Şimdi Ara

WALL STREET İngilizce Kursu Görüşleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
2
Favori
62.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARkadaşlar internette yaptığım araştırmalara göre, kimileri kursu gerçekten kötülerken, kimileri de kursun çok iyi olduğunun düşünüyor. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

• Güncel...
  • beş para etmez para tuzağı içeri girene kadar paranı alana kadar kralsın parayı alınca senetler imzalanınca adam bulamazsın
  • 9 ay boyunca o kursa gittim. 3200 ytl para ödedim, pek bir işe yaramadı. Sana kursun sistemini anlatayım avantajları dezavantajları çıkarırsın kendince;

Kursa kayıt olurken seviye tespiti yapıyorlar, sonuca göre başlayacağın kuru belirliyorlar, hedeflediğin kura göre de fiyat çıkarıyorlar. Neyse kursa başlıyorsun. Kursta hocalarla çalışmıyorsun, bilgisayar başında çalışıyorsun, eline cd ve disket veriyorlar, üniteye göre bilgisayardaki diyalogları dinliyorsun, ünite sonunda bilgisayar seni telaffuz, kelime bilgisi, grammer konularında test ediyor, puan veriyor, aldığın puanlar siciline yazılıyor. Anlamadığın üniteyi tekrar edebiliyorsun, sınırı yok. Her kur 5-6 üniteden oluşuyor, üniteler de alt ünitelere bölünüyor. Bir de kitapların olacak, ünitelerdeki testleri çözmek zorundasın, yoksa mülakatı geçemezsin. Her ünite için haftanın belirli günlerinde düzenlenen toplantılar oluyor. Bu toplantılarda seninle aynı üniteyi işleyen öğrenciler bir yabancı öğretmen nezaretinde toplanıyorlar ve sohbet ediyorlar, bazı aktiviteler yapılıyor, bu toplantılara en az bir defa girmek zorunludur, istersen birkaç defa da katılabiliyorsun. Üniteleri bitirip, en az bir toplantıya katıldıktan sonra "Encounter" yani mülakat için randevu alıyorsun. Encounter'da yabancı bir hoca ile sözlü ve yazılı mülakata giriyorsun, hoca seninle konuşuyor, sohbet ediyor, sorular soruyor, bazı testler yapıyor ve encounter sonunda bir karar veriyor, ya üniteyi anlamamışsın tekrar et diyor, ya da aferin evladım üniteyi anlamışsın, üst üniteye geçebilirsin diyor, ya da üniteyi anlamışsın, üst üniteye geçebilirsin ama bazı konularda eksiğin var onları geliştir diyor. O kura ait tüm üniteleri geçersen bir üst kura geçebiliyorsun.

Kurs genel olarak bu çerçevede ilerliyor, zaman sınırın yok, gün sınırın yok. İstediğin zaman gelir, istediğin zaman gidersin, kimse sana birşey demez. Ama kurları bitirmek için belirli bir süre tanıyorlar sana, o sürede bitirmen gerekiyor. Süreleri tam hatırlamıyorum ama bana üç kur için 9 ay süre vermişlerdi. Eğer bol bol vakit ayırabileceksen paranın karşılığını alırsın, birşeyler öğrenirsin. Ama haftada 2-3 gün gideyim 1-2 saat takılayım diyorsan, parana yazık olur. Bence pahalı bir kurs, ben 3 kur aldım, toplamda 18 kur var sanırım, 18 kurun tamamı için benden 2006 senesinde 19.000 TL para istediler, o parayı oraya vereceğime, işin kaynağına yani İngiltere'ye giderim, 15.000 dolara herşey dahil 12 ay dil eğitimi görürüm, paşalar gibi de ingilizce öğrenirim.

• Duvar sokağı manasına geliyor arkadaşım.

Önemli değil.
  • Nette kötü yorumlar okumuştum bu kurs hakkında.
  • Şahsen wall street i çok araştırdım. Hem gidenlere sordum hemde mezun olanlara beş para etmez bir kurs. Zaten şikayetvar.com a bakarsan wall street e herkes şikayetçi ve hmen hemen şikayet eden herkes mahkemelik şuan. Buraya yazsam yazmakla bitmez Bi sorun olursa sorabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: James Hetfield

9 ay boyunca o kursa gittim. 3200 ytl para ödedim, pek bir işe yaramadı. Sana kursun sistemini anlatayım avantajları dezavantajları çıkarırsın kendince;

