- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *
Bu konudaki kullanıcılar:
 
336
Cevap
14
Favori
57080
Tıklama
Sayfa: [1] 3 4 5 6      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 11:15:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Herkese iyi forumlar arkadaşlar ;

- Bu konuyu açmamın sebebi bildiğiniz üzre 500T Otobüsü neredeyse bir efsane oldu. Gel görki açılan çoğu '' İŞ, ULAŞIM vs . . . '' konularında adı sürekli telaffuz ediliyor. Bende tek bir konu açayım dedim ve burada bu Otobüs hakkında konuşalım istedim, Çünkü bir çok arkadaşımız İşe giderken 500T yi kullanıyor. Şahsen bende kullanıyorum ve ne çektiğimi bir ben bilirim birde Allah bilir . . . Ve bu konu hakkında birazda Net'de gezdim ve değişik sitelerden 500T hakkında yazılan yazıları topladım . . . İşte yazılar ;

Yada size şu soruyu sorayım, 500T sizce ne demek, 500T size neyi çağrıştırıyor?

Vatandaşların 500T hakkındaki Görüşleri, Düşünceleri ;yolculuk sırasında bir tane bayana rastlanması mümkün olmayan, kazara bir bayanın ön taraftan otobüse binmesi durumunda otobüsün arka kısmından rahatlıkla duyulabilecek bir
-hmmmm, hoaahhh, grrroooaaa, üüüüaaaa
seslerinin yükselmesi ve gayriihtiyari ellerin herkeste kesinlikle bulunan bıyıklara gitmesi sonucunu doğurur.


işyerine giderken kullandıgım otobus. kendine has kokusu olmasıyla meshurdur.zira bu kokuyu hiç bir halk otobusunde tatmamıstım. anlatılmaz sadece yasanır.soforleri de son derece deneyimlidir.16 yasında direksiyon sallamak her baba yigidin harcı degildir.


katettiği mesafeye bakılırsa belediye otobüsünden ziyade şehirlerarası otobüs olarak da addedilebilecek olan otobüs.


bugun tuzla piyade okulundaki arkadasimi ziyaret edebilmek icin kullandigim otobus hatti. ben boyle bi hat gormedim... cevbizlibagdan tuzlaya kadar yerimi 3 farkli insana verip tekrar ayni yere oturabildim... yola cikmamdan 1.5 saat sonra yandaki kadin "piyade okuluna daha var mi"gibi bi soru sordu. ayaktaki adamin hafif siritarak "ooo senin inmene daha cok var; sen benden sonra 3-4 durak daha gideceksin" demesiyle sinirden gulmeye basladim... tuzlaya vardigimda plakalarin artik 34 degil 41 olusunu aciyla gordum... garip bi sehir su istanbul...


tuzladaki acemilik donemimim de cumalari ozlemle binmeyi bekledigim pazar ogleden sonralari ise durakta tabutu bekler gibi bekledigim otobustur.


tuzla piyade okulu arazisinde yukarıya atışa veya eğitime çıkarken durakta durduğunu gördüğünüzde cuma akşamı binebilmek için hayal kurdugunuz, pazar günleri ise binerken ayaklarınızın durakta geri geri gittiği otobüstür. binmek için nizamiyeden biraz yukarı yürümek gerekir.


otobana çıktıktan sonra, misyonunu hızlı ve öfkeli tokyo yarışı misali değiştiren otobüs. ulan içinde elli kişi varken koca otobüsle o makaslara nasıl giriyorsunuz helal olsun valla.


en önemli özelliği neredeyse 5 dakika aralıkla gelmeleridir, inanılmaz bir yolcu yoğunluğu yaşanmaktadır. günün her vakti hemen hemen doludur.


bol ter kokulu otobüstür.


en sık geçen otobüslerdendir.


