Şimdi Ara

Mikrofondan ses gitmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
201.663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BIOS ile ilgili ne olabilirki,başka bir mikrofon ile dene sonuç vermiyorsa,arkadaşlarında dediği gibiayarlar sekmesi ile oynama yap....Yine bir sonuç vermiyorsa onboard ise anakart çıkışından ayrı bir ses kartı var ise ses kartı mikrofon çıkışından şüphe duy...
    başarılar
  • Arkada$lar $irkette chali$an mikrofonum evde chali$miyor dogru giri$e taktigimdan eminim biosla ilgili bir$ey var sanirim. Neyse mikrofondan sesin chikmasi ichin ne yapmam gerekiyor.

• Ses ayarlarina girin, orada microfon un kapali olup olmadigina dair bir tikleme bolumu var oraya dikkat edin belkide mikrofonunuz kapali konumda olabilir.

Kolay gelsin.
  • ya bunun oralarla 1 alakasi yok hepsini dikkatlice yaptim. buyuk ihtimal mikrofon giri$i arizali.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigstar

ya bunun oralarla 1 alakasi yok hepsini dikkatlice yaptim. buyuk ihtimal mikrofon giri$i arizali.

arkadaşın dediği gibi ses ayarlarından mikrofonu açtıysanız sizinde söylediğiniz gibi giriş arızalı olabilir.Başka mikrofonla deneyin

Adam gibi Türkçe kullanın
  • ses ayarlarında seçenekler/kaydetme kısmını aç.orda mikrofonu seç.
    bazen line-in seçili olabiliyor....
  • Benim mikrofonda zamanında bazen çalışıyordu bazende ne yaparsam yapayım çalışmıyordu tmm bozuldu heralde derken duurp dururken çalışmaya başlıyordu şimdi kulaklık kullanıyorum tavsiye ederim böle sorunlar olmuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigstar

Arkada$lar $irkette chali$an mikrofonum evde chali$miyor dogru giri$e taktigimdan eminim biosla ilgili bir$ey var sanirim. Neyse mikrofondan sesin chikmasi ichin ne yapmam gerekiyor.

denetim masasından ses e gel.ordan ust menuden tekrar ses i seç

kaydederken die bi bölüm var orda ses kartını sec sorun gider
  • beninde kulaklık çalışmıyor ne yapmalıyım?5.1 hoparlör sistemi kurulu,kulaklığı kasanın önündeki girişlere bağladım.ama kulaklık çalışmıyor neden acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Megavolt

ses ayarlarında seçenekler/kaydetme kısmını aç.orda mikrofonu seç.
    bazen line-in seçili olabiliyor....

+1
  • bunu yaptınmı
  • Tarih 24 Mayıs 2005, 10:32:32
    bunu yaptınmı
    dediğini yaptım birşey değimedi......
  • Öncelikle mic soketini taktıgın JAk'ı bi kontrol et kolay (gevsek) bisekildemi giriyo yoksa oturarak-zorlanarak mı giriyo gevseklik varsa temassızlıktan da yapabiliyo. Ben ce o mic jakı ses kartın da ise onu hemen diger calısır bi pc'de dene gor derim... (eger) anakarttan ses-mic cıkıslı ise sana kolay gelsin isin zor biraz...
  • hiçbi türlü sonuç alamadıysan ve onboard ses kartını kullanıyorsan ses kartının programıyla mikrafon girişini line in girişiyle deiştirebilirsin. bunu yaptıktan sonra mikrafonu line in'e takıp çalıştırmayı dene, mikrafon girişi arızalıysa bu sefer çalışacaktır
  • Yok arkada$lar her$eyi denedim ama 1 sonucha varamadim yarin 1 tane 5 arti 1 ses karti alicam. Bu arada microfonlu kulakligi ba$ka bilgisayarda denedim chali$iyor. Buyuk ihtimal board'taki mic giri$i arizali sis7012.
  • Microfon girişi arzalı olabilir.Line in e takıp denedin mi?
  • Senin sorun normal:)

Bir anakart aynı zamanda ya arkadan ya da önden ses verebilir. Yani şu an hoperlörlerin pcnin arkasından bağlıysa o öndeki ses çıkışları traş:)
  • girişi soruo ama ses girişini mikrofon yani
  • benimde hiç bir şekilde olmuyordu, yukardaki arkadasın dedigi şekilde
    Başlat/çalıştır/sndvol32.exe yazıp ses denetim ayarlarına girdim, ordan özelliklere girdim input olan seçnekleri acıp yalnızca giden dalga karıştırıcısını tikledim kapadım, oldu.

Cok sansa oldu ama sizde böyle bir propblemle karsılarsırsanız bir de bunu deneyin belki işe yarar. Ses denetim ayarlarındaki mikrofon giriş sesi altındaki ceckbox tikli olucak kesinlikle onu unutmayında
  • ARKADAŞLAR BENİM MİKROFONDA ÇALIŞMIYOR, MİKROFON SEÇİLİ SES SEÇENEKLERİNDEN, BİLGİSAYARDAN ÇALAN MÜZİĞİ KAYDEDİYOR AMA DIŞARIDAN GELEN SESİ ALGILAMIYOR, MSN DE KONUŞUNCA KARŞI TARAF DUYAMIYOR.

BİR KAMERAMIN MİC . VAR O TAKILI BİRDE ONBOARD SES KARTI VAR ONDADA NORMAL KULAKLIK TAKILI , NEYAPTIYSAM OLMADI.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.