Şimdi Ara

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) * (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
14
Favori
60.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • allahım ne otobüs müş otomus demeğe şaitlazım insan tacirliği yapar gibi yolcu götürüyorlar

ama birgün zevk olsun diye bineceğim o 500T ye kaçarı yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: kittyMiE

allahım ne otobüs müş otomus demeğe şaitlazım insan tacirliği yapar gibi yolcu götürüyorlar

ama birgün zevk olsun diye bineceğim o 500T ye kaçarı yok

Eğer 500T'ye binersen (ki illaki binersin) sağına soluna dikkatli bakda ne olur ne olmaz, 1m²'ye 5 kişi sığdığı için kimvurduya gitmeyesin . . .
  • Bobiller'den güzel bir çalışma

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *
  • quote:

Orjinalden alıntı: Avrim

Bobiller'den güzel bir çalışma

Güzelmiş . . .
  • biz iyiyiz valla uşakta zaten en iyi otobüs pejo j9 hidrolik ve cd çalar lı süper konforlu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z@NZ@R@

biz iyiyiz valla uşakta zaten en iyi otobüs pejo j9 hidrolik ve cd çalar lı süper konforlu

bunlardan dolu bizim şehir..
    hiç atraksiyon yok

hacu bu değilde şekerevleri otobüsü var en iyisi o herhalde

• 20ü de polis ve pkk yandaşları arasındaki çatışmanın ortasında bile kalabilirsiniz. ve hatta otobüsünüze molotof atılabilir çil yavrusu gibi kaçışırken çatışmanın ortasında kalabilir maazallah kör kurşunlara gelebilirsiniz
    efsaneymiş pehh papucumun efsanesi

asıl efsane budur gerçi sonra otobüsü görmek için bir süre beklemek (1 ay kadar) ve göztepeye kadar yürümek zorunda kalıyorsunuz
  • 500T'de son zamanlarda polis sıkça kimlik kontrolü yapıyor niye acaba? şimdiye kadar 3-4 defa denk geldim hep kozyatağı beyazevler durağında yapıyorlar. Araya araya en sonunda sabıkam çıkacak diye korkuyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

500T'de son zamanlarda polis sıkça kimlik kontrolü yapıyor niye acaba? şimdiye kadar 3-4 defa denk geldim hep kozyatağı beyazevler durağında yapıyorlar. Araya araya en sonunda sabıkam çıkacak diye korkuyorum

Aynen Kozyatağında ve Kavacık Karşıya geçiş tarafında Polis kimlik kontrolü yapıyor, Yahu 500T bu ne olur ne olmaz . . .
  • merak ediyorum konu açıldığından beri hiç dhden birileri 500Tde karşılaştımı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sah!n

Siz bizim meşhur ötesi 525 Kampüs otobüsünü bilmiyorsunuz herhalde

bende izmirliyim. 670 de çok sıkıntılı otobustur 270 veya 670 e bindiğimde (DEU ya gitmek üzere) her saat dolu kalabalık geçiyor bunun yüzünden yoklamalarım artıyor

en uzun yolu izmir şeferihisar eshot otobuse binmiştim çok zevkli oluyor 525 lere binmedim bilen varsa hangi hat bu otobus? nerden başlıyor? gorudugum kadarıyla bornova metronun girişindeki otobus duraklarında sanırım. bende engelli kartı varda beleşe biniyorum devamlı

• quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

İzmirde 525 binmemişsiniz anlaşılan Halinize şükür edin

525'te havada gittim 5 dakika. Şahitlerim var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leipold -- 6 Nisan 2009; 4:00:50 >

• ben de 3 ay boyunca sabah ve akşamları düzenli olarak cevizli-4.levent arası bu hattı kullandım. ayakta yolculuk etmek bile çok büyük bir başarıdır yolcu için. o derece yani. sabahları oturma olasılığım yüksek oluyordu. cevizli köprüsünden biniyordum kartal devlet hast. karşısından. biner binmez arkalara doru kalabalığı yara yara ilerliyip arka koltuklardaki bostancı sanayide inmeyi bekleyen amelelerin önünde konuşlanıyordum. mutlaka oralardan inen bir iki kişi oluyoru. akşam iş dönüşü ise 4.leventten biniyordum daha doğrusu binmeye çalışıyordum. cevizliye kadar şanslıysak nadiren arka tarafta yoksa kapı önlerinde 1,5 - 2 saat paso ayakta gidiyorduk tabii ki. kilot terden sırılsıklam oluyordu. ah ne günlerdi o günler...