Bu otobüslerin normal bir hızda gittikleri görülmemiştir. Ya durakta yolcu biriksin diye saatte 10 km hızla giderler ya da bi tarafa bir şeyler yatiştirmeleri gerekiyormuş gibi hız ibresini sonuna kadar dayarlar. Sonuç olarak her iki durumda da yolcuların şoföre iyi dileklerini sundukları bir otobüstür.


istanbulun yaklaşı 5'te 3'ünü kateder.
yaz günü yanlış hesaplamalarla güneşli tarafa oturan zavallı insan 2 saat yolu ayakta gitmeye tercih eder.tuzla/içmeler-cevizlibag arası çalışan, kağnı hızında hareket eden, her daim dolu, tıklım tıklım hareket eden otobüslerdir. ilk duraktan binilmediği surette oturmanın neredeyse imkanı yoktur. o yüzden mümkün olduğunca ilk duraktan ya da buna yakın duraktan binilmelidir.


otobüste kendi kendine gülen biri varsa, ya 500t`desinizdir ya da otobüste değilsinizidir.otobüs maceralarımın hepsi burada geçmiştir.hakkında funclub açılabilecek otobüstür.ramazanda hurma dağatıldığı, sıkışıklığından dolayı "üstkata çıkıyoruz beyler" diyen amcaların olduğu,yaşlı teyzelerin ayakta yolculuk ettiğini,camın buhusundan çeşitli sanat eserleri üretilebileceğini,güzel kızlara yer verildiğini, tavuk, bavul ,çeşitli büyüklükteki koliler,kutular ve yere oturan yavrular görülmesi mümkündür.
ayrıca 500t`ye binmek ayrıcalıktır.zira 500t avrupanın en uzun şehir içi güzergahına sahiptir. yani 500t'den sonra, "kısa bir avrupa yolculuğundadaydım" diyerek arkadaşlarınıza hava atabilirsiniz.(integral; tuzladan cevizli bağa kadar) 500t.dt

sonuc = 500t^2/2+c t yerine sınırlarımızı koyuyoruz ve o da nesi!! tuzla-cevizli bağ arası bir portal kapısı açılmı$!.her ne kadar diğer halk otobüslerinden araç modeli, markası olarak bir farkı yoksa da bu otobüsün önünde 500t yazısı gözüktüğü vakit gözüme bir çöl gibi gözükür. bir varoştur bu otobüs. istanbul'un en kilit noktalarından geçer buna rağmen. zeytinburnu'nda garajdan çıkar, sonra cevizlibağ, okmeydanı, 4. levent, kozyatağı filan merkezi yerleri dolaşır. mutlaka birisi gelir ayağıma basar eğer ayaktaysam. ya da birisinin bok gibi kokan nefesi suratıma suratıma doğru eser. ya da bebeğin biri ağlamaya başlar, çarşaflı bir teyze bir şeyler mırıldanır, tiki bir kız carrefour'a gelince iner, ya da yine bakımlı bir oğlan levent'ten biner. çok kozmopolit bir otobüstür, küçük istanbul.


500t anlatilmaz yasanir.


yolu git git bitmez bir türlü hemen hemen hepsi özel halk otobüsüdür ben daha hiç belediyeye rastlamadım çok sık geçer ve her daim kalabalıktır.


yolculuk mesafesi cok uzundur.
genelde erkek kismisinin bindigi hat otobusudur.
yatagi yorgani sepetiyle binen insanlarla doludur.
her zaman arkalar bostur, ilerlemek gerektir (bkz: arkalara ilerleyin beyler)cift biletle seyahat edilip köprüden sonra tek bilete donusur ama nedense kimi zaman akbil tek bilete donusturulme unutulur.
arka kapidan binip akbil uzattiginiz vakit akbiliniz geri donmeyebilir.
para ustunuz baska cebe inebilir.
kimi zaman uc dakika da bir gecmektedir lakin halicioglu istikametinde beklediginiz sirada cani isteyince duraga yanasmayan hoyrat soforlere sahiptir bu hat.otobüs'ün tenhalaşma yerleri bellidir ;


avrupa yakasından biniliyorsa ; beşiktaş civarında bi tenhalaşma olur, kavacık tarafında tamamen boşalır, hoş cevizlibağdan biniyorsanız otobüs bomboştur istediğiniz yere oturabilirsiniz.

