebook
    İşletim Sistemi MS Vista Home Premium
    HDMI Var
    E-Sata Yok
    Webcam Var
    Parmak İzi Okuyucu Var
    Yüz Tanıma Yok
    Kart Okuyucu 5-in-1 (SD , MMC , MS , XD , MS PRO)
    TV-Out Çıkışı Yok
    Ağırlık 2.9
    Boyutlar 358 x 260 x 37 mm
    Pil 6 Hücreli

ben bu makinaya bakıyorum aslında SL serisi.. c2d 2.4 ghz..
    fiyat 1690 YTL KDV dahil.. sizce nasıl ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baadir -- 19 Ocak 2009; 10:18:00 >

• ya beyler bu bilgisayarla gelen ekrankartı 256 mb lık bn bunu ramden çalarak yükselte bilirmiyim öle bir özelliği vamı ??
  • benim soruma 1 cevabı olan yokmu
  • Merhaba arkadaslar bende dün itibari ile Lenovo Sl500 aldım. Bugüne kadar cok notebook kullandım (Hp, Asus, Dell) ama hicbiri lenovonun verdıgı saglamlek ve kolaylıgı vermedı.Elinise aldıgınızda direk onu diger markalardan ayırabılıyorsunuz

+ yönleri

+ Sunduğu yazılımlar sayesinde veri güvenliği ve rahat calışma ortamı
    + Saglam ve sessiz bir kasa
    + İyi bir teknik servis

- yönleri

- Hp ve Asusa göre biraz kalın bir kasa

ama emin olun notebookta lenovo ve diğerleri
  • sl500 : Son çıkan bios problemli, fan müthiş bir hızda sürekli dönmekte.

- yonleri : Kasa pek dayanıklı durmuyor, hdd click sorunu ilk bu laptopta yaşadım (clicking noise)
  • Bios sürümü 1.18 olanlarda fan problemi var.Lenovanın sitesinden bios 1.16 yı indirip kurarsanız problem ortadan kalkıyor
  • Ekran kartı ramden kullanabiliyor.Ben vista ultimate kurdum ve cihaza ilave 2 gb ram taktım.Ekran kartı paylaşımla 2047 mb a çıkabiliyor şimdi.
    quote:

Orjinalden alıntı: grejuva6

ya beyler bu bilgisayarla gelen ekrankartı 256 mb lık bn bunu ramden çalarak yükselte bilirmiyim öle bir özelliği vamı ??
  • ekran kartım, ilave 2 gb ram ile çıktığı değer 2047 mb.

• Arkadaşlar ben de yaklaşık 1,5 aydır SL500 kullanıcısıyım ve açıkçası aldığımdan bu yana tam anlamıyla memnun kalmadım... Temel sorun laptopın beklediğim performansı göstermemesi... Sanırım bunun nedeni ya sabit disk ya da sistemin fazlasıyla programla özellikle Lenevonun kendi programıyla dolu olması(diğerleriyle beraber 70 civarı program yüklü?)... Sorun olarak gördüğüm şeylerden b iri sistemin görece geç açılıp geç kapanması... Bir diğeri misal bilgisayarıma tıkladım, tepki süresinde kanımca gecikme var; yani içeriği hemen görüntülemiyor ve klasörler arası geçişlerde de anlık beklemeler yaşıyorum. Aynı şekilde herhangi birprogramı çalıştırdığımda açılması olağandan uzun sürüyor...
    Sistem geldiği gibi Vista HP yüklü, Nod32 kullanıyorum, fazla lasmaz sişstemi biliyorsunuz...
    Bu sorunların nedeni ne olabilir ve ben bu sorunları nasıl aşarım arkadaşlar; yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

• arkadaslar bios update ıslemını nasıl gerceklestırdınız sıteden exe dosyasını ındırıp dırek kurdum ama bıos degısmedı yapan arkadaslar bıras anlatabılırmı?
  • Merhabalar ,
    Orjinal Lenovo Recovery ile duruyor ise işletim sisteminiz Lenovo Care menüsü altında System Update programı var bunu çalıştırn ve bilgisayarınız üzerinde Lenovoya ait güncel yazılım driver,Bıos bunların hepsini kontrol ediyor ve Bıosunuz eski ise orada görürsünüz ve update yapma şansınız olur.
  • Arkadaşlar hemen hemen aynı donanımlara sahip Hp Pavilion DV5-1040 vs Lenovo S500 Hp İşlemci: p7350 Lenovo:p8600 Gpu lar farklı birinde Hp: 9600gt Lenovo: 9300 gs ıkı bılgısayarda vista home preminium ve hicbir program acık degıl yanı pcler yükte degıl ıkısıde 1 saat açık bırakıldı sıcaklık testlerı.