Kursa kayıt olurken seviye tespiti yapıyorlar, sonuca göre başlayacağın kuru belirliyorlar, hedeflediğin kura göre de fiyat çıkarıyorlar. Neyse kursa başlıyorsun. Kursta hocalarla çalışmıyorsun, bilgisayar başında çalışıyorsun, eline cd ve disket veriyorlar, üniteye göre bilgisayardaki diyalogları dinliyorsun, ünite sonunda bilgisayar seni telaffuz, kelime bilgisi, grammer konularında test ediyor, puan veriyor, aldığın puanlar siciline yazılıyor. Anlamadığın üniteyi tekrar edebiliyorsun, sınırı yok. Her kur 5-6 üniteden oluşuyor, üniteler de alt ünitelere bölünüyor. Bir de kitapların olacak, ünitelerdeki testleri çözmek zorundasın, yoksa mülakatı geçemezsin. Her ünite için haftanın belirli günlerinde düzenlenen toplantılar oluyor. Bu toplantılarda seninle aynı üniteyi işleyen öğrenciler bir yabancı öğretmen nezaretinde toplanıyorlar ve sohbet ediyorlar, bazı aktiviteler yapılıyor, bu toplantılara en az bir defa girmek zorunludur, istersen birkaç defa da katılabiliyorsun. Üniteleri bitirip, en az bir toplantıya katıldıktan sonra "Encounter" yani mülakat için randevu alıyorsun. Encounter'da yabancı bir hoca ile sözlü ve yazılı mülakata giriyorsun, hoca seninle konuşuyor, sohbet ediyor, sorular soruyor, bazı testler yapıyor ve encounter sonunda bir karar veriyor, ya üniteyi anlamamışsın tekrar et diyor, ya da aferin evladım üniteyi anlamışsın, üst üniteye geçebilirsin diyor, ya da üniteyi anlamışsın, üst üniteye geçebilirsin ama bazı konularda eksiğin var onları geliştir diyor. O kura ait tüm üniteleri geçersen bir üst kura geçebiliyorsun.

Kurs genel olarak bu çerçevede ilerliyor, zaman sınırın yok, gün sınırın yok. İstediğin zaman gelir, istediğin zaman gidersin, kimse sana birşey demez. Ama kurları bitirmek için belirli bir süre tanıyorlar sana, o sürede bitirmen gerekiyor. Süreleri tam hatırlamıyorum ama bana üç kur için 9 ay süre vermişlerdi. Eğer bol bol vakit ayırabileceksen paranın karşılığını alırsın, birşeyler öğrenirsin. Ama haftada 2-3 gün gideyim 1-2 saat takılayım diyorsan, parana yazık olur. Bence pahalı bir kurs, ben 3 kur aldım, toplamda 18 kur var sanırım, 18 kurun tamamı için benden 2006 senesinde 19.000 TL para istediler, o parayı oraya vereceğime, işin kaynağına yani İngiltere'ye giderim, 15.000 dolara herşey dahil 12 ay dil eğitimi görürüm, paşalar gibi de ingilizce öğrenirim.

"Esnek ders saatleri" diye reklam yapıyorlardı.Sanırım bu doğru;ama o bilgisayar işi hiç hoşuma gitmedi.Kandırmaca o zaman.Bilgisayarla çalışacaksam,kaliteli DVD setleri var,onlardan alır,çalışırım.

19000 TL vermek,kimse kusura bakmasın ama enayilikten başka bir şey olmaz.Yazık ya,o paraya İngiltere'de,Malta'da dil okuluna gidersiniz,olmadı Work and Travel yapar,3 ay Amerika'da çalışır,isterseniz bir ay ekstradan da gezersiniz(vizesi 4 aylık)