anadoludan biniliyorsa ; kavacık 1 posta boşalır, akabinde 4. Levent'te de otobüs tenhalaşır.muavini "ayakta taşınan yolcu sayısı=x" ifadesini "ayakta taşınan yolcu sayısı=4x" olduğunu zanneden ölüm hattı. topkapı'dan cevizlibağ a gitmeye karar verip bu otobüse bindiyseniz vay halinize. istanbul un her kesiminden insanlar bulabilirsiniz ve işin kötüsü size insan gibi davranmazlar. bu hattın içinde bulunan her insan gibi şöförü de doğal değildir. kendisi çok oturgaçlı götürgeçle f1'e bile girebilir.

olay: aşiret halinde binen kasımpaşalı insanlarımızı görmüştüm. sayıları ondu ama beş kişi parası gönderip, yazın o sıcağında tartışmaya yol açmışlardı.
muavin - ee sayıyorum 10 kişisiniz ya işte!
abece - görmüğomusun abee kızanım.kucağa oturunca 5 kişi olar bizde.hadee bakeyyim...
böyle senaryoları sık sık yaşayabilirsiniz. aslında bir bakıma zevkli bile olabilir bu hat. yok canım böle bişey. gayet sıkıcı!otobüse kartal'da binip tuzla şifa mahallesi'nde indiğinizde "ulan az daha dötü veriyoduk millete he" diyerek zor kurtulmanıza sevindiğiniz otobüstür. çok sıkışıktır efenim çook.


Yollardaki emniyet şeritlerini kendileri için hazırlanmış özel parkur olarak kullanan otobüs hattı. Bu anlamda daha metrobüs fikri ortada yokken kendileri bu görevi görmekteydiler. Yine de maltepe e-5'ten nereye gitmek istersem isteyim kullandığım tek araçtır, o derece bağımlı o derece hastası olmuşum. Bir yere gideceksem önce bir 500t'ye bineyim de sonrasını düşünürüz diye planlar yapıyorum o derece. bu bir sevdadır, Hani şairin dediği gibi;

"oyle deme, 500t'yi sevmeyene bir zulumdur
bu kadar insanin neden 500t'yi bu kadar cok sevdigini anlamadan
500t ile yolculuk yapmak.dört tekerlekli insan sardalyası taşıma aleti.


içerisinde keçi kokusu mevcut olan istanbul turu yapan ve mavi akbil (aylık) geçen iett hattı. bu otobüsler solundaki arabalar dururken 100 km hızla gidebilir. bütün 500t şöförleri mit gibi çalışır ve fsm köprüsüne giden yoldaki bütün polislerin yerlerini birbirlerine rapor eder. bazen 2,5 saatte kozyatağından 4. levente gelir bazen yarım saatte. ayrıca sabahları doluluğu standarttır. oturacak yer yoktur ama ayakta da 5-6 kişi vardır. bazen de arka arkaya gelir arkadan gelene oturursun.


temde yolcu indirip bindirmese daha da iyi olacak dediğim, her sabah binmekten mutlu olduğum güzelim halk otobüsüdür.evimden sanayi mahallesine beni 10 dakka da götürür ki, mecidiyeköy üzerinden gitmeye kalktığımda aynı yere 40 dakkada ancak gelirim, muhteşem bir otobüstür.ayrıca şöferleri makas bile yapabiliyor.tek kelimeyle mükemmel.


binince uçeyyruummm demek istediğim tek otobüs.


trafik sıkışık olduğunda, "parası neyse veririz" mantığıyla* hareket ederek çatır çatır emniyet şeridinden giden saygıdeğer otobüsümüz.


bu otobüslerde her daim öyle bir kalabalık, sıkış tıkışlık ve salsıntı vardır ki, insan sormadan edemiyor;
acaba oluşan temaslarla, bir akrabalık ve bir tuzla nesli, bir tuzlalılık kültürü mü oluşturulmaya çalışılıyor?
eğer bu yapılabilirse, herkesin eş, dost, ahbap, akraba, hemşehri olduğu bu otobüslerde hep beraber söylenen şarkılar türkülerle mi seyahat edilecek bire süre sonra?kendine özel durakları olan otobüstür. seyrantepe ile sanayi mahallesi arasında kalan yerde, kocaman harflerle, "bu durakta sadece 500t otobüsleri durur." yazısını görünce anlamıştım ne kadar ulu bir toplu taşıma aracı olduğunu.


orta kapıdan binme denememde kadının birinin beni iterek "çekilsene be salak!!" deyip şoka girmemi sağlayan otobüs.

