Şimdi Ara

PEUGEOT 3008 (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.076
Cevap
113
Favori
1.403.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet Aac olsaymış iyi olurmuş:(( Belki gelir ümidimizi kaybetmeyelim.. gerçi çok kullanırmıydım o da ayrı bir konu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayucuz kullanıcısına yanıt
    Bir laf vardır insanoğlu güzel olan her şeye çabuk alışır diye :)

Evet kaynak olarak elimizde Fransızcadan çevrilmiş bir makale var sadece, resmi bilgi değil. Her şey olabilir. Olursa olur, olmazsa da bu saatten sonra yeni 3008'in o uzay üssü gibi iç mekanını premium markalar dışında hiç bir markaya değişeceğimi zannetmiyorum.

• NİGHTROD kullanıcısına yanıt
    Benim de aklımı alan o oldu.bir de şu var bence içine oturdugum zaman insan biraz bişeyler istiyor artık. Teknoloji degisti artik normal gosterge paneli benim çok hoşuma gitmiyor.

• E sonuçta bu aletler de büyüklere oyuncak işte. Hangi çocuk daha teknolojik, daha yeni, daha sıkıcı olmayan oyuncak istemez ki :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SERTKAN

Geçen hafta küçük bir kaza geçirdim ayna dağıldı, tampon ve çamurlukta boya kalktı
    en önemlisi kapı ile çamurluğun birleşim yerinde ufak bir göçük var
    servise sordum komple boyanacak sedefli boya olduğu için dedi
    kapıyı yaptırıp yaptırmama arasında kaldım sizlerin fikri nedir?

PEUGEOT 3008  PEUGEOT 3008 PEUGEOT 3008  PEUGEOT 3008

Komple boyatmanıza hiç gerek yok çok küçük bir alan zarar görmüş, belki tamponu kısmen boyatabilirsiniz ama kaportaya hiç gerek yok. Bu tip şeyler zamanla oluyor maalesef bu gün boyatırsınız Allah korusun yarın aynı yerden tekrar olmayacağının gartantisi yok. Günümüzde sanayi sitelerinde sadece rötuş ve ince düzeltmeler yapan çok yetenekli kaportacılar var. İnternette araştırırsanız "Göçük düzeltme" adı altında çok başarılı örnekler göreceksiniz. Muhtemelen yaşadığınız yerde de vardır bu tür birileri. Servis aldatmacasına gelmeyin, komple boyatmayın hiçbir yerini, aracınızdaki hasar çok küçük boşu boşuna aracınıza boyalı dedirtmeyin. Herkese kazasız sürüşler.
  • bendeki maalesef öyle, aracımdam diğer tüm yanlarından memnun olmama rağmen sağından solundan gelen seslerden dolayı yeni 3008 i listemde sonlara taşımaya başladım, pejo bence ses takıntısı olanların kesinlikle uzak durması gereken bir marka

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • m044010 M kullanıcısına yanıt
    Ses derken iç mekandan dolayı mı? Malzeme kalitesi düzelmiş oolabilir 3008 de ...

• Paris'teki lansmana ait 15'e yakın inceleme videosu var internette. Hepsinin de formatı aynı, dışarıdan ve içeriden tasarım vb. konuşuyorlar.

Görmek istediğim detaylar olduğu için bu videoların hemen hepsini izledim, hiç birinde ön konsoldaki plastiğin sertliğine deyinen ve parmağıyla bu malzemelere bastıran görmedim :)

Sanirm hepsini bende izledim.3008 yazınca hepsi izlendi yazıyor:)aracım honda civic 2014 model her tarafı sert plastik ama herhangi bir tikirti ses duymadım bu güne kadar göğüsten.bugune kadar da hiç dokunmadim da oraya işi olmuyor insanın.. yani yumuşak plastik sert plastik takıntım yok ama ses tikirti da olmasın isterim ..