• quote:

Orjinalden alıntı: JSBach

ben de 3 ay boyunca sabah ve akşamları düzenli olarak cevizli-4.levent arası bu hattı kullandım. ayakta yolculuk etmek bile çok büyük bir başarıdır yolcu için. o derece yani. sabahları oturma olasılığım yüksek oluyordu. cevizli köprüsünden biniyordum kartal devlet hast. karşısından. biner binmez arkalara doru kalabalığı yara yara ilerliyip arka koltuklardaki bostancı sanayide inmeyi bekleyen amelelerin önünde konuşlanıyordum. mutlaka oralardan inen bir iki kişi oluyoru. akşam iş dönüşü ise 4.leventten biniyordum daha doğrusu binmeye çalışıyordum. cevizliye kadar şanslıysak nadiren arka tarafta yoksa kapı önlerinde 1,5 - 2 saat paso ayakta gidiyorduk tabii ki. kilot terden sırılsıklam oluyordu. ah ne günlerdi o günler...

sen buna şükret ben bi keresinde kalabalıktan dolayı otobüsten inemedim diğer durakta itekaka zar zor inmiştim

• quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

quote:

Orjinalden alıntı: MuSoniC

500T'de son zamanlarda polis sıkça kimlik kontrolü yapıyor niye acaba? şimdiye kadar 3-4 defa denk geldim hep kozyatağı beyazevler durağında yapıyorlar. Araya araya en sonunda sabıkam çıkacak diye korkuyorum

Aynen Kozyatağında ve Kavacık Karşıya geçiş tarafında Polis kimlik kontrolü yapıyor, Yahu 500T bu ne olur ne olmaz . . .

Kavacıkta hiç rastlamadım ama yakında ona da genk geliriz heralde

•  * 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *
  • - Yeni yorumlar ve 500T'de yaşanan bir aşk olayı resimlerde cabası . . .

25 KASIM 2006 tarihinde 500T otobüsünde muavinin arkasında oturan yeşil pantalonlu, güzel gözlü, uzun siyah kirpikli, siyah saçlı güzel kız, Şifa Mahallesi'ne yaklaşmışken yanına oturdum. Mavi gömlekli kişiyim. Sürekli mesajlaşıyordun. Son durakta indin ve orada bekledin. Ben de yakınından geçtim. Arabamı alıp gelecektim yanına fakat 2 dakika geçmeden kayboldun. Lütfen buralardaysan bul beni. Seninle o anda konuşamadığım için çok pişmanım.

bir garip otobüstür. muavinleri daha bir tuhaftır. paso var mı diye sorar, gösterince bakmazlar bile. bir de gebze'ye gidecekler burada insin diye garip bir yolcu-durak ilişkisi var ki sormayın gitsin..

oturacak yer bulduğunda mutlu olduğun, hele bir de bu uzun güzergahın uzun bir kısmında seyahat edeceksen para bulmuş kadar sevindiğin özel halk otobüsü hat kodudur.

not : bu hattan başka, beş dakika içinde iki tane geçen ve bazen üç tane geçen yer yer dört tane de geçtiği görülen * hat yoktur...

500T turbo. uçuyor mübarek.

• Vay Bee Bu Topic Sayesinde Tuzla'lılar Belli Etti Kendini .Bende Bir Tuzlalı Olarak Bu Efsaneyi Görüyorum Hergün,İşyerim Ters İstikamette Olduğundan Bu Otobüsü Kullanmıyorum Ama Efsaneyi Yollarda Görüyorum.İzmir'li ve Diğer Şehirlerde Yaşayan Arkadaşlar,Hatta İstanbulda Oturup Bu Otobüse Rakip Çıkartmaya Çalışanlar Boşa Uğraşmayın O Bir Efsane...
  • Bu otobüs bizim İzmir'deki 169 ve 86 gibi ya.

169, 86, 270, 371, 8, 6 ve benzeri Balçova/Narlıdere otobüsleri...

Bu otobüslere ne zaman binsem mutlaka en az bir tartışma çıkıyor. Zaten tıklım tıklım dolu oluyorlar. Yok o onun yerini kapmış, yok o kapıya giderken gençler yolu tıkamış. Mutlaka birileri kavga ediyor. Lanetli midir nedir.

Bu sabah da 169'un arka tarafındaki koltuklara biri kusmuş, etraf kusmuk içinde. Temizlememişler. Koltuklar bomboş, millet ayakta itiş kakış hâlinde.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.