• bu konuda english time ı öneriyor arkadaşlarım. bir de oraya bakın...
  • Arkadaşlar inglizce kursları hakkında şuan kişisel boyutta olup, sonradan bir çok kişinin faydalanacağı bir araştırma yapıyorum. Hem bizzat kurslara katılan arkadaşlardan, hem de internet ve diğer iletişim araçları yardımıyla bu araştırmayı yapıyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim...
  • Ben 1 yıllık eğitim satın aldım ve yalnızca 5 ay devam ettim ve geri kalan 7 ayım çöpe gitti.Kişiye özel eğitim dedikleri aldatmaca.Tamamen kendi çabanızla bişeyler yapmanızı bekliyolar.Ordan aldığınız eğitimi hazır eğitim setleri ile kendi kendinize evde alabilirsiniz oralara gidip heba olmaya gerek yok.
    Ticari kaygılar herşeyin önünde.Üstelik diğer kurumlardan çok daha ucuza alabilirsiniz aynı eğitimi.
    Çocuğun ana dilini öğrendiği mantıkmış tamamen zırva hiç bişey öğrenemiyosunuz ve paranız çöpe gidiyor.Haftada max. 3 saat ders görebiliyorsunuz çünkü yeteri kadar sınıf yok.Var olan sınıflarda çok kalabalık oluyor.Ve bir sınıfta bir iki cümle konuşabilirseniz şanslısınız.Ama satış yaparlarken istediğiniz kadar gelebilirsiniz deniyor istediğiniz saatte gelebilirsiniz deniyorki zaten herkesin gidebildiği saatler belli ve o saatlerde boş sınıf bulmak ayrı bir dert.Geriye video ile yapacağınız eğitim kalıyor.Bu da tüm dışarda satılan ingilizce eğitim setlerinden başka bişey değil.Kendi kendinize ne öğrenirseniz artık.Eee tabi hocalara istediğiniz zaman sorabilirsiniz derler size oda şöyle ayak üstü yakalayabilirseniz rica minnet belki.Yani paranla rezil oluyosun.
    Ha birde kişiye özel eğitim diye satış yaparlar.Ne kişisi eğitim yokki kişiye özel olsun.Defalarca verim alamıyorum bu sebeplerden diye dilekçe yazdım verdim.Bir iki çağırdılar şöyle böyle sabırlı ol zart zurt dediler gönderdiler.
    İş sonrası yoğunluğunuzda oraya ayırdığınız zamanamı yanasınız o trafikte oralara gitmek için verdiğiniz çabayamı yanasınız giden paranızamı.
    Diğeceğim o ki bu sizce umut tacirliği değilmidir?Yada eğitim kisvesi altında dolandırıcılık değilmidir?
    Mahkemeye vermek istiyorum hatta.Benim gibi mağdur arkadaşlarımla birlikte bişeyler yapmalıyız ki daha fazla bu tarz kurumlar türemesin.Saygılarımla

• Selam,
    Adı İngilizce kursları denen yerler Türkiye'nin en büyük dolandırıcı şebekeleridir.Ben holdingleşmiş birini mahkemeye verdim ve istedigimi aldım. Ama herkes,elbirligiyle hareket etmeli..
    bana yazın İngilizce kursları hakkında:
    mailim:
    tlgtck@gmail.com
  • İngiltereye mi gitsek?En iyi oraya gitmek galibaAkrabalarda var türkçe bile bilmiyorlar kurs bir yandan onlarla konuşmak bir yandan öğrenir giderim.
  • Arkadaşlar bu kurstan kesinlikle uzak durun, tamamen sahtekarlar diyebilirim. Ben hiç araştırma yapmadan gittim kayıt oldum, 2700 TL ye imza attım.Ancak kursa başladıktan 10 gün sonra (bu arada sadece 2 derse girdim) kursu bırakmak istediğimi söyledim, dilekçe verdim ve kabul etmediler.Kursu bırakmak istememdeki sebepler; neredeyse bütün zamanınızı multimedya dedikleri sistem üzerinde harcıyorsunuz, haftada 2 kez konuşma veya gramer dersine girebilirseniz şükredin; çünkü önceden randevu almanız gerekiyor...Konuşma klübünün 5-7 kişiden oluştuğunu söylemişlerdi imza atarken, tam 30 kişi vardı ve 1 saatlik derste 1 tek kelime konuşamadım. Emin olun hiçbir faydası olmaz bu kursun..

Yarın gidip tüketici mahkemesine başvuracağım.İmzayı attırana kadar çok ilgililer, çok iyi insanlar; ancak iş bittikten sonra kimsenin umrunda değilsiniz. KESİNLİKLE UZAK DURUN.....Ben yandım, siz yanmayın......

• Ayrıca mahkemeye nasıl vereceğim, ne yapacağım hakkında bana yardım eder misiniz?
  • Arkadaşlar wall street e kesinlikle gitmeyin .. paranıza yazık edersiniz.. İngilizce öğretemedikleri bir yana aradan 2 sene geçtikden sonra ödeme yapmadınız diye karşınıza çıkıyorlar ... AMA HA UZAK DURUN
  • quote:

Orijinalden alıntı: GlobalShopper

Arkadaşlar wall street e kesinlikle gitmeyin .. paranıza yazık edersiniz.. İngilizce öğretemedikleri bir yana aradan 2 sene geçtikden sonra ödeme yapmadınız diye karşınıza çıkıyorlar ... AMA HA UZAK DURUN

4 mesaja nasıl bir rütbe o?
  • Arkadaşlar yıllar sonra konu hortlamış olacak ama değişen birşey olmadığını söylemek istiyorum.
    Sıradan kurslardan tek farkı daha pahalı olması.
    Detaya da girmeyeceğim. Ülkemizde standart verilen dil eğitimi ne düzeyde ise en fazla o düzeyde bir kurstur.
  • ben 1000 liralık bi kursa kayıt oldum senet yüzünden ayrılamıyorum.demek oralara gidip o kadar çok para versem kafayı yerdim heralde.belki iyidir diye bi araştırayım dedim anladiğim kadarıyla heppsi aynı dert. peki hic mi iyisi yok bu memlekette.iyi ne kaldı ki zaten.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.