• Ben 2017 yılına girmeye hazırlandığımız şu günlerde ''aşırı derecede ekonomi odaklı'' araçlar dışında malzeme kalitelerinin üç aşağı beş yukarı aynı olduğunu düşünüyorum. Kullandığınız yollar ve sürüş tarzı çok önemli 2 faktör. Patates tarlalarında geziyorsanız ve çukurlarda bırakın freni gaza basıyorsanız tabii ki daha sağlam ve ispatlanmış markalara yönelebilirsiniz.

Ama medeni şekilde, araçtakilerin midesini bulandırmadan sürdüğünüz sürece ilk 5 yılda rahatsız edecek hiç bir ses oluşacağını zannetmiyorum ben.

Premium sahiplerine sorun, her modelin kronik bir sesi vardır ve aracı servise götürdüklerinde ilgili bölgeye bildiğimiz WD40 sürüp, silikon uygulayarak gönülleri alınmıştır :)

• genelde kapı fitillerinden ve özelliklede teyp kısmından bazen ses geliyor..onun haricinde benim bildiğim rahatsız edici bir ses yok..teybi yerinden çıkarıp çift taraflı bandla teybten gelen ses kesiliyor..kapı fitilleride genelde tozdan kirden ses yapıyor..temiz bir ıslak bezle kapı fittelirini belli aralıklarla temizlenince ses mes kalmıyor..en azından bende ki durum bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tttnet.net

genelde kapı fitillerinden ve özelliklede teyp kısmından bazen ses geliyor..onun haricinde benim bildiğim rahatsız edici bir ses yok..teybi yerinden çıkarıp çift taraflı bandla teybten gelen ses kesiliyor..kapı fitilleride genelde tozdan kirden ses yapıyor..temiz bir ıslak bezle kapı fittelirini belli aralıklarla temizlenince ses mes kalmıyor..en azından bende ki durum bu...

• Yorumlarınız için teşekkürler dediğiniz gibi birkaç özel servis gezmek sanayide biraz dolaşmak daha iyi olacak galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: SERTKAN

Yorumlarınız için teşekkürler dediğiniz gibi birkaç özel servis gezmek sanayide biraz dolaşmak daha iyi olacak galiba

Sanayii tavsiye etmem.

Aynayı eğer kırık parça yok ise siz de toplarsınız.

Kapıdaki hasar için ise yetkili servis para almaz, sadece rütuş ile işi bitirirsiniz.

Zamanında ben tampon eteğini kaldırıma sürttüğümde sanayii 100 tl para istemişti, bende sinir olup malzemeleri alıp, kendim yapmıştım.

Malzemeler dahil 70 tl ye işi bitirmiştim.

Aldığım malzemelerin % 5 lik kısmını kullandım o zaman, kalanlar hala durmakta

Sanayii genelde aracın duruşuna, modeline ve sizin tavrınıza göre fiyat verir buna dikkat edin

Bu vesile ile tekrar geçmiş olsun...
  • Yeni 3008 fiyatlar şekillenmeye başlamış Fransa kulislerinde. 6-7 tane Fransız sitesi gezdim hepsi de aynı fiyatları öngörmüşler.
    Haberler çok iyi değil bence. Moralim bozulduğu için sadece 1.2 benzinliye baktım, dizeli de siz hesaplarsınız.

Özetle; 92 bin tl liste fiyatı olan 1.2 otomatik qashqai tekna (full'ü) Fransız konfigüratöre göre 30 bin Euro çıkıyor. Euro 3.2 iken nasıl oluyor diye sormayın :)
    http://i.hizliresim.com/nr6qq0.jpg

1.2 otomatik 3008 allure (full'ü) ne kadar olur demişler? 30-32 bin Euro :)

Oranlarsak eğer 1.2 puretech için 96 bin lira gibi bir fiyat çıkıyor. Ama direk kurla çarparsak manzara kötü, 102 bin civarı :/

İncelemek isteyenler için kaynaklar;
    http://www.caradisiac.com/nouveau-peugeot-3008-a-partir-de-25-900-eur-109073.htm
    http://automobile.challenges.fr/actu-auto/20160713.LQA8338/nouveau-peugeot-3008-les-tarifs.html
    http://news.autoplus.fr/news/1506456/Peugeot-3008-Prix-Equipements-SUV
    http://www.largus.fr/actualite-automobile/prix-nouveau-peugeot-3008-2016-le-suv-a-partir-de-25-900-euros-7958390.html