Arkadaşlar Son resimde gördüğünüz gibi tam bir 500T klasiğidir. Herşey ortada. Eğer bende 500T'ciyim diyorsanız bende 500T sevenlerindenim diyorsanız dilerseniz bir Fun Club açalım . . .

Birde arkadaşlar başımdan geçen bir olayı anlatayım ;

- Birgün iş çıkışı her zamanki gib Kavacık'ta durakta 500T bekliyorum Zaten sık geliyor ama sürekli dolu. Biraz daha tenha olanını bekliyordum. Neyse Aşırının Aşırısı bir 500T geldi tıka basa dolu. Millet bütün kapılardan binmeye çalışıyor. Amcanın biride ön kapıya tutundu. Yavaşça otobüs harakete başladı ve biraz daha hızlandığı sırada ne olduysa amcayı herhalde ittirdiler ki yanılmıyorsam öyledir amca pat yerde iki takla ettı ve yere kapaklandı 500T de bastı gitti . . . Allagtan altında ezilmedi . . .

İşte bu otobüs nelere kadir . . .< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Auto CAD -- 13 Ocak 2009; 18:27:27 >
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


894 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:22:09 

bu çok şeyi anlatır sanırım..ayrıca forumdaki arkadaşların çoğunun bu işkence seferinden haberi yok bea..normal olarak..
Ufaltılmış ön izleme resmi


Ekteki dosya (1)


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 16 Aralık 2009; 13:11:43 >
_____________________________

Kafana göre değil,kanunlara göre yaşayacak ve yaşatacaksın..
Burası babanın çiftliği değil..1061 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:27:38 

hergün olduğu gibi birazdan 500t me bineceğim tuzla içmeler - 4. levent yer bulunca çok iyi oluyor deliksiz uyuduğum oluyor hatta 4. levente geldiğimi köprüden sonraki virajda otobüsün eğilmesinden anlıyor ve uyanıyorum söförlerde orada iyi yardırıyor he
ve birde ipodun şarjı bitip de 2 saat boyunca zaman geçirecek bişeyim olmadığında kendim hakkında düşünüyorum, geleceğimi planlıyorum

bütün okul hayatımda sınavlarıma 500t de çalıştım, şimdide finallere gidiyorum printlerimi aldım 500t de bakarım sıkılırsam uyurum kalın sağlıcakla
_____________________________2591 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:27:48 

Vay bizim semt Tuzla
_____________________________

Karaköy Zürafa Sokak % 89 oranında hisse sahibi.


3987 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:28:26 

Hehe süper yazılar. Evet bende 500T ile çok gidip geldim mazim vardır.. Edirnekapı - üst kaynarca arası
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

TRABZONSPOR


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 11:32:47 


quote:

Orjinalden alıntı: XErTuX

hergün olduğu gibi birazdan 500t me bineceğim tuzla içmeler - 4. levent yer bulunca çok iyi oluyor deliksiz uyuduğum oluyor hatta 4. levente geldiğimi köprüden sonraki virajda otobüsün eğilmesinden anlıyor ve uyanıyorum söförlerde orada iyi yardırıyor he
ve birde ipodun şarjı bitip de 2 saat boyunca zaman geçirecek bişeyim olmadığında kendim hakkında düşünüyorum, geleceğimi planlıyorum

bütün okul hayatımda sınavlarıma 500t de çalıştım, şimdide finallere gidiyorum printlerimi aldım 500t de bakarım sıkılırsam uyurum kalın sağlıcakla


Desene ÖSS yi 500T'de kazanacaksın . . .
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


1061 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:37:38 


quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD
Desene ÖSS yi 500T'de kazanacaksın . . .