Lenovo Sıcaklık Değerleri

Hp Sıcaklık Değerleri

• aynı sorunlar bende de var; bilgisayarın RAM'ini 4 GB yapmış olmama rağmen açılıp kapanma süresi; pencereler arası geçiş süresi; yeni bir pencere açma-bilgisayarda bir dosya açınca içini görüntüleme süresi vb. pek tatmin edici değil; bu yavaşlığın vistaya + lenovonun henüz silmeye cesaret edemediğim gerekli gereksiz bir sürü programına bağlı olduğuna inanmaya çalışıp kendimi rahatlatmaya çalışsam da bütün bunlara şu sıralar hem evde bağlandığım kablosuz hat'a bağlıyken; hem işyerinde LAN kablosuyla bağlıyken; hala bağlı görünmeme rağmen bağlantının "sınırlı bağlantı"ya dönüşmesi sorunu eklendi (işyerinde tam kontrol edemedim ama kablosuz hattımın adı "zoom"ken sınırlı bağlantı olduğunda "zoom1" diye bir bağlantıya dönüşüyor bazen); bilgisayarı kapatıp açınca sorun düzeliyor (ki bu durumda zaten pek hızlı olmayan kapanma süresi bariz bir şekilde uzayıp bilgisayar 3 günde ancak kapanıyor); nerede hata yapıyorum; veya sorun tam olarak ne bilmiyorum; ancak ilk başta inanılmaz memnun olacağımı sandığım (ve ilk alınca görüntüsünden de oldukça hoşlandığım) laptoptan gittikçe soğumaya başladım...

yardımcı olacak birileri var mı; yoksa bu sorun yardımcı olunabilecek bir sorun değil de kalıcı bir sorun mudur bilemiyorum; ama önerisi olan arkadaş varsa çok memnun olurum...

quote:

Orjinalden alıntı: beklevegor

Arkadaşlar ben de yaklaşık 1,5 aydır SL500 kullanıcısıyım ve açıkçası aldığımdan bu yana tam anlamıyla memnun kalmadım... Temel sorun laptopın beklediğim performansı göstermemesi... Sanırım bunun nedeni ya sabit disk ya da sistemin fazlasıyla programla özellikle Lenevonun kendi programıyla dolu olması(diğerleriyle beraber 70 civarı program yüklü?)... Sorun olarak gördüğüm şeylerden b iri sistemin görece geç açılıp geç kapanması... Bir diğeri misal bilgisayarıma tıkladım, tepki süresinde kanımca gecikme var; yani içeriği hemen görüntülemiyor ve klasörler arası geçişlerde de anlık beklemeler yaşıyorum. Aynı şekilde herhangi birprogramı çalıştırdığımda açılması olağandan uzun sürüyor...
    Sistem geldiği gibi Vista HP yüklü, Nod32 kullanıyorum, fazla lasmaz sişstemi biliyorsunuz...
    Bu sorunların nedeni ne olabilir ve ben bu sorunları nasıl aşarım arkadaşlar; yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

• quote:

Orjinalden alıntı: barkodd

aynı sorunlar bende de var; bilgisayarın RAM'ini 4 GB yapmış olmama rağmen açılıp kapanma süresi; pencereler arası geçiş süresi; yeni bir pencere açma-bilgisayarda bir dosya açınca içini görüntüleme süresi vb. pek tatmin edici değil; bu yavaşlığın vistaya + lenovonun henüz silmeye cesaret edemediğim gerekli gereksiz bir sürü programına bağlı olduğuna inanmaya çalışıp kendimi rahatlatmaya çalışsam da bütün bunlara şu sıralar hem evde bağlandığım kablosuz hat'a bağlıyken; hem işyerinde LAN kablosuyla bağlıyken; hala bağlı görünmeme rağmen bağlantının "sınırlı bağlantı"ya dönüşmesi sorunu eklendi (işyerinde tam kontrol edemedim ama kablosuz hattımın adı "zoom"ken sınırlı bağlantı olduğunda "zoom1" diye bir bağlantıya dönüşüyor bazen); bilgisayarı kapatıp açınca sorun düzeliyor (ki bu durumda zaten pek hızlı olmayan kapanma süresi bariz bir şekilde uzayıp bilgisayar 3 günde ancak kapanıyor); nerede hata yapıyorum; veya sorun tam olarak ne bilmiyorum; ancak ilk başta inanılmaz memnun olacağımı sandığım (ve ilk alınca görüntüsünden de oldukça hoşlandığım) laptoptan gittikçe soğumaya başladım...

yardımcı olacak birileri var mı; yoksa bu sorun yardımcı olunabilecek bir sorun değil de kalıcı bir sorun mudur bilemiyorum; ama önerisi olan arkadaş varsa çok memnun olurum...

quote:

Orjinalden alıntı: beklevegor

Arkadaşlar ben de yaklaşık 1,5 aydır SL500 kullanıcısıyım ve açıkçası aldığımdan bu yana tam anlamıyla memnun kalmadım... Temel sorun laptopın beklediğim performansı göstermemesi... Sanırım bunun nedeni ya sabit disk ya da sistemin fazlasıyla programla özellikle Lenevonun kendi programıyla dolu olması(diğerleriyle beraber 70 civarı program yüklü?)... Sorun olarak gördüğüm şeylerden b iri sistemin görece geç açılıp geç kapanması... Bir diğeri misal bilgisayarıma tıkladım, tepki süresinde kanımca gecikme var; yani içeriği hemen görüntülemiyor ve klasörler arası geçişlerde de anlık beklemeler yaşıyorum. Aynı şekilde herhangi birprogramı çalıştırdığımda açılması olağandan uzun sürüyor...

Hemen hemen aynı hatalara sahip olmamız ilginç bi tesadüf mü yoksa dediğiniz gibi sorun daha mı büyük... Ben de bu sorunun kaynağını Lenovaya ait onlarca program olarak ummaktayım; fakat ben de sizin gibi "hangisi gerekli hangisi gereksiz?" sorusuna yanıt veremiyorum... En azından birileri "şu şu programları kaldırın, sadece şunlar kalsın" diyebilse...

• Ben cihazdan ve performansından memnunum.Fan problemi bios sürümüyle alakalı.Bios sürümü 1,18 olanlarda fan çok hızlı ve rahatsız edici şekilde çalışıyor.IBM in sitesinden bios 1,16 yı indirip kurduğunda problem düzeliyor.Zaten bendeki 1,16 idi.Cihaza ilave 2 gb ram takıp vista ultimate kurdum.Performans süper oldu.Ekran kartı 4gb sistem belleği ile 2047 mb'a çıkabiliyor.Ultimate yüklü ama hiç kasma yok.Çözünürlük süper 1680*1050.hd filmler, pes 2099,nfs undercover...bana mısın demiyor.İşlemci P8600 yeni nesil centrino2.Parmak izi okuyucu çok hoş olmuş.Şifre isteyen site ve forumlara girdiğiniz kullanıcı adı ve şifreleri tanıyor ve parmak izi ile otomatik giriş yapabiliyorsunuz bence harika.Tasarımı sade ve iş bilgisayarı havasında.Hoparlörleri bana yetiyor.Km player ve media player classic' de ses ayarlarında normalleştiriciyi aktif edin.Sesi baya bi arttırır.Çeşitli forumlarda vistayı hızlandırmanın yolları anlatılmış.Gereksiz servisleri iptal edince vista da ve sistemde farkedilir bi hızlanma oldu(denedim).Tek kusuru harddiskten tiz bi ses çıkarıyır.Xp yükleyen arkadaşlar sorundan kurtulduklarını yazmışlar.Sanırım yazılımsal bi olay.Ama çok da rahatsız edici değil o yüzden xp kurmaya değmez.Alan arkadaşlara hayırlı olsun ben memnunum.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.