Uğraşmak istemeyenler için Türkçe tahmini fiyat tablosu;

Benzinliler:
    Peugeot 3008 1.2 PureTech 130 Access : 25.900€
    Peugeot 3008 1.2 PureTech 130 Active : 27.700€ (EAT6 +1.600€)
    Peugeot 3008 1.2 PureTech 130 Allure : 30.450€ (EAT6 +1.600€)
    Peugeot 3008 1.2 PureTech 130 GTLine : 32.450€ (EAT6 +1.600€)*
    (Allure'a ek olarak spor tampon tasarım ve özel iç döşemeler)

Peugeot 3008 1.6 THP EAT6 Allure : 33.750€
    Peugeot 3008 1.6 THP EAT6 GTLine : 35.750€

Dizeller:
    Peugeot 3008 1.6 BlueHDI 100 Access : 27.400€
    Peugeot 3008 1.6 BlueHDI 100 Active : 29.200€

Peugeot 3008 1.6 BlueHDI 120 Active : 29.900€ (EAT6 +1.600€)
    Peugeot 3008 1.6 BlueHDI 120 Allure : 32.650€ (EAT6 +1.600€)
    Peugeot 3008 1.6 BlueHDI 120 GTLine : 34.650€ (EAT6 +1.600€)

Peugeot 3008 2.0 BlueHDI 150 BVM6 Allure : 34.950€
    Peugeot 3008 2.0 BlueHDI 150 BVM6 GTLine : 36.950€

Peugeot 3008 2.0 BlueHDI 180 EAT6 GT : 41.650€

Özet: Fransızlar geniş geniş artı eksi 2000 Euro fiyat tahmini yapmışlar ama o 2 bin küsür Euro bizde +10.000 TL demek oluyor :) O yüzden net rakamları görmeden bir şey diyemeyiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİGHTROD -- 14 Temmuz 2016; 11:35:17 >
    Nissan qq ile arada ne kadar fakr olacak çok olmasa bari hocam. Kur da şansa dört nala gidiyor.

• Ben 2.000 liraya kadar fazla vermeye razıyım. Yeni kasa, yeni i-cockpit derken nispeten eskimiş QQ yüzüne göre bunu hak eder de ama 100'e yaklaştığı her an benden maddi ve manevi olarak uzaklaşır :)

• Şimdi autoking e uğradım onlarda aynı şekilde sedefli boya olduğu için tamamı boyanır dedi
    göçük içinde düzeltilirken boyanın çatlama ihmali var dedi
    Aynayı zaten toplatmıştım geçici olarak iç kısımdaki tırnaklar, lambaların tırnakları aynanın arka kısmındaki zemin kırık alt taraftaki lamba tam oturmadığı için yüksek hızlarda uğultu yapıyor
    Adana da kaportacı önerisi olan varmı arkadaşlar birde ona göstereyim

• Az önce Pegeout bayisi ile görüştüm. Yeni 3008'in ekim sonu kasım başı gibi geleceğini söylediler. Donanımlı paketin 130-140 bin tl civarında olmasını beklediklerini söylediler. Fiyat biraz yüksek değil mi diye sordum, beklentilerinizi çok yüksek tutun dediler.
  • Peugeot'nun satis rakkamlari ortada. Bahsettiginiz donanimli paket araclarin 130-140 bin bandinda olmasi demek 3008 icin intihar manasina gelir. Arac cok guzel, buna sozum yok. Fakat 120 bin TL seviyesini asla gecmemesi lazim.
    +
    Donanimli paket icin max 120 bin TL, Giris paketi araclar icinde 95-100 bin TL bana daha gercekci geliyor. Umarim yeni bir sacmaliga imza atmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2Berk -- 14 Temmuz 2016; 16:01:48 >
  • 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.