öss geçti sırada dgs var
_____________________________7620 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:45:01 

İstanbulu bi baştan diğer başa geçen hat :D Dakikada 5-6 tane araç geçtiği bile mümkün olabilir :D Yoğun saatlerde durakta aynı anda 2 araç olabilmekte, ve diğer araç pas geçip bi soraki durağa yüklenebilmektedir :D

Duraktaki araca binebilmek için savaşan insanlar güç bela kendilerini araca attıktan sonra arkadan bomboş gelen otobüsü görünce nasıl isyan ederler tahmin etmek o kadarda zor değil :D
_____________________________

| Beşiktaş JK |
| iPhone 5S <> 32GB / 9.3.4 | iPhone 4S <> 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Play Station 4 <> Fifa 16 / Mortal Kombat X / Fifa 15 / BattleField 4 / NFS Rivals / DriveClub / Metal Gear Solid V / Hardware Rivals / Rocket League / PSN ID: TurgayBJK |
| Yazılım Destek & Sistem Destek & Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |


7620 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:49:20 

Bu arada ilk mesajda Beşiktaş tarafında tenhalaştığı yazılmış... Otobüsün Beşiktaşla en yakın noktası İş Bankası Kuleleri... Bu nası bi Beşiktaş Civarı oluyo acaba? :D
_____________________________

| Beşiktaş JK |
| iPhone 5S <> 32GB / 9.3.4 | iPhone 4S <> 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Play Station 4 <> Fifa 16 / Mortal Kombat X / Fifa 15 / BattleField 4 / NFS Rivals / DriveClub / Metal Gear Solid V / Hardware Rivals / Rocket League / PSN ID: TurgayBJK |
| Yazılım Destek & Sistem Destek & Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |


 
491 Mesaj
8 Ocak 2009; 11:56:29 

karşıya geçip de eve gitmek için cevizlibağdan bindiğimde uykular arasında "hala gelmedik mi" uyanmaları yapıp bunalımlar geçirmeme sebep otobüstür.
_____________________________

Alone at night I feel so strange,
I need to find All the answers to my dreams..


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 11:57:21 


quote:

Orjinalden alıntı: Rádèøή

İstanbulu bi baştan diğer başa geçen hat :D Dakikada 5-6 tane araç geçtiği bile mümkün olabilir :D Yoğun saatlerde durakta aynı anda 2 araç olabilmekte, ve diğer araç pas geçip bi soraki durağa yüklenebilmektedir :D

Duraktaki araca binebilmek için savaşan insanlar güç bela kendilerini araca attıktan sonra arkadan bomboş gelen otobüsü görünce nasıl isyan ederler tahmin etmek o kadarda zor değil :DO duyguyu bir kere yaşamıştım . . . Arkadan 129L gelmişti bomboş . . .
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


3412 Mesaj
8 Ocak 2009; 12:04:58 

ben beşiktaştan ayazağa tarafına gidiyorum genelde durakta 500t gördüğümde o otobüste bir gariplik olduğunu biliyordum ama tam çözememiştim topic nedeni ile aydınlandım
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 12:41:39 

daha bu gün sabah kustu kızın biri bu otobüse


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 12:45:30 


quote:

Orjinalden alıntı: heman_

daha bu gün sabah kustu kızın biri bu otobüse


_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


5290 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
WarriorAngel
8 Ocak 2009; 15:44:33 

_____________________________

- Computer 'n Instructional Tech's Education


214 Mesaj
8 Ocak 2009; 15:49:13 

zaman zaman ben de binerim içmelerden bostancıya minibüsler iş çıkış saatlerinde 55 dakkada giderken bu otobus 35 dakkada gidio....minibüsler bütün yan mahallelere ugruyor deli ediyor adamı< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuhi -- 8 Ocak 2009; 15:47:04 >
_____________________________4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 15:54:02 


quote:

Orjinalden alıntı: Zuhi

zaman zaman ben de binerim içmelerden bostancıya minibüsler iş çıkış saatlerinde 55 dakkada giderken bu otobus 35 dakkada gidio....minibüsler bütün yan mahallelere ugruyor deli ediyor adamı


Bende Bostancı'da oturuyorum ve inanmazsınız belki ama ;

- Bir Cumartesi günüydü sabah evden çıktım Her zaman 500T'ye bindiğim yere gittim yani Kozyatağı Carrefour'un önüne. Oradan 500T'ye bindim ve 9 Dk Sonra Kavacık'a geldim . . . Bu süre benim şuana kadar kırdığım en iyi rekor . . .

