Şimdi Ara

Vitamin Deposu Bıldırcın Yumurtası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
22.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İzmir
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

HaberVideo :http://smg.photobucket.com/albums/v70/utkuidikut/Bildircin/?action=view&current=bildircinyumurtasi.flv

Taze Bildircin Yumurtası
    15 Adet 3 TL.
    50 Adet 10 TL.
    Balçova`ya gelemeyecekler için Konak veya Alsancakta verebilirim.

BILDIRCIN YUMURTASI İLAÇ GİBİ

ÖKSÜRÜK VE ASTIMA VİTAMİN

Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi. Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi. Anadolu Üniversitesi Sağlık Kulubü`nün internet sitesinde yer alan makalade, öksürük rahatsızlığı yaşayan bir doktor başından geçen ilginç olayları anlattı. Operatör Doktor Aytekin Ertuğrul, 6 ay boyunca yaşadığı öksürük rahatsızlığı için uzmanlara gittiğini, ilaç kullandığını ve iyileşemediğini anlattı. Bir arkadaşının tavsiyesi ile bıldırcın yumurtasını sütle birlikte kullanarak içtiğini anlatan Ertuğrul, bunun çok faydasını gördüğünü söyledi. Doktor Aytekin Ertuğrul, Avrupa`da astım, öksürük ve alerji gibi rahatsızlıkların bıldırcın yumurtası yardımı ile tedavi edildiğini öne sürerek, Gramajca 5 bıldırcın yumurtası, bir tavuk yumurtasına tekabül etmektedir. Bıldırcın yumurtası 5 kat fazla fosfor, 8 kat fazla demir, 6 kat fazla B1, 15 kat fazla B2 vitamini, 9 kat fazla protein ihtiva ediyor. Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için tabii bir antibiyotik olması, lezzeti, salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir dedi. Aytekin Ertuğrul, bıldırcın yumurtasının nasıl kullanılacağını da şöyle anlattı: Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz.

CİLDİ GENÇLEŞTİRİYOR

Yakında eczanelerden bıldırcın yumurtası almaya hazır olun. Çünkü bu yumurtalar gençleştiriyor! İşte formül... Bilim adamları araştırdı, gençlik yumurtası üretti. Günde 2 adet olmak üzere 10 hafta süreyle tüketimde etkili oluyor. Likopenli bıldırcın yumurtasını gençlik aşısı olarak tanımlayan Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Armağan Hayırlı, özelikle sigara tiryakileri, maden ve taş kırma işçileri, yol asfaltlamada çalışanlar gibi yoğun dumana ve radyasyona maruz kalan kişilerde doku hasarının azaltılması, bu bıldırcın yumurtası sayesinde mümkün hale geldi dedi. Bu araştırma ile artık eczanelerde ilaç olarak satılan likopeni almaya gerek kalmadı. Onun yerine likopenli bıldırcın yumurtaları tüketilecek. Doç Hayırlı, Artık insanların cilt sağlığı, bağışıklık sistemin güçlendirilmesi, hastalıklara direncin ve yaşam kalitesinin ve süresinin artırılması; uygun buyume ve gelişmenin devam ettirilmesi likopenli bıldırcın yumurtasıyla mümkün olabilecek dedi. Türk bilim adamlarının imza attığı bu araştırma, abd’de yayınlanan uluslararası indeksli A kategorisindeki dergi Food Resarch International’ın şubat sayısında yayınlanacak. Yumurtaların insanlarda yaşlanmayı yavaşlattığı deneylerle tespit edildi. Bu yumurtaları 10 hafta süreyle günde 2 adet yiyen insanların kanındaki likopen oranı artarken, yaşlanma göstergesi olan MDA düzeyi azaldı.

Marketlerde raflarda beklemiş yumurtaları alıp zehirlenmeyin!!!

utkuidikut@msn.com
    0 541 278 38 34
    İzmir/Balçova

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D8E8B73FF -- 17 Haziran 2009; 21:41:17 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• hah bir bu eksikti
  • ekl kardesim ekle sen lazım olan alır bircok işe yaramaz seyden daha iyidir yakın olsaydın alıdım ama kargo parası kurtarmaz
  • Normal yumurta ile ne yapılabiliyorsa bıldırcın yumurtası ile de yapabiliyorsun tat olarakda aynı zaten farkı sadece küçük olması

• HAYIRLI SATIŞLAR KARDEŞİM BEN ALIIRIM :=) MSN EKLİSİN Bİ ARA KONUŞALIM... Forever PROTEİN
  • Foruma artik bir yiyecek icecek bolumu acilmasinin zamani geldi bence.

Bu arada iyi alisverisler.
  • Valla utku hocam bende alirim.