Not : Şöför 19 Yaşında idi.
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


2592 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:00:19 

Haftada en az 2 defa bınıyorum ben bu araca. Topkapıdan Pendık e kadar. Sanayı mah. kadar surunme hızıyla gıdıyor ama kopru trafıgını astıktan sonra tutabılene ask olsun. Ama kopruden gecerken aksamları hava acıksa ufuktakı manzara seyredeger.
_____________________________

2006 Renault Scenic 1.6 Dynamique BVA BRC My11SATILDI

1996 Renault 9 Broadway


 
482 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:04:05 


quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD
Bende Bostancı'da oturuyorum ve inanmazsınız belki ama ;

- Bir Cumartesi günüydü sabah evden çıktım Her zaman 500T'ye bindiğim yere gittim yani Kozyatağı Carrefour'un önüne. Oradan 500T'ye bindim ve 9 Dk Sonra Kavacık'a geldim . . . Bu süre benim şuana kadar kırdığım en iyi rekor . . .

Not : Şöför 19 Yaşında idi.
Hocam bende sabahları Kozyatağı Carrefour da oluyorum görüyorum o 500 t ye binme arzusu ve hırsı dolu olan insanları yaşlı kadın filan hiç anlamıyorlar herkes yardırarak bir an önce binmeye çalışıyor ve evet bu otobüste insanların difüzyonla ilerlediğine inanıyorum
_____________________________

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.


8708 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:09:45 

500T
500ES
130
130A

Bunlar anadolu yakasının efsane otobüsleridir


 
1733 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:12:02 

bende yurda yerleşmeden önce tuzla- 4.levent arası biniodum sadece giderken biniodum hiç ayakta gitmedim o yüzden şimdi haftasonları biniyorum hep aynı kalabalık ama şöforlerin profesyonelliğine hayranım çok iyi araç kullanıyorlar.
_____________________________4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 16:13:07 


quote:

Orjinalden alıntı: bonobopanzer

Hocam bende sabahları Kozyatağı Carrefour da oluyorum görüyorum o 500 t ye binme arzusu ve hırsı dolu olan insanları yaşlı kadın filan hiç anlamıyorlar herkes yardırarak bir an önce binmeye çalışıyor ve evet bu otobüste insanların difüzyonla ilerlediğine inanıyorum


Seninlede bir türlü tanışamadık yahu . . . Evlerimiz yakın. Neyse umarım birgün 500T'de tanışırız. Sen arka kapıdan bana akbil'i gönderirken tanışalım isterim. Nasıl anlayacağım dersen DH'li adam her yönden anlaşılır. Kendini belli eder, Heleki 500T ise kesinlikle belli eder . . .


IETT - 500T

Adını bir otobüse 500 türkü sığdırmasından aldığı rivayet ediliyor..


_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


 
482 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:16:06 


quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD
Seninlede bir türlü tanışamadık yahu . . . Evlerimiz yakın. Neyse umarım birgün 500T'de tanışırız. Sen arka kapıdan bana akbil'i gönderirken tanışalım isterim. Nasıl anlayacağım dersen DH'li adam her yönden anlaşılır. Kendini belli eder, Heleki 500T ise kesinlikle belli eder . . .


IETT - 500T

Adını bir otobüse 500 türkü sığdırmasından aldığı rivayet ediliyor..


Hocam saat kaçta orada oluyorsun ben binmiyorum 500 T ye ama binenlerden çıkarırım belki
_____________________________

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.


1980 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:16:53 

hiç binmedim, bir gün bu zevki tatmak için 4. leventten binip tuzla'da ineceğim
_____________________________4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 16:20:41 

@bonobopanzer

- Hocam her sabah 07:45 de oradayım. Sabah binerken değilde sen beni Kavacıkta inerken tanırsın . . .

@CΛRNIVΛLE

- Hocam benden sana bir arkadaş tavsiyesi, İllede denemek istiyorum diyorsan 3 - 5 Durak'lık bin ve in derim. Levent'den Tuzla'ya kadar Kalbin dayanmaz . . .
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


751 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:21:13 

Bende Neredeyse Hergün Esenyalıdan Kozyatagına kadar 500T ile gidiyorum.

10-11 kişi gidiyoruz çok sarıyo otobüs ve süper anılarımız var
_____________________________

Lost - Supernatural - Smallville - The Vampire Diaries - Dexter - Spartacus - Glee - Chuck - True Blood - Fringe - FlashForward
The Event - Lost Girl - The Lost Room - V - How I Met Your Mother

"I will not die at the hand of a fucking slave."
"I am a free man!"
Je suis etudiant a Hacettepe University


1007 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:29:19 

Yanlış değilse,İstanbulun en uzun yol alan otobüs hattı..
_____________________________


İletişim Fakültesi Reklamcılık


8708 Mesaj
8 Ocak 2009; 16:35:07 


quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

@bonobopanzer

- Hocam her sabah 07:45 de oradayım. Sabah binerken değilde sen beni Kavacıkta inerken tanırsın . . .

@CΛRNIVΛLE

- Hocam benden sana bir arkadaş tavsiyesi, İllede denemek istiyorum diyorsan 3 - 5 Durak'lık bin ve in derim. Levent'den Tuzla'ya kadar Kalbin dayanmaz . . .

Zaten 4. levent den binse bindiği gibi düğmeye bassa anca kavacıkta iner bu bile kafi yeni başlayan için.


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 16:58:38 


quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé SansZaten 4. levent den binse bindiği gibi düğmeye bassa anca kavacıkta iner bu bile kafi yeni başlayan için.


Evet . . .
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


415 Mesaj
8 Ocak 2009; 17:20:21 

bana biri şuraya nasıl giderim diye sorduğunda direk 500 t bin diyorum:))) gitmediği yer yok otobüsün:)
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 17:27:26 

Bir gün Cevizlibağdan binip Kadıköy'e gideceğim bu otobüsle


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 17:33:42 


quote:

Orjinalden alıntı: RoboRoach

Bir gün Cevizlibağdan binip Kadıköy'e gideceğim bu otobüsle


Kadıköy'den geçmez aklında olsun, Bu Otobüs uzun yolun arabasıdır ve 2.Köprüden gider . . . Kadıköye gideceğim diye kendini Tuzla'da bulma sakın . . .
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 17:36:34 

Her sabah Cevizlibağdan tramvaya biniyorum orada görüyorum bunları cevizlibağ-kadıköy yazıyor ?
500

CEVİZLİBAĞ-KADIKÖY hattı
Gidiş-Dönüş sefer süresi: 150 dakika
1.BOĞAZGEÇ hattır.

500: cevizlibağ-kadiköy
500a: kadiköy-edirnekapi
500es: tuzla-esenler
500t: tuzla-topkapi karıştırmışım bundada olay olur mu acaba< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoboRoach -- 8 Ocak 2009; 17:38:00 >


4047 Mesaj
8 Ocak 2009; 17:45:25 

Bence 500TA olmalıyıı..

Tuzla -Avcılar arası rekorlara imza atmalıydı.
Cevizlibağ gitgel yol kısalır bu otobüsle..
_____________________________

Telefonum: Vodafone C 655
Tarifem: Turkcell Yap-Boz 500 Faturalı


4151 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Auto CAD
8 Ocak 2009; 18:12:57 


quote:

Orjinalden alıntı: Bico

Bence 500TA olmalıyıı..

Tuzla -Avcılar arası rekorlara imza atmalıydı.
Cevizlibağ gitgel yol kısalır bu otobüsle..