Ama bunlar taze oluyor degil mi.. Birde hocam yanlis anlamazsan bu migros vs de satilanlardan bi farki bi + si var mi sizinkilerin..
  • taze zaten fazla bıldırcınım yok şu an onun için kalmıyor yumurta migrostakilerden de bir farkı yok belki daha tazedir benim sattığım

• 12 tanesi 2,5 liraya satılıyor burda marketler.
  • Taze bıldırcın yumurtasını sabahları aç karnına çiğ içmenizi tavsiye ederim. Denemeyen arkadaşlarımız varsa muhakkak denesin. İzmirde olsam ben sana abone olurdum arkadaşım. Bir dönem sürekli içtim. İlanını görünce canım çekti. Bu ara bir kür yapmak lazım yine..
  • HOCAM İLANI GÖRDÜM VE ŞU YORUMU YAPMADAN GEÇEMİYECEGİM
    KAYSERİ SUCUGU VE PASTIRMASINIDA BEN KAYSERİDEN GETİREYİM TAM OLSUN SUCUKLU YUMURTA İYİ İKİLİ YAKIŞIRRRR
  • ÖNCELİKLE UTKU KARDEŞİME ÇOK TŞK EDERİM BEN HERGÜN 20 TANE YUMURTA YİYEN Bİ İNSANIM :=) SAOLSUN UTKU KARDEŞİM BUGÜN 40 TANE BILDIRCIN YUMURTASI GETİRDİ ARKADAŞLAR BODY ÇALIŞIYOSANIZ KAÇIRMAYIN DERİM BILDIRCIN YUMURTASI + PROTEİN = GELİŞİM DEMEKTİR... http://www.gurelozgur.com/forum/showthread.php?t=4390
  • Sen Saol Utku Kardeş
    quote:

Orjinalden alıntı: utkuidikut

sağol Anıl desteğin için
  • Utku kardeş Tekrar Tşk ederim.. Bugün 10 Tane Rafadan Olarak yedim 10 Numara Bağlantıyı koparmayalım 100 Adet alırım kısa zamanda FOREVER PROTEİN HERKEZE TAVSİYE EDERİM UNUTMAYIN BILDIRCIN YUMURTASININ FAYDALARINI BEN PROTEİN OLDUĞU İÇİN YİYORUM AMA EN ÖNEMLİ ÖZELLİKLERİNDEN BİRİDE Afrodizyak ETKİSİ SAATLİ BOMBA GİBİYİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Taze bıldırcın yumurtasını sabahları aç karnına çiğ içmenizi tavsiye ederim. Denemeyen arkadaşlarımız varsa muhakkak denesin. İzmirde olsam ben sana abone olurdum arkadaşım. Bir dönem sürekli içtim. İlanını görünce canım çekti. Bu ara bir kür yapmak lazım yine..

ilk deneyişim hüsranla sonuçlandı 1 hafta hasta oldum, herkese göre değil çiğ yumurta içmek
  • quote:

Orjinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orjinalden alıntı: koko69

Taze bıldırcın yumurtasını sabahları aç karnına çiğ içmenizi tavsiye ederim. Denemeyen arkadaşlarımız varsa muhakkak denesin. İzmirde olsam ben sana abone olurdum arkadaşım. Bir dönem sürekli içtim. İlanını görünce canım çekti. Bu ara bir kür yapmak lazım yine..

ilk deneyişim hüsranla sonuçlandı 1 hafta hasta oldum, herkese göre değil çiğ yumurta içmek

Çiğ yumurta içmeyin
    Çiğ yumurtanın çeşitli şekillerde içilmesinin hiçbir yararı olmadığı, aksine bazı vitaminlerin emilimini engelleyip zararlı bakteri içermesi gibi zararları vardır en güzeli 2 2,5 dk. kaynatın rafadan olarak yiyin BEN ZAMANINDA 15 TANE AKINI İÇİYODUM HASTA FALAN OLMADIM AMA EMİLİM AÇIISINDAN FAYDASI YOKMUŞ
  • Ben günde 1 tane süte karıştırıp içiyordum bundan bu kış bir kere bile hasta olmadım. Markette raftan alıyorum tarihine dikkat ederek ama içinden gene 1-2 tanesi böyle katılaşmış şekilde çıkıyordu, öyle görünce de tiksiniyordum ve çöpe atıyor başka bi' tane kırıp onu içiyordum, bozuk oluyor galiba onlar?
  • evet olabilir fazla tüketilmediğinden raflarda bekliyor galiba

• arkadaşlar bende de rakı var almayı düşünen pm atsın
  • Ankara'da buyuk bir aLisveris magazasinda 12 tanesi 4,30 tL idi sanirim. Bende cok severim cig oLarak icmeyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stones -- 14 Nisan 2009; 6:26:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.