Cevizlibağ - Tuzla zaten öldürüyor, Ancak Avcılar - Tuzla olsaydı şöför bile dayanamazdı bu yola . . .
_____________________________

İnşaat Teknisyeni - Yapı Ressamı
# AutoCAD Çizimi Yapılır #
Üniversiteli, MYO ve Liseli Arkadaşlar, AutoCAD ile Plan, Proje, Kesit, Statik ve Diğerleri Makul Bir Ücret Karşılığında Çizilir. İletişim İçin Pm veya E-Mail atmanız Yeterlidir
E-Mail : m.mucahidkarakus@gmail.com


8698 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:14:46 

hergün kullanırım bı otobüsü.

okulum evime uzak oldugu için sabah 6 da evden çıkıyorum.5 dakikada bir geliyor otobüs.hava daha karanlık.
çoğu zaman muavin olmuyor.yalnız otobüsü kullanan şöfor oluyor.paraları o topluyor.Haa bi şey daha söyliyeyim otobüste genelde toplamda 15-20 kişi bile olmuyor.olanlarında hemen hepsi kafayı koymuş cama uyuyor oluyorlar.horlayanlarda mevcut.sabah sabah 500T bir başkadır.

bazen kahvaltı yapmıyorum evden erken çıktıgım için annem ekmek arası hazırlar.Ekmek arasını otobüsün en arkasına geçerim orada yerim.Kimse rahatsız olmaz .çünkü herkes uyuyor< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 8 Ocak 2009; 18:28:52 >
_____________________________ 
1293 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:27:20 

sizin 500t varsa bizimde izmirde 525 imiz var şöför altında ferrai var zannedi ogenelde
_____________________________

Intel @6600,Asus P5Q DELUX
Ocz REPAİR HPC 4GB(2X2)DDR2 1066 MHZ
SEAGATE 500 Gb 32 Mb
GeCuBe HD 4870
Thermaltake 750W
Enermax Big CHAKRA,Samsung 2253LW

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 18:30:43 

gebze haremlerden iyidir bunlar

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 18:34:25 


quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD
Bende Bostancı'da oturuyorum ve inanmazsınız belki ama ;

- Bir Cumartesi günüydü sabah evden çıktım Her zaman 500T'ye bindiğim yere gittim yani Kozyatağı Carrefour'un önüne. Oradan 500T'ye bindim ve 9 Dk Sonra Kavacık'a geldim . . . Bu süre benim şuana kadar kırdığım en iyi rekor . . .

Not : Şöför 19 Yaşında idi.


trafik yoktu desene şuna. hafta içi gitte görelim


750 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:34:38 

Şifa Mahallesinde oturan biriyim çoğu şoforü tanırım burda adana kebap şiş kebap yerler genelde

500T Favorimizisin
_____________________________

l

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Ocak 2009; 18:37:42 

Tuzla'dan Cevizlibağa kadar bu otobüsle gidiyordum....Kıtalar arası otobüs...


2187 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:40:02 

Siz bizim meşhur ötesi 525 Kampüs otobüsünü bilmiyorsunuz herhaldeBuna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________


İzmirliyiz Göztepeliyiz!


8698 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:40:30 


quote:

Orjinalden alıntı: victorist

Şifa Mahallesinde oturan biriyim çoğu şoforü tanırım burda adana kebap şiş kebap yerler genelde

500T Favorimizisinson durakta bim var hatta
_____________________________750 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:44:57 

quote:

Orjinalden alıntı: speedman

son durakta bim var hatta


Dh den kaçkişiyi oraya getirtdim o bimin önüne< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victorist -- 8 Ocak 2009; 18:46:57 >
_____________________________

l


1518 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:52:17 

319 da efsanedir. kadikoyden geliste yeniyolda otobus bosalir rahatlarsiniz bir an..
_____________________________601 Mesaj
8 Ocak 2009; 18:54:19 

ben istanbulda 40 yılda bi giderim . Geçen gitiiğimde bu otobüsle cevizlibağdan şifa mahallesine kadar gittim . o kadarda zorluk çekmedim walla . Demekki bana denk gelmedi sıkışık zamanı
_____________________________

T.C.
Selçuk Üniversitesi


132 Mesaj
8 Ocak 2009; 19:02:00 

bana bizim semti hatırlatıyor <tuzla>.. hiç kullanmadım şahsi olarak ama gorduk 1 2 sefer
_____________________________1868 Mesaj
8 Ocak 2009; 19:27:46 

attığı makaslara hayran olduğum otobüs
_____________________________1852 Mesaj
8 Ocak 2009; 19:37:29